در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  یکی از اطلاعات مهمی که شما امسال در پروژه کوچ به معلم تربیت بدنی تحویل دادید

  1 بازدید

  یکی از اطلاعات مهمی که شما امسال در پروژه کوچ به معلم تربیت بدنی تحویل دادید را از سایت نکس درجه دریافت کنید.

  اجرای طرح «کوچ» اولویت اصلی حوزه تربیت بدنی درسال تحصیلی جدید است

  اجرای طرح «کوچ» اولویت اصلی حوزه تربیت بدنی درسال تحصیلی جدید است

  به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش کردستان، افشین خوش گوار در نشست توجیهی - آموزشی پروژه کنترل وزن و چاقی دانش آموزان «کوچ»، اظهار کرد: با توجه به تبعات و آثار منفی که اضافه وزن و چاقی بر سلامت عمومی افراد جامعه دارد و آمار و ارقام نه چندان خوشایند چاقی در میان دانش آموزان، معاونت تربیت بدنی و سلامت به عنوان متولی سلامت دانش آموزان با تعریف پروژه کنترل وزن و چاقی در دانش آموزان تلاش می‌کند ضمن کنترل افزایش درصد دانش آموزان دارای اضافه وزن، با ارائه مشاوره‌های علمی و کاربردی تا پایان سال تحصیلی کاهش سه درصدی دانش آموزان چاق را محقق کند.

  وی افزود: این طرح با غربالگری و تعیین BMI (شاخص توده بدنی) تمام دانش آموزان آغاز می‌شود که زمان آغاز این مرحله ۲۶ مهر ماه همزمان با هفته تربیت بدنی تعیین شده است و باید تا ۱۵ آبان ماه BMI تعیین شده در سامانه سناد دانش آموزی بارگذاری شود.

  معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان با بیان اینکه در مرحله دوم بر اساس استانداردها و معیارهای تعیین شده، دانش آموزان دارای اضافه وزن و چاق مشخص می‌شوند، ادامه داد: در مرحله سوم که مهمترین مرحله این طرح است، ضمن توجیه و آگاه سازی والدین نسبت به وضعیت وزنی فرزندشان، مشاوره‌های علمی و عملی لازم در حوزه‌های مختلف از جمله تغذیه، خواب کافی، ورزش روزانه، آشنایی با نحوه تعیین شاخص توده بدنی و موارد دیگر ارائه می‌گردد و پس از حدود سه ماه غربالگری ثانویه یا سنجش شاخص توده بدنی مختص دانش آموزانی که در مرحله اول، چاق و دارای اضافه وزن تشخیص داده شده‌اند، به عمل آید تا میزان اثرگذاری مشاوره‌ها و اقدامات مرحله‌ای بر کاهش وزن مشخص شود.

  خوش گوار یادآور شد: چارچوب طرح به گونه‌ای تدوین شده است که هم در اسفند و در هفته نیکوکاری و هفته درخت کاری، دانش آموزان و خانواده‌های آنان مورد تقدیر قرار می‌گیرند و هم اینکه در اختتامیه طرح در اردیبهشت ماه و در هفته سلامت از دانش آموزان موفق در کاهش وزن با اهدای مدال و احکام قهرمانی تقدیر می‌شود.

  وی بیان کرد: با توجه به اهمیت موضوع طرح و تأثیر آن بر سلامت نسل آینده کشور، لازم است در چارچوب طرح و بر اساس ساختار آن در سطح شهرستان‌ها و مناطق بسترسازی لازم برای اجرای بهینه و مطلوب آن صورت گیرد.

  معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان نقش مدیران مدارس در تحقق اهداف پروژه کوچ را بسیار محوری و مهم عنوان کرد و گفت: باید آگاه سازی و توجیه مدیران مدارس به عنوان اولین اقدام اجرایی در سطح شهرستان در اولویت قرار گیرد و معلمان تربیت بدنی و مراقبین سلامت در کنار آموزگاران پایه، مسئول نظارت و تعیین شاخص توده بدنی دانش آموزان خواهند بود.

  خوش گوار از قدسنج و ترازوی دیجیتال به عنوان ابزار فیزیکی مورد نیاز پروژه نام برد و اظهار کرد: در این راستا از محل اعتبارات وزارتی ۶۰۰ پک در حال تهیه و توزیع می‌باشد که تا قبل از مهرماه در اختیار شهرستان‌ها و مناطق و با اولویت مدارس کم برخوردار و محروم قرار می‌گیرد.

  وی به نحوه اجرای طرح در دوران کرونا اشاره کرد و افزود: در وضعیت‌های سفید و زرد، تأکید بر تعیین توده و شاخص بدنی در مدرسه می‌باشد و در وضعیت قرمز نیز خانواده‌ها بایستی با اعلام وزن و قد فرزند خود به مدیر مدرسه یاریگر اجرای این طرح باشند و در واقع نقش خانواده‌ها هم در غربالگری و به ویژه در مرحله مشاوره باید خیلی پررنگ و مؤثر دیده شود و مفاد پروژه به گونه‌ای تدوین شده است که هم مدرسه محور و هم خانواده محور است و به همین دلیل بایستی جریان سازی موضوع تا سطح مدرسه و بعد از آن تا سطح خانواده‌ها تسری یابد.

  معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان در پایان سخنان خود از کارشناسان سلامت و تربیت بدنی خواست از تمام ظرفیت‌های درون و برون سازمانی تعریف شده در شیوه نامه طرح استفاده کنند و با بسیج این ظرفیت‌ها و ایجاد تعامل و هم افزایی گامی مهم و مؤثر در جهت سلامت نسل آینده کشور بردارند.

  منبع مطلب : www.mehrnews.com

  مدیر محترم سایت www.mehrnews.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  ایرنا

  ایرنا

  حامد صبوری روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا در بجنورد اظهار داشت: طرح ملی کوچ، اقدام مهم در حوزه تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش است و در آن، چاقی و بی. ام. آی دانش آموزان مورد بررسی قرار می گیرد و پس از آن اقدامات مداخله ای و توزیع بسته های آموزش تغذیه سالم میان خانواده ها،  انجام می شود.

  وی افزود: زندگی ماشینی و سبک زندگی آپارتمان نشینی تمام افراد را با خطر افزایش وزن و کم تحرکی روبه رو کرده است و در این میان،  دانش آموزان هم از این سبک متضرر شده اند.

  مشاور مالی اداری معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: تمام دانش آموزان زیر پوشش طرح کوچ قرار می گیرند.

  وی در بخش دیگر سخنان خود در باره جذب معلم ورزش در مدارس گفت: در سال های اخیر اقدامات خوبی در جذب نیروی مراقب سلامت و معلم تربیت بدنی انجام شده است البته تا رسیدن به وضعیت استاندارد فاصله داریم.

  آموزش ۱۵۰ هزار معلم ابتدایی برای تدریس ورزش 

  صبوری افزود: اکنون ۳۳ هزار معلم تربیت بدنی در مدارس مشغول به فعالیت هستند اما تلاش داریم تا با استخدام و جذب افراد بیشتر، بخشی از کمبودها جبران شود.

  وی اظهار داشت: در سال های گذشته، برای جبران کمبود معلم، آموزگاران دوره ابتدایی آموزش لازم برای تدریس درس تربیت بدنی را فرا گرفتند تا کمک کار باشند.

  مشاور مالی اداری معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: بیش از  ۱۵۰ هزار نفر آموزگار، در این زمینه آموزش دیده اند.

  توزیع ۲۵۰ میلیارد ریال اقلام ورزشی 

  صبوری درباره اعزام کاروان مهر با نشاط به مدارس گفت: ارسال تجهیزات ورزشی به مدارس در قالب این کاروان در حال انجام است و اقلام به ارزش ۲۵۰ میلیارد ریال در میان مدارس توزیع می شود.  

  مشاور مالی اداری معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش افزود: توزیع این تجهیزات در برخی از استان ها انجام شده و تا مهرماه در سایر استان ها انجام می شود.

  منبع مطلب : www.irna.ir

  مدیر محترم سایت www.irna.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  فاطمه 7 ماه قبل
  0

  یکی از اطلاعات مهمی که شما امسال در پروژه کوچ به معلم تربیت بدنی تحویل دادید؟؟

  مهدی 9 ماه قبل
  -1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید