در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  همهویدئوهاتصاویرکتابهاابزارهای جستجو اگر امکان دارد آن را به فارسی ایمیل کنید

  1 بازدید

  همهویدئوهاتصاویرکتابهاابزارهای جستجو اگر امکان دارد آن را به فارسی ایمیل کنید را از سایت نکس درجه دریافت کنید.

  مرورگر Chrome - خط‌مشی حریم خصوصی

  مرورگر Chrome - خط‌مشی حریم خصوصی

  اعلان حریم خصوصی Google Chrome

  با نحوه کنترل اطلاعاتی که درهنگام استفاده از مرورگر Google Chrome در رایانه یا دستگاه همراه دارای سیستم‌عامل Chrome جمع‌آوری می‌شود، ذخیره می‌شود، و هم‌رسانی می‌شود و وقتی «مرور ایمن» را در Chrome فعال می‌کنید، آشنا شوید. البته این خط‌مشی قابلیت‌هایی را توصیف می‌کند که مختص Chrome هستند و از اطلاعات شخصی‌ای که به Google ارائه می‌شوند یا در حساب Google ذخیره می‌شوند طبق خط‌مشی رازداری Google‏، که هر چندوقت یک‌بار تغییر می‌کند، استفاده و محافظت می‌شود. خط‌مشی نگه‌داری داده Google‏ نحوه و علت نگهداری داده‌ها را از جانب Google توصیف می‌کند.

  اگر برنامه‌های Google Play در Chromebook شما فعال شده باشند، استفاده و محافظت از اطلاعات جمع‌آوری‌شده توسط Google Play یا سیستم‌عامل Android تحت کنترل شرایط خدمات Google Play و خط‌مشی رازداری Google خواهد بود. جزئیات مختص Chrome در قسمت‌های مربوطه این «اعلامیه» ارائه شده است.

  در این اعلان حریم خصوصی، از واژه \«Chrome\» برای اشاره به همه محصولات موجود در خانواده Chrome که در بالا فهرست شده است، استفاده می‌کنیم. اگر در خط‌مشی ما بین محصولات تفاوتی باشد، اشاره خواهیم کرد. این «اعلان حریم خصوصی» را هر چندوقت یک‌بار تغییر می‌دهیم.

  نسخه‌های \«بتا،\» ‏\«برنامه‌نویس،\» یا \«Canary\» ‏Chrome امکان می‌دهند قابلیت‌های جدیدی را که هنوز درحال ایجاد شدن در Chrome هستند، امتحان کنید. این «اعلان حریم خصوصی» به همه نسخه‌های Chrome مربوط می‌شود، اما شاید برای ویژگی‌هایی که همچنان درحال توسعه‌اند به‌روز نباشد.

  برای راهنماهای گام‌به‌گام جهت مدیریت تنظیمات برگزیده حریم خصوصی، این مرور کلی درباره کنترل‌های حریم خصوصی Chrome‏ را بخوانید.

  فهرست مطالب:

  حالت‌های مرورگر

  برای استفاده از Chrome ارائه اطلاعات شخصی نیاز نیست، اما Chrome حالت‌های مختلفی دارد که می‌توانید برای تغییر یا بهبود تجربه مرورتان استفاده کنید. اصول حریم خصوصی به حالتی بستگی دارد که از آن استفاده می‌کنید.

  حالت پایه مرورگر

  حالت پایه مرورگر اطلاعات را به‌صورت محلی در سیستم شما ذخیره می‌کند. این اطلاعات ممکن است حاوی:

  به چند روش می‌توانید این اطلاعات را مدیریت کنید:

  اطلاعات شخصی که Chrome ذخیره می‌کند به Google ارسال نمی‌شود، مگراینکه با روشن کردن همگام‌سازی انتخاب کنید آن داده‌ها در حساب Google شما ذخیره شود. در مورد کارت‌های پرداخت و اطلاعات صدور صورت‌حساب، انتخاب ذخیره شدن کارت پرداختی خاص یا اطلاعات صدور صورت‌حساب در حساب «پرداخت‌های Google» شما هم باعث ارسال این اطلاعات به Google می‌شود. بیشتر بدانید.

  اطلاعاتی برای اپراتورهای وب‌سایت. سایت‌هایی که در Chrome بازدید می‌کنید، به‌طور خودکار اطلاعات گزارش استاندارد، شامل نشانی IP سیستم شما و داده‌هایی از کوکی‌ها، دریافت خواهند کرد. به‌طور کلی، استفاده شما از Chrome برای دسترسی به سرویس‌های Google، مانند Gmail، باعث نمی‌شود Google اطلاعات هویتی بیشتری درباره شما دریافت کند. در وب‌سایت‌های Google و سایر وب‌سایت‌هایی که در این سرویس شرکت می‌کنند، اگر Chrome نشانه‌هایی بیابد که نشان‌دهنده حمله فعال شخصی در شبکه به شما باشد (a \«حمله مرد میانی\»)، Chrome ممکن است اطلاعاتی درباره آن اتصال به Google یا وب‌سایتی که بازدید می‌کنید ارسال کند تا به تعیین میزان حمله و چگونگی عملکرد آن کمک کند. مالکین وب‌سایت‌هایی که در این سرویس شرکت می‌کنند، گزارش‌هایی درباره حمله‌های صورت‌گرفته در سایت‌هایشان از Google دریافت می‌کنند.

  پیش‌اجرا. برای بارگیری سریع‌تر صفحه‌های وب، Chrome تنظیمی دارد که می‌تواند نشانی‌های IP پیوندها را در صفحه‌های وب جستجو کند و اتصالات شبکه را باز کند. سایت‌ها و برنامه‌های Android همچنین می‌توانند از مرورگر بخواهند صفحه‌هایی را که ممکن است بعداً ببینید، پیش‌بارگیری کنند. درخواست‌های پیش‌بارگیری از برنامه‌های Android را همان تنظیم مربوط به پیش‌بینی‌های ابتکاری Chrome کنترل می‌کند. اما دستورالعمل‌های پیش‌بارگیری از سایت‌ها، فارغ از اینکه ویژگی پیش‌بینی شبکه Chrome فعال باشد یا نه، همیشه اجرا می‌شوند. اگر پیش‌اجرا درخواست شود، چه از جانب Chrome یا از جانب سایت یا برنامه‌ای، سایت پیش‌بارگیری‌شده اجازه برای تنظیم و خواندن کوکی‌های خودش (درست مثل وقتی از آن بازدید می‌کنید) اجازه داده می‌شود، حتی اگر بازدید از صفحه ازپیش اجرا‌شده را به پایان نبرده باشید. بیشتر بدانید.

  مکان. برای دریافت اطلاعات جغرافیایی مرتبط‌تر، Chrome برای هم‌رسانی مکانتان با سایت‌ها، گزینه‌ای را در اختیارتان قرار می‌دهد. Chrome، جز با اجازه خودتان، به سایت‌ها اجازه دسترسی به مکانتان را نمی‌دهد، گرچه در دستگاه‌های همراه، اگر برنامه Chrome اجازه دسترسی به مکانتان داشته باشد و موقعیت جغرافیایی‌تان را برای وب‌سایت مرتبط‌شده مسدود نکرده باشید، به‌طور خودکار مکانتان را با موتور جستجوی پیش‌فرضتان هم‌رسانی می‌کند. Chrome از «خدمات مکان» Google برای تخمین مکانتان استفاده می‌کند. ممکن است اطلاعاتی که Chrome به «خدمات مکان» Google ارسال می‌کند، شامل این موارد باشد:

  Google بر وب‌سایت‌های شخص ثالث یا رویه‌های حرم خصوصی آن‌ها کنترلی ندارد، بنابراین هنگام هم‌رسانی مکانتان با یک وب‌سایت محتاط باشید.

  به‌روزرسانی‌ها. ‏Chrome برای بررسی در دسترس بودن به‌روزرسانی‌ها، دریافت وضعیت اتصال، تأیید اعتبار زمان کنونی و تخمین تعداد کاربران فعال، به‌صورت دوره‌ای اطلاعاتی به Google ارسال می‌کند.

  ویژگی‌های جستجو. اگر به سیستم یکی از سایت‌های Google وارد شده باشید و موتور جستجوی پیش‌فرضتان Google باشد، جستجوهایی که بااستفاده از omnibox یا جعبه جستجو در صفحه برگه جدید در Chrome انجام می‌دهید در «حساب Google» شما ذخیره می‌شود.

  سرویس پیش‌بینی جستجو. برای سریع‌تر پیدا کردن اطلاعات، Chrome بااستفاده از سرویس پیش‌بینی ارائه‌شده توسط موتور جستجوی پیش‌فرض، پیشنهادهای احتمالی را برای تکمیل نوشتاری که تایپ می‌کنید ارائه می‌دهد. وقتی بااستفاده از omnibox یا جعبه جستجو در صفحه برگه جدید در Chrome جستجو می‌کنید، نویسه‌هایی که تایپ می‌کنید (حتی قبل از فشار دادن کلید «enter») به موتور جستجوی پیش‌فرض ارسال می‌شود. اگر موتور جستجوی پیش‌فرضتان Google باشد، پیش‌بینی‌ها براساس سابقه جستجوی خودتان، موضوع‌های مرتبط با آنچه در omnibox یا جعبه جستجو در صفحه برگه جدید تایپ می‌کنید، و جستجوی افراد دیگر ارائه می‌شود. بیشتر بدانید. پیش‌بینی‌ها می‌تواند براساس سابقه مرورتان نیز باشد. بیشتر بدانید.

  دستیار پیمایش. وقتی به صفحه وب متصل نمی‌شوید، می‌توانید پیشنهادهایی برای صفحه‌های دیگر مشابه با صفحه موردنظرتان برای دسترسی دریافت کنید. برای دریافت پیشنهادها، Chrome نشانی وب صفحه موردنظرتان را برای دسترسی، برای Google ارسال می‌کند.

  تکمیل خودکار و مدیریت گذرواژه. Chrome با هدف بهبود سرویس‌های «تکمیل خودکار» و مدیریت گذرواژه خود، اطلاعات ناشناس و محدودی درباره فرم‌های وبی که هنگام فعال بودن «تکمیل خودکار»‌ یا مدیریت گذرواژه به آن‌ها برخورد می‌کنید یا آن‌ها را ارسال می‌کنید، به Google ارسال می‌کند، ازجمله نشانی وب درهم‌شده صفحه وب و جزئیات ساختار فرم. بیشتر بدانید

  پرداخت. وقتی با حساب Google خود به سیستم Chrome وارد شده باشید، ممکن است Chrome پیشنهاد دهد کارت‌های پرداخت و اطلاعات مربوط به صدور صورت‌حساب را در حساب «پرداخت‌های Google» شما ذخیره کند. علاوه‌براین، ممکن است Chrome پیشنهاد دهد اطلاعات کارت‌های پرداخت ذخیره‌شده در حساب «پرداخت‌های Google» را در فرم‌های وبی وارد کند. اگر کارت‌هایی را به‌صورت محلی در Chrome ذخیره کرده باشید، Chrome ممکن است پیشنهاد دهد آن‌ها را در حساب «پرداخت‌های Google» شما ذخیره کند. اگر از یکی از کارت‌های پرداخت حساب «پرداخت‌های Google» خود استفاده کنید یا انتخاب کنید کارت پرداختتان برای استفاده آینده در حساب «پرداخت‌های Google» شما ذخیره شود، Chrome با هدف محافظت از شما دربرابر کلاهبرداری و همچنین ارائه سرویس، اطلاعاتی درباره رایانه شما جمع‌آوری خواهد کرد و با Google Pay به‌اشتراک خواهد گذاشت. اگر تاجر از Google Pay پشتیبانی کند، Chrome همچنین به شما امکان می‌دهد ازطریق این سرویس پرداختتان را انجام دهید.

  زبان. برای سفارشی کردن تجربه مرورتان براساس زبان‌های ترجیحی‌تان برای خواندن، Chrome تعدادی از پرطرفدارترین زبان‌های سایت‌هایی را که بازدید می‌کنید، نگه‌می‌دارد. این زبان‌های ترجیحی برای سفارشی کردن تجربه‌تان در Chrome به Google ارسال می‌شود. اگر همگام‌سازی Chrome را روشن کنید، این نمایه زبان با حساب Google شما مرتبط می‌شود و اگر سابقه Chrome خود را در «فعالیت وب و برنامه» Google وارد کنید، ممکن است برای شخصی کردن تجربه‌تان در سایر محصولات Google استفاده شود. دیدن کنترل‌های فعالیت.

  برنامه‌های وب در Android.‏ در دستگاه‌های Android، اگر برای وب‌سایتی که برای عملکرد سریع و قابل اعتماد در دستگاه‌های همراه بهینه‌سازی شده است «افزودن به صفحه اصلی» را انتخاب کنید، Chrome از یکی از سرورهای Google برای ایجاد بسته محلی Android برای آن وب‌سایت در دستگاه شما استفاده خواهد کرد. بسته Android به شما امکان می‌دهد همچون برنامه‌های Android با برنامه‌های وب تعامل داشته باشید. برای مثال، برنامه‌های وب در فهرست برنامه‌های نصب‌شده‌تان نشان داده می‌شوند. بیشتر بدانید.

  آمار کاربرد و گزارش‌های خرابی. آمار کاربرد و گزارش‌های خرابی برای کمک به ما در بهبود محصولاتمان، به‌طور پیش‌فرض به Google ارسال می‌شوند. آمار کاربرد حاوی اطلاعاتی مانند اولویت‌ها، کلیک‌های روی دکمه، آمار عملکرد و استفاده از حافظه است. به‌طورکلی، آمار کاربرد شامل نشانی‌ وب صفحات وب یا اطلاعات شخصی نمی‌شود، اما اگر »/بهبود جستجوها و مرور \ نشانی وب صفحاتی را که بازدید می‌کنید برای Google ارسال می‌کند/» را روشن کرده باشید، آمار کاربرد Chrome شامل اطلاعات مربوط به صفحات وبی که بازدید می‌کنید و استفاده شما از آن‌ها می‌شود. اگر همگام‌سازی Chrome را فعال کرده باشید، ممکن است Chrome اطلاعات سن و جنسیت اظهارشده را از «حساب Google» شما با آمار ما ترکیب کند تا در ایجاد محصولات مناسب‌تر برای همه جمعیت‌شناسی‌ها به ما کمک کند. برای مثال، ممکن است برای شناسایی صفحات وبی که کند بار می‌شوند، آمار جمع‌آوری کنیم. ما از این اطلاعات برای بهبود محصولات و سرویس‌هایمان و ارائه اطلاعات آماری به برنامه‌نویسان وب برای بهبود صفحه‌هایشان استفاده می‌کنیم. گزارش‌های خرابی حاوی اطلاعات سیستم در زمان خرابی هستند و ممکن است بسته به آنچه در زمان فعال شدن گزارش خرابی اتفاق افتاده، حاوی نشانی‌های وب صفحات یا اطلاعات شخصی باشد. ممکن است اطلاعات انبوه و غیرشناساننده شخصی را به‌صورت عمومی و با شرکای خود — مانند ناشرین، آگهی‌دهندگان یا برنامه‌نویسان وب— هم‌رسانی کنیم. هرزمان خواستید می‌توانید گزینه ارسال آمار کاربرد و گزارش‌های خرابی به Google را تغییر دهید. بیشتر بدانید. اگر برنامه‌های Google Play در Chromebook شما و آمار کاربرد Chrome فعال شده باشند، داده‌های تشخیص عیب و استفاده Android هم به Google ارسال می‌شوند.

  مجوزهای رسانه. برخی وب‌سایت‌ها رسانه را برای مقابله با دسترسی و کپی کردن غیرمجاز رمز می‌کنند. برای سایت‌های HTML5 این مبادله کلید بااستفاده از «رابط برنامه‌نویسی نرم‌افزار Encrypted Media Extensions انجام می‌شود. در فرایند مجاز کردن دسترسی به این رسانه، ممکن است شناسه‌ها و مجوزهای جلسه به‌طور محلی ذخیره شوند. کاربر می‌تواند بااستفاده از پاک کردن داده‌های محصول مرور با انتخاب \«کوکی‌ها و سایر داده‌های سایت\»، این شناسه‌ها را در Chrome پاک کند. برای سایت‌هایی که از «دسترسی Adobe Flash» استفاده می‌کنند، Chrome شناسه منحصربه‌فردی را برای شرکای محتوا و وب‌سایت‌ها ارائه می‌دهد. این شناسه در سیستمتان ذخیره می‌شود. می‌توانید این دسترسی را در تنظیمات بخش «تنظیمات محتوا»، محتوای «محافظت‌شده»، لغو کنید و شناسه را بااستفاده از پاک کردن داده‌های محصول مرور با انتخاب\«کوکی‌ها و سایر داده‌های سایت\» بازنشانی کنید. اگر به محتوای محافظت‌شده در Chrome یا Android دسترسی دارید، یا در سیستم‌عامل Chrome به محتوای با کیفیت بالا یا آفلاین دسترسی دارید، ممکن است ارائه‌دهنده محتوایی، برای تأیید واجد شرایط بودن دستگاه، از Chrome گواهی درخواست کند. دستگاهتان برای تأیید اینکه کلیدهای رمزنگاری‌اش با سخت‌افزار Chrome محافظت می‌شوند، شناسه خاص سایتی را با وب‌سایت هم‌رسانی می‌کند. Chrome امکان می‌دهد به این بررسی تأییدیه اجازه بدهید یا ندهید. بیشتر بدانید.

  سایر سرویس‌های Google‏. این اعلان درباره سرویس‌های Google توضیح می‌دهد که به‌طور پیش‌فرض در Chrome فعال هستند. به‌علاوه، Chrome ممکن است سایر سرویس‌های وب Google را نیز پیشنهاد دهد. برای مثال، اگر به صفحه‌ای به زبان دیگری برخورد کنید، Chrome پیشنهاد می‌دهد نوشتار مربوطه را برای ترجمه برای Google ارسال کند. در اولین استفاده، برای کنترل کردن این سرویس‌ها، از گزینه‌هایی که دراختیار دارید مطلع می‌شوید. در راهنمایی حریم‌ خصوصی Chrome‏ می‌توانید اطلاعات بیشتری پیدا کنید.

  Chrome حاوی تعدادی شناسه متمایز و غیرمتمایز لازم برای تقویت ویژگی‌ها و سرویس‌های کاربردی است. برای مثال، اگر از پیام‌رسانی فشاری استفاده کنید، برای ارسال اعلان‌ها به شما، شناسه‌ای ایجاد می‌شود. درصورت امکان، از شناسه‌های غیرمتمایز استفاده می‌کنیم و وقتی دیگر لازم نباشند، آن‌ها را برمی‌داریم. به‌علاوه، شناسه‌های زیر در طراحی، توزیع، و تبلیغ Chrome کمکمان می‌کنند، اما مستقیماُ به ویژگی Chrome ربط ندارند.

  حالت‌های ورود به سیستم و همگام‌سازی Chrome

  همچنین این انتخاب را دارید که در مدت وارد بودن به سیستم حساب Google خود، با یا بدون همگام‌سازی، از مرورگر Chrome استفاده کنید.

  ورود به سیستم در رایانه رومیزی. در نسخه‌های میزکار (رایانه‌ای) Chrome، ورود یا خروج از سیستم هریک از سرویس‌های وبی Google، مانند google.com، شما را به سیستم Chrome وارد یا از آن خارج می‌کند. می‌توانید این گزینه را در تنظیمات خاموش کنید. بیشتر بدانید. اگر در رایانه رومیزی به سیستم حساب Google خود وارد شده‌اید، ممکن است Chrome پیشنهاد دهد کارت‌های پرداخت و اطلاعات مربوط به صدور صورت‌حساب را در حساب «پرداخت‌های Google» شما ذخیره کند. از این اطلاعات شخصی مطابق با خط‌مشی رازداری Google استفاده و محافظت خواهد شد.

  همگام‌سازی. وقتی در مرورگر Chrome یا یک Chromebook به سیستم وارد می‌شوید و همگام‌سازی با حساب Google خود را فعال می‌کنید، اطلاعات شخصی‌تان در حساب Google شما در سرورهای Google ذخیره می‌شود تا بتوانید بعد از ورود به سیستم و همگام‌سازی با Chrome در رایانه‌ها و دستگاه‌های دیگر، به این اطلاعات دسترسی داشته باشید. این اطلاعات شخصی مطابق با خط‌مشی رازداری Google استفاده و محافظت خواهد شد. این نوع اطلاعات می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

  همگام‌سازی فقط با انتخاب شما فعال می‌شود. بیشتر بدانید. برای سفارشی کردن اطلاعات خاصی که همگام‌سازی‌شان را فعال کرده‌اید، از منوی \«تنظیمات\» استفاده کنید. بیشتر بدانید. در داشبورد داده‌ها از همگام‌سازی Chrome، می‌توانید میزان داده‌های Chrome را که در حساب Google شما ذخیره شده ببینید و مدیریت کنید. در داشبورد، به‌جز برای حساب‌های Google که با Family Link ساخته شده‌اند، می‌توانید همه داده‌های مرتبط از سرورهای Google را هم همگام‌سازی یا حذف کنید. بیشتر بدانید. برای حساب‌های Google ایجادشده با Family Link، ورود به سیستم لازم است و نمی‌توان همگام‌سازی را غیرفعال کرد، زیرا ویژگی‌های مدیریتی مانند محدودیت‌های وب‌سایت، در اختیار والدین قرار می‌دهد. بااین‌حال، کودکانی که حساب‌های Family Link دارند همچنان می‌توانند داده‌هایشان را حذف و همگام‌سازی اکثر انواع داده را غیرفعال کنند. بیشتر بدانید. اعلان حریم‌خصوصی برای حساب‌های Google ایجادشده در Family Link بر داده‌های همگام‌سازی Chrome ذخیره‌شده در آن حساب‌ها اجرا می‌شود.

  وقتی همگام‌سازی با حساب Google خود را فعال می‌کنید، از داده‌های محصول مرورتان برای بهبود و شخصی‌سازی تجربه شما در Chrome استفاده می‌کنیم. علاوه‌براین، می‌توانید با اجازه دادن به اضافه شدن سابقه Chrome به «فعالیت وب و برنامه Google»، تجربه‌تان را در سایر محصولات Google شخصی‌سازی کنید. بیشتر بدانید.

  هرزمان بخواهید می‌توانید این تنظیم را در صفحه سابقه حساب یا صفحه مدیریت داده‌های خصوصی تغییر دهید. اگر از داده‌های Chrome برای شخصی‌سازی تجربه Google خود خارج از Chrome استفاده نکنید، Google تنها بعد از غیرقابل‌شناسایی و ادغام کردن داده‌هایتان با داده‌های سایر کاربران، از آن‌ها استفاده خواهد کرد. Google از این داده‌ها برای توسعه ویژگی‌ها، محصولات، و سرویس‌های جدید، و بهبود کیفیت کلی محصولات و سرویس‌های موجود استفاده می‌کند. اگر مایلید از سرویس ابری Google برای ذخیره و همگام‌سازی داده‌های Chrome خود استفاده کنید اما نمی‌خواهید Google به این داده‌ها دسترسی داشته باشد، می‌توانید داده‌های همگام‌سازی‌شده Chrome را با عبارت عبور مخصوص خودتان رمزگذاری کنید. بیشتر بدانید.

  حالت ناشناس و حالت مهمان

  می‌توانید بااستفاده از حالت ناشناس یا حالت مهمان، اطلاعاتی را که Chrome ذخیره می‌کند، محدود کنید. در این حالت‌ها، Chrome اطلاعات خاصی، مانند موارد زیر، را ذخیره نمی‌کند:

  کوکی‌ها. ‏Chrome کوکی‌های موجود را با سایت‌هایی که از آن‌ها در حالت ناشناس یا مهمان بازدید می‌کنید، هم‌رسانی نمی‌کند. ممکن است درحالی‌که در این حالت‌ها هستید، سایت‌ها کوکی‌های جدید را در سیستمتان قرار دهند، اما آن‌ها فقط تا وقتی آخرین پنجره ناشناس یا مهمان را ببندید، ذخیره می‌مانند و منتقل می‌شوند.

  تغییرات پیکربندی مرورگر. وقتی تغییراتی در پیکربندی مرورگرتان ایجاد می‌کنید، مانند نشانک‌گذاری صفحه وب یا تغییر تنظیمات، این اطلاعات ذخیره می‌شوند. حالت ناشناس یا مهمان بر این تغییرات اثر نمی‌گذارد.

  مجوزها. مجوزهایی که در حالت ناشناس ارائه می‌کنید در نمایه فعلی‌تان ذخیره نمی‌شود.

  اطلاعات نمایه. هنگام مرور در حالت ناشناس، همچنان به اطلاعات مربوط به نمایه کنونی‌تان، ازجمله پیشنهادهای براساس سابقه مرور و گذرواژه‌های ذخیره‌شده، دسترسی خواهید داشت. در حالت مهمان، می‌توانید بدون دیدن اطلاعات از نمایه کنونی‌تان، مرور کنید.

  مدیریت کاربران در Chrome

  مدیریت کاربران برای استفاده شخصی از Chrome

  می‌توانید نسخه‌های شخصی‌شده Chrome را برای کاربرانی که به‌طور مشترک از یک دستگاه یا رایانه استفاده می‌کنند، راه‌اندازی کنید. توجه کنید که هر فردی که به دستگاهتان دسترسی داشته باشد، می‌تواند همه اطلاعات موجود در همه نمایه‌ها را مشاهده کند. برای محافظت صحیح از داده‌هایتان از چشم دیگران، در سیستم‌عامل از حساب‌های کاربری داخلی استفاده کنید. بیشتر بدانید.

  مدیریت کاربران در Chrome for Enterprise

  بعضی از مرورگرهای Chrome یا دستگاه‌های Chromebook را محل تحصیل یا شرکتی مدیریت می‌کنند. در این صورت، سرپرست می‌تواند خطمشی‌ها را در مرورگر یا دستگاه Chromebook اعمال کند. Chrome با Google ارتباط برقرار می‌کند تا وقتی کاربری برای اولین بار مرور می‌کند (به‌جز در حالت مهمان)، این خط‌مشی‌ها را بررسی کند. Chrome به‌صورت دوره‌ای به‌روزرسانی خط‌مشی‌ها را بررسی می‌کند.

  سرپرست سیستم می‌تواند برای گزارش‌دهی وضعیت و فعالیت Chrome، ازجمله درباره اطلاعات مکان برای دستگاه‌های دارای سیستم‌عامل Chrome، خط‌مشی راه‌اندازی کند. سرپرست‌ها همچنین ممکن است بتوانند به داده‌هایی که از دستگاه مدیریت‌شده‌تان دردسترس قرار می‌گیرند، دسترسی یابند، آن‌ها را ردیابی یا افشا کنند، و از آن‌ها استفاده کنند.

  رویه‌های مرور ایمن

  Google Chrome و برخی مرورگرهای شخص ثالث، ازجمله برخی نسخه‌های Mozilla Firefox و Apple Safari، قابلیت «مرور ایمن Google» را دارند. بااستفاده از «مرور ایمن»، اطلاعات مربوط به وب‌سایت‌های مشکوک بین مرورگری که استفاده می‌کنید و سرورهای Google ارسال و دریافت می شوند.

  مرور ایمن چگونه کار می کند

  مرورگرتان به‌طور دوره‌ای با سرورهای Google ارتباط برقرار می‌کند و جدیدترین فهرست \«مرور ایمن\» را که حاوی سایت‌های شناخته‌شده فیشینگ و بدافزار است، بارگیری می‌کند. آخرین نسخه این فهرست به‌طور محلی در سیستمتان دخیره می‌شود. Google، در این ارتباط، اطلاعات حساب یا سایر اطلاعات شناسایی شخصی را جمع‌آوری نمی‌کند. البته، اطلاعات گزارش استاندارد، حاوی نشانی IP و کوکی‌ها را دریافت می‌کند.

  هر سایتی که بازدید می‌کنید در سیستمتان براساس فهرست «مرور ایمن» بررسی می‌شود. اگر تطابق داشته باشد، مرورگر کپی بخشی از نشانی وب سایت را به‌صورت درهم‌سازی‌شده، برای Google ارسال می‌کند تا Google بتواند اطلاعات بیشتری برای مرورگرتان ارسال کند. Google‌ نمی‌تواند نشانی وب واقعی را از این اطلاعات تشخیص دهد. بیشتر بدانید.

  قابلیت‌های «مرور ایمن» زیر مختص Chrome هستند:

  اصول حریم خصوصی برنامه‌ها، افزونه‌ها، طرح‌های زمینه، خدمات و سایر برافزاها

  می‌توانید بااستفاده از Chrome از برنامه‌ها، افزونه‌ها، طرح‌های زمینه، سرویس‌ها، و سایر برافزاها استفاده کنید - ازجمله از برخی از مواردی که ممکن است از قبل در Chrome نصب شده باشند یا با آن یکپارچه شده باشند. ممکن است برافزاهای توسعه‌یافته یا ارائه‌شده توسط Google با سرورهای Google تعامل داشته باشند و مشمول خط‌مشی رازداری Google‏ شوند، جز در مواردی که ذکر شده باشد. برافزاهای طراحی‌شده یا ارائه‌شده توسط دیگران تحت‌مسئولیت سازندگانشان هستند و ممکن است خط‌مشی رازداری متفاوتی داشته باشند.

  مدیریت برافزاها

  پیش از نصب برافزا، باید مجوزهای درخواست‌شده را مرور کنید. برافزاها می‌توانند برای انجام کارهای متنوعی مجوز داشته باشند، ازجمله:

  Chrome به روش‌های مختلفی می‌تواند با برافزاها تعامل داشته باشد:

  شاید لازم باشد برخی از برافزاها برای مدیریت حقوق دیجیتال یا تحویل پیام فشاری، به شناسه متمایزی دسترسی داشته باشند. با برداشتن برافزای مربوطه از Chrome، می‌توانید استفاده از شناسه‌ها را غیرفعال کنید.

  برخی مواقع، ممکن است Google برافزایی بیابد که خطر امنیتی داشته باشد، شرایط برنامه‌نویسان را برای «نت‌بازار Chrome» نقض کند، یا سایر قراردادهای حقوقی، قوانین، مقررات، یا خط‌مشی‌ها را نقض کند. Chrome به‌طور دوره‌ای فهرستی از این برافزاهای خطرناک را بارگیری می‌کند تا آن‌ها را از راه دور غیرفعال کند یا از سیستمتان بردارد.

  اطلاعات حریم خصوصی گزارش سرور

  مانند اکثر وب‌سایت‌ها، سرورهای ما به‌طور خودکار صفحاتی را که هنگام بازدید از سایت‌های ما درخواست می‌کنید ثبت می‌کنند. این «گزارش‌های سرور» معمولاً درخواست وب شما، نشانی پروتکل اینترنتی، نوع مرورگر، زبان مرورگر، تاریخ و زمان درخواست شما و یک یا چند کوکی که احتمالاً مرورگر شما را به‌طور اختصاصی مشخص می‌کنند شامل می‌شوند.

  در اینجا نمونه‌ای از ورودی گزارش معمول درباره جستجو برای \«خودروها\»، و به‌دنبالش قسمت‌های مختلف آن، به تفکیک آورده شده است:

  123.45.67.89 - 25/Mar/2003 10:15:32 - https://www.google.com/search?q=cars - Firefox 1.0.7; Windows NT 5.1 - 740674ce2123e969

  اطلاعات بیشتر

  وقتی از Chrome استفاده می‌کنید، اطلاعاتی که Google‌ دریافت می‌کند، براساس خط‌مشی رازداری Google‏ استفاده و محافظت می‌شود. اطلاعاتی که سایر اپراتورهای وب‌سایت و برنامه‌نویسان برافزاها دریافت می‌کنند، ازجمله کوکی‌ها، بر خط‌مشی‌های رازداری آن وب‌سایت‌ها مبتنی‌اند.

  Google با چارچوب‌های قانونی مشخص مرتبط با انتقال داده مانند چارچوب اتحادیه اروپا-ایالات متحده و Swiss-U.S. Privacy Shield‏ (سپر حریم خصوصی سوئیس-ایالات متحده) مطابقت دارد. بیشتر بدانید.

  واژه‌های کلیدی

  کوکی‌ها

  کوکی فایل کوچکی حاوی رشته‌ای از نویسه‌ها است که، وقتی از وب‌سایتی بازدید می‌کنید، به رایانه‌تان ارسال می‌شود. وقتی دوباره از آن سایت بازدید کنید، کوکی امکان می‌دهد سایت مرورگرتان را تشخیص دهد. ممکن است کوکی‌ها تنظیمات برگزیده کاربر و اطلاعات دیگری را ذخیره کنند. برای رد کردن همه کوکی‌ها یا نشان دادن مواردی که کوکی درحال ارسال است، می‌توانید مرورگر را پیکربندی کنید. البته، ممکن است برخی ویژگی‌های وب‌سایت‌ها یا سرویس‌ها بدون کوکی‌ها به‌درستی کار نکنند. درباره نحوه استفاده Google از کوکی‌ها و نحوه استفاده Google از داده‌ها، ازجمله کوکی‌ها درهنگام استفاده از سایت‌ها یا برنامه‌های شریک بیشتر بدانید.

  حساب Google

  ممکن است با ثبت‌نام در حساب Google‏ به برخی سرویس‌های ما دسترسی یابید و برخی اطلاعات شخصی (به‌طور معمول نام، نشانی ایمیل، و گذرواژه) خود را دراختیار ما قرار دهید. این اطلاعات حساب، هنگام دسترسی به سرویس‌های Google و برای محافظت از حسابتان دربرابر دسترسی غیرمجاز دیگران، برای احراز هویت استفاده می‌شود. هرزمان بخواهید، می‌توانید حسابتان را ازطریق تنظیمات حساب Google ویرایش یا حذف کنید.

  منبع مطلب : www.google.com

  مدیر محترم سایت www.google.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  حمید طاهری فرد 6 ماه قبل
  0

  بنده لیست استعلام رو ارسال میکنم. نیاز به فراخوانی نیست. دله دذدیه

  حمید طاهری فرد 6 ماه قبل
  0

  با عرض سلام. بنده دیشب از شرکت هوهاوی یک دستگاه اپل 12.ویک لب تاب با استناد خود شرکت. IPhone از ایمیل بنده برداشت نموده و سری خاموش کرده با استناد شرکت.

  مهدی 9 ماه قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید