در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  موضوعی انتخاب کنید وبا رعایت مراحل نوشتن متنی بنویسید

  1 بازدید

  موضوعی انتخاب کنید وبا رعایت مراحل نوشتن متنی بنویسید را از سایت نکس درجه دریافت کنید.

  موضوعی را انتخاب کنید و با رعایت مراحل نوشتن متنی را بنویسید پایه یازدهم

  موضوعی را انتخاب کنید و با رعایت مراحل نوشتن متنی را بنویسید پایه یازدهم

  موضوعی را انتخاب کنید و با رعایت مراحل نوشتن متنی را بنویسید

  متن انشا:

  در فرهنگ های پیش فناوری و تکنولوژی نبود، زمانی که همه ی مردم کارهای خود را با دست انجام می دادند و برای انجام کارهای خود مجبور به طی کردن مسافت زیادی بودند و در این مسیر سختی ها و دشواری های زیادی را نیز متحمل می شدند. اما روز به روز که دنیا با فناوری آشنا شد بسیاری از کارها به راحتی پیش رفت و هیچ گونه سختی را شامل نمی شد. تکنولوژی و فناوری موجب شد که انسان از راه دور کارهای خود را انجام دهد بدون آنکه از خانه خود به بیرون بیاید مانند انجام خیلی از کارهای بانکی یا پرداخت انواع قبض ها و معاملات اقتصادی و مبادله ی علم و دانش و یا حتی خرید یا فروش اجناس و املاک و خیلی از کارهای دیگری که هرگز در زمان قبل از تکنولوژی قادر به انجام آن نبوده ایم.

  زمان زیادی طول کشید تا فناوری پیشرفت کرد و در بین مردم جا افتاد،  به گونه ایی که از پیر  و جوان و کودک، همگی به آن دسترسی داشته و قادر به استفاده از آن بودند. علاوه بر همه ی این مثال ها زندگی و زنده بودن در این روزگار علم و تکنولوژی راحت تر شده است، به طوری که خیلی از بیماری ها و مشکلات روحی و جسمانی به کمک تکنولوژی قابل درمان شده و رفت و آمد نیز آسان تر گشه است. به طور مثال مردم در زمان قبل، ماه ها زمان می برد که از شهری به شهر دیگر پول منتقل کنند اما حالا با یک دکمه این کار ممکن شده است.امروزه با هواپیما به سرعت می توان جابه جا شد در حالی که به این صورت در گذشته مقدور نبود. و مطمئا در آینده ی نه چندان دور این تکنولوژی بیش از پیش پیشرفت خواهد کرد و زندگی از آنچه که هست آسده تر و راحت تر می شود.

  صفحه ۳۰ کارگاه نوشتاری پایه یازدهم با موضوع موضوعی را انتخاب کنید و با رعایت مراحل نوشتن، متنی بنویسید

  با ارسال نظرات ارزشمند خود باعث پیشرفت ما شوید...!

  موضوعی را انتخاب کنید و با رعایت مراحل نوشتن، متنی بنویسید نگارش ...

  enshabaz.ir/موضوعی-را-انتخاب-کنید-با-رعایت-مراحل-ن/

  Translate this page

  انشاء با موضوع انشا طرح گفت و گو صفحه ی 81 پایه یازدهم :: . ... است: کویر؛. با پهنه های وسیعی که ..... موضوعی انتخاب کنید و با رعایت مراحل نوشتن، متنی بنویسید

  [PDF]

  نگارش )1(

  dl.ostadbank.com/mag/8725/نگارش.pdf

  Translate this page

  منبع مطلب : www.schoolyou.ir

  مدیر محترم سایت www.schoolyou.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  موضوعی را انتخاب کنید و با رعایت مراحل نوشتن، متنی بنویسید نگارش پایه یازدهم

  انشا اول :

  پاسخ  :

  سفرنامه پایه یازدهم  صفحه۱۰۱

  کارگاه نوشتاری با رعایت مراحل نوشتن سفرنامه ای بنویسید پایه یازدهم

  مقدمه: زندگی خود سفری طولانی است که انسان با پیمودن این مسیر از زمانی که کودک و کوچک است تا وقتی که جوان و بزرگ می شود با به دوش کشیدن کوله باری از تجربیات و خاطرات بار سفر را می بندد و به مقصدگاه ابدی خود می رود.

  تنه انشا: یکی از سفرهای زندگیم که هم خوشی به همراه داشت و هم ناراحتی سفر به شمال کشور یعنی گیلان(رشت) بود که یکی از خاطرات خوب زندگیم را رغم زد. جاده ی شمال با آسمان آبی و ابرهای پراکنده ی سفید با باران های گاه و بی گاهش و عطر و بوی دلنشین و هوای دلپذیرش تبدیل شده است به خاطره ی خوب هر رهگذر و مسافری که با هر بار تجربه ی آن در ذهن و یاد آن به عنوان بهترین سفر ثبت و ضبط می شود.

   در سفر ما به شمال باران نم نم می بارید و بوی خاک تازه تر شده همه جا را فراگرفته بود. درخت ها بر جاده های پر پیچ و خم شمال مانند چتری سایه انداخته بود و صدای پرنده ها از گوشه و کنار به گوش می رسید

  اما متاسفانه ترافیک هم از شهرهای دیگر به همراه بقیه مسافران بار بسته بود و به اینجا آمده بود و باز هم تلفات و آسیب ها به چشم می خورد و لحظات تلخی را به وجود می آورد اما با این حال گذر کردیم و به مناطق دیدنی گیلان رفتیم تا با جزئیات بیشتر آشنا شویم و از مناطق زیبای دیگر آن هم دیدن کنیم.

  به امام زاده ابراهیم رفتیم و برای گذشتگان طلب آمرزش و رحمت کردیم. به قلعه رودخان با آن همه پله های طولانی و بلند، بالای کوه رفتیم و از میراث فرهنگی اصیل گیلان دیدن کردیم و تابلوی زیبای قلعه را خریدیم تا با خود به خانه ببریم، به این وسیله برای همیشه لحظات خوب و شیرین و طبیعت زیبای قلعه رودخان را به خاطر بسپریم. و همچنین تجدید خاطراتی کرئده باشیم و لبخند به روی لب هایمان بیاید.

  سفر ما ادامه داشت با گذر از مغازه ها سوغاتی فروشی  شهر رشت با شیرینی فومن و نان زرین و کوکی های خشمزه و غذاهای محلی خشمزه. همراه خانواده به رستوران محلی آن جا رفتیم و در منوی آن مرغ ترش و ترش تره و ماهی شکم پر، باقالی قاتوق، میرزاقاسمی وجود داشت و ما مرغ ترش آن را انتخاب کردیم که بسیار خشمزه بود.

  و همینطور به موزه ی میراث روستایی رشت رفتیم و از صنایع دستی خوش رنگ و زیبای آن جا دیدن کردیم و همچنین موزه ی میرزاکوچک خان جنگلی و جنگل های سراسر پوشیده از درخت های کاج و صنوبر که منظره ی زیبا آفریده اند دیدن کردیم. استان گیلان آنقدر زیبا است که هر چه از آن بگویم کم گفته ام .

  زمان ما خیلی زود گذشت و تمام گشت و ما مجبور شدیم به خانه بازگردیم اما در مسیر بازگشت ماهیگیران زحمت کش را دیدیم که تور به دست به سمت دریای آبی می روند و یا مزرعه های برنج که عطر برنج تازه خوشه زده همه جا را پر کرده بود و همچنین زیتون های خشمزه که از درخت ها آویزان بودند و رنگ سبز و زیبایش هارمونی قشنگی با اطراف و طبیعت به وجود آورده بود.

  نتیجه گیری: سفر ها در زندگی می آیند و می روند تنها چیزی که مهم است این است که همراه خود از سفرها چه چیزی را به همراه بیاوریم و چه خاطره ای ثبت کنیم. زندگیتان سرشار از خاطرات و سفرهای خوب و شیرین.

  انشا دوم :

  موضوع انشا: موضوعی انتخاب کنید و با رعایت مراحل نوشتن سفرنامه ای بنویسید. پایه یازدهم

  مقدمه: من مسافرت را خیلی دوست دارم چون معتقدم حال و هوای مرا تغییر می دهد چون وقتی وارد سفری می شوم احساسم فعال تر می شود به درختان و جاده ها بااحساسم نگاه میکنم اینگونه زیستن زیباست .

  متن انشا: اوایل پاییز بود اولین سالی بود که بدون دغدغه مدرسه میتوانستم به هر جایی که بخواهم سفر کنم باخانواده ام صحبت کردم و آن ها هم موافقت کردند تا در این هوای پاییزی به مسافرت برویم اسمان انگار دلش گرفته بود آنقدری ابری بود که این را هرکسی می توانست درک کند هوای بارانی داشت مسافرت بارانی لذت دارد که برای  درک آن باید ان را لمس کرد ، پدرم قرار گذاشته بود تا صبح ساعت ۵ حرکت کنیم  شب لباس هایم را در کوله ام جمع کردم فکر و خوشحالی رفتن به مسافرت انقدر مرا ذوق زده کرده بود که حتی نمی توانستم بخوابم دوربین عکاسی ام را برداشتم و چراغ اتاقم را خاموش کردم و چشمانم را بستم و به خواب کوتاه مدتی فرو رفتم جالب بود که انقدر خوشحال بودم که در خواب هم مسافرت میدیدم شاید خیلی جالب نباشد برای خیلی ها این خوشحالی من اما من زمان مدرسه به هر مسافرتی که میرفتم نمیتوانستم بیشتر از دو روز بمانم گاهی حتی یک روز اما این که به مدت دو هفته به مسافرت بروم بدون دغدغه ان هم در هوای پاییزی که باران می امد خیلی برای من شیرین و لذت بخش شده بود صبح ۴ بیدار شدم و گوشی ام رو زدم تا شارژ بشود بعد موزیک هایم را اماده کردم تا۵ کار هایم را انجام دادم و ۵ سوار ماشین شدیم و مسافرتمان شروع شد مادرم اصرار داشت تا کمی بخوابم در ماشین و وقتی رسیدیم اطلاع بدهد اما از دست دادن هر لحظه از این خاطره ها دشوار بود برای من دوربینم اماده عکاسی شده بود و از جاده ها و درختان بلند قامت و رنگ پاییزی عکس میگرفتم چقدر دلنشین بود این عکس ها برای من کنار جاده ماشین را پدرم نگه داشت وقتی پیاده شدم دیگر دوست نداشتم سوار ماشین شوم و قدم میزدم و حال خوبی داشتم از پدرم خواهش کردم تا بگذارد تا جایی قدم بزنم و ان ها هم با ماشین بیاییند قبول کرد و قدم زدم ارام موسیقی گوشی را باز کردم صدای گیتار که ارام میزد و قدم میزدم حال و هوای ان لحظه را با هیچ چیزی حاضر نبود عوض کنم انقدر غرق قدم زدن و گیتار شده بودم که حواسم نبود چقدر راه امده ام فقط جایی توانستم صدای پدرم را بشنوم که میگفت دخترم سوار شو دوباره سوار شدم و راه افتادیم سخت بود دل کندن از جاده ای که هوای دیگری داشت جاده ای که هر دو طرف ان را درختان بلند پر کرده بودند ونم بازانی که همسفرم بود کمی استراحت که کردم چشمانم را باز کردم دریایی دیدم باورم نمی شد اما وقتی چند بار چشمانم را بازو بسته کردم فهمیدم خوابی در کار نیست و من کنار دریا هستم سریع از ماشین پیاده شدم و به سمت دریا رفتم  موج دریا دیدنی بود پاهایم فرو رفته بودند در دریا با خودم فکر میکردم شاید خواب میبینم شاید بلند شوم و اگر این خوابی باشد چگونه قانع شوم اما این مسافرت دلنشین و زیبا برای من خواب نبود مسافرتی بود از جنس واقعیت ها دو هفته ای که در شمال ماندیم به جرات می توانم اعتراف کنم که بهترین روز زندگی من بود .

  نتیجه: گاهی سفربه جاده ها و دریایی که موجش خروشان است یقین دارم حاالمان را خوب می کند و چقدر خوب است میان دغدغه های زندگی امان به فکر سفر باشیم به فکر خوب بودن حالمان باشیم.

  منبع مطلب : www.asemankafinet.ir

  مدیر محترم سایت www.asemankafinet.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  انشا تمرین (2) صفحه 30 و 31 نگارش یازدهم موضوعی انتخاب کنید و با رعایت مراحل نوشتن متنی بنویسید

  موضوعی انتخاب کنید و با رعایت مراحل نوشتن متنی بنویسید جواب پاسخ تمرین (۲) صفحه ۳۰ و ۳۱ کتاب نگارش پایه کلاس یازدهم از سایت نکس لود دریافت کنید.

  جواب تمرین کتاب نگارش یازدهم

  انشای صفحه ۳۰ کتاب نگارش یازدهم

  در این صفحه انشایی با موضوع آزاد گذاشته‌اند که می‌گویند این شهر متنی را انتخاب کنید و با مراحل نوشتن آن را به نگارش در بیاورید ولی از آنجایی که این انشا تخصصی می باشد باید دوستان عزیز جهت کنند که اجرای خود را برای ما بفرستند تا ما در اختیار دوستان دیگر قرار دهیم لذا از شما خواهش میکنیم که در کانال تلگرامی ما عضو شوید تا بتوانید انشای خودتان را برای ما بفرستید تا ما این انشا را برای شما در گروه و همین پست قرار خواهیم داد و این پست موقتی می باشد و به زودی تکمیل خواهد شد.

  جواب تمرین (2) صفحه 30 و 31 کتاب نگارش یازدهم

  موضوع : حیاط مدرسه

  مقدمه : خاطرات و لحظات شیرین و خوب و بد ما در حیاط بزرگی است که در آن سالیان سال حضور داشتیم؛ جایی که اولین بار با لباس دانش آموزی در آن قدم گذاشته ایم و سال به سال با پیشرفت به مقاطع بالاتر ارتقا یافته ایم.

  بند های بدنه : حیاط مدرسه خلوتگاه و ارامش دهنده و گاهی پراضطراب ترین لحظات دوران درس و مدرسه ی یک دانش اموز را تشکیل داده است.
  زمانی که در حیاط مدرسه قدم زده،درس خوانده،بازی کرده،خندیده،گریه کرده و گاهی از شادی زیاد و اخذ نمرات خوب،بالا و پایین رفته و اشک شوق ریخته است.حیاط مدرسه ی ما جایی است پراز درختان سنوبر و کاج که زیر سایه ی ان می نشینیم.و با دوستانمان گل می گوییم و گل می شنویم.زمین فوتبالی دارد و با تیرک دروازه که همیشه عده ایی از بچه ها در حال بازی در انجا هستند و توپ راازاین سمت به ان سمت می برند و گاهی میخندند و گاهی دعوا می کنند.زمین والیبالی دارد با تور والیبال که همیشه تیم والیبال در حال تمرین هستند تا برای بازی های استانی امادگی لازم را داشته باشند.حیاط مدرسه ما پراز گل های نوشکفته ایی است که هر کدام عطر و بویه خاصی دارند به اسم عطر نوجوانی!گل هایی که روزی باز می شوند و هرکدام به سمت و سویی مختلف می روند تا اینده ساز این مملکت باشند.بله این گل ها همان دانش اموزانی هستند که هر ساله عده ایی با ان خداحافظی می کنند و عده ایی سلام!

  نتیجه گیری : بیاییم همیشه از مدرسه و حیاط مدرسه خود مراقبت کنیم تا برای ایندگان نیز حیاط مدرسه پراز حال خوب و حس خوب تازگی را داشته باشند.

  پاسخ تمرین دو صفحه سی و یک کتاب نگارش یازدهم

  موضوع : خورشید

  مقدمه : گیتی را که می نگرم ، آب هایش را نادیده میگیرم. درختان خودنمایی میکنند. کوه های سربه فلک کشیده هر بیننده ای را به حیرت وا میدارد. بالاتر و بالاتر می روم و خورشید در پس چشمانم می درخشد.

  بدنه : کدام آه و دردی این چنین جگرش را سوزانده که سالیان سال است می جوشد و می سوزد و از سبب این درد، بزرگی اش رو به صغر می رود. خورشید از تبار کدام آتش است؟ آتشی که مهمان دل ایوب در هجر یوسفش بود یا آتشی که بر ابراهیم گلستان شد؟
  خورشید، این مادر گیاه امروز نیز همانند روزای دیگر، پرده سیاهی را کنارمی زند و به انتظاری که درگیاهان دیده میشود پایان میدهد.خورشید با تبسم همیشگی اش به جهانیان درس زندگی دوباره را می آموزد.
  عقل ها حیران اند از این آفرینش آفریننده ای چون پروردگار یکتا! آفرینشی که اگر نباشد دنیا و آدم هایش، زندگی را در گوشۀ طاقچه رها کرده و تاابد غرق خواب و سکوتی مرگ بار میشوند. سکوتی که هر شنونده ای را ناشنوا خواهد کرد.
  خورشید سال هاست که می تابد. سنش را یادم نیست چون شمعی برای تولدش نمی یابم که بخواهم تولدش را جشن بگیرم! خودش سرچشمه و روشنی بخش تمام شمع های دنیاست.
  خورشید این عاشق عادل، هرروز که رخت سیاه شب را از گیتی کنار میزند، بر تمام این عالم می تابد؛ گل سرخ یا آبی نمی شناسد؛ بر هر گلی به یک میزان مهر می ورزد و طالب هیچ چیز جز لبخند گل ها نیست.

  نتیجه : در دنیایی که بدی با لباس خوبی برای فرستندۀ خوبی ارسال میشود چه کم است یک خورشید! ای کاش خورشیدها بودند تا ظالمین از آنها درس نیکوکاری بیاموزند و عاشقان درس عاشقی!

  منبع مطلب : nexload.ir

  مدیر محترم سایت nexload.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  علی چنانی 7 روز قبل
  1

  خیلی عالی بود ممنونم

  فاطمه 10 ماه قبل
  -1

  خوب بود

  مهدی 11 ماه قبل
  2

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید