در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  پاداش کارهای نیک در ماه رمضان چند برابر ماه های دیگر است

  1 بازدید

  پاداش کارهای نیک در ماه رمضان چند برابر ماه های دیگر است را از سایت نکس درجه دریافت کنید.

  کارهای پسندیده در ماه رمضان

  کارهای پسندیده در ماه رمضان

  یک. کارهای نیک: کسی که در ماه رمضان، یکی از کارهای نیک را انجام دهد، همچون کسی است که هفتاد واجب از واجبات خدا را انجام داده است.[۱]

  دو. افطاری دادن به روزه داران: کسی که روزه داری را افطار دهد، برای او (میزبان) پاداشی مثل روزه دار است، در حالی که چیزی از پاداش روزه دار هم کم نمی شود.[۲]

  سه. بسیار انفاق کردن: هر کس در ماه رمضان صدقه ای بدهد، خداوندْ هفتاد نوع بلا را از او بر می گرداند.[۳]

  چهار. زیاد قرآن خواندن: هر کس در ماه رمضان آیه ای بخواند و یا تسبیحی بگوید، برتریِ آن بر غیر ماه رمضان، همچون برتریِ پیامبر(ص) بر امّتش است.[۴]

  پنج. زیاد استغفار کردن: در ماه رمضان، زیاد استغفار کنید؛ که به سبب آن، گناهانتان محو می شود.[۵]

  شش. زیاد دعا خواندن و ذکر گفتن: یادکنندۀ خدا در ماه رمضان، آمرزیده است و درخواست کنندۀ از او در این ماه، محروم نمی شود.[۶]

  هفت. زیاد نماز خواندن: پیامبر خدا در ماه رمضان بر نماز خواندنش می افزود. رمضان، حقّ و حرمتی دارد. تا می توانیم در آن، زیاد نماز بخوانیم.[۷]

  هشت. زیارت امام حسین(ع): هر کس با خشوع و به امید پاداش، عذرخواه و آمرزش خواه، به زیارت امام حسین(ع) برود و در یکی از این سه شب ماه رمضان: شب اوّل، شب نیمه و یا شب آخر، کنار قبر وی باشد، گناهانی که مرتکب شده است، فرو می ریزند، آن گونه که برگ ها با تندباد فرو می ریزند، و بی گناه می شود، همانند روزی که مادرش او را زاده است[۸].[۹]

  منبع مطلب : hadith.net

  مدیر محترم سایت hadith.net لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  ایرنا

  فضیلت ماه رمضان در روایات

  فضیلت ماه رمضان در روایات

  فضیلت ماه رمضان, ماه رمضان,اعمال ماه رمضان

  ماه مبارک رمضاندر حقیقت یکی از نعمات بزرگ پروردگار بوده که به منظور شستشوی وجود مان از گناهان به ما اعطاء گردیده است، لذا به هر خواهر و برادر با درک ماست تا از این لحظات گرانبها و از این شانس طلایی به منظور محو نمودن اشتباهات، خطاها و گناهانی که از ما سر زده است استفاده نماید ، و با باز گشت این ماه مبارک و پر فیض همزمان با آنکه از فواید طبی آن برخوردار می‌شویم، از فواید دنیوی و اخروی آن نیز مستفید گردیم. اینک در این مجموعه به امید آنکه گامی را در جهت پخش و گسترش احکام دینی خویش برداشته باشیم تعدادی از احادیث گرانمایه، حضرت رسول الله (ص) را جمع آوری نموده‌ایم تا همه از آن بهره‌مند شده و ما را نیز شامل دعاهای شبانه روزی خویش گردانند.

  خوشا به حال آن خواهر و برادر که هر لحظه این ماه پر فیض و پر برکت را غنیمت شمرده و از آن در جهت مغفرت و بخشش گناهان‌شان استفاده نمایند و حسرت و افسوس به حال آن خواهر و برادری که با فرا رسیدن این ماه مبارک هنوز هم از خواب غفلت بیدار نگردیده و با بی‌تفاوتی و بدون احساس مسئولیت، به گناهان گذشته‌شان ادامه داده و از این شانس طلایی مستفید نمی‌گردنند.

  رسول الله (ص) فرمود: خدای عزوجل می فرماید: هر عمل فرزند آدم برای اوست غیر از روزه که آن برای من است و من پاداش آنرا می دهم و روزه سپری است ( در مقابل دورخ یا گناهان ) و چون روز روزه، یکی از شما باشد ، باید ناسزا نگوئید، و فریاد نکشید و با کسی در گیر نشوید م اگر کسی او را دشنام داد و یا با او جنگ کرد باید بگوید: من روزه دارم و سوگند به ذاتی که جان مصطفی در ید اوست همانا بوی دهن روزه دار در نزد خداوند (ج) از بوی مشک نیکوتر است. و برای روزه‌دار دو شادی است که بدان شاد می‌شود، یکی که چون افطار کند، شاد میشود و دیگری که چون پروردگارش را ملاقات کند به روزه‌اش شاد می‌گردد.

  این لفظ بخاری است و در روایتی از او آمده که روزه دار طعام، آشامیدنی و شهوت خود را از جهت من ترک میکند، روزه از برای من است و من بدان پاداش میدهم و حسنه به ده برابرش.

  خدای عزوجل می‌فرماید: هر عمل فرزند آدم برای اوست غیر از روزه که آن برای من است و من پاداش آنرا می دهم و روزه سپری است (در مقابل دورخ یا گناهان)

  در روایتی از مسلم آمده که هر عمل فرزند آدم چند برابر می‌شود نیکی به ده برابرش تا هفت‌صد برابرش - الله تعالی فرمود: مگر روزه که همانا از برای من است و من بدان پاداش میدهم - شهوت و طعام خود را به دستور من میگذارد و برای روزه دار دو شادی است یک شادی در وقت افطار ش و یک شادی در وقت ملاقات با پروردگارش و بوی دهن روزه دار در نزد خدای متعال از بوی مشک بهتر است.

  ای مردم به شما ماه بزرگی رسیده. ماه مبارک، ماهی که در آن شبی است بهتر از هزار ماه. ماهی که خداوند روزه اش را فرض و قیام شبش را نفل قرار داده. کسی که به اجرای کاری نیکی تقرب جوید مانند آن است که فریضه را در ماه دیگری اداء نموده باشد. ماه صبر و ثواب صبر بهشت است، ماه دلجوئی است. ماهی است که روزی مومن در آن فراوان میشود. کسی که در آن روزه داری را افطاری میدهد، برای او با عث آمرزش گناهان و آزادی از آتش دوزخ میشود و به اندازهء اجر روزه دار به وی داده میشود بدون اینکه از ثواب روزه دار کاسته شود. گفتیم ای رسول خدا ، همگی ما توان افطار روزه دار را نخواهیم داشت. فرمود: این ثواب را کسی هم حاصل میکند که یک چشیدنی از شیر یا یک خرما و یا یک نوشیدنی آب به روزه دار بدهد و کسی که روزه داری را سیر می نماید، خدا او را از حوض من مینوشاند که تشنه نمی‌شود تا به بهشت داخل شود.

  رمضان ماهی است که اولش رحمت، میانه اش مغفرت و آخرش آزادی از آتش است. کسی که بر زیر دستش در آن روز آسانی میکند، خدایش میامرزد و از آتش دوزخ آزادش میسازد.

  برای شما ما مبارک رمضان آمده است که روزه ء آن را خداوند (ج) بالای شما فرض گردانیده که درین ماه دروازه های رحمت باز شده و دروازه های دوزخ بند میگردد و شیاطین بسته میشوند و در این ماه شبی وجود دارد که از هزاران ماه بهتر است و کسی که از خیر و برکت آن محروم گردد، در حقیقت کاملاً محروم گردیده است.

  رسول الله (ص) در دههء اخیر رمضان اعتکاف نموده و می فرمود : شب قدر را در دههء اخیر رمضان جستجو کنید.

  از عایشه روایت شده که گفت: گفتیم یا رسول الله (ص) اگر دانستم شب قدر کدام است در آن چه بگویم؟ فرمود بگو « اللهم انک عفو تحب العفو فاعف عنی » بار خدایا تو در گذرنده ای و گذشت را دوست داری پس از من در گذر.

  کسیکه دروغگویی و عمل به دروغ پردازی را ترک ننمود، خدا به این حاجتی ندارد که وی خوردن و آشامیدن را ترک کند.

  هرگاه روز روزه ء یکی از شما باشد، پس دشنام نداده و صدا بلند نکنید، و اگر کسی او را دشنام داد یا با او جنگ نمود باید بگوید : من روزه دارم.

  رسول الله (ص) به چند دانه رطب ( خرمای تازه ) افطار می نمود. اگر خرمای تازه نمی بود، پس چند جرعه آب می نوشید.

  رسول الله (ص) فرمود: خداوند عزوجل فرمود: محبوب ترین بندگانم نزدم کسی است که در افطار بیش از همه شتاب میکند.

  رسول اکرم (ص) فرمود: فرق میان روزه، ما و روزهء اهل کتاب سحری کردن است.

  سحری کنید زیرا در سحری ها برکت است.

  چون رمضان آید، در های بهشت باز شده و در های دوزخ بسته گردد و شیاطین به زنجیر کشیده می‌شوند.

  کسیکه یک روز از رمضان را غیر از رخصت و بیماری بخورد اگر تمام عمر خویش را روزه قضایی بگیرد آنرا جبران کرده نمی‌تواند.

  رسول الله (ص) در رمضان تلاش و کوشش می کرد که در غیر آن نمی بود و در دهه ء اخیر رمضان سعی و کوشش می‌کرد که در غیر آن نمی نود.

  رمضان ماهی است که اولش رحمت، میانه اش مغفرت و آخرش آزادی از آتش است. کسی که بر زیر دستش در آن روز آسانی میکند، خدایش میامرزد و از آتش دوزخ آزادش میسازد

  روزه نیمه‌ی از صبر است و به همین دلیل مومن به آمدن ماه رمضان خوش می‌شود و سینه‌اش گشاده می‌گردد.

  کسیکه بخاطر خداوند (ج) یک روز روزه میگیرد، خداوند او را به اندازه هفتاد سال از آتش دورخ دور میسازد.

  هر آئینه در بهشت دری است که به آن ریان گفته میشود و روزه داران در روز قیامت از آن داخل میگردنند که هیچکس غیر از ایشان داخل نمیگردد. گفته میشود: روزه داران کجایند ، پس ایستاده میشوند و از آن کسی غیر از ایشان داخل نمی‌گردد و چون داخل شوند در بسته می‌شود و هیچکس از آن وارد نمی‌شود.

  قال رسول الله (ص) :

  إِنَّ ابواب السماء تفتح فی اول لیلة من شهر رمضان ولاتغلق الی آخر لیلة منه(1)

  رسول خدا (ص) فرمود: درهای آسمان در اولین شب ماه رمضان گشوده می شوند و تا آخرین شب بسته نمی شوند.

  قال رسول الله (ص) :

  اذا استهلَّ رمضان غلقت أبوابُ النار (2).

  رسول خدا (ص) فرمود: هنگامی که هلال ماه رمضان پدیدار گردد, درهای دوزخ بسته شود.

  قال ابوجعفر(ع) :

  لکلّ شیء ربیع و ربیع القرآن شهر رمضان(3).

  امام باقر (ع) فرماید: برای هر چیزی بهاری است و بهار قرآن ماه رمضان است.

  عن ابی الحسن علی بن موسی الرضا(ع):

  من قرأ فی شهر رمضان آیة من کتاب الله کان کمن. ختم القرآن فی غیره من الشهور (4)

  امام رضا (ع) :

  کسی که در ماه رمضان آیه ای از کتاب خدا(قرآن) را بخواند .مانند کسی است که در دیگر ماه ها تمام قرآن را خوانده باشد.

  منبع:tebyan.net

  منبع مطلب : www.beytoote.com

  مدیر محترم سایت www.beytoote.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  حصین : سایتتون ب درد نمیخوره اصلا نوشتین چند برابره

  ناشناس : آره والا

  ناشناس : پاداش ماه رمضان چند برابر است

  محمد : هفتادبرابر

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ... 10 ماه قبل
  1

  هفتاد برابر هست

  محمد 1 سال قبل
  4

  هفتادبرابر

  ناشناس 2 سال قبل
  -1

  ۱۰ برابر

  ناشناس 2 سال قبل
  6

  پاداش ماه رمضان چند برابر است

  علی 2 سال قبل
  2

  سه برابر

  ناشناس 2 سال قبل
  1

  ا

  حصین 2 سال قبل
  7

  سایتتون ب درد نمیخوره اصلا نوشتین چند برابره

  7
  ناشناس 2 سال قبل

  آره والا

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید