در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  چرا نصیحت کردن فرد نادان مانند پنهان کردن شکر در زیر آب است

  1 بازدید

  چرا نصیحت کردن فرد نادان مانند پنهان کردن شکر در زیر آب است را از سایت نکس درجه دریافت کنید.

  جواب گوش کن و بگو درس چهارم بازرگان و پسران صفحه 38 فارسی پنجم

  منبع مطلب : nexload.ir

  مدیر محترم سایت nexload.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب سوالات درس چهارم فارسی پنجم ابتدایی

  جواب سوالات درس چهارم فارسی پنجم ابتدایی

  درس چهارم فارسی پنجم دبستان با جواب کامل شامل بخش های درست و نادرست، درک مطلب و گوش کن و بگو (قصه ی کرم شب تاب)، معنی کلمات درس چهارم فارسی پنجم ابتدایی و… برای دیدن جواب سوالات درس چهارم فارسی پنجم ابتدایی (بازرگان و پسران) و همچنین شنیدن و دانلود فایل صوتی داستان کرم شب تاب فارسی پنجم ابتدایی با ادامه‌ی مطلب همراه باشید.

  درس بازرگان و پسران فارسی پنجم ابتدایی

  متن درس بازرگان و پسران که درس چهارم از کتاب فارسی پنجم ابتدایی می‌باشد قسمتی از باب دوم: شیر و گاو کلیله و دمنه است که با هم می‌خوانیم:

  بازرگانی بود که سرمایه‌‌‌ی فراوانی داشت. او مردی با تجربه بود و از حوادث روزگار، بسیار چیزها آموخته بود. سال‌ها گذشت و بازرگان، صاحب چند فرزند شد. زندگی خوب و آرامی داشت و به آینده‌ی فرزندان خود می‌اندیشید. فرزندان هم در کنار مادر و پدر، فضای گرم و پرمهری داشتند.

  روزی پدر، فرزندان را گرد خود، جمع کرد و گفت: امروز می‌خواهم به شما چیزی بگویم؛ دلم می‌خواهد خوب به آن گوش بدهید و در آینده از آن استفاده کنید.
  بعد سخنان خود را این گونه ادامه داد:

  ای فرزندان، مردم، معمولاً برای رسیدن به این سه چیز تلاش می‌کنند: زندگیِ راحت، مقام بزرگ و پاداش نیک آخرت. اما بچه‌های خوبم، انسان‌ها، زمانی به این سه چیز می‌رسند که چند ویژگی را در زندگی خود به کار گیرند:

  هرکه در این چند خصلت، کاهلی بورزد، به مقصد نرسد. هرکس از کار و تلاش روی برگرداند، نه اسباب آسایش زندگی خود را می‌تواند فراهم کند و نه می‌تواند از دیگران مراقبت نماید. اگر مالی به دست آورد و در نگه‌داری آن غفلت ورزد، زود تهی‌دست شود. همچنان که اگر از کوه اندک اندک بردارند، چیزی از آن بر جای نمی‌ماند.

  هرکه در اندوختن مال دنیا فقط برای خود تلاش کند، در ردیف چارپایان است؛ چون سگ گرسنه که به استخوانی، شاد شود و به پاره‌ای نان، خشنود گردد.

  همچنین ای فرزندان، بکوشید به کسب هنر و فضیلت، که انسان ثروتمند و با هنر، اگر چه گمنام باشد و دشمن بسیار داشته باشد، به سبب عقل و هنر خویش در میان مردم، شناخته می‌شود. چنان که فروغ آتش را هر چه تلاش کنند کم شود، باز هم شعله‌ور می‌گردد.

  شما هم ای فرزندان، به مقدار دانش و فهم خود، بکوشید خویش را به نیکویی بشناسانید. زیرا، دانه هنگامی که در پرده‌ی خاک نهان است، هیچ کس در پروردن آن تلاش نکند. چون سر از خاک بر آورد و روی زمین را آراست. معلوم گردد که چیست. در آن حال، بی‌شک آن را بپرورند و از آن بهره گیرند. پس اگر بی‌هنر و فضیلت باشید، از شما دوری جویند؛ چنان که موش، اگرچه با مردم هم خانه است، چون موذی است، او را از خانه بیرون اندازند و در هلاک آن کوشند.

  معنی کلمات درس چهارم فارسی پنجم ابتدایی

  💙💛

  جواب درست و نادرست درس چهارم صفحه 36 فارسی پنجم ابتدایی

  💙 Sci-HuB.iR 💛

  جواب درک مطلب درس چهارم صفحه 37 فارسی پنجم ابتدایی

  💛💛

  دانش زبانی درس چهارم فارسی پنجم – خوب گوش دادن

  یکی از راه‌های درست فهمیدن و درک سخن دیگران، خوب گوش دادن است. گوش دادن با شنیدن فرق دارد. هم اکنون که در کلاس نشسته‌اید؛ صداهایی از بیرون به گوشتان می‌آید؛ این شنیدن است.
  اما از میان همه صداها فقط به صدای آموزگار عزیزتان، توجه می‌کنید؛ این گوش دادن است. وقتی به صدایی گوش می‌دهید؛ یعنی با آگاهی و خواست خود به آن دقت می‌کنید و آن را از میان دیگر صداها انتخاب می‌کنید؛ از آن چیزهایی می‌آموزید و اگر لازم شد به آن پاسخ می‌دهید.
  خوب گوش دادن، یک مهارت است و به تمرین زیادی نیاز دارد. ما بخشی از سواد و دانش خود را از راه خوب گوش دادن به دست می‌آوریم.

  سوالات صفحه 38 فارسی پنجم با جواب

  دانلود فایل صوتی قصه کرم شب تاب فارسی پنجم

  همچنین با کلیک بر روی لینک زیر می توانید این داستان صوتی را با حجم 3.5 مگابایت دانلود کنید:

  دانلود

  جواب گوش کن و بگو درس چهارم صفحه 38 فارسی پنجم ابتدایی

  💙 ساینس هاب 💛

  پاسخ پرسش های صفحه 38 فارسی پنجم ابتدایی

  چون فکر می‌کردند آن کرم شب‌تاب آتش است.

  بیهوده خودت را خسته نکن. حرف های تو در گوش این گروه فرو نمی‌رود. نصحیت کردن این میمون‌ها مثل پنهان کردن شکر در زیر آب و امتحان کردن شمشیر بر روی سنگ است.

  مرغ را گرفتند و پرهایش را کندند.

  چون همانطور که پنهان کردن شکر در  زیر آب کار بیهوده‌ای است، نصحیت کردن فرد نادان هم کار بیهوده‌ و بی فایده‌ای است.

  امبدوارم از جواب سوالات درس چهارم فارسی پنجم ابتدایی نهایت بهره را برده باشید، همچنین برای مشاهده جواب سوالات درس چنار و کدوبن (درس پنجم) فارسی پنجم ابتدایی بر روی همین لینک آبی کلیک کنید.

  منبع مطلب : sci-hub.ir

  مدیر محترم سایت sci-hub.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  الینا 2 ماه قبل
  -1

  مزخرف ترین سایت دنیا آخه این چه سایتی هست؟؟؟؟؟؟؟

  النا خدابنده لو 1 سال قبل
  2

  به نظر من چون پنهان کردن شکر در زیر آب کار بی هوده و بی فایده ایِ نصیحت کردن فرد نادان هم فایده ای نداره هر چقدر هم که به فرد نادان پند بدیم اون باز حرف خودش رو میزنه

  1
  بله خیلی درست میگید 1 سال قبل

  بله درست میگید

  kasra666879 1 سال قبل
  0

  سلام

  0
  ناشناس 1 سال قبل

  سلام

  برای ارسال نظر کلیک کنید