;
  در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  مدت زمان واقعی یک دور کامل گردش زمین به گرد خورشید چقدر است

  1 بازدید

  مدت زمان واقعی یک دور کامل گردش زمین به گرد خورشید چقدر است را از سایت نکس درجه دریافت کنید.

  حرکات زمین

  زمین دارای سه نوع حرکت است:

  24 ساعت زمان لازم است تا زمین یک دور وضعی خود را تکمیل کند.این زمان را روز خورشیدی می گویند.در طی یک روز خورشیدی،زمین مقداری نیز در مدار خود حرکت می کند بنابراین مکان ستارگان در آسمان هر شب دچار اندکی تغییر می شود.مدت زمان واقعی یک دور حرکت وضعی زمین معادل 23 ساعت و 56 دقیقه و 4.09 ثانیه می باشد.این زمان را روز نجومی زمین مینامند.روز نجومی از روز خورشیدی کوتاه تر است بنابراین ستارگان هر روز 4 دقیقه زود تر در آسمان دیده می شوند.

  گردش زمین به دور خورشید 365 روز و 6 ساعت و 9.54 ثانیه به طول می انجامد.این دوره زمانی سال نجومی خوانده می شود.از انجاییکه حرکت وضعی زمین در انتهای هر سال به یک عدد کامل نمی رسد،ترتیب تقویم هر سال معادل 6 ساعت نسبت به ترتیب فصول متفاوت می شود.برای هماهنگی تقویم و فصول،هر چهار سال یکبار 1 روز به تقویم اضافه می شود تا عدم تناسب بر طرف گردد.سال هایی که یک روز اضافی دارند سال کبیسه نامیده می شوند.در تقویم میلادی یک روز اضافه در آخر دومین ماه سال یعنی فوریه قرار می گیرد و در تقویم خورشیدی یک روز به آخر اسفند اضافه می شود.

  مسافت مدار زمین به دور خورشید 940 میلیون کیلومتر است و زمین این مسافت را با سرعت 107.000 کیلومتر در ساعت و یا 30 کیلومتر در ثانیه طی می کند.محور طولی زمین به شکل عمودی،صفحه مداری را قطع نمی کند بلکه نسبت به آن زاویه ای حدود 23.5 درجه دارد.این شیب و حرکت زمین به دور خورشید باعث پدیدار گشتن فصول می شوند.در دی ماه،نیمکره شمالی زمین،به دلیل شیب محور طولی دورتر از خورشید قرار می گیرد.نور خورشید با شدت کمتری به نیمکره شمالی می رسد و در این هنگام این بخش از زمین،زمستان را پشت سر می گذراند.

  زمین و منظومه شمسی عضو یک صفحه ستاره ای وسیع به نام کهکشان راه شیری می باشند.درست همانگونه که ماه به دور زمین و سیارات به گرد خورشید در چرخشند،خورشید و دیگر ستارگان به دور مرکز راه شیری در گردش می باشند.منطومه شمسی حدودا در فاصله دو پنجم از مرکز راه شیری قرار گرفته و با سرعتی حدود 249 کیلومتر در ثانیه حول مرکز آن در گردش است.منظومه شمسی در هر 220 میلیون سال یکبار حول مرکز کهکشان گردش می کند.

  منبع[ویرایش]

  منبع مطلب : wiki.avastarco.com

  مدیر محترم سایت wiki.avastarco.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  حرکت انتقالی زمین

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  پوریا 1 ماه قبل
  1

  365روز و 6ساعت است.

  پوریا 1 ماه قبل
  1

  هر سال ۶ساعت از سال را در نظر نمیگیریم وبه جای آن بعد چهار سال یک سال به جای ۳۶۵روز ۳۶۶ روز می‌شود:4*6=24

  پوریا 1 ماه قبل
  1

  هرسال ۶ساعت از سال را در نظر نمی گیریم و به جای آن بعد چهار سال یک به جای ۳۶۵روز۳۶۶روز می‌شود:4*6=24

  مهدی 1 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید