در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  واریز مبلغ 220 هزار تومان به حساب سرپرست خانوار

  1 بازدید

  واریز مبلغ 220 هزار تومان به حساب سرپرست خانوار را از سایت نکس درجه دریافت کنید.

  یارانه جدید 120 هزار تومانی به یارانه 220 هزار و 500 تومانی اضافه شد

  یارانه جدید 120 هزار تومانی به یارانه 220 هزار و 500 تومانی اضافه شد

  بر اساس مصوبه مجلس دولت موظف شد ماهانه مبلغ 120 هزار تومان برای خرید کالای اساسی به حساب افراد کم درآمدی که پیش از این بر اساس طرح یارانه معیشتی یارانه 220 هزار و 500 تومانی  می گرفتند، واریز کند.

  به گزارش کاماپرس، یارانه کالای اساسی سرانجام در مجلس به تصویب رسید تا از فشار تورم بر اقشار کم درآمد کم کند اما این یارانه فقط به افرادی تعلق می گیرد که پیش از این در فهرست شمول یارانه معیشتی بودند. پیش از این برخی گمانه زنی ها حکایت از آن داشت که یارانه خرید کالای اساسی به یارانه 45 هزار و 500 تومانی که اقشار گسترده ای از جامعه آن را دریافت می کنند، افزوده می شود اما بر اساس مصوبه مجلس این فرض اشتباه از آب درآمد.

  یارانه 120 هزار تومانی مصوب مجلس یک بار توسط شورای نگهبان رد شد. دلیل رد این مصوبه مشخص نبودن منابع تامین یارانه مذکور اعلام شد. نامشخص بودن منابع این طرح پاشنه آشیلی بود که دولت هم روی آن انگشت گذاشته بود و به همین دلیل با این یارانه مخالفت می کرد. مجلس در آخرین تحول، مصوبه خود را اصلاح و منابع آن را شفاف سازی کرد تا شورای نگهبان نیز مهر تایید خود را بر آن بزند. اکنون این قانون باید توسط دولت اجرا شود(این خبر در 29 آبان ماه 1399 به روز رسانی شده است)

  یارانه جدید شامل چه کسانی نمی شود؟

  یارانه خرید کالای اساسی مشمولانی کمتر از یارانه 45 هزار و 500 تومانی دارد . به عبارت دیگر اگر بعد از افزایش قیمت بنزین، یارانه دیگری به حساب شما واریز نشده است ، یارانه جدیدی که دیروز در مجلس برای خرید کالای اساسی مصوب شد نیز به شما تعلق نخواهد گرفت.

  این انتقادی است که دولت در برابر آن سکوت کرده و همچنان معتقد است روشی که برای تخصیص یارانه معیشتی بعد از گرانی بنزین برای تشخیص کم درآمدها به کارگرفته روشی کارآمد است. این درحالیست که بسیاری افراد و اقشار با وجود نیاز مبرم به حمایت دولت از شمول یارانه معیشتی و یارانه خرید کالای اساسی محروم مانده اند.

  اخبار مهم مرتبط را بخوانید:

  یارانه جایگزین کوپن شد

  روزنامه دنیای اقتصاد در گزارشی به بررسی یارانه جدید پرداخته و نوشته است: بر اساس آنچه نمایندگان در جلسه علنی دیروز به تصویب رساندند، دولت مکلف است به جای کوپن-  که در طرح اولیه آمده بود- به‌صورت ماهانه یارانه‌ای مشخص برای تامین کالای اساسی به کارت اعتباری یارانه نقدی سرپرستان خانوار واریز کند.

  به این ترتیب، یارانه کالای اساسی سومین نوع از یارانه‌ای است که دولت موظف است به مردم بپردازد. پیش از این دولت بر اساس قوانین بودجه سنواتی و از محل درآمدهای حاصل از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها و اصلاح قیمت سوخت، دو نوع یارانه نقدی 45 هزار و 500 تومانی و همچنین یارانه معیشتی را به مشمولان می‌پرداخت و حالا، یارانه کالای اساسی نیز تا ۶ ماه (نیمه دوم سال ۹۹) به‌صورت ماهانه بر آن افزوده می‌شود.

  60 میلیون نفر یارانه جدید می گیرند

  به نوشته روزنامه دنیای اقتصاد، مشمولان یارانه کالای اساسی همان هایی هستند که در بند ۳۱ جدول تبصره ۱۴ قانون بودجه ۹۹ آمده است؛ یعنی همان افرادی که در فهرست دریافت‌کنندگان یارانه طرح معیشت (حاصل از اصلاح قیمت بنزین در سال ۹۸) قرار دارند و تعداد این افراد ۶۰ میلیون نفر است.

  همچنین رقم مورد نظر برای یارانه کالای اساسی در این مصوبه ۱۲۰ هزار تومان برای هر یک از افراد سه دهک اول از جمله افراد «تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی»، «سازمان بهزیستی»، «رزمندگان معسر» و «افراد با درآمد کمتر از حداقل حقوق و دستمزد» و مبلغ ۶۰ هزار تومان برای هر یک از افراد سایر دهک‌ها است.

  (در جداول زیر جزئیات میزان یارانه دریافتی خانوار از یک تا پنج نفره آمده است.)

  منبع مطلب : kamapress.com

  مدیر محترم سایت kamapress.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  ۲۰۰ هزار تومان به حساب چه کسانی واریز شد؟ - ایسنا

  ۲۰۰ هزار تومان به حساب چه کسانی واریز شد؟ - ایسنا

  به گزارش ایسنا، با توجه به شرایط خاص اقتصادی موجود، دولت طرح حمایت از اقشار کم درآمد را در دستور کار قرار داد و در آبان‌ماه مصوب شد بسته‌ای نقدی و کالایی در اختیار بخشی از جامعه که ظاهرا بیش از نیمی از جمعیت را پوشش می‌دهند، قرار گیرد.

  درباره جزئیات بسته حمایتی، اطلاع‌رسانی دقیقی تاکنون انجام نشده ولی کلیت آنچه در اظهارات مسئولان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دیده شده، نشان می‌دهد که مرحله اول این طرح شامل مددجویان و مشمولان کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی است؛ به طوری که به ازای هر خانوار و با توجه به بعد آن از ۱۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان، کارت یارانه سرپرست خانوار شارژ خواهد شد و می‌توانند با مراجعه به فروشگاه‌های طرف قرارداد طرح، اقدام به خرید اقلام متنوع مواد غذایی مورد نیاز خود کنند.

   گروه دوم کارکنان هستند و طبق مصوبه دولت، سازمان برنامه و بودجه مجاز شد برای کارکنان رسمی و پیمانی کشوری و لشکری، کارکنان قراردادی و شرکتی و مستمری بگیران صندوق‌های بازنشستگی، لشکری و حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد و سایر صندوق‌ها که مجموع پرداختی ماهانه آنها به کمتر از سه میلیون تومان می‌رسد، کمک جبرانی از طریق حساب‌های بانکی مرتبط با حقوق و دستمزد آن‌ها واریز کند.       

  در حالی نحوه پرداخت نقدی و حقوقی از مهم‌ترین ابهامات این بسته به شمار می‌رود که تاکنون به طور شفاف از سوی سازمان برنامه و بودجه به عنوان محل اصلی تامین منابع مالی طرح بسته حمایتی و البته محل پرداخت ماهانه حقوق کارکنان در بخش‌های دیگر اطلاعاتی در مورد نحوه پرداخت‌های نقدی منتشر نشده و مشخص نیست که به چه نحوی انجام می‌شود.

  فقط اخیرا شریعتمداری - وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی - مبلغ پرداختی به کارمندان دولت را ۲۰۰ هزار تومان اعلام کرده و گفته افرادی که کمتر از سه میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند، مشمول این بسته می‌شوند.

   به تازگی واریز حقوق در بخش‌های مختلف انجام شده است و البته هستند گروه‌هایی که هنوز حقوق آبان‌ماه را دریافت نکرده‌اند و در این بین برای برخی رقم ۲۰۰ هزار تومان به همراه حقوق واریز شده است؛ ‌به‌گونه‌ای که بازنشستگان و مستمری‌بگیران از جمله حقوق‌بگیرانی هستند که برای گروه‌هایی از آنها این مبلغ پرداخت شده و در بین همین دو بخش هم هستند برخی مشاغل که دریافتی نداشته‌اند.

  همچنین در مورد کارمندان هم که جزوی از گروه‌های مشخص شده در مصوبه دولت برای دریافت جبرانی هستند، ظاهرا پرداختی انجام نشده و پرس‌وجو از برخی کارکنانی که مشمول می‌شوند نشانی از دریافت مبلغ جبرانی همراه حقوق ندارد.

  اما اینکه آیا تمامی کارکنان در بخش‌های دولتی و سازمان‌هایی که به نحوی از بودجه دولتی استفاده می‌کنند و کمتر از سه میلیون تومان درآمد دارند، مشمول دریافت جبرانی می‌شوند یا خیر؟ یا اینکه این پرداخت تا چه زمانی و در چند ماه انجام می‌شود؟ به همراه سایر ابهامات در مورد پرداختی به کارکنان در بسته حمایتی بی‌پاسخ مانده‌اند و مسئولان مربوطه جزئیات آن را اعلام نکرده‌اند.

  انتهای پیام

  منبع مطلب : www.isna.ir

  مدیر محترم سایت www.isna.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  صمد 2 ماه قبل
  0

  یکی از نداری وگرسنگی مجبور به تن فروشی میشود،یکی از پول فراوان و بسیار فراوان یک سگ کثیف گذاشته روصندلی ماشین ملیاردی خودش وپرسه زدن تو خیابونا دنبال شهوترانی خودش

  صمد 2 ماه قبل
  0

  سرباز حاج قاسم سلیمانی بودم کرمان سال۷۲دیگر شخصی حلال مانند اوپیدانشود

  صمد 2 ماه قبل
  0

  اینکه یه نفر از دیوار شخصی بالا برود همه صدا میزنن بگیرین دزد را امنیت برقراراست براآقازاده ها در کشورااروپایی

  مهدی 1 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید