در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  yaraneh10.mcls.gov.ir مراجعه فرمایید. ستاد اجرایی تبصره 14

  1 بازدید

  yaraneh10.mcls.gov.ir مراجعه فرمایید. ستاد اجرایی تبصره 14 را از سایت نکس درجه دریافت کنید.

  ورود به سایت یارانه 10 yaraneh10.mcls.gov.ir, سایت اعتراض یارانه

  برای اعتراض به قطع یارانه نقدی اینجا کلیک کنید

  به گزارش «تابناک تهران»؛ طبق روال قرار بود از شهریورماه سال جاری و بنابر تکلیف قانون بودجه مبنی بر حذف سه دهک بالای درآمدی از لیست یارانه‌بگیران، غربالگری در دستور کار قرار گرفت و در ماه گذشته یارانه حدود ۱۶۳ هزار خانوار که جمعیتی نزدیک به ۷۰۰ هزار نفر را در بر می‌گرفت حذف شد. این روند قرار است تا پایان سال ادامه داشته باشد و یارانه افراد پردرآمد حذف شود، طبق برآورد دولت سه دهک بالای درآمدی حدود ۲۵ میلیون نفر هستند.

  قطع یارانه نقدی

  برای تمام خانوار‌هایی که یارانه نقدی آن‌ها قطع می‌شود، پیامک «قطع یارانه نقدی» با سرشماره «YARANEH» ارسال می‌شود. در مرحله اول سرپرست خانوار در صورت اعتراض به قطع یارانه باید به همراه یک مدرک شناسایی به یکی از دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کرده و کد رهگیری دریافت کند.

  ساعت بعد از دریافت پیامک کد رهگیری فرد باید به سامانه https://yaraneh10.mcls.gov.ir مراجعه کنند و با وارد کردن کد ملی و کد رهگیری دریافتی از دفتر پیشخوان، تمام اطلاعات و تراکنش‌های بانکی خانوار را مشاهده کنند.

  برآورد هزینه‌های خانوار در سال 98

  بنا بر اعلام بانک مرکزی و مرکز آمار، حداقل‌های هزینه خانوار برای ورود به فرآیند حذف یارانه خانوارهای مختلف مشخص شده است. حداقل هزینه برای خانوار یک نفره رقم 4 میلیون تومان، خانواده 2 نفره 5 میلیون تومان، خانوار 3 نفره 6 میلیون و 500 هزار تومان، خانوار 4 نفره 7 میلیون و 500 هزار تومان، خانوار 5 نفره 8 میلیون و 500 هزار تومان، خانوار 6 نفره و بیشتر به ازای هر نفر 500 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

  توجه داشته باشید در صورتی که متوسط مبلغ هزینه‌کرد آن خانوار در چهار ماه اول سال 1398 ، کمتر از میزان جدول ذیل باشد، یارانه آن خانوار مجددا برقرار خواهد شد و مبلغ پرداخت نشده ماه قبل را در پرداخت بعدی یارانه دریافت خواهد کرد.


  براساس اعلام ستاد اجرایی ماده 6 آیین نامه اجرایی تبصره 14 قانون بودجه 98، توجه به چند نکته ضروری است:

  سرپرست خانوار در این مرحله و پس از مشاهده تراکنش‌های بانکی خود اگر اعتراضی به قطع یارانه خود ندارد، باید گزینه «انصراف از اعتراض و خروج» و در صورت اعتراض نیز باید گزینه «ثبت اعتراض» را انتخاب کند تا پس از آن، اعتراض آن‌ها مورد بررسی قرار گیرد. در صورت پذیرش ثبت اعتراض خانوار، یارانه نقدی آن‌ها در ماهی که قطع شده، همراه با مرحله بعد به صورت یکجا واریز خواهد شد.

  تعداد افراد حذف‌شده همراه با جزئیات قرار است طی روز‌های آینده از سوی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی اطلاع‌رسانی شود.

  برای پیگیری قطع یارانه به دستگاه‌ها مراجعه نکنید

  نکته دیگر اینکه، هیچ یک از دستگاه‌های ذیربط برای برقراری یارانه نقدی خانوار‌هایی که یارانه آن‌ها قطع شده، پاسخگو نخواهند بود، بنابراین در صورت قطع یارانه نقدی باید منتظر پیامک باشید و در غیر این صورت برای پیگیری سوالات خود با شماره ۰۲۱۶۳۶۹ تماس حاصل کنید.

  یارانه

  اعتراض بیجا به قطع یارانه نقدی منجر به جریمه می‌شود

  نکته جالب در اعتراض خانوارها، اعتراض اقشاری بود که به گفته میرزایی سخنگوی ستاد تبصره ۱۴ قانون بودجه، جزو قشر مرفه محسوب شده و حتی در مواردی گردش مالی میلیاردی در ماه داشته اند اما در اعتراض به حذف یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی دلایل عجیبی همچون عدم پذیرش و یا صوری خواندن تراکنش های بانکی، جابه‌جایی وجه برای کسب‌وکار، حساب‌های اجاره‌ای، تغییرات مسکن و تجهیز مسکن، خرید و فروش مسکن، تغییر وضع اقتصادی و ورشکستگی، کسادی بازار و ... را عنوان کرده اند.

  در خلال این اعتراضات، برای ورشکسته ها، بیماران صعب العلاج، بدهکاران و وام گیرندگان، پرسشنامه‌ای تهیه شده تا با ثبت اطلاعات خود وارد سیکل بررسی میدانی ماموران شده و در صورت صحت اطلاعات وارده به صف یارانه نقدی بازگردند.

  حال اگر صحت اطلاعاتی که این افراد در پرسش نامه وارد کرده اند نقض شود مطابق با ماده ۱۰ قانون هدفمندی جریمه خواهند شد به گونه ای که طبق گفته میرزایی نه تنها یارانه‌شان قطع خواهد شد، بلکه بدهی‌شان در سازمان مالیاتی و سیستم بانکی نیز ثبت می شود، به این صورت که کلا حساب‌هایشان بسته می‌شود؛ مگر این‌که بدهی خود را پرداخت کنند.

  قطع یارانه

  یارانه نقدی چه کسانی قطع نمی شود؟

  معیارهایی که پیش‌تر برای حذف یارانه بگیران اعلام شده بود، برخورداری از حقوق ۳ میلیون تومان در ابتدا و سپس ۵ میلیون تومان در سال گذشته است اما هنوز هیچ خبر تایید شده ای در خصوص برقراری این معیار منتشر نشده است . از سوی دیگر برخورداری از مسکن و خودروی شخصی معیار تایید نشده دیگر بود اما اگر بنا بر قول کارشناسان و مسئولان روی دیگر سکه را در نظر بگیریم می‌توان گفت کسانی که عضو سازمان‌های حمایتی مانند بهزیستی ، کمیته امداد و بنیادها هستند منتظر حذف یارانه نباشند.

  یارانه زنان سرپرست خانوار، بازنشستگان تامین اجتماعی و بازنشستگان کشوری و لشگری و همچنین روستاییان نیز طبق برنامه دولت برقرار خواهد ماند. به این ترتیب سایرین به فراخور احساس نیاز یا بی‌نیازی باید در انتشار حذف یارانه‌ها باشند.

  خانواری که 10 میلیون درآمد دارد و مستحق یارانه است

  در شناسایی خانوارها بر مبنای میزان هزینه ماهانه، استثناهایی هم وجود دارد. مثلاً خانواری حدود ده میلیون تومان درآمد دارد، اما به دلیل اینکه دو فرزند معلول و بیمار دارد، ماهانه بیش از 15 میلیون تومان هزینه دار‌د و در کنار آن، مستأجر هستند. در این شرایط این فرد باید مشمول دریافت یارانه باشد.

  مهم‌ترین شاخص‌ قطع یارانه نقدی

  براساس آنچه ستاد اجرایی ماده 6 آیین نامه اجرایی تبصره 14 قانون بودجه 98 اعلام کرده است، حذف خانوار از دریافت یارانه نقدی، شاخص‌های متعددی دارد که مهمترین آنها عبارتند از:

  براساس اعلام ستاد اجرایی ماده 6 آیین نامه اجرایی تبصره 14 قانون بودجه 98، شاخص های فوق برای کلیه خانوارهای یارانه‌بگیر با دقت بالا بررسی شده و در نهایت خانوارهای یارانه‌بگیر، رتبه‌بندی می‌شوند.

  چه خودرویی موجب حذف یارانه می‌شود

  یکی از شاخص‌هایی که مبنای شناسایی است، وضعیت خودروی خانوارها است. کسانی که خودرو نداشته یا ارزش خودروی آنها تا 50 میلیون تومان باشد، یارانه‌شان حذف نمی‌شود.

  63 هزار و 760 خانوار خودروی 50 تا 100 میلیون دارند. 45 هزار و 813 خانوار هم ارزش خودروی آنها بین 100 تا 200 میلیون بوده است.

  37409 خانوار هم ارزش خودرویشان 200 تا 500 میلیون تومان و 15745 نفر هم ارزش خودرویشان بالای 500 میلیون تومان بوده است.

  اجاره‌بها در کدام منطقه معیار حذف یارانه‌ها‌ست؟

  از آنجا که برخی افراد ملک ندارند و معمولاً اجاره‌نشین هستند و با پول خود کار می‌کنند، دولت تصمیم گرفته اجاره‌بها در مبنای حذف یارانه افراد لحاظ نشود و به طور سیستمی و میدانی وضعیت درآمدی افراد بررسی شود. اگر فردی که یارانه‌اش حذف شده، مدارک آورد که اجاره‌بها می‌دهد آن مبلغ از هزینه‌های ماهانه‌اش کسر می‌شود و جزء هزینه‌کرد خانوار به حساب نمی‌آید؛ اما این حکم شامل اجاره‌نشینی در مناطق بالاشهر تهران نمی‌شود و اگر خانواده‌ای در این مناطق تهران، مستأجر باشد و مثلاً ماهانه چند میلیون تومان اجاره بدهد، چون دال بر توان مالی بالای این خانوار است، یارانه آن خانواده حذف می‌شود.

  یکی از ملاک‌های حذف یارانه‌ها، سکونت در مناطق مرفه‌نشین تهران است. البته آنطور که سخنگوی ستاد حذف یارانه‌ها می‌گوید، اطلاعات املاک همچنان کامل و جامع نیست زیرا یک سری منازل در بانک ثبت اسناد و املاک ثبت نشده و بخشی وکالتی و قولنامه است و لزوماً در سیستم ثبت نشده که کد رهگیری بگیرد.

  وسع مالی همه اعضای خانوار ملاک حذف یارانه

  در بررسی وسع مالی خانوار، وضعیت تمامی اعضای خانوار بررسی خواهد شد. چراکه ممکن است املاک و خودرو یا سایر اموال به نام فرزند 3 ساله آن خانوار باشد؛ بنابراین مبنا، اطلاعات تمامی اعضای خانوار است. میرزایی می‌گوید موردی وجود داشت که فرد گفته بود بچه‌های خود را از حساب یارانه جدا نکرده است. خودش 7 میلیون و خانمش 4 میلیون و بچه‌ها هر کدام 4 میلیون تومان حقوق می‌گیرند.
  از نظر سیستم مجموع درآمد این خانوار بالاتر از میزان استحقاق برای دریافت یارانه است. باید پس از ازدواج فرزندان، آنها خانوار خود را جدا می‌کردند.

  ماجرای حذف خانوارهای تحت پوشش که مشمول حذف بودند

  طبق آمارها یارانه 427 خانوار عضو بهزیستی و 167 خانوار عضو کمیته امداد حذف شده است. پاسخ دولت این است که در برخی موارد، پدر و مادر، تحت پوشش سازمان حمایتی بوده اما فرزند آنها در بازار فعالیت نموده و توان مالی بالایی دارد اما هنوز سرپرست خانوار تحت پوشش کمیته امداد است. براین اساس توان مالی خانوار بالا رفته و سیستم آن را به عنوان پردرآمد شناسایی کرده است.

  مورد دیگری که فردی عضو کمیته امداد بود اما به هر دلیلی توانمند شده بود که اطلاعات خود را به کمیته اظهار نکرده که این فرد بر اساس بانک‌های اطلاعاتی شناسایی شد.

  پزشکان، وکلا و مدیران دولتی در لیست حذف یارانه

  شاخص‌های حذف یارانه شامل مجموع ارزش خودروهای اعضای خانوار، مجموع ارزش املاک خانوار، حقوق و دستمزد و گروه‌های شغلی مهمی مانند پزشکان، وکلا و مدیران دولتی است.

  دلایل جالب برای اعتراض به حذف یارانه

  47 درصد افرادی که اقدام به اعتراض کردند گفته‌اند همه تراکنش‌ها برای ما نیست و کارت‌بانکی‌شان در اختیار افراد دیگری قرار گرفته است.

  از نظر قانونی هر کارت‌بانکی که فعال است به کد ملی افراد متصل می‌شود و هر تراکنشی به نام صاحب کارت ثبت خواهد شد، درنتیجه افراد نباید کارت‌بانکی خود را در اختیار افراد دیگر قرار دهند. فرد دیگری اعلام کرده کارپرداز یک شرکت است و به اشتباه حذف شده است.

  اطلاعات مالی این فرد بعد از اعتراض بررسی شد که نشان می‌داد هم گردش مالی، هم واریزی و هم هزینه‌کرد وی، ارقام بسیار بالایی بوده است.

  افرادی که در شرکت‌های خصوصی مشغول فعالیت هستند حتماً از کارت حقوقی شرکت استفاده کنند. برای این افراد فرصتی اعلام خواهد شد تا اطلاعات دقیق مالی خود را به دولت تسلیم کنند که متعاقباً اعلام خواهد شد. کمتر از یک درصد افرادی که اعتراض کردند گفته‌اند تراکنش صوری کشیدیم تا بانک، کارتخوان را از ما نگیرد.

  مواردی عجیب از قطع یارانه ثروتمندان

  اعتراض صاحب یک پاساژ تجاری به حذف یارانه‌اش

  خانواده‌هایی در میان حذف‌شدگان هستند که به معنای واقعی غیر نیازمند یا به تعبیر عامیانه میلیاردر تلقی می‌شوند. مثلاً فردی در یکی از پاساژهای تهران بالای ۲۰ میلیارد تومان تراکنش سالیانه و حدود ماهی ۲۰۰ میلیون تومان تراکنش داشت که نسبت به حذف یارانه خود اعتراض کرده بود.

  پس از شناسایی خانوارهای غیرنیازمند، به آنها اطلاع‌رسانی می‌شود که یارانه‌شان حذف شده است. اگر این خانوارها اعتراض کنند، در دفاتر پیشخوان خدمات دولت از آنها اجازه کتبی گرفته می‌شود تا تمامی اطلاعات بانکی خانوار مورد بررسی قرار گیرد.

  در این مرحله صرفاً تراکنش‌های خرید که از طریق دستگاه‌های کارتخوان و درگاه‌های پرداخت اینترنتی صورت گرفته مبنای بررسی خواهند بود.

  آنگاه بر مبنای متوسط تراکنش‌های هزینه خانوار در 4 ماهه ابتدایی سال 98 وضعیت درآمد و هزینه معترضان بررسی می‌شود.

  اگر متوسط مبلغ هزینه‌کرد اعضای خانوار از ابتدای سال 98 از عددی که مبنا قرار گرفته کمتر باشد یارانه آنها قطع نخواهد شد و حتی در ماهی که یارانه نگرفتند، ماه بعد یارانه واریز می‌شود.

  مدیر دولتی که دنبال اعتراض به حذف یارانه خود بود

  میرزایی می‌گوید: مجموع حقوق اعضای یک خانوار (از مدیران دولتی) بالای 15 میلیون تومان بود و 3 خودرو و 2 خانه به نامش ثبت شده بود. توضیحاتی در مورد اطلاعات مبنا به او دادیم. خود ایشان اذعان کرد سال گذشته یک میلیارد تومان گردش مالی داشته و ماهیانه 15 تا 20 میلیون خرید کرده است که پس از وضعیت بانکی از سوی خود ایشان، اعلام کردیم که در صورت اعتراض هم شما حذف خواهید شد؛ اما باز هم مطرح کردند که من اعتراض خواهم کرد!

  نکته حائز اهمیت این است افرادی که در این مرحله یارانه آنها واریز نشده است، حذف نشده بلکه در حالت تعلیق است.

  اگر درآمد آنها از سطح درآمدی تعیین شده بالاتر باشد به طور حتم، یارانه قطع خواهد شد و به اطلاع فرد می‌رسد و اگر اعتراض صحیح باشد، یارانه برقرار خواهد شد. ظرف 2 ماه نیز مهلت بررسی اعتراض‌ها است.

  یارانه‌بگیران مراقب کلاهبرداران باشند

  پیامکی که از سوی دولت برای حذف یارانه افراد داده می‌شود بدین شرح است: «سرپرست محترم خانوار با شماره ملی... یارانه خانوار شما حذف شده است. در صورت درخواست رسیدگی، با در دست داشتن کارت شناسایی معتبر و ارائه این پیامک، به نزدیکترین دفتر پیشخوان خدمات دولت مراجعه فرمایید.»

  اخیراً پیامک‌هایی با مضمون یارانه شما حذف شد برای برقراری دوباره به لینک زیر مراجعه کنید برای سرپرستان خانوار ارسال می‌شود که پس از دریافت اطلاعات حساب، کل مبلغ آن برداشت خواهد شد.

  یارانه‌بگیران توجه کنند در پیامک‌های ارسالی توسط دولت هیچ لینکی داده نمی‌شود و اعتراض فقط از طریق دفاتر پیشخوان دولت به صورت حضوری انجام می‌شود.

  یارانه حق است؟

  برخی افراد می‌گویند یک مسؤول در ابتدای پرداخت یارانه اعلام کرده که یارانه حق طبیعی مردم است که در این باره باید توضیحاتی داده شود. برای تنظیم فضای اقتصادی کشور دو مکانیسم وجود دارد که مالیات و هزینه‌های حمایتی توسط دولت ابعاد اصلی آن را تشکیل می‌دهد.

  سازوکار مالیات ایجاد برابری است تا دولت بتواند زیرساخت‌های لازم را در کشور ایجاد کند. بخشی از این درآمد و درآمدهای دیگر به عنوان یارانه برای کاهش فقر و توانمندسازی و افزایش قدرت خرید اقشار آسیب‌پذیر توسط دولت پرداخت می‌شود. تصمیم نمایندگان مردم در مجلس هم در این زمینه نشان می‌دهد یارانه برای همه افراد نیست و باید در اختیار افراد نیازمند قرار بگیرد.

  چون در زمان پرداخت یارانه نقدی امکان خوشه‌بندی وجود نداشت دولت وقت به همه افراد یارانه نقدی پرداخت کرد و این‌طور استنباط شد که یارانه حق است.

  این در حالی است که افراد ثروتمند یارانه بیشتری از اقشار کم‌درآمد دریافت می‌کنند. متمول‌ها خودروهای مدل بالایی در اختیار دارند و به دلیل بزرگ بودن خانه‌هایشان مصرف آب و برق و گاز بیشتری نسبت به اقشار کم‌درآمد دارند. به دلیل اینکه حامل‌های انرژی با نرخ یارانه‌ای به دست مردم می‌رسد افراد غنی از نظر مالی استفاده بیشتری از یارانه دولتی می‌کنند و اقشار تهیدست امکان استفاده از این موارد را در این حجم ندارند.

  مهرماه امسال هم حذف داریم

  زمانی که بحث حذف یارانه نقدی مطرح شد برخی اعلام کردند دولت ابزار لازم در اختیار ندارد اما خوشحالیم کسانی که توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و پایگاه اطلاعات ایرانیان شناسایی و از لیست یارانه‌بگیران حذف شدند از وضعیت مالی بسیار خوبی برخوردار هستند.

  بیش از 80 درصد افرادی که قصد اعتراض به حذف یارانه داشتند با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت اطلاعات مالی خود را مشاهده و از اعتراض صرف‌نظر کردند. این نشان‌دهنده ارتقای آماری وضعیت اقتصادی و اجتماعی خانوارهای ایرانی است که این ابزار کارکردهای دیگری هم خواهد داشت. مهرماه امسال هم دوباره حذفی خواهیم داشت و پولداران باید منتظر دریافت پیامک حذف باشند.

  بازنشسته یا کارآفرین

  فردی بازنشسته دولت بوده اما در بانک اطلاعات ثبت شرکت‌ها، شرکتی دارد که درآمد و دارایی بالایی دارد. پس دیگر این فرد یک بازنشسته با حقوق پایه‌ای نیست! بلکه یک فرد کارآفرین و با وضع مالی خوب است و در این شرایط، نباید یارانه نقدی دریافت کند.

  چرا پولدارها می‌ترسند از لیست یارانه حذف شوند؟

  از هر کسی که بپرسید چقدر حقوق می‌گیرید محال است که درست آن را بگوید. اگر هم خودش بحث را پیش کشید و مبلغی را که دریافت می‌کند گفت حتماً یا خیلی بالا گفته یا می‌خواسته اعلام کند که چیزی در بساط ندارد. البته در جمع‌های خودمانی میزان دریافتی افراد بالا اما در زمانی که می‌خواهند به دولت اعلام کنند بسیار پایین است.

  افراد توانگری که اخیراً از لیست یارانه‌بگیران حذف شدند با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت اعتراض خود را نهایی کردند. نحوه اعتراض اینگونه است که افراد با مراجعه به این دفاتر ابتدا یک کد دریافت می‌کنند تا دلیل حذف و میزان درآمد خود را متوجه شوند. با این حال اجازه دادند تا دوباره حساب‌های بانکی آنها رصد شود .

  قسط وام هم جزو مخارج محسوب می‌شود؟

  اقساط وام‌هایی که مردم به بانک‌ها می‌پردازند، جزو هزینه‌کرد ماهانه‌شان محسوب نمی‌شود و خانواده‌ها از این لحاظ نباید نگرانی داشته باشند. فقط پرداخت‌هایی که از طریق دستگاه‌های کارتخوان (پوز) و درگاه‌های پرداخت اینترنتی انجام گیرد، جزو هزینه‌های ماهانه محسوب می‌شود.

  تلاش خانوارها برای جدا کردن یارانه خود از فرزندان

  شاید برای شما جالب باشد که تعداد قابل توجهی از افرادی که تا به حال به پلیس +10 مراجعه نکرده بودند و خانوار خود را جدا نکرده بودند؛ اما در حال حاضر پیگیر هستند تا خانوار خود را به صورت یک خانوار مجزا ثبت کنند و این از دستاوردهای مثبت اجرای حذف یارانه دهک‌های درآمدی بالاست که بانک‌های اطلاعاتی دقیق خواهند شد.

  ثروتمند مستمند

  پس از گذشت یک ماه از شروع دور جدید حذف یارانه ثروتمندان همچنان حواشی این اقدام ادامه دارد. اطلاعاتی که مسؤولان دولتی از دارایی و ثروت افرادی که یارانه‌شان حذف شده منتشر کرده‌اند، نشان می‌دهد 45 هزار و 500 تومان یارانه نقدی در مقابل درآمد این افراد تقریباً هیچ است؛ اما با این حال همین افراد هم نسبت به حذف خود اعتراض کرده‌اند.

  ضمناً سؤال مهمی که پیش می‌آید این است که با توجه به فاحش بودن ثروتمندی این اقشار، چرا تاکنون به این آنها یارانه نقدی پرداخت شده و چرا در سال‌های قبل عنوان می‌شد که شناسایی پردرآمدها، دشوار است؟

  معلم بازنشسته‌ای که گردش مالی 4 میلیاردی داشت

  یک خانم معلم بازنشسته‌ای بود که یارانه‌اش حذف شده، گفته بود ماهیانه 50 میلیون قسط می‌دهد و سال گذشته، 4 میلیارد تومان گردش مالی دارد؛ اما ایشان درخواست داشت که اگر می‌شود به‌واسطه اینکه معلم و بازنشسته هستم، یارانه مرا برقرار کنید!

  چند درصد حذف‌شدگان اعتراض داشتند؟

  93.8 درصد از افرادی که از لیست یارانه‌بگیران حذف شدند هیچ اعتراضی نداشتند که بر این اساس 6.2 درصد از حذف‌شدگان از لیست دریافت یارانه نقدی اعتراض کردند.

  این آمار را حسین میرزایی، سخنگوی ستاد اجرایی تبصره ۱۴ قانون بودجه در اختیار جام جم قرار داده است.

  وی می‌گوید: به دلیل اینکه هزینه اعتراض رایگان بوده برخی افراد دست به چنین اقدامی می‌زنند تا بتوانند دوباره در لیست یارانه‌بگیران قرار بگیرند. اگر برای هر اعتراض مبلغی دریافت می‌شد قطعاً تعداد معترضین کاهش می‌یافت اما با این حال دولت هزینه اعتراض را رایگان در نظر گرفته تا افراد بتوانند مستندات و اعتراضات خود را ثبت کنند.

  پولدارانی که به یارانه بسنده نمی‌کردند

  سخنگوی ستاد اجرایی تبصره 14 بودجه 98 در مورد کارکردهای دیگر پایگاه اطلاعات ایرانیان توضیح داد: 320 هزار نفر افرادی که مشمول دریافت بیمه کارگران ساختمانی بودند و ماهانه 200‌هزار تومان (یارانه یک خانواده 5 نفره) از دولت دریافت می‌کردند طلافروش، واردکننده خودرو، تاجر و مشاغل دیگر داشتند که خودشان را به نام کارگران ساختمان ثبت کرده بودند. همچنین شش میلیون دو دفترچه‌ای پیدا شده که اعلام کردیم یک دفترچه آنها باطل شود..

   چند درصد مردم خواهان حذف یارانه ثروتمندان هستند؟

  نتایج نظرسنجی ملی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) که اواخر شهریور امسال انجام شده، نشان می­‌دهد در مواجهه با سؤال «اگر جای دولت بودید، برای پرداخت یارانه نقدی در شرایط فعلی، چه سیاستی را اجرا می‌کردید؟» ۴۹.۳ درصد پاسخگویان گزینه «حذف یارانه خانوار‌هایی که در ماه درآمد زیادی دارند» را انتخاب کرده‌­اند و ۱۷.۲ درصد نیز اعلام کرده‌­اند «یارانه همه افراد جامعه به جز افرادی که شدیداً نیازمندند» باید حذف شود. ۲۹.۵ درصد نیز معتقدند روند فعلی باید ادامه پیدا کند و یارانه باید به همه افرادی که در حال حاضر یارانه می­‌گیرند، داده شود.

   

  کدام استان‌ها بیشترین حذف یارانه بگیران را داشته‌اند؟

  38.5 درصد حذف شدگان از صف دریافت یارانه نقدی از استان تهران بوده‌اند.

  استانهای اصفهان با 8.2 درصد، فارس با 7.5 درصد، خراسان رضوی 6.9 درصد و استان مازندران با 4.4 درصد در رده‌های بعدی دارای بیشترین جمعیت حذف شدگان از دریافت یارانه نقدی قرار گرفته‌اند.

  انتهای پیام/

  منبع مطلب : www.tabnaktehran.ir

  مدیر محترم سایت www.tabnaktehran.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  اسماعیل رنجبر یانه سری 4 ماه قبل
  0

  اگر یارانه پول نفت باید همه ایرانی ها بگیرن

  نه اینکه دهک بندی کنن دوره احمدی نژاد گفتن یارانه حق همه ایرانیهاست

  اسماعیل رنجبر یانه سری 4 ماه قبل
  0

  اسماعیل رنجبر یانه سری

  ناشناس 5 ماه قبل
  0

  با سلام کاش حذف یارانه ها به حق بود.افرادی که کارمند سپاه هستن و بالای 10 میلیون حقوق میگیرند چرا یارانه شان حذف نمی شود

  حسینعلی خان ایرانی 2 سال قبل
  0

  یارانه تیرماه ما چراقطع شده؟؟؟

  علیرضاامامی 2 سال قبل
  0

  من یه کارگر فصلی هستم خواستم یه وام ۱۵میلیونی بگیرم گفتن یابایدضامن کارمندباشه یایارانه روازبانک ملی به بانک سپه انتقال بدی بعنوان ضامن کارمندبانک ملی عوض جابجایی زده انصراف یارانه ام از برج ۱۲سال۹۸قطع شده هرجارفتم نتونستم درست کنم لطفا پیگیری کنید .بچه روستام نمیدونم چیکارکنم بااین هزینه های الان با دوتابچه

  ناشناس 2 سال قبل
  0

  باسلام یارانه ماازپارسال شهریور98 قطع کردندلطفاپیگیری نمایید

  ولی اله رحیمی 2 سال قبل
  1

  یارانه همسرم قطع شده هرجا میرم میگن به ما مربوط نیست برو فلان اداره فلان سازمان هیشکی جواب درست حسابی به آدم نمیده پس من کجابرم چیکارکنم

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید