در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  چه عواملی باعث میشود که فردی به میهن خود خیانت کند

  1 بازدید

  چه عواملی باعث میشود که فردی به میهن خود خیانت کند را از سایت نکس درجه دریافت کنید.

  چه عواملی باعث میشود که فردی به میهن خود خیانت کند صفحه 16 تفکر و سبک زندگی هفتم

  جواب فعالیت تکمیلی در کلاس صفحه ۱۶ کتاب تفکر و سبک زندگی پایه هفتم چه عواملی باعث میشود که فردی به میهن خود خیانت کند از سایت نکس لود دریافت کنید.

  جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

  مهدی : تحت تاثیر تبلیغات بیگانگان قرار گرفتن و نفوذ آنها در فرد خودباختگی مشکلات روحی و روانی و عدم سازگاری فرد با جامعه و قوانین کشور بی تعهدی و عدم علاقه به میهن.

  محمد مهدی : انگیزه های جاسوسی.

  نویسنده : تحت فشار مالی و روحی روانی بیکاری و خود باختگی.

  نویسنده : دوست نداشتن کشور و فشار های مالی و روحی و روانی و خواهان بودن نابودی کشور.

  منبع مطلب : nexload.ir

  مدیر محترم سایت nexload.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  خیانت به میهن یعنی چه؟ چه عواملی باعث خیانت به میهن می شود؟

  حیانت به میهن یعنی چه

  ستاره | سرویس علوم - خیانت واژه‌ی پر استفاده‌ای است که در زمینه‌های مختلفی بکار برده می‌شود؛ ممکن است تا بحال اصطلاحاتی نظیر خیانت در امانت، خیانت در حفظ راز دیگران یا خیانت در رابطه‌های خانوادگی را شنیده باشید؛ اما یکی از سنگین‌ترین و پرهزینه‌ترین خیانت‌ها، خیانت به میهن است.

  خیانت به میهن یعنی چه؟

  خیانت ملی انجام کارها یا فعالیت‌هایی است که به کمک آن‌ها، منافع یک کشور بیگانه را در زمان جنگ یا صلح به زیان میهن خویش تأمین، و امنیت کشور و نظام را به مخاطره اندازد؛ این کارها و فعالیت‌ها می‌تواند بصورت فردی یا گروهی انجام شود.

  چند نمونه از خیانت ملی و آسیب‌هایی که به کشور می‌رساند

  برای خیانت ملی می‌توان به موارد متعددی اشاره کرد؛ بطور مثال:

  ۱. همکاری با دولت‌های خارجی و نشانه دادن به بیگانه‌ها

  اگر هر فرد یا گروهی با دشمنان کشور خود همکاری کرده و اطلاعات مهمی را در اختیار آن‌ها قرار دهد این کار مصادق خیانت ملی است. چرا که دشمنان ممکن است با آگاه شدن نسبت به این اطلاعات، نقاط ضعف و قوت ما را شناسایی کرده و در جهت تضعیف کشور اقدامات خرابکارانه‌ای را انجام دهند.

  ۲. تلاش و دعوت افراد برای کوتاه آمدن در برابر دشمن

  اگر ملتی در برابر دشمنانش ایستادگی کرده و با اعتماد به نفس درست و واقع بینانه، استقلال و عزت ملی خود را حفظ کند و دشمنش نیز روز به روز پلیدتر شود، در چنین شرایطی تلاش و دعوت عده‌ای به کوتاه آمدن در برابر دشمن و تسلیم اراده و خواست نامشروع و زیاده خواهانه آن‌ها می‌تواند نوع دیگری از خیانت ملی باشد.

  ۳. جاسوسی

  جاسوسی را می‌توان در ۴ دسته تقسیم بندی کرد: جاسوسی سیاسی، جاسوسی اقتصادی، جاسوسی نظامی و جاسوسی علمی.

  هر نوع از این جاسوسی‌ها نوعی خیانت ملی است که می‌تواند تبعات جبران ناپذیری به همراه داشته باشد. در خصوص جاسوسی توجه به این نکته ضروری است که بین دو کلمه خیانت به کشور و جاسوسی از نظر لغوی تفاوت وجود دارد. اگر مرتکب عمل مجرمانه یعنی فردی که این کار را انجام می‌دهد، تبعه کشوری باشد که اعمال مزبور را علیه آن کشور مرتکب می‌شود، عمل وی خیانت به کشور نامیده می‌شود ولی اگر آن فرد، تبعه کشور خارجی باشد عنوان عمل وی جاسوسی خواهد بود.

  چه عواملی باعث می شود که فردی به میهن خود خیانت کند؟

  برای آنکه فردی به میهن خود خیانت کند، دلایل زیادی می‌توان برشمرد؛ از جمله خودخواهی، طمع، دشمنی با مردم، نادانی، شرایط بد اقتصادی، انگیزه‌های مالی، اجبار و اضطرار مانند اینکه خانواد فرد در جایی تحت گروگان باشند و از آن‌ها خواسته شود فرد با انجام کارهایی برای آن‌ها به کشور خود خیانت کند. نظر شما چیست؟ به نظر شما چه عواملی باعث می شود که فردی به میهن خود خیانت کند؟

  منبع مطلب : setare.com

  مدیر محترم سایت setare.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  محمدیان 5 ماه قبل
  0

  خیلی عالی ست

  ناشناس 1 سال قبل
  1

  د

  خیلی خوبه

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید