در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  چرا نواحی کوهستانی برای ما اهمیت دارد اجتماعی پنجم

  1 بازدید

  چرا نواحی کوهستانی برای ما اهمیت دارد اجتماعی پنجم را از سایت نکس درجه دریافت کنید.

  درسی فا

  فعالیت صفحه 28 درس 6 مطالعات اجتماعی پنجم

  جواب فعالیت صفحه 28 درس 6 مطالعات اجتماعی پنجم

  3- به تصویر زیر توجه کنید و مراحل تشکیل رود را توضیح دهید.

  پاسخ:

  بر اثر بارش برف و باران در منطقه های کوهستانی و ذوب شدن برف ها و جاری شدن آنها روی کوه ها جویبار به وجود می آید این جویبار ها در قبله ها و ارتفاعات کوه ها به سمت کوه پایه حرکت میکند و در دامنه های کوه به هم می پیوندندن و رود به وجود می آید.

  منبع مطلب : darsifa.blog.ir

  مدیر محترم سایت darsifa.blog.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  چرا نواحی کوهستانی برای ما اهمیت دارند صفحه 28 مطالعات پنجم - انشا باز

  چرا نواحی کوهستانی برای ما اهمیت دارند صفحه ۲۸ مطالعات پنجم

  چون این نواحی تامین کننده خاک و آب ما هستند، و شرایط مناسبی برای تولید برق دارند. شرایط و رونق اقتصادی روستا ها نیز به این نواحی وابسته اند

  مطلب مرتبط:

  کوهها   سطح خشکیهای زمین را تشکیل می دهند و مسکن حداقل ۱۰ درصد از جمعیت جهان در این نواحی قرار دارد . بیش از نیمی از جمعیت جهان به آبخیزهای کوهستانی وابسته اند . کوهها سرچشمه اصلی منابع آب شیرین جهان هستند . بسیاری از گونه های گیاهی و جانوری کمیاب در کوهستان ها جای دارند . حیات دشت ها وابسته به کوههاست . بدون آب رودهایی که از کوهها سرچشمه می گیرند . کشاورزی در دشت ها امکان پذیر نیست . آب مهمترین و اساسی ترین محصول کوه است که بدون آن ، حیات موجودات زنده ممکن نیست .

  کوهها مناطق دریافت نزولات آسمانی می باشند . این نزولات هم به شکل قابل رؤیت (رودها ،برفچالها و یخچالها ، دریاچه ها ) ، و هم به شکل غیرقابل رؤیت (آبی که در خاک نفوذ می کند ) . به همین دلیل است که کوهها را برجهای آب نامیده اند . مراتع کوهستانی از دیگر محصولات محیط کوهستان هستند بیش از نیمی از روستاهای کشورمان در دره ها و دامنه های کوهستانی قرار دارند 

  جایی که به علت باران مناسب و خاک حاصلخیز محل تولید ، و حبوبات دیم و میوه های متنوع ایران می باشند .کوهها در تعدیل شرایط اقلیمی نقش بسیار مهمی دارند . اگر رشته کوههای فلات ایران وجود نداشت . این منطقه فاقد هرگونه حیات و بارندگی و دارای آب و هوای خشک و صحرای می بود . بخشی از کوههای جهان و بخش عمده جنگلهای ایران در کوهها و نواحی مرتفع قرار دارند .

  ارتفاعات شمالی البرز پوشیده از جنگلهای است که از نظر تنوع بسیار غنی هستند و از رویشگاههای منحصر به فرد جهان محسوب می شوند . بسیاری از میراث فرهنگی جوامع بشری در کوهها قرار دارد . تمدن های درخشان بسیاری در کوهستان متولد شده اند

  و کوهها حافظ مرز و بومها و محل پناه بردن انسان ها در مواقع بروز فاجعه ی انسانی (جنگ) و طبیعی (سیل) هستند . کوهها الهام بخش انسان در چیرگی بر موانع و دشواریها بوده اند کوه، نهاد مقاومت ، استحکام ، پایداری و سربلندی است .

  چرا نواحی کوهستانی برای ما اهمیت دارند صفحه ۲۸ مطالعات پنجم

  منبع:سایت انشاء باز

  منبع مطلب : enshabaz.ir

  مدیر محترم سایت enshabaz.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  چرا نواحی و مناطق کوهستانی برای ما اهمیت دارند صفحه 28 مطالعات اجتماعی پنجم

  منبع مطلب : nexload.ir

  مدیر محترم سایت nexload.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  فاطیما 4 ماه قبل
  2

  چرا نواحی کوهستانی برای ما اهمیت دارند؟ چون تعین کننده ی آب رودهاهستند

  برای ارسال نظر کلیک کنید