در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  چه وسایلی در تابستان از ورود گرما به خانه و در زمستان از خروج گرما از خانه جلوگیری میکند

  1 بازدید

  چه وسایلی در تابستان از ورود گرما به خانه و در زمستان از خروج گرما از خانه جلوگیری میکند را از سایت نکس درجه دریافت کنید.

  چه وسایلی در تابستان از ورود گرما به خانه جلوگیری می کند | جلوگیری خروج گرما در زمستان

  چه وسایلی در تابستان از ورود گرما به خانه جلوگیری می کند | جلوگیری خروج گرما در زمستان

  چه وسایلی در تابستان از ورود گرما به خانه جلوگیری می کند

  چه وسایلی در تابستان از ورود گرما به خانه جلوگیری می کند

  چه وسایلی می بینید که در تابستان از ورود گرما به خانه ی شما و در زمستان از خروج گرما از خانه ی شما جلوگیری می کنند؟ گزارش خود را در کلاس بخوانید.

  اطلاعات جمع آوری کنید

  به اطراف خود توجّه کنید؛ چه وسایلی می بینید که در تابستان از ورود گرما به خانه ی شما و در زمستان از خروج گرما از خانه ی شما جلوگیری می کنند؟ گزارش خود را در کلاس بخوانید.

  پرده

  پرده ها نقش عمده ای را در زیبایی دکوراسیون یک نشیمن یا اتاق های خواب یک خانه  بر عهده دارند. استفاده از  پرده های پنبه ای در فصل زمستان در می تواند از هدر رفتن گرما در طول شب جلوگیری کند.

  همچنین پرده ها می توانند در تابستان از ورود گرمای خورشید به منزل جلوگیری کنند.

  Collect information
  Notice what you see in the summer when the heat comes to your house in the summer and the heat from your house prevents you from going out in the winter? Read your report in class.
  Curtain
  Curtains play a major role in the beauty of a decoration of a living room or bedroom of a house. Using cotton curtains in winter can prevent the heat from wasting throughout the night.

  The curtains can also prevent summer from entering the heat of the sun.

  Curtain
  Curtains play a major role in the beauty of a decoration of a living room or bedroom of a house. Using cotton curtains in winter can prevent the heat from wasting throughout the night.

  منبع مطلب : parstahghigh.ir

  مدیر محترم سایت parstahghigh.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  چه وسایلی در تابستان از ورود گرما به خانه جلوگیری می کنند | چه وسایلی در زمستان از خروج گرما از خانه جلوگیری می کنند

  چه وسایلی در تابستان از ورود گرما به خانه جلوگیری می کنند | چه وسایلی در زمستان از خروج گرما از خانه جلوگیری می کنند

  چه وسایلی در تابستان از ورود گرما به خانه جلوگیری می کنند | چه وسایلی در زمستان از خروج گرما از خانه جلوگیری می کنند

  همه ما میدانیم که در تابستان هوا گرم است و در زمستان هوا سرد. همچنین علاوه بر این مورد در تابستان به دنبال این هستیم تا از ورود هوای گرم و گرما به خانه هایمان جلوگیری کنیم و در زمستان که هوا سرد است سعی می کنیم هوای گرمی که چه در خود خانه است و چه از طریق بخاری و… تولید می شود را در خانه نگه داریم و از بیرون رفتن این گرما و سرد شدن خانه جلوگیری کنیم.

  بر اساس همین موضوع در صفحه 40 علوم چهارم دانش آموز به تحقیق در مورد این موضوع فراخوانده شده است.

  تیم تحقیقاتی بیست با ما با هدف کمک به دانش آموز و گردآوری یک تحقیق جامع و پرمفهموم در این موضوع شروع به کاوش کرد تا در نهایت یک تحقیق کامل شامل:
  راه های جلوگیری از خروج گرما در زمستان که خود تشکیل شده از راه ها، وسایل، ابزارها و….
  راه های جلوگیری از ورود گرما در تابستان که همانند مورد بالا از راه ها، وسایل، ابزارها و… تشکیل شده است را در 5 صفحه فارسی همراه با تصاویر مرتبط و کاربردی آماده کرد.

  برای دریافت تحقیق

  به اطراف خود توجّه کنید؛ چه وسایلی می بینید که در تابستان از ورود گرما به خانه ی شما و در زمستان از خروج گرما از خانه ی شما جلوگیری می کنند؟

  در چهار صفحه فارسی در دو فرمت word و pdf با قابلیت چاپ، ویرایش و همچنین نمایش در انواع سیستم و موبایل از لینک زیر اقدام کنید.

  منبع مطلب : bistbama.com

  مدیر محترم سایت bistbama.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  چگونه در روزهای سرد زمستان خانه ای گرم داشته باشیم؟-پرشین پرشیا

  هر نوع وسیله گرمازایی که در خانه دارید، مهم نیست، مهم این است که ایمنی کافی را داشته باشد و اتاق نشیمن و اتاق خواب تان را به خوبی گرم کند. سعی کنید اتاق خواب تان در طول روزهای سرد زمستان گرم باشد.

  اگر امکان این کار وجود ندارد، سعی کنید شب ها قبل از اینکه به رختخواب بروید، اتاق تان را گرم کنید. اگر هوا خیلی سرد است، نمی تشود تمامی اتاق ها را گرم کرد، سعی کنید با تمام اعضای خانواده در یک اتاق بنشیند و با هم در یک اتاق بخوابید. این کار دمای توصیه شده و مناسب برای اتاق ۲۱ درجه سانتی گراد است اما ممکن است بعضی از افراد در دمای بالاتر احساس راحتی بیشتری داشته باشند.

  اگر دما به زیر ۱۶ درجه سانتی گراد افت پیدا کرد سالمندان را باید بیشتر مراقبت کرد. مخصوصا کسانی که بیمار بوده و مبتلا به بیماری قلبی هستند زیرا در دمای پایین ممکن است دچار افت دمای بدن، سکته یا آنژین صدری شوند. یکی از بهترین روش های افزایش راحتی و گرما و همین طور کاهش هزینه جلوگیری از هدر رفتن انرژی از خانه است. نگه داشتن انرژی گرمایی در خانه و پیشگیری از خروج آن از درها و پنجره ها با استفاده از درزگیرها یکی از این روش هاست. روش دیگر استفاده از وسایل گرمازایی خوب و مناسب و بهره مندی کامل از سوخت است.

  با رعایت نکاتی که درباره ذکر شد مثل درست لباس پوشیدن و... هم در میزان انرژی گرمایی و هم در هزینه صرفه جویی خواهد شد. چه خوب است همه ما در خانه یک دماسنج برای کنترل درجه حرارت خانه داشته باشیم. با قرار دادن یک دماسنج در همه اتاق ها، می توانیم در طول روز و شب های اتاق ها را اندازه بگیریم و در صورت لزوم آنها را گرم تر بکنیم. با این کار می توانیم اتاق خواب خود را به قبل از رفتن به رختخواب گرم و راحت تر کنیم.

  با پوشاندن پنجره توسط درزگیر یا استفاده از یک پرده مناسب می توانیم مانع از هدر از رفتن گرما و ورود هوای سرد به داخل اتاق شویم. کنترل ترموستات اگر چگونگی کنترل و بازبینی وسایل گرمازا را می دانید خود به ارزیابی صحیح کارکردن آن بپردازید در غیر این صورت از کسی که احاطه کامل به این کار دارد بخواهید سیستم گرمایی خانه شما را کنترل کند.

  اگر امکان گرم نگه داشتن اتاق خواب خود را در تمام طول شب ندارید، زمانی را قبل از خوابیدن به این کار اختصاص دهید. یعنی برای حداقل ۱ ساعت اجازه دهید اتاق خوب گرم شود و سپس به رختخواب بروید. سعی کنید دمای همه اتاق ها را در تمام مدت روز در همان ۲۱ درجه سانتی گراد نگه دارید.

  گرمای مرکزی از نحوه صحیح کارکرد سیستم گرمازای مرکزی خود هم باید اطمینان حاصل کنید. این سیستم باید به خوبی کار کند و حداقل یک بار در سال توسط فرد مخرب و کار آزموده چک شود. این سیستم در خانه افراد بالای ۶۰ سال حتما باید به دقت کنترل و بازبینی شود تا مشکلی برای این اشخاص پیش نیاید. پنجره های دوجداره وجود پنجره های دوجداره مانع از دست رفتن گرمای درون خانه می شوند اما کمی گران هستند. به هر حال می توان به جای این پنجره ها از یک لایه پلاستیک و پوشش روی پنجره ها استفاده کرد که از هدر رفتن گرما جلوگیری شود و هم سرمای کمتری به درون خانه نفوذ کند. همان طور که گفتیم وجود پرده ها هم مانع از ورود سرما می شود.

  ایده آل آن است که پرده ها تا زمین آویزان باشند. اما اگر رادیاتور زیر پنجره ها وجود دارد، نباید پرده جلوی رادیاتور را بگیرد و مانع از پخش شدن حرارت شود. پرده ها را پشت رادیاتور بیندازید تا هوای گرم درون اتاق جریان پیدا کند. تانکر آب لوله های آب گرم هم باید عایق کاری شوند. لوله هایی که خارج از ساختمان هستند و به منبع آب اتصال دارند با پشم شیشه بپوشانید تا از یخ زدگی آب جلوگیری شود و لوله های آب گرم در مدت طولانی تری آب را گرم نگه دارند.

  تحقیقات نشان می دهد که هر چه سن افراد بالا می رود. خطر حمله قلبی و سکته در دمای پایین افزایش پیدا می کند بنابراین بسیار مهم است که در زمستان خانه خود را گرم نگه دارید. زندگی در خانه گرم، دمای بدن را بالا نگه می دارد بنابراین بدن از آثار سرمای خارج در زمان می ماند.

  پس همیشه خانه را گرم نگه داشته و هنگام بیرون رفتن لباس مناسب بپوشید.در شب هوای سردی که به سر و صورت می خورد موجب افزایش فشارخون می شود. پس شب ها پنجره های اتاق خود را ببندید. خیلی مهم است که رختخواب شان در شب گرم باشد. می توانید یک بطری آب گرم دور پارچه ای بپیچید و در رختخواب خود بگذارید یا می توانید از پتوی الکتریکی و گرمازا استفاده کنید.

  اما بهترین کار این است که موقع خواب لباس مناسب و گرم بپوشید. پوشیدن زیرپوش مناسب و پیژامه در طول روز هم موجب گرم ماندن بدن در طول شب می شود. نوشیدن یک مایع یا شیر گرم قبل از رفتن به رختخواب به گرم شدن بدن کمک می کند. همچنین می توانید یک فلاسک از نوشیدنی گرم نزدیک رختخواب خود داشته باشید. نکته آخر اینکه، هر چه قدر می خواهید از هوای تازه بیرون در زمستان استفاده کنید. فقط مراقب باشید که پنجره اتاق خواب تان را همیشه ببندید.

  منبع مطلب : www.persianpersia.com

  مدیر محترم سایت www.persianpersia.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 2 روز قبل
  0

  متن خیلی خیلی عالی هست

  ناشناس 3 روز قبل
  0

  خیلی خیلی عالیبود

  ناشناس 3 روز قبل
  1

  خیلی خیلی عالیبود

  یکتا 4 روز قبل
  0

  خوب بود

  یکتا 4 روز قبل
  0

  خوب بود

  محمد 11 ماه قبل
  0

  خیلی خیلی خوب بود

  مهدی 2 سال قبل
  3

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید