در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  چند روز بعد از نزديكي ميتوان از بي بي چك استفاده كرد

  1 بازدید

  چند روز بعد از نزديكي ميتوان از بي بي چك استفاده كرد را از سایت نکس درجه دریافت کنید.

  تست بی بی چک بعد از چند روز جواب میده؟

  چه موقع باید تست بی بی چک حاملگی را انجام دهم؟
  بسیاری از تست حاملگی خانگی دقیقا از اولین روز قطع شدن پریودی یا حتی قبل از آن دقیق هستند. نتایج یک هفته پس از قطع پریودی دقیق تر خواهد بود. بلافاصله پس از چسبیدن تخمک بارور به پوشش رحم (لانه گزینی)، جفت تشکیل می شود و هورمون گونادوتروپین مزمن انسانی (HCG) را تولید می کند. این هورمون وارد جریان خون و ادرار می شود. در اوایل بارداری، غلظت HCG به سرعت افزایش می یابد - هر دو تا سه روز دو برابر می شود. هرچقدر تست بارداری را زودتر انجام دهید، تشخیص هورمون HCG سخت تر می شود. به یاد داشته باشید که زمان دقیقتخمک گذاری در افراد مختلف متفاوت است و تخمک بارور در زمان های مختلف در رحم کاشته می شود. این مسئله بر روی زمان تولید HCG و قابل تشخیص شدن آن تاثیر می گذارد.در زودترین حالت هورمون بارداری یعنی اچ سی جی 14 روز بعد از لقاح در ادرار و 7 تا 10 روز بعد از لقاح در خون ظاهر میشه پس مامان ها عجله نکنید .

  بی بی چک چقدر دقیق است؟
  بسیاری از آزمایشات حاملگی خانگی 99 درصد دقیق هستند. با این حال، تحقیقات نشان می دهد که بسیاری از آزمایشات حاملگی خانگی به اندازه کافی دقیق نیستند که بارداری را دقیقا پس از قطع پریودی تشخیص دهند. برای نتایج قابل اطمینان تر، یک هفته پس از قطع پریودیآزمایش بارداری را انجام دهید.

  بی بی چک چگونه کار می کند؟
  تست بارداری خانگی یا همان بی بی چک معمولا ادرار را برای تعیین هورمون گنادوتروپین کوریونی انسانی آزمایش می کند. HCG فقط در صورت حاملگی در ادرار وجود دارد. هورمون زمانی آزاد می شود که تخمک بارور به خارج از رحم یا دیواره رحم شما متصل شده باشد. بی بی چک ها عملکرد و نتیجه یکسانی دارند اما نحوه استفاده از آنها متفاوت خواهد بود.در اکثر تست های بارداری خانگی، نوار تست داخل نمونه ادرار گذاشته می شود. چند دقیق بعد نوار نتایج را نشان می دهد. معمولا نتایج به صورت علامت مثبت یا منفی، یک خط یا دو خط یا کلمه بارداری، غیر باردار بر روی نوار نشان داده می شود.برخی بی بی چک ها از بقیه حساس تر هستند. در واقع در این تست ها با مقدار کمتر HCG نتیجه بارداری مشخص می شود. همیشه تاریخ انقضای نوار و دستورالعمل استفاده از آن را پیش از انجام تست بررسی کنید.

  تست بی بی چک بعد از چند روز جواب میده؟

  انواع بی بی چک شامل
  1- بی بی چک نواری
  در این نوع بی بی چک ادرار در یک ظرف جمع آوری میشود و سپس نوار کاغذی را داخل ظرف ادرار قرار دهید:
  بی بی چک را می توان در هر زمان از روز انجام داد.با این حال، آزمایش اول صبح ادرار بهتر است.در یک فنجان تمیز و خشک ادرار کنید.دستگاه تست را از کیسه فویل خارج کنید و در فنجان قرار دهید. نوار را از انتهای رنگی نگه دارید. نوار را به صورت عمودی نگه دارید، انتهای نوار را با فلش در داخل نمونه قرار دهید. نوار قبل از خط MAX داخل نمونه نباشد.پس از 5 ثانیه نوار را از نمونه خارج کنید. نوار را روی سطح تمیز، خشک و غیر جذبی قرار دهید.

  خواندن نتایج
  در حالی که منتظر نتایج هستید، ممکن است یک محلول رنگی در نوار تست در حال حرکت باشد. این حالت طبیعی است. باید 10 دقیقه صبر کنید تا نتیجه را تایید کنید. تست نباید بعد از 30 دقیقه ارزیابی شود. رنگ خط مهم نیست.
  1 خط = باردار نیستید اگر فقط یک خط رنگی به عنوان خط کنترل ظاهر شود، آزمون منفی است و شما باردار نیستید.
  2 خط = باردار هستید
  اگر 2 خط رنگی ظاهر شود، 1 خط به عنوان خط تست (T) و 1 به عنوان خط کنترل (C) می باشد که نشان میدهد آزمون مثبت است و حامله هستید. حتی اگر خطوط خیلی کم رنگ باشند، هنوز هم احتمال بارداری وجود دارد.

  نتایج نامعتبر
  اگر خط کنترل ظاهر نشود، آزمون نامعتبر است. نتایج نامعتبر ممکن است نشان دهنده این باشد که نوار تست در ادرار به طور کامل اشباع نشده است. در این مورد تست را حداقل 5 ثانیه از مایع خارج کنید و 2 تا 10 دقیقه منتظر بمانید. اگر هنوز هیچ خط کنترلی وجود نداشته باشد، آزمون نامعتبر است و باید روز بعد آزمون را مجددا انجام دهید. هر تست برای یک استفاده واحد طراحی شده و نباید دوباره استفاده شود.
  توجه: بی بی چک باید بین 2 تا 10 دقیقه نتیجه را ظاهر کنه، اما بیشتر از 10 دقیقه نتیجه معتبر نیست.
  2- بی بی چک قطره چکانی
  طرز استفاده از بی بی چکی که قطره چکان دارد: چند قطره از ادرارتان را با قطره چکان داخل حفره ی مشخص شده بریزید و 2 تا 10 دقیقه صبر کنید. در فیلم زیر نحوه استفاده از بی بی چک قطره چکانی توضیح داده شده است:
  3- بی بی چک مستقیم
  این نوع بی بی چک را حین ادرار، بگیرید جلوی ادرارتان تا کمی ادرار را به خودش جذب کند. سپس 2 تا 10 دقیقه صبر کنید .
  مواردی که بی بی چک را منفی کاذب میکند:
  بی بی چک منفی کاذب
  ممکن است بعد از انجامآزمایش حاملگی خانگی با وجود حاملگی، نتیجه منفی باشد. به این حالت منفی کاذب می گویند و بیشتر از مثبت کاذب رخ می دهد. در حالت های زیر نتیجه تست منفی کاذب می شود:
  - لقاح و بارداری دیر تشکیل شده است. (نسبت به زمانی که تصور می کردی)
  - بی بی چک را زود گذاشته ای (کمتر از 8-9 روز بعد تخمک گذاری)
  - داروهایی مثل کاربامازپین استفاده می کنی .
  - بی بی چک ت بی اعتباره و درصد خطاش بالاست .
  - ادرارت را به مدت طولانی در ظرف نگه داشته ای .
  - تفاوت در حساسیت تستهای بارداری مختلف
  - پایین بودن غلظت هورمون در خون و ادرار بعلت انجام زود هنگام
  - خطا در انجام روش انجام تست
  از ادرار رقیق استفاده کنید. برای نتایج دقیق تر، تست را با اولین ادرار صبحگاهی انجام دهید – در این زمان ادرار شما غلیظ است.

  مواردی که بی بی چک را مثبت کاذب میکند
  اگر چه این مسئله نادر است اما ممکن است نتیجه مثبت آزمون حاملگی خانگی اشتباه باشد. به این حالت مثبت کاذب می گویند. نتیجه مثبت کاذب معمولا در حالتی اتفاق می افتد که بارداری پس از اتصال تخمک بارور به پوشش رحم از دست برود یا تست بارداری بعد از مصرف داروهای باروری که حاوی HCG هستند، انجام شده باشد. حاملگی خارج از رحم، یائسگی یا مشکلات تخمدان نیز ممکن است منجر به اشتباه شدن نتایج آزمون شود.

  تست بی بی چک بعد از چند روز جواب میده؟
  داروهایی مانند Pregnyl، Profasi، Pergonal، APL بیماری های نادر پزشکی مانند بیماری های تروفوبلاستیک، تومور سلول های سرطانی و برخی از کارسینوم ها اخیرا زایمان یا سقط داشتی ؟اخیرا دارویی مثل آمپول HCG ، قرص کلردیازپوکساید ، شربت پرومتازین و متادون استفاده کرده ای ؟ مشکلات ادراری داری (مثل دفع پروتیین در ادرار و ...) کیست داری ؟ چون برخی کیستها هورمون HCG ترشح می کنند .بی بی چک تون غیر استاندارد و با درصد حطای بالا بوده.بعد از استفاده از بی بی چک کار کنم؟
  بر اساس نتایج آزمایش مراحل زیر را انجام دهید:
  1- آزمایش حاملگی شما مثبت است، یا چند آزمون تست بارداری در خانه انجام داده اید و نتایج مختلفی به دست آورده اید. به پزشک مراجعه کنید. ممکن است به آزمایش خون بارداری یا سونوگرافی نیاز داشته باشید. هر چه زودتر بارداری شما تأیید شود، زودتر می توانید مراقبتهای دوران بارداری را آغاز کنید.
  2- بی بی چک شما منفی است. اگر پریودی شما شروع نشده است، تست را چند روز یا یک هفته بعد تکرار کنید - مخصوصا اگر تست را قبل یا بعد از قطع پریودی انجام داده اید.
  3- شما همچنان نتایج منفی دریافت می کنید اما پریودی شما شروع نشده است و فکر می کنید ممکن است حامله باشید. با پزشک خود صحبت کنید. بسیاری از عوامل می تواند منجر به قطع پریودی شود از جمله اختلالات تیروئید، کم وزنی، مشکلات تخمدان، ورزش بیش از حد و استرس. اگر باردار نباشید، پزشک به شما کمک می کند چرخه قاعدگی شما به حالت عادی باز گردد.
  4- اگر نتیجه بی بی چک ضعیف باشد به این معنی است که من باردار نیستم؟ در نتیجه آزمایش حاملگی طبیعی است که نتیجه ضعیف تر یا تیره تر از خط کنترل باشد. دلیل ضعیف بودن نتایج به علت کمبود هورمون hCG در ادرار، به خصوص در اوایل بارداری است. اگر بارداری پیشرفت داشته باشد ممکن است نتیجه تیره تر باشد.

  5- تست باید چه مدت انجام شود تا نتیجه درستی نشان دهد؟ نتیجه آزمایش باید از 5 دقیقه تا ده دقیق بعد از آزمایش بررسی شود. اگر هر خطی بعد از 10 دقیقه ظاهر شود، هنوز نتیجه منفی است و باید نادیده گرفته شود. اگر آزمون را زودتر از 5 دقیقه بخوانید، ممکن است نادرست باشد.

  اگر هیچ خطی در نتیجه آزمون بارداری قابل مشاهده نباشد به چه معنی است؟
  بعید است این اتفاق بیفتد، اما اگر چنین اتفاقی افتاد، آزمون را نادیده بگیرید. ممکن است آزمایش به درستی انجام نشده باشد.

  15 نکته مهم درباره بیبی چک
  1- اگر خط تست کم رنگ باشد، آیا باردار هستم؟
  پاسخ: بله باید فرض کنید باردار هستید. رنگ دقیق خطوط مهم نیست.
  2- آیا ممکن است نتایج پس از مدت زمان مشخصی تغییر کند؟
  ممکن نیست نتیجه مثبت (عکس بیبی چک مثبت ) پس از اتمام آزمایش تغییر کند. با این وجود، نتیجه آزمایش منفی نباید بعد از 30 دقیقه خوانده شود.
  3- اگر نتیجه تست منفی باشد و هنوز حس کنم باردار هستم، چه باید بکنم؟
  اگر پریودی شما در عرض یک هفته شروع نشود، باید آزمون را تکرار کنید. اگر هنوز نتیجه منفی باشد و پریودی شما شروع نشده باشد، باید دکتر خود را ببینید.
  4- اگر در مورد خط تست مطمئن نباشم چه کاری باید انجام دهم؟
  اگر درباره خط تست مطمئن نیستید، توصیه می شود که سه روز بعد با استفاده از نوار تست دیگری دوباره آزمایش کنید.
  5- آیا تست بارداری خانگی دقیق است؟
  کیت های آزمایش خانگی قابل اعتماد هستند مخصوصا در پریود منظم، بنابراین اگر نتیجه مثبت دریافت کنید، باردار خواهید بود اما برای اطمینان بیشتر آزمایش بتا هم انجام شود. اگر اخیرا سقط جنین داشته اید، احتیاط کنید، زیرا سطح هورمون hCG در خون شما باید به حالت عادی بازگردد. همچنین اگر داروی حاویهورمون hCG مصرف کرده باشید ممکن است مثبت کاذب مشاهده کنید.
  6- چند روز پس از لانه گزینی می توانید آزمایش بارداری را انجام دهید؟
  حداقل 2 تا 3 روز بعد از لانه گزینی طول می کشد تا HCG کافی در سیستم شما تولید شود که توسط حساسیت ترین تست موجود شناسایی شود. اگر تست کردید و جواب منفی شد، نگران نباشید، فقط چند روز دیگر صبر کنید و دوباره تست را انجام دهید.
  7- چقدر طول می کشد تا hCG در ادرار تشخیص داده شود؟
  hCG را می توان بعد از لانه گزینی در ادرار یا خون شناسایی کرد که این اتفاق هفت (در خون) تا چهارده روز(در ادرار) پس از لقاح رخ می دهد. آزمایش کمی خون (بتا سرم) می تواند سطح hCG را به اندازه mIU / ml 1 تشخیص دهد.
  8- آیا ممکن است باردار باشید و نتیجهآزمایش حاملگی منفی باشد؟
  اگر ابتدای دوران بارداری باشد، ممکن است بدن شما hCG کافی تولید نکرده باشد. در این صورت، در ابتدا نتیجه منفی مشاهده خواهید کرد. همچنین، برخی از آزمونها حساسیت بیشتری نسبت به دیگران دارند و هیچ آزمونی 100 درصد دقیق نیست.
  9- آیا ممکن است بدون علائم و تست منفی باردار باشم؟
  "آزمایش ممکن است نتیجه منفی را نشان دهد، زیرا شما در حقیقت باردار نیستید." اگر پریود نمی شوید و علائم بارداری را تجربه می کنید، اما نتیجه تست بارداری منفی است، می توایند با پزشک خود صحبت کنید تا آزمایش خون برای بررسی سطح هورمون انجام دهد. "
  10- زمان جمع آوری نمونه ادرار کی است؟
  در تمام طول روز میشه از بی بی چک استفاده کرد اما ادرار  اول صبح برای بی بی چک گذاشتن بهتره چون غلظتش بیشتره!
  11- آیا استفاده از بی بی چک نیاز به ناشتایی داره؟
  خیر استفاده از بی بی چک نیازی به ناشتایی نداره!
  12- نوار دوم در بی بی چک پخش شده است، آیا من باردار هستم؟
  خط دوم نباید بصورت پخش شده باشه ، ممکنه ادرار زیادتر از حد دستودالعمل استفاده کرده باشید یا از تاریخ انقضا گذشته است و نتیجه قابل اطمینان نیست و باید مجدد تکرار شود.
  13- پریودم نامنظمه و بی بی چک منفی است، آیا من باردار نیستم؟
  در پریود نامنظم چون زمان لقاح و پریود مشخص نیست ، بی بی چک خیلی قابل اطمینان نیست و اگر چند روز از تاریخ پریود احتمالی گذشته، آزمایش خون بارداری انجام دهید.
  14- بهترین زمان استفاده از بی بی چک کی است؟
  بهترین زمان وقتی است که از تاریخ پریود گذشته باشه و چند روز تاخیر داشته باشید. پس مامان ها عجله نکنید و از فردای بعد از نزدیکی شروع به استفاده از بی بی چک نکنید.
  15- آیا بی بی چک یا آزمایش ، از 3 روز بعد نزدیکی ، جواب می دهد؟
  خیر !!!!!هورمون بارداری ، از جفت ترشح می شود. جفت اولیه سلولهایی هستند که به شکل ریشه ، در رحم فرو رفته و با رگهای مادر ارتباط برقرار کرده و هورمون را وارد رگهای مادر میکنند. این اتفاق هرگز در عرض 3روز اتفاق نمی افتد !! حداقل 14 روز از لقاح باید گذشته باشد .

  تست بی بی چک بعد از چند روز جواب میده؟

  منبع مطلب : niniban.com

  مدیر محترم سایت niniban.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  چند روز بعد از نزدیکی بی بی چک نشون میده

  چند روز بعد از نزدیکی بی بی چک نشون میده

  وقتی شما مخاطب عزیز اوما و همسرتان تصمیم به فرزنددار شدن می گیرید و برای آن اقدام می کنید، قطعا بی صبرانه منتظر نتیجه هستید تا ببینید آیا مادر شده اید یا خیر؟ باید به این نکته توجه داشته باشید که انجام لقاح حدود ده روز طول می کشد. به همین دلیل ممکن است شما در صورت گرفتنتست بی بی چک زودتر از ده روز بعد از نزدیکی با پاسخ منفی روبرو شوید با اینکه موفق به بارداری شده اید.

  در این مطلب به شما می گوییم چند روز بعد از نزدیکی بی بی چک نتیجه دقیق را به شما نشان می دهد. پس با اوما همراه باشید و تا پایان مطلب را بخوانید:

  چند روز بعد از نزدیکی متوجه بارداری می شوم؟

  توصیه پزشکان اوما این است که با اینکه می دانیم عجله و شوق و ذوق دارید لطفا کمی صبور باشد و در بهترین زمان استفاده از بی بی چک یک تست صحیح انجام دهید که پاسخ آن معتبر باشد. در این زمان میزان هورمون بارداری یعنی هورمون گنادوتروپین به خوبی افزایش پیدا کرده و تست شما دقیق تر است. با اینکه تست های خانگی کمی متفاوت هستند اما بهترین زمان برای انجام بیشتر آن ها یکی دو روز پس از به تاخیر افتادن پریود شما می باشد. اگر سیکل قاعدگی شما منظم است و مطمئن هستید که در زمان تخمک گذاری نزدیکی داشته اید باید ده الی 14 روز بعد از آن صبر کرده و سپس تست انجام دهید تا نتیجه دقیق دریافت کنید. نکته دیگری که باید به آن اشاره کنیم ، برای استفاده از بی بی چک یا آزمایش خون بارداری، شما باید تعداد روزها را بعد از تخمک گذاری بشمارید نه بعد از نزدیکی.

  چند هفته پس از نزدیکی جنسی می توانم تست بارداری انجام دهم؟

  همان طور که در بالا توضیح دادیم معمولا تست بارداری ده تا 14 روز پس از نزدیکی جنسی انجام می شود. تست بارداری خانگی با تشخیص هورمون گنادوتروپین در ادرار بارداری را مشخص می کند. پس این هورمون پس از بارداری خانم ترشح می شود. با این حال این طور نیست که به محض بارور شدن تخمک میزان آن به حدی زیاد شود که در آزمایش نشان دهد و تا دو هفته پس ازتخمک گذاری و بارداری به مقدار کافی ترشح نمی شود.

  در نتیجه اگر بعد از نزدیکی خیلی زود تست را انجام دهید نتیجه تست منفی می شود. البته ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که شرایط بارداری برای هر فرد کاملا منحصر به فرد است. بنابراین ممکن است در برخی افراد در همان ابتدا هم هورمون گنادوتروپین زیادی در خون ترشح شود و تست نتیجه مثبت را نشان دهد. منتها توضیحی که ما خدمت شما اومایی های عزیز دادیم به صورت کلی است که برای اکثر افراد اتفاق می افتد. گاهی نیز در موارد نادر ممکن است تست های خانگی بصورت کاذب مثبت شوند و به همین دلیل مطمئن ترین راه برای مشخص شدن بارداری انجام آزمایش خون است.

  در برخی افراد نیز حتی بعد از 14 روز هم انجام تست هنوز زود است زیرا بارداری چند روز پس از تخمک گذاری و لقاحدر رحم انجام می شود. چون اسپرم می تواند نهایت تا 5 روز در رحم زن زنده بماند و ما نمی دانیم دقیقا چه زمانی تخمک را بارور می کند تا از همان زمان 14 روز را تشخیص دهیم. بنابراین ممکن است دیرتر هورمون های بارداری ترشح شوند. 

  9123-2

  در صورت پریودی نامنظم چه زمانی می توانم آزمایش بارداری انجام دهم؟

  خانم هایی که پریودی نامنظمی دارند برای تشخیص بارداری بیشتر دچار مشکل و سردرگمی می شوند. زیرا نمی توانند به درستی زمان تخمک گذاری خود را تشخیص دهند. البته در صورت عدم توانایی در تشخیص روزهای تخمک گذاری گروه سلامت اوما با ساخت اپلیکیشن اوما این کار را برای شما ممکن کرده است و حتی با داشتن سیکل نامنظم هم می توانید روزهای تخمک گذاری را با این اپلیکیشن تشخیص دهید. شما اومایی عزیز می توانید این اپلیکیشن را از صفحه دانلود اپلیکیشن اوما دانلود کنید.

  علائم بدن که در هفته های اول بارداری اتفاق می افتد نیز به شما کمک می کند تا بارداری خود را تشخیص دهید. اگر دو تا سه هفته پس از نزدیکی جنسی نامطمئن علائم خاصی مشاهده کردید بهتر است به سرعت تست بارداری انجام دهید. برخی علائم اولیه رایج در بارداری شامل خستگی، حالت تهوع، سوزش سینه و تکرر ادرار می باشند. همچنین اشتهای شما نیز در این روزها افزایش می یابد. در این زمان تست بارداری خانگی حتی اگر پریودی شما نامنظم باشد هم حضور هورمون گنادوتروپین را در بدن تشخیص می دهد .    

  سخن آخر

   در افراد دارای سیکل قاعدگی منظم بهترین زمان برای تست صبر کردن تا حدود 14 روز بعد از روز تخمک گذاری نه رابطه جنسی است. در افراد دارای پریود نامنظم اگر اولین تست چند روز بعد از نزدیکی جنسی منفی باشد، اما پریودی شما به تاخیر افتاده است و علائم بارداری را مشاهده کردید باید به پزشک مراجعه کرده و آزمایش خون انجام دهید. آزمایش خون نتایج دقیقی در اختیار شما قرار می دهد و گاهی اوقات برای افرادی که پریودی نامنظم دارند، تنها راه برای تشخیص بارداری می باشد. در واقع این افراد در اکثر مواقع زمانی متوجه بارداری خود می شوند که چند هفته از بارداریشان گذشته است. با کنترل شرایط بدن می توانید این مشکل را حل کنید و علائم اولیه بارداری را تشخیص دهید. 

  منبع مطلب : ooma.org

  مدیر محترم سایت ooma.org لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  آنچه باید راجب بی بی چک بدانید

  آنچه باید راجب بی بی چک بدانید

  بی بی چک چگونه کار می کند؟

  تست بارداری خانگی یا همان بی بی چک معمولا ادرار را برای تعیین هورمون گنادوتروپین کوریونی انسانی آزمایش می کند. HCG فقط در صورت حاملگی در ادرار وجود دارد. هورمون زمانی آزاد می شود که تخمک بارور به خارج از رحم یا دیواره رحم شما متصل شده باشد. بی بی چک ها عملکرد و نتیجه یکسانی دارند اما نحوه استفاده از آنها متفاوت خواهد بود.

  انواع بی بی چک شامل:

  ۱- بی بی چک نواری

  در این نوع بی بی چک ادرار در یک ظرف جمع آوری میشود و سپس نوار کاغذی را داخل ظرف ادرار قرار دهید:

  - بی بی چک را می توان در هر زمان از روز انجام داد.

  - با این حال، آزمایش اول صبح ادرار بهتر است.

  - در یک فنجان تمیز و خشک ادرار کنید.

  - دستگاه تست را از کیسه فویل خارج کنید و در فنجان قرار دهید. نوار را از انتهای رنگی نگه دارید.

  - نوار را به صورت عمودی نگه دارید، انتهای نوار را با فلش در داخل نمونه قرار دهید. نوار قبل از خط MAX داخل نمونه نباشد.

  - پس از ۵ ثانیه نوار را از نمونه خارج کنید. نوار را روی سطح تمیز، خشک و غیر جذبی قرار دهید.

  بیشتر بخوانید:

  چرا دست هایم سوزن سوزن می شود

  چگونگی تشخیص مشکل بینایی کودکان

  آیا پروستاتم بزرگ شده؟

  دلایل ایجاد پولیپ رحم

  خواندن نتایج

  در حالی که منتظر نتایج هستید، ممکن است یک محلول رنگی در نوار تست در حال حرکت باشد. این حالت طبیعی است. باید ۱۰ دقیقه صبر کنید تا نتیجه را تایید کنید. تست نباید بعد از ۳۰ دقیقه ارزیابی شود. رنگ خط مهم نیست.

  ۱ خط = باردار نیستید

  اگر فقط یک خط رنگی به عنوان خط کنترل ظاهر شود، آزمون منفی است و شما باردار نیستید.

  ۲ خط = باردار هستید

  اگر ۲ خط رنگی ظاهر شود، ۱ خط به عنوان خط تست (T) و ۱ به عنوان خط کنترل (C) می باشد که نشان میدهد آزمون مثبت است و حامله هستید. حتی اگر خطوط خیلی کم رنگ باشند، هنوز هم احتمال بارداری وجود دارد.

  نتایج نامعتبر:

  اگر خط کنترل ظاهر نشود، آزمون نامعتبر است. نتایج نامعتبر ممکن است نشان دهنده این باشد که نوار تست در ادرار به طور کامل اشباع نشده است. در این مورد تست را حداقل ۵ ثانیه از مایع خارج کنید و ۲ تا ۱۰ دقیقه منتظر بمانید. اگر هنوز هیچ خط کنترلی وجود نداشته باشد، آزمون نامعتبر است و باید روز بعد آزمون را مجددا انجام دهید. هر تست برای یک استفاده واحد طراحی شده و نباید دوباره استفاده شود.

  توجه: بی بی چک باید بین ۲ تا ۱۰ دقیقه نتیجه را ظاهر کنه، اما بیشتر از ۱۰ دقیقه نتیجه معتبر نیست.

  ۲- بی بی چک قطره چکانی

  طرز استفاده از بی بی چکی که قطره چکان دارد: چند قطره از ادرارتان را با قطره چکان داخل حفره ی مشخص شده بریزید و ۲ تا ۱۰ دقیقه صبر کنید.

  ۳- بی بی چک مستقیم

  این نوع بی بی چک را حین ادرار، بگیرید جلوی ادرارتان تا کمی ادرار را به خودش جذب کند. سپس ۲ تا ۱۰ دقیقه صبر کنید. 

  مواردی که بی بی چک را منفی کاذب میکند:

  - لقاح و بارداری دیر تشکیل شده است. (نسبت به زمانی که تصور می کردی)

  - بی بی چک را زود گذاشته اید (کمتر از ۸-۹ روز بعد تخمک گذاری)

  - داروهایی مثل کاربامازپین استفاده می کنید.

  - بی بی چک بی اعتباره و درصد خطاش بالاست.

  - ادرار را به مدت طولانی در ظرف نگه داشته اید.

  - تفاوت در حساسیت تستهای بارداری مختلف

  - پایین بودن غلظت هورمون در خون و ادرار بعلت انجام زود هنگام

  - خطا در انجام روش انجام تست

  مواردی که بی بی چک را مثبت کاذب میکند:

  - داروهایی مانند Pregnyl، Profasi، Pergonal، APL

  - بیماری های نادر پزشکی مانند بیماری های تروفوبلاستیک، تومور سلول های سرطانی و برخی از کارسینوم ها

  - اخیرا زایمان یا سقط داشتید؟

  - اخیرا دارویی مثل آمپول HCG، قرص کلردیازپوکساید، شربت پرومتازین و متادون استفاده کرده اید؟

  - مشکلات ادراری داری (مثل دفع پروتیین در ادرار و ...)

  - کیست دارید؟ چون برخی کیستها هورمون HCG ترشح می کنند.

  - بی بی چک غیر استاندارد و با درصد حطای بالا بوده است.

  ۱- اگر خط تست کم رنگ باشد، آیا باردار هستم؟

  پاسخ: بله باید فرض کنید باردار هستید. رنگ دقیق خطوط مهم نیست.

  ۲- آیا ممکن است نتایج پس از مدت زمان مشخصی تغییر کند؟

  ممکن نیست نتیجه مثبت (عکس بیبی چک مثبت) پس از اتمام آزمایش تغییر کند. با این وجود، نتیجه آزمایش منفی نباید بعد از ۳۰ دقیقه خوانده شود.

  ۳- اگر نتیجه تست منفی باشد و هنوز حس کنم باردار هستم، چه باید بکنم؟

  اگر پریودی شما در عرض یک هفته شروع نشود، باید آزمون را تکرار کنید. اگر هنوز نتیجه منفی باشد و پریودی شما شروع نشده باشد، باید دکتر خود را ببینید.

  ۴- اگر در مورد خط تست مطمئن نباشم چه کاری باید انجام دهم؟

  اگر درباره خط تست مطمئن نیستید، توصیه می شود که سه روز بعد با استفاده از نوار تست دیگری دوباره آزمایش کنید.

  ۵- آیا تست بارداری خانگی دقیق است؟

  کیت های آزمایش خانگی قابل اعتماد هستند مخصوصا در پریود منظم، بنابراین اگر نتیجه مثبت دریافت کنید، باردار خواهید بود اما برای اطمینان بیشتر آزمایش بتا هم انجام شود. اگر اخیرا سقط جنین داشته اید، احتیاط کنید، زیرا سطح هورمون hCG در خون شما باید به حالت عادی بازگردد. همچنین اگر داروی حاوی هورمون hCG مصرف کرده باشید ممکن است مثبت کاذب مشاهده کنید.

  ۶- چند روز پس از لانه گزینی می توانید آزمایش بارداری را انجام دهید؟

  حداقل ۲ تا ۳ روز بعد از لانه گزینی طول می کشد تا HCG کافی در سیستم شما تولید شود که توسط حساسیت ترین تست موجود شناسایی شود. اگر تست کردید و جواب منفی شد، نگران نباشید، فقط چند روز دیگر صبر کنید و دوباره تست را انجام دهید.

  ۷- چقدر طول می کشد تا hCG در ادرار تشخیص داده شود؟

  hCG را می توان بعد از لانه گزینی در ادرار یا خون شناسایی کرد که این اتفاق هفت (در خون) تا چهارده روز(در ادرار) پس از لقاح رخ می دهد. آزمایش کمی خون (بتا سرم) می تواند سطح hCG را به اندازه mIU / ml ۱ تشخیص دهد.

  ۸- آیا ممکن است باردار باشید و نتیجه آزمایش حاملگی منفی باشد؟

  اگر ابتدای دوران بارداری باشد، ممکن است بدن شما hCG کافی تولید نکرده باشد. در این صورت، در ابتدا نتیجه منفی مشاهده خواهید کرد. همچنین، برخی از آزمونها حساسیت بیشتری نسبت به دیگران دارند و هیچ آزمونی ۱۰۰ درصد دقیق نیست.

  ۹- آیا ممکن است بدون علائم و تست منفی باردار باشم؟

  "آزمایش ممکن است نتیجه منفی را نشان دهد، زیرا شما در حقیقت باردار نیستید." اگر پریود نمی شوید و علائم بارداری را تجربه می کنید، اما نتیجه تست بارداری منفی است، می توایند با پزشک خود صحبت کنید تا آزمایش خون برای بررسی سطح هورمون انجام دهد." 

  ۱۰- زمان جمع آوری نمونه ادرار کی است؟

  در تمام طول روز میشه از بی بی چک استفاده کرد اما ادررا اول صبح برای بی بی چک گذاشتن بهتره چون غلظتش بیشتره!

  ۱۱- آیا استفاده از بی بی چک نیاز به ناشتایی دارد؟

  خیر استفاده از بی بی چک نیازی به ناشتایی ندارد!

  ۱۲- نوار دوم در بی بی چک پخش شده است، آیا من باردار هستم؟

  خط دوم نباید بصورت پخش شده باشه، ممکنه ادرار زیادتر از حد دستودالعمل استفاده کرده باشید یا از تاریخ انقضا گذشته است و نتیجه قابل اطمینان نیست و باید مجدد تکرار شود.

  ۱۳- پریودم نامنظمه و بی بی چک منفی است، آیا من باردار نیستم؟

  در پریود نامنظم چون زمان لقاح و پریود مشخص نیست، بی بی چک خیلی قابل اطمینان نیست و اگر چند روز از تاریخ پریود احتمالی گذشته، آزمایش خون بارداری انجام دهید.

  ۱۴- بهترین زمان استفاده از بی بی چک کی است؟

  بهترین زمان وقتی است که از تاریخ پریود گذشته باشه و چند روز تاخیر داشته باشید. پس مامان ها عجله نکنید و از فردای بعد از نزدیکی شروع به استفاده از بی بی چک نکنید.

  ۱۵- آیا بی بی چک یا آزمایش، از ۳ روز بعد نزدیکی، جواب می دهد؟

  خیر !!!!!هورمون بارداری، از جفت ترشح می شود. جفت اولیه سلولهایی هستند که به شکل ریشه، در رحم فرو رفته و با رگهای مادر ارتباط برقرار کرده و هورمون را وارد رگهای مادر میکنند. این اتفاق هرگز در عرض ۳ روز اتفاق نمی افتد !! حداقل ۱۴ روز از لقاح باید گذشته باشد.

  منبع مطلب : www.borna.news

  مدیر محترم سایت www.borna.news لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  هایهای 12 ماه قبل
  0

  هاهی

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید