در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  ورزشی که نسبت به سایر ورزش ها بیشتر برای مشکلات مفصلی مفید است

  1 بازدید

  ورزشی که نسبت به سایر ورزش ها بیشتر برای مشکلات مفصلی مفید است را از سایت نکس درجه دریافت کنید.

  ورزش های مفید برای درد مفاصل

  ورزش های مفید برای درد مفاصل

  ورزش,درد مفاصل,کشش ماهیچه ساق پا

  ورزش های مفید برای درد مفاصل
  ورزش کردن مفاصل را انعطاف بخشیده و قوی می کند. همچنین به کاهش وزن اضافه کمک می کند که نقش مهمی در برداشتن فشار اضافه از روی مفاصل دردناک بدن دارد. به ازای هر کیلوگرم کاهش وزن، ۴ کیلوگرم فشار از روی زانو و ۶ کیلو گرم فشار از روی لگن برداشته می شود.

  کشش ماهیچه ساق پا

  ورزش,درد مفاصل,کشش ماهیچه ساق پا

   
  دستان خود را روی دیوار، پشت یک صندلی، بالای کابینت یا درخت قرار دهید. حالا با پای راست یک قدم عقب بروید. آن را صاف و مستقیم نگه دارید و پاشنه پای راست را به کف زمین فشار دهید. باسن را به سمت جلو هل دهید و پای چپ را کمی خم کنید. در این حالت باید کششی را در ماهیچه ساق پای راست احساس کنید. ۱۵ تا ۳۰ ثانیه در این حالت بمانید. این حرکت را ۲ تا ۴ مرتبه برای هر پا تکرار کنید.

  کشش ماهیچه چهار سر ران

  ورزش,درد مفاصل,کشش ماهیچه ساق پا

   
  دستان خود را روی دیوار، پشت یک صندلی، بالای کابینت یا درخت قرار دهید. حالا با پای راست یک قدم عقب بروید. آن را صاف و مستقیم نگه دارید و پاشنه پای راست را به کف زمین فشار دهید. باسن را به سمت جلو هل دهید و پای چپ را کمی خم کنید. در این حالت باید کششی را در ماهیچه ساق پای راست احساس کنید. ۱۵ تا ۳۰ ثانیه در این حالت بمانید. این حرکت را ۲ تا ۴ مرتبه برای هر پا تکرار کنید.


  کشش کشاله ران

  ورزش,درد مفاصل,کشش ماهیچه ساق پا

   
  برای کشش کشاله ران یا ماهیچه های داخلی ران، روی زمین بنشینید و کف پاها را به هم فشار دهید. قوزک پا را بگیرید و به آرامی پا ها را به سمت خود بکشید. تا جاییکه می توانید این کشیدن را انجام دهید. از آرنج ها کمک بگیرید تا زانوها را به سمت زمین بکشید. در این حالت باید کششی را در داخل ران احساس کنید. ۱۵ تا ۳۰ ثانیه در این حالت کشش بمانید و ۲ تا ۴ مرتبه این حرکت را تکرار کنید.


  کشش همسترینگ

  ورزش,درد مفاصل,کشش ماهیچه ساق پا

   
  ماهیچه های همسترینگ پشت ران را پوشش می دهند. برای کشش آنها صاف و مستقیم روی صندلی بنشینید و یک پا را روی زمین قرار دهید. به آرامی پای دیگر ار بالا بیاورید، در این حالت زانو باید صاف و مستقیم باشد. با هر دو دست خود زانو را حمایت کنید. ۱۵ تا ۳۰ ثانیه در این حالت بمایند و ۲ تا ۴ مرتبه این حرکت را برای هر پا تکرار کنید.


  به بدن خود گوش دهید

  ورزش,درد مفاصل,کشش ماهیچه ساق پا

  به بدن خود گوش دهید و محدودیت های خود را بدانید. ورزش کردن باید در شما چالش ایجاد کند اما نباید باعث درد دنباله دار شود. اگر با شروع ورزشی جدید مقداری درد در ماهیچه ها احساس کردید، طبیعی است. اما اگر این درد بیش از چند روز طول کشید، ورزش ها را ساده تر کنید تا بدن شما به تدریج آمادگی لازم برای انجام همه حرکات را پیدا کند. چنانچه هر نوع درد دنباله دار داشتید با پزشک خود مشورت کنید.
  منبع : omedclinic.com

  منبع مطلب : www.beytoote.com

  مدیر محترم سایت www.beytoote.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  4تمرین ورزشی برای تقویت مفصل زانو | اقتصاد آنلاین

  4تمرین ورزشی برای تقویت مفصل زانو | اقتصاد آنلاین

  زانوهای انسان  را می توان یکی از پیچیده‌ترین بخش های بدن در نظر گرفت که چندین عضله، تاندون، رباط، غضروف و استخوان در کنار هم قرار گرفته تا از شما پشتیبانی کنند، در شرایطی که این مفصل دامنه حرکت آزادانه و آسان را نیز ارائه می کند.

  به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از عصر ایران، با توجه به پیچیده بودن این مجموعه جای شگفتی نیست که مشکلات زانو نیز شایع هستند. میلیون ها نفر در جهان از درد مزمن در مفاصل زانو رنج می برند و افراد بسیاری برای تسکین این شرایط مصرف داروهای مسکن و انجام عمل های جراحی را مد نظر قرار می دهند.

  اما اگر با احساس درد در زانو، یا موارد دیگر مانند التهاب و  آرتریت  مواجه هستید، گزینه های دیگری برای تقویت و بهره‌مندی از زانوهایی سالم‌تر و همچنین تسکین ناراحتی وجود دارند. تمرینات ورزشی یکی از گزینه های موثر در این زمینه هستند که می توانید مد نظر قرار دهید.

  تقویت ساق پا

  سلامت زانوهای انسان تنها به خود این مفاصل وابسته نیست، بلکه برای بهبود عملکرد و احساسی که در آنها دارید باید از تمام عضلاتی که اطراف زانوها قرار گرفته اند نیز مراقبت کنید و این کار را می توانید با عضلات ساق پا آغاز کنید.

  عضله دوقلو  با نام علمی گاستروکنمیوس که از پشت زانو عبور می کند برای کنترل این مفصل از اهمیت ویژه ای برخوردار است. گاستروک بزرگترین عضله در ساق پا است و همراه با عضله نعلی یا سولئوس قدرت حرکت به جلو هنگام پیاده‌روی، دویدن یا بالا رفتن از پله ها را به شما می دهد.

  اما زمانی که این عضلات تضعیف می شوند، شما می توانید به راحتی فشار و استرس بیشتری بر زانوی خود وارد کنید که در نهایت به بروز درد یا وخیم‌تر شدن شرایط یک آسیب دیدگی منجر می شود. اما این به معنای آن است که با تقویت عضله دوقلو شما می توانید درد زانو و احتمال بروز مشکلاتی که ممکن است در نهایت برای اصلاح آنها به انجام عمل جراحی نیاز باشد را کاهش دهید.

  تمرین ورزشی بلند کردن پاشنه پا یکی از ساده‌ترین روش ها برای تقویت عضله دوقلو است.

  شما می توانید برای انجام این تمرین روبروی پیشخوان آشپزخانه ایستاده و دست های خود را روی آن قرار دهید تا تعادلتان را به خوبی حفظ کنید و سپس پاشنه های پا را بلند کنید. برای پنج تا 10 ثانیه این حالت را حفظ کرده و دوباره به حالت اولیه باز گردید. این تمرین را می توانید در سه ست با 15 تکرار انجام دهید.

  تقویت کفل

  همانند عضلات ساق پا، گروه های عضلانی تشکیل دهنده کفل ها و ران ها برای حفظ قدرت و سلامت زانوها و کاهش فشار بر این مفاصل اهمیت دارند. این عضلات شامل موارد زیر می شوند:

  عضله چهارسر ران -  این عضله که در قسمت جلوی ران به سمت پایین می رود و به بسط و صاف شدن زانو و پشتیبانی از وزن بدن هنگام خم شدن مفصل زانو کمک می کند.

  عضلات همسترینگ -  عضلات همسترینگ از پشت ران به سمت پایین می روند و به خم شدن مفصل زانو کمک می کنند.

  عضلات سرینی -  عضلات سرینی که از کمر و لگن به قسمت خارجی بالای پا متصل هستند به هل دادن کفل ها به سمت جلو در شرایطی که پاها را به سمت بیرون می چرخانید، کمک می کنند. همچنین، آنها همانند طناب بانجی حین دویدن، پیاده‌روی، لانژ و اسکوات عمل کرده و به کاهش فشار بر زانو و کاهش احتمال آسیب دیدگی کمک می کنند. این به معنای آن است که ضعف عضلات سرینی می تواند موجب چرخش پاها به سمت داخل هنگام تحمل وزن و افزایش فشار و استرس بر مفصل زانو شود.

  ساده‌ترین روش برای درگیر کردن و ورزش دادن تمام این عضلات به طور همزمان انجام روتین برخاستن از حالت نشسته است.

  برای انجام این حرکت می توانید از صندلی یا لبه تخت استفاده کرده و به طور مکرر از حالت نشسته به حالت ایستاده تغییر وضعیت می دهید. شما می توانید این تمرین را در سه ست با 10 تکرار انجام دهید.

  تقویت تعادل

  یکی از مهم‌ترین وظایف زانو کمک به حفظ تعادل بدن است. زانو این کار را در همکاری با مفاصل دیگر مانند کفل ها و قوزک ها انجام می دهد، از این رو، شما می توانید حرکاتی مانند ایستادن و راه رفتن را بدون مشکل انجام دهید. اما این نوع از هماهنگی به تمرین نیاز دارد که در آن به تقویت زانوها نیز توجه می شود.

  یک روش ساده برای تقویت تعادل همراه با تقویت زانو ورزش دادن عضلات از طریق انجام تمرین ایستادن روی طناب بندبازی است. برای انجام این تمرین یک پای خود را درست جلوی پای دیگر قرار دهید همانند آن که قصد دارید روی طناب بندبازی حرکت کنید و این وضعیت را برای 30 ثانیه حفظ کنید و سپس پای خود را عوض کنید.

  به مرور زمان و با تقویت تعادل شما می توانید برای 30 ثانیه روی یک پا این تمرین را انجام دهید.

  تمرینات ایروبیک

  گزینه دیگری که باید در رژیم ورزشی خود برای تقویت زانوها قرار دهید،  تمرینات ایروبیک یا هوازی  است. برخلاف تمرینات دیگر که به آنها اشاره شد، این نوع فعالیت نه به دلیل آن که به طور خاص مفاصل زانو را هدف قرار می دهید، بلکه به دلیل فوایدی که برای کل بدن، به ویژه از طریق کاهش وزن ارائه می کند، توصیه شده است.

  نیروی هر کیلو از وزن اضافه ای که حمل می کنید تا زمانی که به زانوها برسد می تواند چند برابر می شود. در حقیقت، حتی روی یک سطح صاف نیروی وارده بر زانوهای شما برابر با یک و نیم برابر وزن بدن است. و این عدد هنگام فعالیت های شدیدتر بیشتر می شود.

  پیاده‌روی، کوهنوردی یا دویدن می توانند نیروی دو تا سه برابر وزن بدن را بر زانوها وارد کنند.

  بر همین اساس، کاهش وزن اضافه به طور قابل توجهی فشار و استرس وارده بر زانوها را کاهش می دهد که می تواند به معنای احساس درد و ناراحتی کمتر هنگام انجام فعالیت های روزانه و پیشگیری از آرتریت و آسیب دیدگی در آینده باشد.

  از بهترین فعالیت های هوازی برای کاهش وزن و با کمترین فشار بر زانوها می توان به دوچرخه ثابت، تمرینات ایروبیک در آب، و پیاده‌روی سبک تا متوسط، اگر با درد زیاد مواجه نیستید، اشاره کرد.

  سخن پایانی

  نکته ای که باید به خاطر داشته باشید این است که در صورت انجام عمل جراحی روی زانو ممکن است به چند هفته یا حتی چند ماه فیزیوتراپی برای بهبود شرایط خود نیاز داشته باشید. پس اگر به تلاش سخت برای بازیابی دامنه حرکت زانوی خود پس از عمل جراحی علاقه ای ندارید، با انجام تمرینات ساده ای که به آنها اشاره شد می توانید به روشی ساده‌تر و با درد کمتر این مفاصل کلیدی بدن را تقویت کنید.

  منبع مطلب : www.eghtesadonline.com

  مدیر محترم سایت www.eghtesadonline.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  امیر حسین 4 ماه قبل
  1

  ورزشی که نسبت به سایر ورزش ها بیشتر مشکلات مفصلی مفید است؟ تقویت ساق پا، تمرینات ایروبیک، تقویت کفل، من همینجا رو میدونستم ولی کاش دوستان هم جواب میدادن 💙💙👋🏻👋🏻

  امیر حسین 4 ماه قبل
  1

  سلام من خیلی نمیدونم چون به ورزش خیلی علاقه ندارم یه سوال : چه ورزش هایی برای افرادی که دیابت دارند خوب است؟ جواب = راه رفتن ، رقصیدن، شناکردن، دوچرخه سواری، یوگا، باغبانی و ...... ممنون به خاطر مطالب خونتون ❤❤👋🏻👋🏻

  مهدی 11 ماه قبل
  -2

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید