در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  ما چگونه می توانیم از توجه امام زمان و دعا های ایشان بهره مند شویم

  1 بازدید

  ما چگونه می توانیم از توجه امام زمان و دعا های ایشان بهره مند شویم را از سایت نکس درجه دریافت کنید.

  تحقیق در مورد چگونه می توانیم از توجه امام زمان و دعاهای ایشان بهره مند شویم؟

  خوب است بدانیم که امام زمان(عج) شدیداً به شیعیان خود عشق می‏ورزد؛ بلکه علاقه آن حضرت به شیعیان و دوستانشان خیلی بیشتر از علاقه‏ای است که ما نسبت به آن حضرت داریم.

  ایشان همواره برای شیعیان خود دعا می‏کنند. از آن حضرت نقل شده است: «اِنّا غَیرُ مُهَمِلینَ لِمُراعاتِکُمْ وَلاناسینَ ِذکْرِکُمْ» )بحارالانوار: ج 53، ص 174 ( ما هرگز در رعایت احوال شما کوتاهی نمی‏کنیم و شما را از یاد نمی‏بریم.

  آنچه بر ما بایسته است، جلب رضایت آن بزرگوار است. پیوستگی با او، یعنی، مطیع او بودن. در واقع ما باید ارتباط معنوی خود را با امام زمان(عج) با عمل به دستورات آن حضرت و انتظار فرج به معنای واقعی ثابت و مستدام نگه داریم.

  رهروان ولایت، همواره مشمول دعای امام هستند؛ هر چند برخی عوامل، موجب جلب بیشتر مودت و محبت امام و در نتیجه، افزایش دعا برای آنان می‌شود.

  در اندیشه اسلامی امور ذیل در جلب توجه بیشتر امام عصر و دعای ایشان مؤثر شناخته شده است:

  ۱. توسل امامان: هر کدام در عصر خود و امام عصر در این زمان، واسطه فیض الهی هستند؛ ازاین‌رو توسل به آن بزرگوار، بهره ما را از برکات ایشان بیشتر خواهد کرد.

  ۲. دعا و احسان کردن در حق حضرت به حکم فطرت و عقل: هر انسانی شکر منعم را بر خود لازم می‌‎داند. از طرف دیگر، مسلم است که در احسان و کرم به کریمان، از لطف و کرم بیشتری بهره‎مند می‌‎گردیم و هر چه طرف احسان ما کریم‎‌تر باشد، بهره ما از کرم او بیشتر خواهد بود. محال است در حق حضرت دعا کنیم، برای سلامتی حضرتش صدقه بدهیم و…، اما حضرت پاسخی ندهد یا همانند و هم‌اندازه احسان ما، کرم و لطف نماید. قطعاً کرم آن بزرگوار که قابل قیاس با کرم دیگران نیست، به مراتب بالا‌تر از احسان و کرم ما خواهد بود.

  ۳. تهذیب نفس: تهذیب نفس بدون عمل به تکالیف شرعی به دست نمی‌آید. عمل به تکالیف است که موجبات خشنودی حضرت را در پی دارد. کسی که باعث سرور یوسف زهرا علیهماالسلام شود از دعای خیر آن حضرت بی‌نصیب نخواهد ماند. حضرت در نامه‎ای به شیخ مفید می‌‎فرماید: هر یک از شما [شیعیان] باید اعمالی انجام دهد که دوستی ما را به دنبال آورد و از اعمالی که باعث ناراحتی و نارضایتی ما می‌‎شود، دوری کند.

  آموزش جامع تصویری سرمایه گذاری و کلود ماینینگ ارز دیجیتال دوج کوین Doge Coin در سایت مستردوج کوین Mrdigicoin

  آموزش جامع تصویری سرمایه گذاری و کلود ماینینگ ارز دیجیتال دوج کوین Doge Coin در سایت مستردوج کوین Mrdigicoin

  منبع مطلب : daneshjooqom.4kia.ir

  مدیر محترم سایت daneshjooqom.4kia.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  ما چگونه می توانیم از توجه امام زمان و دعاهای ایشان بهره مند شویم صفحه 45 هدیه های آسمان ششم

  منبع مطلب : nexload.ir

  مدیر محترم سایت nexload.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید