در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  چرا در جواهر فروشی و ساعت سازی از عدسی استفاده میکنند

  1 بازدید

  چرا در جواهر فروشی و ساعت سازی از عدسی استفاده میکنند را از سایت نکس درجه دریافت کنید.

  ایلیاد

  ایلیاد

  چرا در ساعت سازی و طلا فروشی ها از عدسی استفاده میکنند

  چرا در ساعت سازی و طلا فروشی ها از عدسی استفاده میکنند

  مسلما همه ی شما، اگر به ساعت سازی یا طلافروشی رفته باشید دیده اید که از عدسی استفاده میکنند، اگر کنجکاو هستید تا بدانید چرا در ساعت سازی و طلا فروشی ها از عدسی استفاده میکنندبا مجله اینترنتی ایلیاد همراه باشید.

  کاربرد عدسی در ساعت سازی و طلا فروشی چیست

  ابتدا لازم است توضیحی در رابطه با عدسی به شما عزیزان بدهیم، عدسی یا لنز نوعی ابزار است که نور در اثر عبور از آن میشکند و همگرا یا واگرا میشود. عدسی ها معمولا از شیشه و یا ماده های شفاف دیگر مانند پلاستیک ساخته میشوند. در ساعت سازی و طلافروشی ها از عدسی زیاد استفاده میشود. همچنین در کارهای دیگری که با ابزار و قطعات بسیار کوچک سر و کار داریم استفاده از عدسی کار را راحت تر میکند. یک عدسی ساده تنها از یک عنصر نوری تشکیل شده است. یک عدسی مرکب از یک مجموعه عدسی ساده که یک محور مشترک دارند تشکیل شده است. مزیت عدسی مرکب نسبت به عدسی ساده این است که بسیاری از بیراهش‌های نوری در آن قابل رفع هستند در حالی که این کار تنها با یک عدسی ساده امکان‌پذیر نیست. کاربرد عدسی تنها به امواج نوری محدود نمی‌شود، هر ابزاری که سایر امواج الکترومغناطیسی در اثر عبور از آن بشکند نیز عدسی خوانده می‌شود، به طور مثال لنز پارافین برای امواج مایکروویو وجود دارد.

  کاربرد عدسی در ساعت سازی

  در ساعت سازی به دلیل سر و کار داشتن قطعات کوچک، برای بهتر دیدن این قطعات از عدسی استفاده میشود. ساعت سازی و تعمیر ساعت کار حساس و دقیقی است و در ساعت های مچی قطعات به شدت کوچک هستند.

  چرا در ساعت سازی و طلا فروشی ها از عدسی استفاده میکنند

  دلیل استفاده از عدسی در طلافروشی ها

  طلا فروش ها نیز همانند ساعت سازها، با قطعات و طرح های ریز و ظریفی بر روی طلا روبرو هستند و برای بهتر انجام دادن کارشان باید از عدسی برای بزرگنمایی استفاده کنند تا بتوانند طرحی زیبا را خلق کنند.

  منبع مطلب : eiliad.com

  مدیر محترم سایت eiliad.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  درسـ جو

  چرا در ساعت سازی و طلافروشی ها از عدسی استفاده می کنند

  در ساعت سازی ها برای تعمیر ساعت، باید اجزای آن به طور کامل مشاهده کنند تا بتوانند آن را به دقت بررسی کرده و تعمیر نمایند.

  آن ها برای دیدن اجزای ریز نیاز به عدسی دارند تا آن ها را بزرگ تر از اندازه ی واقعی شان ببینند. همچنین طلافروش ها برای دیدن اعداد ریزی که روی طلا حک می شود نیاز به عدسی دارند.

  آن ها با استفاده از عدسی این اعداد را که با چشم به راحتی نمی توان دید بزرگ تر از اندازه ی واقعی شان می بینند و تقلبی بودن یا نبودن طلا را به سادگی تشخیص می دهند.

  مطلب مرتبط:

  طلا فروش‌ها برای بهتر انجام دادن کارشان باید از عدسی برای بزرگنمایی استفاده کنند تا بتوانند طرحی زیبا را خلق کنند، زیرا آنان نیز همانند ساعت سازها، با قطعات و طرح‌های ریز و ظریفی بر روی طلا روبرو هستند. همچنین در طلا فروشی برای تشخیص اصل یا تقلبی بودن طلا و تشخیص عیار طلا و… کاربرد دارد.

  عدسی‌ها همانند آینه‌ها دارای تصاویر حقیقی و مجازی هستند. این تصاویر از پرتو‌های همگرا شونده و واگرا شونده بازتابی ایجاد می‌شوند. بر خلاف آینه‌ها در عدسی‌ها عبور نور نیز مطرح است و تصاویر ممکن است در پشت و جلوی عدسی شکل گیرد. عدسی‌هایی که ضخامت قسمت‌های کناریش بزرگتر باشد

  پرتو‌های موازی را همگرا می‌کند و عدسی محدب نام دارد، که دارای فاصله کانونی مثبت است و بر خلاف آینه‌هادارای دو کانون در فضا‌های جلو و پشت عدسی هستند. عدسی‌هایی که ضخامت قسمت محوری آن‌ها کمتر از ضخامت قسمت کناری باشد، پرتو‌های موازی را از هم باز می‌کنند و دارای فاصله کانونی منفی هستند و عدسی مقعر نام دارند، که این‌ها نیز دارای دو کانون در فضای جسم و تصویر هستند.

  چرا در ساعت سازی و طلافروشی ها از عدسی استفاده می کنند

  منبع مطلب : darsjo.blog.ir

  مدیر محترم سایت darsjo.blog.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  هانا : برا چی حرف نزنیم🤨🤨

  هانا : برا چی حرف نزنیم🤨🤨

  هانا : عـــــــــــالـــــــــــی بــــــــــود

  ناشناس : خیلی عالی زر نزن

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  لایسا : عالی بود تشکر

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  لایسا 17 روز قبل
  2

  عالی بود ولی مطالب ییخورده زیاد بود

  لایسا 17 روز قبل
  5

  عالی بود تشکر

  طاها 28 روز قبل
  2

  عالیهههه

  استفاده ی عدسی در ساعت سازی 1 سال قبل
  0

  خوبه

  شاهیکا 1 سال قبل
  0

  بد

  6
  ناشناس 1 ماه قبل

  خیلی عالی زر نزن

  0
  ناشناس 1 ماه قبل

  خیلی عالی زر نزن

  رکسانا 1 سال قبل
  -1

  نمی دانم ..

  هانا 1 سال قبل
  6

  عـــــــــــالـــــــــــی بــــــــــود

  ناشناس 1 سال قبل
  -2

  حرف نزنید

  1
  لایسا 17 روز قبل

  برای چی

  8
  هانا 1 سال قبل

  برا چی حرف نزنیم🤨🤨

  7
  هانا 1 سال قبل

  برا چی حرف نزنیم🤨🤨

  مهدی 2 سال قبل
  5

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید