در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  مفهوم ضرب المثل دشمن دانا بلندت می کند بر زمینت می زند نادان دوست چیست

  1 بازدید

  مفهوم ضرب المثل دشمن دانا بلندت می کند بر زمینت می زند نادان دوست چیست را از سایت نکس درجه دریافت کنید.

  معنی ضرب المثل دشمن دانا بلندت میکند بر زمینت میزند نادان دوست + عکس

  معنی ضرب المثل دشمن دانا بلندت میکند بر زمینت میزند نادان دوست + عکس

  معنی ضرب المثل دشمن دانا بلندت میکند بر زمینت میزند نادان دوست + عکس

  معنی ضرب المثل دشمن دانا بلندت میکند بر زمینت میزند نادان دوست ، معنی ضرب المثل در پورتال سبز پندار

  معنی ضرب المثل دشمن دانا بلندت میکند بر زمینت میزند نادان دوست

  دشمن دانا بلندت می‌کند یعنی انسان در دشمنی با انسان های دانا حسی پیدا می کند که خود را از نظر عقلی، توانمندی و … قوی تر کند تا در مقابل دشمن یا رقیب دانای خود که زیرک و کاربلد است شکست نخورد. پس دشمن و رقیب دانا در زندگی هر شخص فرصتی برای پیشرفت ایجاد میکند و به طور کلی قرار گرفتن در برابر دشمن دانا باعث قدرتمند تر و حتی عاقل تر شدن است. در مقابل بر زمینت می‌زند نادان دوست یعنی دوستی با افراد نابخرد (که در داستان ها با دوستی خاله خرسه معرفی شده است) برابر با راهنمایی غلط و ضرر رساندن به خیال منفعت و نهایتا اثرگذاری ناخودآگاه و توسعه‌ی نادانی در انسان می شود.

  معنی ضرب المثل دشمن دانا بلندت میکند بر زمینت میزند نادان دوست

  آری سرچشمه بسیاری از خوبی ها ، نیکی ها و کارهای شایسته ای که از انسان سر می زند نتیجه یک راهنمای خوب و دوست شایسته در زندگی است دوستان نادان از جهتی حکم شیطان را در زندگی دارند شیطان به ظاهر خود را دوست و خیرخواه جلوه می دهد و همه رذائل اخلاقی را با وسوسه هایش زیبا جلوه می دهد. شخصی که دوستی با شیطان را برگزیده است هیچ خیری در زندگی نخواهد دید و زندگی او سراسر شر و تیرگی خواهد بود و سرانجام سقوط خواهد نمود زیرا بالاخره صبر خداوند که والاترین و برترین دوست انسان در زندگی است به سر آمده و نابودی او فراهم خواهد شد.

  معنی ضرب المثل دشمن دانا بلندت میکند

  اگر در هر کدام از حوزه های حساس مثل : پزشکی ، صنعت ، سیاست ، امنیت ، حقوق و… افرادی نادان و احمق تعیین کننده یا مسئول باشند ، فرق چندانی با اینکه فرد خائنی هر یک ازاین مسئولیت ها را داشته باشد ، نخواهد داشت. دوستی با مردمان دانا جلوه ای از دوستی با خداست. دانائی مطلق مختص ذات خداوند است و همه دانائی های بشر جلوه ای از دانائی اوست . زندگی آنقدر کوتاه است که یک انسان متعهد و آگاه و هشیار با تمامی جهد و کوششی که دارد هرگز نمی تواند گوشه ای از ماموریت های اصلی خود را به انجام برساند ، بنابرین شایسته نیست که یک انسان پیروی شیطان را که نمادی از جهل مطلق است ، بنماید. !خواهد شد.

  معنی ضرب المثل دشمن دانا بلندت میکند

  اگر شیطان دانا بود که از درگاه خداوند رانده نمی شد و او نیز همچون سایر فرشتگان الهی دارای مقام و منزلت بود! مردم جاهل نیز نمادی از جهل شیطان هستند و هر چه که انسان جاهل تر باشد به شیطان نزدیک تر است پس باید مراقب بود که جاهلین در سر راه زندگی ما قرار نگیرند و ما را گرفتار نکنند البته اینها همواره همچون علفی هرز در سر راه ما قرار می گیرند و این ما هستیم که با توکل بر خداوند و تکیه بر دانائی باید اینها را از سر راه خود کنار زده و مسیر زندگی را برای پیمودن راه راست هموار نمائیم دوستان دانا در زندگی ما تسهیل کننده راه راست خواهند بود . هر چقدر از این افراد بیشتر در کنار ما و همراه ما باشند پیمودن راه را بر ما آسانتر و هموار تر خواهد شد.

  دوستی با مردم دانا نکوست
  دشمن دانا به از نادان دوست
  دشمن دانا بلندت می کند
  بر زمینت می زند نادان دوست

  ریشه این شعر زیبا در کلام امام علی (ع) نهفته است حضرت در این باره فرموده اند: «هم نشینی با دوست خردمند، زندگی بخش جان و روح است. دشمن با خرد برای تواز دوست نادان مطمئنتر است.»

  معنی ضرب المثل دشمن دانا بلندت میکند بر زمینت میزند نادان دوست + عکس پورتال سبز پندار

  منبع مطلب : www.sabzpendar.org

  مدیر محترم سایت www.sabzpendar.org لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  معنی ضرب المثل دشمن دانا بلندت میکند بر زمینت میزند نادان دوست را در یک بند توضیح دهید

  معنی ضرب المثل دشمن دانا بلندت میکند بر زمینت میزند نادان دوست را در یک بند توضیح دهید

  معنی ضرب المثل دشمن دانا بلندت میکند بر زمینت میزند نادان دوست ، صفحه 28 نگارش فارسی ششم را در یک بند توضیح دهید. در ادامه با بخش ضرب المثل ماگرتا جهت مطالعه داستان و مفهوم کامل این حکایت همراه باشید.

  معنی ضرب المثل دشمن دانا بلندت میکند بر زمینت میزند نادان دوست در یک بند

  این حکایت را می توان به چند صورت شرح داد. در ادامه ابتدا بخش اول و سپس بخش دوم آن را برای شما شرح می دهیم.

  بخش اول : در آغاز این ضرب المثل آمده است که دشمن دانا بلندت می کند این بخش به معنای این است که اگر شما دشمنی داشته باشید که بسیار عاقل و دانا باشد باعث می شود شما حسی پیدا کنید که برای رقابت با آن پیشرفت کنید تا در برابر این رقیب قدرتمند و زیرک شکست نخورید.

  بخش دوم : در این قسمت آمده است که بر زمینت میزند نادان دوست، این جمله به معنی است که اگر شما دوستی برگزینید که از عقل بالایی برخوردار نباشد با راهنمایی های غلط و ضرر رسان به خیال منفعت و نهایتا اثرگذاری ناخودآگاه به شما آسیب میرساند.

  به زبانی ساده تر وقتی دشمن شما فردی خردمند و دانا می باشد شما هم تلاش می کنید مانند او شوید تا پیش او شکست نخورید اما دوست نادان ما رو هم نادان میکند چون اخلاق و رفتارش نادان است .

  در نهایت می شود نتیجه گرفت که دشمن و رقیب دانا در زندگی هر شخص فرصتی برای پیشرفت ایجاد میکند و به طور کلی قرار گرفتن در برابر دشمن دانا باعث قدرتمند تر و حتی عاقل تر شدن است.

  شما چه نظری در مورد ضرب المثل دشمن دانا بلندت میکند بر زمین میزند نادان دوست دارید؟ نظر خود را از طریق بخش نظرات با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

  منبع مطلب : magerta.ir

  مدیر محترم سایت magerta.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  ضرب المثل «دشمن دانا بلندت میکند بر زمینت می‌زند نادان دوست»

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ملیکا 2 سال قبل
  0

  مفهوم دشمن دانا بلندت میکند برزمینت می زند نادان دوست

  این است که اگر دشمن دانا داشته باشی بهتر است که دوست نادان داشته باشی

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید