در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  کدام نوع دیوار دوجداره برای جلوگیری از عبور گرما و سرما مناسب است علوم چهارم

  1 بازدید

  کدام نوع دیوار دوجداره برای جلوگیری از عبور گرما و سرما مناسب است علوم چهارم را از سایت نکس درجه دریافت کنید.

  دیوارهای دو جداره

  دیوارهای دو جداره

  بررسی سیستم‌های انواع دیوار

  امروزه با پیشرفت سریع تکنولوژی در صنعت ساختمان، سبک سازی و اجرای سریع دو اصل اساسی است که در تمامی دنیا توجه ویژه به آنها شده است. انواع دیوار خارجی و داخلی یکی از مهمترین قسمت‌های هر ساختمان است و وظایف مهمی را برای تامین نیازهای ساکنان ایفا می‌کند. دیوار‌ها محیط داخل و خارج ساختمان را از یکدیگر جدا می‌کند و نقشی تعیین کننده در تامین امنیت، محافظت در برابر حریق و شرایط مناسب و آسایش ساکنان (از نظر حرارتی، صوتی و …) را دارد.

  بنابراین، حفظ شرایط مناسب در داخل ساختمان تا حدود زیادی به عملکرد، حفظ کارایی و دوام جداکننده‌ها بستگی دارد. به این ترتیب، در مورد الزامات و یا وظایف مهم دیوار‌ها، می‌توان کنترل جریان حرارت و هوا، کنترل جریان رطوبت و بخار آب، جلوگیری از نفوذ برف و باران، کنترل تابش خورشید، کنترل انتقال صدا، جلوگیری از انتقال آتش سوزی، تامین مقاومت‌های مکانیکی و باربری ‌لازم، تامین دوام مناسب و تامین زیبایی ظاهری ساختمان از بیرون (نما) را برشمرد.

  دیوارهای دو جداره

  کاربرد دیوارها

  دیوارهای دو جداره

  دیوار دو جداره دیواری است که از دو بخش تشکیل می‌شود و در میان دو قسمت دیوار فضای خالی وجود دارد که با مصالح عایق پر می‌شود‌. وظیفه این دیوار جلوگیری از انتقال حرارت‌، صوت و رطوبت بوده که بدین منظور از فضای خالی و مصالح عایق استفاده می‌شود. برای اتصال دو جداره دیوار از قلاب‌های مخصوص استفاده می‌شود.

  دیوار عایق دو جداره به وسیله پر کردن قشر هوای دیوار خالی به وسیله متریال‌هایی که انتقال حرارت را مانع می‌شود، از کاهش اتلاف حرارت جلوگیری می‌کند. ثابت کردن هوا در فضای خالی (هوای راکد یک عایق واقعی است) از انتقال گرما جلوگیری می‌کند و در واقع فضای خالی می‌تواند هزینه گرمایش را کاهش دهد. در طول ساخت یک ساختمان جدید، فضای خالی اغلب بین پنل‌های قرار گرفته در دو طرف دیوار به وسیله الیاف پشم شیشه یا پشم سنگ پر می‌شود. اما خیلی از متریال‌های عایق ساختمانی مزایای گوناگونی را ارئه می‌دهند و کاربرد بسیاری دارند.

  برای ساختمان‌های موجود که با فضای خالی عایق دار ساخته نشده‌اند، می‌توان از متریال‌های الیافی همانند سلولز عایق و یا پشم شیشه دمیده شده در سوراخ ایجاد شده استفاده کرد، تا همهٔ فضای خالی دیوار به طور کامل پر شود. همچنین از فوم می‌توان برای این هدف استفاده کرد. اگر چه برخی فوم‌ها در گذشته هم استفاده می‌شده‌اند، از قبیل فرمالدئید اوره، دیگر استفاده نمی‌شود (برخی افراد به این مواد آلرژی دارند، اینها به سختی از درون دیوار ازبین برده می‌شود) و برخی دیگر همانند پلی اورتان از جا برداشته می‌شوند. همچنین دیوار دو جداره عایق می‌تواند در جلوگیری از انتقال گرما کمک کند و به وسیله حفره میان دیواراز گرم شدن خانه جلوگیری می‌کند. در کشور انگلستان از سوی دولت و شرکت‌های انرژی در بسیاری موارد ممکن است کمک هزینه‌هایی برای دیوار دوجداره عایق داده می‌شود. تعادل گرمایی یک هدف مقرون به صرفه است و برای بهبود راندمان انرژی و کاهش صورت حساب گرمایشی در اختیار خانوارهای با درآمد کم و آسیب پذیر قرار می‌گیرد.

  دیوار خارجی کناف

  این دیوار ساختار بسیار مناسبی جهت ساخت جداره‌های ساختمان‌های در حال احداث است. این ساختار متشکل از قاب‌های فولادی سبک (به عنوان زیر سازی)،صفحات روکش دار گچی (به عنوان پوشش داخلی)، صفحات مسلح سیمانی (به عنوان پوشش خارجی) و لایه پشم معدنی (به عنوان عایق) است. استفاده از لایه پشم معدنی، به طور همزمان موجب عایق کاری حرارتی و صوتی جداره می‌شود. از جمله مزایای مهم دیگر دیوار خارجی کناف‌، ایمنی آن در برابر زلزله است.

  نکات اجرایی ساختمانی دیوارها

  منبع مطلب : www.omransoft.ir

  مدیر محترم سایت www.omransoft.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  سوالات با جواب کتاب علوم چهارم دبستان درس پنجم، انرژی الکتریکی

  سوالات با جواب کتابعلوم چهارم دبستان درس پنجم، انرژی گرماییدر ادامه مطلب:

  1- دمای هوا در تابستان پیش تراست یا در زمستان؟ به چه دلیل؟

  پاسخ: در تابستان، زیرا نور خورشید به طور عمود (راست) به زمین می تابد و طول روزها بیشتر است بنابراین گرمای بیشتری از خورشید به زمین منتقل میشود.

  2- برای دسته قابلمه کدام ماده بهتراست؟ چوب؟ فلز؟ پلاستیک؟ به چه دلیل؟

  پاسخ: چوب، زیراخاصیت نارسانایی آن نسبت به گرما بیشتر است و بسیار دیر و خیلی کم گرما را منتقل می کند.

  3- در چهار لیوان چوبی، شیشه ای، پلاستیکی و فلزی تا نیمه آب گرم ریخته ایم. پس ازمدتی درکدام لیوان آب گرمتر می ماند؟ چرا؟

  پاسخ: درلیوان چوبی، زیرا دیرتر گرما را به اطراف منتقل میکند و خاصیت نارسانایی آن نسبت به عبور گرما بیشتر است.

  4- دما را با چه وسیله ای اندازه گیری می کنند؟

  پاسخ: با دما سنج

  5- چندنوع مختلف دماسنج نام ببرید.

  پاسخ: دیجیتالی، پزشکی، الکلی، نواری و...

  6-چرا شکلات برروی خط کش فلزی زودتر از خط کش پلاستیکی و چوبی ذوب می شود؟

  پاسخ: زیرا گرما ازخط کش فلزی زودتر عبور می کند و خاصیت نارسانایی آن نسبت به گرما کم تراست.

  7-معمولاً برای پختن غذا از ظروفی با جنس کدام فلزها استفاده میشود؟ چرا؟

  پاسخ: از جنس استیل، روی، مس و چُدَن، زیرا زودتر گرما را منتقل می کنند تا غذا بپزد و خاصیت نارسانایی آن ها نسبت به گرما کم تر است.

  8- رسانا و نارسانای گرمایی چیست؟

  پاسخ:

  رسانای گرمایی: به موادی مانند فلزات که گرما را زودتر از خود عبور می دهند رسانای گرمایی میگویند.

  نارسانای گرمایی: به موادی مانند هوا، چوب و پلاستیک که بسیار دیرتر و کمتر گرما را ازخودعبور میدهند نارسانای گرمایی می گویند.

  9 -دما را با چه واحدی اندازه میگیرند؟

  پاسخ: سانتیگراد یا سلسیوس

  10- آیا گرما و سرما خاصیت انتقالی دارند؟

  پاسخ: بلی، گرما از محیط گرم به محیط سرد منتقل می شود وسرما از محیط سرد به محیط گرم منتقل میشود.

  11-کدام ماده خاصیت نارسانایی کمتری دارد؟ روزنامه، پارچه یا هوا؟

  پاسخ: هوا

  12-چه وسایلی از خروج گرمای خانه در زمستان جلوگیری می کنند؟

  پاسخ:

  13- سهم شما در حفاظت از انرژی گرمایی چیست؟

  پاسخ: درساختن خانهها مصالحی به کار ببریم که کمتر گرما را عبور می دهند

  14 -چرا فلاسک های معموالی چای، به صورت دوجداره است که بین آن ها پر از هواست یا به صورت تکجداره و ازموادی که بین آنها پر ازحباب هوا ساخته میشوند؟

  پاسخ: زیرا هوا نارسانای گرما هست و در نیجه گرما را دیرتر از خود عبور می دهد.

  بقیه سوالات علوم چهارم ابتدایی را در لینک های زیر مشاهده کنید: 

  موضوع : علوم چهارم ابتدایی|آزمون علوم ابتدایی| فصل اول علوم چهارم دبستان|نمونه سوال امتحانی فصل اول| نمونه سوال علوم چهارم دبستان|علوم ابتدایی| آزمون چهارم دبستان فصل اول زنگ علوم| آزمون فصل اول چهارم دبستان|سوال با جواب علوم چهارم دبستان| نمونه سوال فصل اول با جواب

  بازگشت به سایت آموزش شیمی نوین

  منبع مطلب : chemnovin.blogfa.com

  مدیر محترم سایت chemnovin.blogfa.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  بهترین عایق حرارتی کف و دیوار ساختمان

  البته این قطر دیوارها تنها برای تامین گرما مفید نبودند و حتی خنکای محیط را هم به دلیل سد محکمی که در مقابل حرارت ایجاد می کردند تامین می کردند.

  اما امروزه ساختمان ها را با کمترین قطر دیوار می سازند. تا هم وزن ساختمان پایین تر بیاید و هم امکان استفاده از فضای بیشتر را داشته باشند و شاید هم مصالح کمتری استفاده شود.

  بهترین عایق حرارتی کف و دیوار ساختمان 1

  استفاده از عایق حرارتی در پشت دیوار خانه

  درست همین موضوع ما را مجبور می کند برای تامین آسایش حرارتی و صوتی خود از عایق هایی به عنوان عایق صوتی و عایق حرارتی استفاده کنیم که در این مقاله قصد کرده ایم تا انواع عایق حرارتی را با هم مرور و ببینیم کدام نوع بهتر است. پس در ادامه ما را همراهی کنید.

  لزوم ایجاد عایق حرارتی

  استفاده از عایق های حرارتی به دو منظور مد نظر کارشناسان ساختمان سازی قرار گرفته است. اول اینکه بار گرمایی محیط خانه را بالاتر برده و ضریب از دست دادن انرژی و یا به قول خودشان کاهش مصرف انرژی را بالاتر ببرند.

  اتلاف گرما در زمستان باعث می شود محیط خانه به راحتی گرم نشود و متاسفانه این موضوع با پرداخت بهای زیاد تجربه به دست آمد.

  در ایران ساختمان هایی که در چند دهه گذشته ساخته شدند اصلا قابلیت حفظ گرما را ندارند. عدم استفاده از یک عایق مناسب حرارتی در کف ساختمان ، دیوارها و سقف باعث می شود به راحتی حرارت از بدنه ساختمان خارج شود .

  موضوعای که حتی با دو جداره کردن پنجره ها هم خیلی خود را نشان نمی دهد و برخی از افراد می پرسند که چرا خانه ما با اینکه ساختار پنجره ها را هم تغییر داده ایم باز سرد است همین موضوع نبود عایق های حرارتی در بدنه ساخت ساختمان می باشد.

  بهترین عایق حرارتی کف و دیوار ساختمان 2

  از طرفی هدف دوم کارشناسان ساخت ساختمان جلوگیری از ورود حرارت به ساختمان ها می باشد. حتما برای شما هم پیش آمده که در تابستان گرمای بیش از اندازه داخل خانه شما را کلافه کرده و حتی گاهی اذعان دارید که هوای بیرون خنک تر است.

  این دلیل هم دقیقا به همین خاطر است. شما با نداشتن عایق های حرارتی در ساختمان خود باعث می شود گرمای بیرون وارد خانه شود و در خانه به دلیل محسور بودن به اصطلاح دم کند و یا گرما ماندگار شود.

  وقتی هوا راحت در جریان نیست ولی گرما بر محیط خانه اثر می گذارد.

  در همان تابستان داغ شدن زیاد دیوار های خانه باز هم پرت انرژی سرمایشی شما را به همراه خواهد داشت.

  در نتیجه استفاده از عایق حرارتی به منظور جلوگیری از ورود هوای داغ در تابستان و خروج گرما در زمستان امری حیاتی برای خانه های نو ساز است.

  قبلا در مقاله دلایل گرم نشدن گرمایش از کف گفتیم که نبود عایق بندی در زیر لوله های گرمایش از کف یکی از دلایل پرت انرژی گرمایشی است.

  هزینه عایق بندی ساختمان

  صرف نظر از اینکه عایق های حرارتی جلوی پرت انرژی گرمایی و سرمایشی خانه را می گیرد اما به نظر می رسد هزینه هایی را برای افراد به دنبال داشته باشد.

  استفاده از عایق مناسب در کف و سقف خانه و دیوار ها و حتی لوله ها و سطوح داغ و خنک باعث می شود تا هزینه هایی را برای شما ایجاد کند.

  طبیعتا نوع عایق، میزان و حجم عایق بندی ، فضای مورد نیاز برای عایق بندی و میزان دستمزد استادان این موضوع هزینه های متفاوتی را برای شما به همراه خواهد داشت که البته جنس و نوع عایق حرارتی بیشتری اهمیت را در هزینه ها دارد.

  اما آنچه که مسلم است این است که با ایجاد عایق در خانه نه تنها آسایش خود و خانواده را بیشتر تضمین کرده اید بلکه استفاده از عایق میزان زیادی از مصرف انرژی را در خانه های شما کاهش می دهد.

  در دراز مدت خواهید دید که این عایق های حرارتی تا چند ده هزار تومان شاید در ماه میزان هزینه های شما را کاهش داده و این موضوع باعث می شود در کوتاه ترین زمان تمامی هزینه های شما برای این موضوع بازگردد.

  بهترین عایق حرارتی کف و دیوار ساختمان 3

  در نظر داشته باشید تمامی مصالح ساختمانی این روز ها مانند آجر، شیشه، سیمان، چوب و ... خود عاملی برای انتقال انرژی هستند و به هیچ عنوان استفاده از این مصالح نمی تواند جلوی خروج انرژی را بگیرد.

  بر اساس مطالعات و تحقیقات استفاده از عایق های حرارتی ساده در ساختمان حدود 55 درصد مصرف انرژی را کاهش می دهد و کیفیت گرمایش و سرمایش خانه ها را بالاتر می برد.

  چه عواملی در انتخاب عایق حرارتی ساختمان باید در نظر گرفته شوند؟

  این سئوال به قدری اهمیت دارد که قبل از پرداختن به انواع عایق ها لازم دانستیم که آن را مشخص کنیم. متاسفانه برخی از استادان بی تجربه و یا باتجربه ولی کم سواد استفاده از عایق های صوتی و حرارتی را موضوعی برای پر کردن جیب برخی از کارخانه ها اعلام می کنند که با صراحت باید این موضوع را رد کنیم.

  برخی دیگر معتقد هستند که استفاده از این عایق ها باعث می شود تا مصالح به خوبی خود را نگرفته و پس از مدتی ترک بخورند که این موضع هم به کل اشتباه است و اگر مصالح به خوبی انتخاب شوند و عایق استانداردی به کار برده شود به هیچ عنوان ضرری برای سازه ندارد.

  نکته مهمی که در عایق های حرارتی باید در نظر داشت تمامی نکات مختص خود عایق است. اگر شما عایق خوبی را برای ساختمانتان انتخاب کنید نگرانی دیگری بابت موضوعاتی که سایرین تشریح می کنند نخواهید داشت.

  برای انتخاب یک عایق حرارتی استاندارد و معتبر و با کیفیت موارد زیر را در نظر داشته باشید:

  عایق های حرارتی بصورت صفحه ای ، آجری، ورقه ای ، نواری و تخته ای در بازار موجود می باشند و به فروش رسانده می شوند.

  برخی از عایق ها هم خاصیت حرارتی دارند و هم خاصیت صوتی که در انتخاب عایق بهترین انتخاب می توانند باشند.

  بهترین عایق حرارتی کف و دیوار ساختمان 4

  حتی از این عایق ها می توان کاربرد های دیگری را هم گرفت. مثلا اگر حضور ذهن داشته باشید در مقاله کاهش صدای پمپ آب خانگی از این عایق ها به منظور کاهش صدای پمپ استفاده کردیم و اتفاقا بسیاری از مشتریان با استفاده از این ایده توانستند مشکل صدای پمپ خود را بر طرف کنند.

  عوامل داخلی در انتخاب عایق حرارتی

  انتخاب عایق حرارتی بر اساس پارامتر های توضیح داده شده خیلی به خود عایق مرتبط بودند. اما آیا انتخاب یک عایق حرارتی مناسب می تواند بر اساس موقعیت و نوع ساختمان هم تفاوتی داشته باشد؟

  بله .این موضوع اتفاقا اهمیت زیادی هم دارد. شرایط محیطی مانند دما و رطوبت محیط شما ، میزان بارندگی ، میزان سر و صدا، میزان جریان با حتی و ... در این خصوص نقش بسزایی دارند.

  مثلا اگر خانه شما در محیطی مرطوب مانند شمال کشور باشد باید عایق حرارتی شما تا حدود زیادی خاصیت ضد رطوبتی هم داشته باشد.

  اگر خانه شما در مناطق شهری و یا کارگاهی است باید میزان مقاومت عایق حرارتی شما در مقابل صوت زیاد باشد و در واقع عایق صوتی هم باشد.

  پس بهتر است قبل از اقدام به خرید عایق های حرارتی شرایط محیطی را هم به خوبی در نظر داشته باشید.

  خوب تا اینجا به دلایل نیاز و شرایط انتخاب عایق های صوتی پرداختیم و در مقاله ای جداگانه عایق های صوتی را تشریح نمودیم.

  اما در ادامه بهتر است انواع عایق های صوتی را با هم بشناسیم.

  بهترین عایق حرارتی کف و دیوار ساختمان 5

  انواع عایق های حرارتی

  امروزه با رشد تکنولوژی و ورود انواع فناوری های مختلف به بازار ساختمان سازی عایق های حرارتی هر روز نسبت به روزهای قبل تنوع بیشتری پیدا می کنند. شاید تا چند سال پیش تنها عایق حرارتی شناخته شده پشم سنگ و یا پشم و شیشه بود ولی امروزه استفاده از تکنولوژی های نانو و یا تکنولوژی های پیشرفته دیگر شناخته همه انواع عایق ها را مشکل تر کرده است.

  اما با این حال متداول ترین نوع عایق ها به شرح ادامه متن می باشند:

  با خرد کردن سنگ آتش نشانی دیر ذوب ماده این الیاف معدنی ساخته می شود. مهم ترین خصوصیت این عایق حراریت پایداری آن در شرایط مختلف ریال مقاومت به رطوبت ، نداشتن بو و عدم امکان رشد قارچ و کپک در آن می باشد.

  عایق پشم معدنی ضد حریق است، انعطاف پذیری بالایی دارد   و وظیفه عایق های صوتی را هم به خوبی انجام می دهد. از این نوع عایق برای سطوح سقف و پشت بام استفاده می شود.

  بهترین عایق حرارتی کف و دیوار ساختمان 6

  ساختار عایق حرارتی پشم معدنی

  پشم و شیشه از قدیمی های عایق بندی برای لوله ها و سطوح می باشد و به خوبی امتحان خود را پس داده.

  این عایق که از بافت های ریز شیشه تشکیل شده است پایداری زیادی دارد، نم را به خوبی جذب می کند و در مقابل رشد قارچ و کپک بسیار سر سخت است و بویی هم ندارد .

  این عایق حرارتی متاسفانه نسبت به آتش و رطوبت مقاومت خوبی ندارد. استفاده از پشم شیشه در زیر لایه های سقف و یا پوشش های دیوارهای جانبی مرسوم است اما بهتر است با یک پوشش پلاستیکی همراه باشد.

  بهترین عایق حرارتی کف و دیوار ساختمان 7

  عایق حرارتی پشم شیشه

  استفاده از سنگ های آذرین برای ساخت این نوع پوشش حرارتی باعث شده تا پشم سنگ اعتماد زیادی را به خود جلب کند.

  این عایق حرارتی یکی از بهترین عایق های حرارتی و از سالم ترین آنها می باشد. وزن پایین و مقاومت بالای این عایق استفاده از آن را متداول کرده است.

  این پوشش حرارتی هر چند رطوبت را جذب می کند و خیلی ضد آب نیست ولی با از دست دادن رطوبت خود همچنان سالم باقی می ماند و خاصین خود را حفظ می کند.

  البته مقاومت کم پشم شنگ نسبت به بخار آب باعث می شود که در ساختمان های ن ساز که رطوبت بالایی دارند از تخریب و ترک خوردن آن جلوگیری شود و در ضمن ساختمان را در فصول گرم سال خنک نگه دارد.

  عایق های حرارتی پشم سنگ را به عنوان عایق حرق هم می شناسند. این پوشش به خوبی در برابر آتش مقاوم است و از آن می توان در سازه های فلزی، چاهک آسانسور، تاسیسات الکترونیکی ، راهروهای فرار و ... به راحتی استفاده کرد .

  در استفاده از عایق پشم سنگ باید یک پوشش بخار بند هم در نظر گرفته شود زیرا پشم سنگ از نوع عایق های سلول باز است که آب و بخار آب همانگونه که گفته شد را جذب می کند.

  یکی دیگر از مزایای پشم سنگ طول عمر فوق العاده زیاد این نوع عایق حرارتی می باشد.

  برای مشاهده مشخصات انواع پشم سنگ، آگاهی از قیمت آن و یا خرید اینترنتی بر روی لینک خرید پشم سنگ از سایت دیجیکالابزنید.

  بهترین عایق حرارتی کف و دیوار ساختمان 8

  ساختار عایق حرارتی پشم سنگ

  این نوع عایق با استفاده از شیشه خالصی تهیه می شود که می تواند تا 20 برابر حجم خود منبسط شود. این عایق ها بصورت صفحات صلب و اسفنجی تولید می شوند.

  ضد آب و ضد حریق هستند و نسبت به رشد حشرات موذی مقاومت بالایی دارند. برخلاف جنسش از مقاومت فشاری زیادی بهره می گیرند و ساخت پایداری دارند.

  بهترین عایق حرارتی کف و دیوار ساختمان 9

  عایق حرارتی شیشه اسفنجی

  عایق های حرارتی پرلیت از نوعی سنگ آتش فشانی ساخته می شوند. این عایق ها بسیار سبک و غیر قابل اشتعال هستند.

  ساختار آنها مقاومت صوتی بسیار زیادی ایجاد می کند، مواد آلی هستند و این موضوع باعث می شود با سایر اسیدها واکنش شیمیایی نداشته باشند، در برابر حشرات مقاومت زیادی دارند و نمی پوسند.

  اما عایق های حرارتی پرلیت یک نقطعه ضعف اساس دارند و آن هم نداشتن مقاومت نسبت به فشار است و نکته بدتر اینکه جذب کننده آب هستند و به راحتی آب را می مکند.

  بهترین عایق حرارتی کف و دیوار ساختمان 10

  عایق های حرارتی پرلیت

  با فشردن پشم نمد و سایر الیاف گیاهی به دست می آیند . در برابر حرارت پایداری خوبی دارند و یک مقاوم مکانیکی خوب به شمار می روند.

  اما این عایق حرارتی به راحتی آب را جذب می کند و با کمترین میزان جذب آب خاصیت خود را از دست می دهد

  اصلا در برابر آتش مقاوم نیست و به سادگی می سوزد و بدتر اینکه تشدید کننده آتش است. توصیه می شود در ساختمان از این نوع عایق ها استفاده نشود.

  بهترین عایق حرارتی کف و دیوار ساختمان 11

  عایق حرارتی تخته فیبر

  با فشردن چوب پنبه و صمغ خودش ساخته می شوند . این عایق ها مقاومت خوبی در برابر فشار دارند ولی اصلا در برابر کشش مقاوم نیستند.

  در برابر رطوبت و پوسیدگی مقاومت بالایی دارند و به همین دلیل عایق رطوبتی خوبی هستند. 

  قیمت بالایی دارند ولی در عوض عایق حرارتی خوبی به شمار می روند زیرا انتقال حرارت از آنها مشکل است . شکننده هستند و در برابر آتش سوزی هم مقاومت زیادی ندارند.

  جهت تهیه ورق چوب بنبه بر روی لینک خرید اینترنتی ورق چوب بنبه از سایت دیجیکالا بزنید و بعد از خواندن نظرات کاربران و اطمینان از کیفیت جنس موجود و کاربرد آن برای مصرف ساختمان خود، خرید را انجام دهید.

  بهترین عایق حرارتی کف و دیوار ساختمان 12

  عایق حرارتی چوب پنبه ای

  یکی از بیشترین انواع عایق های حرارتی این روز های بازار را تشکیل می دهد و تنوع زیادی دارند.

  عایق های حرارتی پلی استایرن، پلی یورتان، پلی اتیلن، پلی وینیل کلراید، اوره فرم آلدئید، انواع فوم ها، نیترل فوم و.... از انواع انها هستند.

  این نوع عایق ها هر چند پایدار بوده و برای رشد میکروب مقاومت خوبی دارند ولی به راحتی آتش می گیرند.

  عایق رطوبتی و حرارتی خوبی هستند و در برابر صوت نیز مقاومت زیادی دارند.

  بهترین عایق حرارتی کف و دیوار ساختمان 13

  عایق پلی اتیلنی

  یکی از جدیدترین انواع عایق می باشد که خاصیت حفظ انرژی بسیار بالایی دارند.

  امروزه استفاده از این نوع عایق بسیار مرسوم شده زیرا هم در برابر رطوبت بسیار مقاوم هستند و هم در برابر آتش سوزی. مطابق با استانداردهای ارائه شده تا 70 درجه سرما و 100 درجه گرما را می توانند مقاومت کنند.

  از این نوع عایق ها برای تاسیسات ساختمان و عایق بندی بسیار استفاده می شود و نمونه آن در مقاله کاهش صدای پمپ آب خانگی هم توضیح داده شد.

  بهترین عایق حرارتی کف و دیوار ساختمان 14

  عایق الاستومری

  عایق حرارتی کف طبقه اول

  اکنون که با برخی از عایق های حرارتی آشنا شدید بهتر است کمی موضوع را جزئی تر کنیم. سئوال بسیاری از کاربران ما این است که بهترین عایق حرارتی کف ساختمان چیست؟

  متاسفانه یکی از سرد ترین نقاط خانه ها کف ساختمان است . دلیل آن هم فضای باز پیلوت، جریان هوا و البته عایق نبودن کف و سقف ساختمان است.

  در زمستان بخصوص سرد بودن کف ساختمان و محیط به شدت بر سرمای محیط می افزاید و نبود عایق باعث می شود پرت انرژی به شدت بالا برود و هر چه سیستم های گرمایشی زور می زنند نمی توانند محیط را گرم کنند.

  بهترین راه برای حفظ گرما در ساختمان های طبقه اول و همکف استفاده از عایق های حرارتی است.

  از جمله بهترین این عایق ها می توان استفاده از پارکت های چوبی که ساختاری چوبی دارند و نه طرح چوبی بر روی پروفیل های قوطی و یا چوبی را عنوان کرد.

  جهت مشاهده انواع پارکت در طرح های مختلف به همراه قیمت بر روی لینک پارکت در سایت دیجیکالابزنید.

  در این نوع عایق بندی باید در بین این پروفیل ها عایق های حرارتی تعبیه شوند و بهترین این عایق ها عایق های پشم شیشه و یا پشم سنگ هستند.

  البته از پشم شیشه و پشم سنگ هنگام استفاده از کفی کاذب و یا سرامیک هم باز گزینه مناسبی است.

  این دو نوع عایق حرارتی به دلیل مقاومت بالای حرارتی و رطوبتی بهترین انتخاب هستند که می توانند تا حدود زیادی در کف ساختمان کاربرد عالی داشته باشند.

  البته اگر قرار گرمایش از کف کار شود باز هم عایق های الاستومتری و یا عایق های فومی هم انتخاب خوبی هستند.

  بهترین عایق حرارتی کف و دیوار ساختمان 15

  عایق کاری حرارتی قبل از گرمایش از کف

  بهترین عایق حرارتی دیوار

  در عایق های دیوار بهترین انتخاب عایق های الاستومتری هستند. این عایق ها را هم می توان در داخل دیوار و هم بر روی دیوار و پشت دیوار کار کرد.

  قیمت بالایی ندارند و به راحتی در اغلب محیط ها کاربرد دارند.

  از این عایق های حرارتی برای لوله ها، اسپلیت ها و داکت اسپلیت ها، بدنه بیرونی و داخلی دیوارها کاربرد دارند.

  مقاومت بالایی نسبت به رطوبت و گرما و سرما دارند و بسیار انعطاف پذیر هستند. قبلا در مقاله کاهش صدای پمپ آب خانگی توضیح دادیم که حتی از این نوع عایق ها می توان برای کاهش صدای پمپ آب هم به دلیل خاصیت ضد صوتی آنها استفاده کرد.

  جهت مشاهده این عایق به همراه مشخصات فنی بر رویلینک عایق الاستومری در سایت دیجیکالا بزنید.

  بهترین عایق حرارتی کف و دیوار ساختمان 16

  استفاده از عایق حرارتی در خانه ها باعث می شود تا به راحتی در صرفه جویی هزینه های خود و همچنین گرما و آسایش خانه های خود اقدام نمایید.

  گروه تاسیسات 24 ساعته بصورت شبانه روزی آماده ارائه خدمات تاسیساتی به مشتریان خود در سراسر تهران می باشد.

  منبع مطلب : www.piping24.ir

  مدیر محترم سایت www.piping24.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  ناشناس : بتون

  ستایش : کدام نوع دیوار دوجداره باضخامت یکسان برای جلوگیری از عبور گرما وسرمامناسب تر است

  سارا : سنگی

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 7 ماه قبل
  0

  سنگی

  -1
  ناشناس 7 ماه قبل

  بتونی

  ناشناس 7 ماه قبل
  -1

  ۳

  نسترن 8 ماه قبل
  0

  کدام نوع ازدیوارهای دوجداره می تواندازعبورگرمای داخل اتلق جلوگیذی کند؟

  سارا 8 ماه قبل
  0

  سنگی

  ساحل قادر 8 ماه قبل
  3

  كدام يك از ديوار هاي دو جداره ي زير بهتر مي تواني

  از عبور گرماي داخل اتاق به بيرون جلو گيري كند؟

  1
  نسترن 8 ماه قبل

  کدام یک ازدیوارهای دوجداره ی زیرمی تواندازعبورگر مای داخل اتاق به بیرون جلوگیری کند؟

  4
  سارا 8 ماه قبل

  سنگی

  ناشناس 2 سال قبل
  7

  بتون

  ستایش 2 سال قبل
  6

  کدام نوع دیوار دوجداره باضخامت یکسان برای جلوگیری از عبور گرما وسرمامناسب تر است

  -1
  ناشناس 7 ماه قبل

  اهن

  مهدی 2 سال قبل
  3

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  -1
  بتون 7 ماه قبل

  بتون

  برای ارسال نظر کلیک کنید