در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  چند روز بعد از پریود احتمال بارداری وجود دارد

  1 بازدید

  چند روز بعد از پریود احتمال بارداری وجود دارد را از سایت نکس درجه دریافت کنید.

  امکان حاملگی بعد پریودی در بانوان چقدر است؟

  امکان حاملگی بعد پریودی در بانوان چقدر است؟

  امکان حاملگی بعد پریودی در بانوان چقدر است؟

  منظور از قاعدگی چیست؟

  قاعدگی زمانی است که سیستم تولید مثل شما پوشش داخلی رحم را فرو می ریزد. این اتفاق زمانی رخ می دهد که دوره ماهانه قبلی شما پایان یافته و قاعدگی جدید شروع شده است.

  دوره قاعدگی (عادت ماهانه) همچنین کمک می کند، مرحله تخمک گذاری در حدود روز چهاردهم دوره عادت ماهانه شما تنظیم شود. شانس شما برای باردار شدن در دوره تخمک گذاری در بالاترین حد ممکن است. اما آیا امکان بارداری در پریودی که به عنوان یک زمان ناباروری شناخته می شود وجود دارد؟ احتمال حاملگی بعد از پریود چقدر است؟ آیا امکان بارداری با وجود پریود شدن هست؟ در این مقاله به این پرسش پاسخ خواهیم داد.

  آیا امکان حاملگی چند روز قبل از پریود وجود دارد؟

  احتمال بسیار ضعیفی وجود دارد که در این زمان شما باردار شوید. ما می دانیم که برای بانوانی که دوره قاعدگی آنان 28 تا 30 روز است، باز شدن پنجره تخمک گذاری از روز 11 تا 19 متغیر است. بنابراین؛ داشتن رابطه جنسی درست قبل از شروع دوره بعدی، امن ترین زمان برای جلوگیری از باردار شدن است.

  با این حال، اگر تخمک گذاری شما به دلیل مشکلات سلامتی یا استرس، به تعویق بیافتد و به اواخر دوره قاعدگی موکول شود، به احتمال زیاد شما قبل از قاعدگی می توانید باردار شوید. مسئله پیچیده در اینجا این است که چگونه می توان فهمید که تخمک گذاری شما تاخیر داشته است.

  به غیر از داشتن چرخه قاعدگی منظم، نمی توان فهمید که چه روزهایی از ماه شما امکان بارداری دارید و چه روزهایی نمی توان باردار شد. افزون بر این سردرگمی ها، تصورات غلط بیشماری است که در طول سالیان به ما منتقل شده است. بنابراین گرچه این احتمال کم است اما امکان بارداری چند روز قبل از پریودی صفر نیست.

  آیا امکان بارداری در پریودی وجود دارد؟

  به طور کلی، دوره قاعدگی در چرخه قاعدگی شانس باروری پایین است و احتمال باردار شدن کم است. اما نمی توان احتمال آن را کاملا رد کرد، بیایید ببینیم چرا.

  در یک دوره معمول 28 روزه، تخمک گذاری در حدود روز 14 آغاز می شود. در طی فرایند تخمک گذاری، تخمک آزاد شده وارد لوله فالوپ می شود و به مدت 12 تا 14 ساعت باقی می ماند.

  در مورد چرخه قاعدگی کوتاهتر مثل 21 تا 23 روز، تخمک گذاری خیلی زودتر شروع می شود (با استفاده از ماشین حساب تخمک گذاری می توان پیش بینی کرد) که به این معنی است که فاصله زمانی بین قاعدگی و تخمک گذاری کمتر است. از آنجایی که اسپرم ها می توانند به مدت سه تا شش روز تحت شرایط مطلوب در داخل دستگاه تناسلی زنده بمانند، اگر در دوران قاعدگی شما رابطه جنسی داشته باشید، شانس بارداری در پی تخمک گذاری زودرس در دوره های کوتاه وجود دارد زیرا اسپرم هنوز در بدن شما وجود دارد.

  اگر دوره قاعدگی شما مدت طولانی یعنی بیشتر از 4 روز طول بکشد و دوره شما کوتاه باشد، پس ممکن است تخمک گذاری درست پس از قاعدگی انجام شود. بنابراین اگر بپرسید آیا امکان حاملگی بعد پریودی وجود دارد یا نه؟ باید به شما بگوییم که بله! اگر شما در پایان قاعدگیتان، رابطه جنسی داشته باشید، احتمال بارداری وجود دارد.

  گاهی اوقات ممکن است لکه بینی تخمک گذاری با خونریزی اشتباه گرفته شود و شما بلافاصله پس از آن رابطه جنسی بدون محافطت داشته باشید. داشتن رابطه جنسی تحت چنین شرایطی ممکن است باعث بارداری شما شود. زمان دقیق تخمک گذاری، به ویژه زمانی که قاعدگی شما نامنظم باشد، دشوار است.

  گر شما نمی خواهید باردار شوید پس بهتر است رابطه جنسی شما محافظت شده باشد حتی زمانی که همین امروز قاعدگی شما به پایان رسیده است. شما می توانید از کاندوم یا قرص ضدبارداری استفاده کنید. اگر قصد دارید باردار شوید، دوره قاعدگی زمان مناسبی برای اقدام به این کار نیست.

  احتمال حاملگی در روز پنجم پریودی

  در مورد دوره های کوتاه تر (24 روز)، تخمک گذاری در حدود روز 10 اتفاق می افتد. بنابراین، اگر خونریزی شما بعد از پنج روز متوقف شود و در آخرین روز خونریزی، شما رابطه جنسی داشته باشید، امکان بارداری در روز پنجم پریود وجود دارد.

  برای دوره های طولانی تر (32 روز) احتمالا تخمک گذاری در روز 18 روی می دهد و در چنین مواردی، اگر خونریزی شما بعد از 5 روز متوقف شود شما یک پنجره امن دارید، زیرا تا زمان شروع تخمک گذاری زمان زیادی باقیمانده است.

  اگر قصد باردار شدن دارید، این زمان مناسبی نیست. اما اگر می خواهید از باردار شدن جلوگیری کنید، باید از روش های ضدبارداری استفاده کنید.

  آیا امکان حاملگی بعد پریودی وجود دارد؟

  حال اگر بپرسید که آیا امکان حاملگی بعد از پریود هست یا نه باید بگوییم که بله! احتمال آن وجود دارد. مرحله بعد از چرخه قاعدگی زمانی است که شما وارد باروری می شوید.

  برای دوره قاعدگی 28 تا 30 روزه، دوره تخمک گذاری حدوداً بین روزهای 11 تا 19 شروع می شود. اگرچه شانس باردار شدن بلافاصله پس از قاعدگی حداقل است، اما غیر ممکن نیست.

  اجازه دهید با استفاده از یک مثال موضوع را درک کنیم. اگر شما یک دوره 28 روزه قاعدگی دارید، پنجره باروری از روز 9 تا 14 باز خواهد شد. همانطور که قبلا توضیح دادیم، اسپرم می تواند تا شش روز در دستگاه تناسلی زنده بماند. اکنون، فرض کنید که دوره شما به ششمین روز برسد و شما در 5 روز آینده آمیزش جنسی داشته باشید. اسپرم باید تا شش روز در لوله فالوپ باقی بماند؛ و اگر شما در روز 14 تخمک گذاری کنید، تخمک می تواند بارور شود و شما ممکن است باردار شوید. این نشان می دهد که شما درست بعد از قاعدگی می توانید باردار شوید.

  با این حال، اگر دوره قاعدگی شما زود قطع شود (مثلا بعد از 3 روز)، مدت زیادی تا شروع تخمک گذاری باقی می ماند و بنابراین ممکن است شما شانسی برای باردار شدن نداشته باشید.

  تصورات شایع در مورد باردار شدن در دوره قاعدگی

  بیایید در اینجا به برخی از داستان ها در مورد بارداری در دوران قاعدگی بپردازیم:

  1- در دوره قاعدگی شما نمی توانید باردار شوید.

  احتمال باردار شدن بعید است اما نمی توان به طور کامل این احتمال را رد کرد. همانطور در بالا اشاره شد اگر تخمک گذاری نزدیک به قاعدگی شما رخ دهد، احتمال بارداری وجود دارد. اما همانطور که توضیح داده شد، امکان حاملگی بعد پریودی وجود دارد.

  2- قاعدگی بر احتمال بارداری شما تاثیر نمی گذارد.

  اگر شما قاعدگی های کمتری در طول سال داشته باشید. آنگاه شانس باردار شدن شما کاهش می یابد. زیرا به فرایند تخمک گذاری نیز تاثیر می گذارد. علاوه بر این، قاعدگی نامنظم، پیش بینی زمان تخمک گذاری را با دشواری مواجه می کند و شما روزهای باروری خود را در چرخه قاعدگی پیدا نمی کنید.

  3- برای داشتن رابطه جنسی صبر کنید تا تخمک گذاری اتفاق بیفتد.

  معمولا، زمان امن برای باروری 4 روز قبل از دوره تخمک گذاری است. شانس بارداری در صورت داشتن رابطه جنسی در طول قاعدگی، افزایش می یابد. اگر شما تا زمان تخمک گذاری صبر کرده و هیچ رابطه ای نداشته باشید، ممکن است زمان باروری را از دست بدهید.

  اکنون با مطالعه این مطلب متوجه شده اید که امکان حاملگی بعد پریودی در چه افرادی با چه نوع چرخه های قاعدگی بیشتر و در چه افرادی کمتر است.

  مطالعه بیشتر:

  1- راههای تست بارداری در منزل قبل از موعد مقرر قاعدگی

  2- لکه بینی قهوه ای قبل از پریود نشانه چیست؟

  3- آیا نتیجه آزمایش بارداری قبل از پریود قابل اعتماد است؟

  منبع مطلب : niniplus.com

  مدیر محترم سایت niniplus.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  احتمال بارداری بعد از پریود،آیا اصلا امکان حاملگی وجود دارد؟

  احتمال بارداری بعد از پریود،آیا اصلا امکان حاملگی وجود دارد؟

  احتمال بارداری بعد از پریود،آیا اصلا امکان حاملگی وجود دارد؟

  احتمال بارداری بعد از پریود چقدر است

  قبل از توضیح این مساله که احتمال بارداری بعد از پریود چقدر است، ابتدا لازم است نکاتی را درمورد لقاح، طول عمر اسپرم و تخمک برای شما یاد آوری کنیم.

  در بدن مردان تقریبا در هر بار انزال اسپرم هایی وجود دارند که به تازگی تکامل پیدا کرده اند و شاید جالب باشد بدانید که روند تکاملی هر یک از آنها 64 روز طول می کشد. اما به دلیل وجود تعداد بسیار زیاد سلول های زایا در درون بیضه، مردان در هر روز انزال اسپرم تازه تولید می کنند. اسپرم ها بعد از ورود به دستگاه تناسلی بانوان طی واکنشی به نام ظرفیت گیری، دچار تغییراتی شده و توانایی ورود به لایه های محافظ اطراف تخمک را پیدا می کنند. بعد از اتمام کنش و واکنش های مربوط به ظرفیت یابی، تقریبا 7 ساعت طول می کشد تا اسپرم از دهانه رحم به سمت لوله های فالوپ شنا کرده و خود را به تخمک برساند.

  از طرفی طول دوره باروری در بانوان طی هر یک از سیکل های ماهانه بسیار کوتاه است. در بیشتر بانوان تخمک گذاری فقط و فقط یک بار در هر سیکل رخ می دهد و عمر تخمک آزاد شده 12 تا 24 ساعت است اما اوج توان آن برای بارور شدن فقط 12 ساعت اول است. 12 ساعت در هر ماه! زمان بسیار کوتاهی به نظر می آید! از طرفی طول عمر اسپرم 2 تا 5 روز است و در شرایط مساعد تا 6 روز هم می تواند در دستگاه تولید مثل بانوان زنده مانده و به محض آزاد سازی تخمک آن را بارور کند. 

   بنابرای درمورد امکان بارداری بلافاصله پس از پایان قاعدگی باید نگاهی دقیق به سیکل های ماهانه خود انداخته و تعداد روزها را با دقت بشمارید.

  بله! شما می توانید بلافاصله پس از قطع خونریزی باردار شوید. زیرا با پایان یافتن عادت ماهیانه به تدریج وارد دوره باروری می شوید. در یک سیکل قاعدگی عادی که هر 28 تا 30 روز یک بار اتفاق می افتد، دوره باروری بین روزهای 11 و 21 خواهد بود، همانطور که می دانید در این روزها توانایی باروری به اوج خود می رسد. به این ترتیب اگر خونریزی شما تا روز 5 یا 7 طول بکشد و بلافاصله پس از قطع آن رابطه جنسی داشته باشید، نزدیک به آغاز دوره باروری خود هستید و ممکن است باردار شوید، زیرا همانطور که گفته شد اسپرم می تواند 2 تا 5 روز درون رحم زنده و منتظر بماند.

  اگر خونریزی عادت ماهیانه در روز 6 متوقف شد، بهتر است در روز 7 رابطه جنسی برقرار کنید تا باردار شوید، زیرا در این حالت اسپرم تا روز 11 درون لوله های فالوپ منتظر آزاد شدن تخمک می ماند. البته شانس باردار شدن با گذشت هر روز پس از توقف خونریزی بالاتر می رود، اگر قصد مادر شدن دارید، این فرصت را از دست ندهید، بالاترین احتمال بارداری از روز قطع خونریزی تا روز 14 سیکل قاعدگی است (البته برای افرادی که سیکل های 28 روزه دارند)، فراموش نکنید که در این دوره هر روز رابطه جنسی داشته باشید تا بتوانید باردار شوید.

  حال که می دانید احتمال بارداری بعد از پریود وجود دارد، درصورتی که تصمیم به بچه دار شدن ندارید، روش مناسبی را برای پیشگیری از بارداری در نظر بگیرید.

  بیشتر بدانید:

  1- ملاقات تخمک و اسپرم

  2- آیا کم شدن خون قاعدگی با عدم تخمک گذاری ارتباطی دارد؟

  3- تاثیر عادت ماهانه نامنظم بر بارداری

  4- چگونه می توان با وجود سیکل های قاعدگی نامنظم احتمال بارداری خود را افزایش داد؟

  5- روش درمان بی نظمی قاعدگی با داروهای گیاهی

  منبع مطلب : niniplus.com

  مدیر محترم سایت niniplus.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 9 ماه قبل
  1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید