در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  شهید بزرگوار رمز موفقیت انقلاب ایران را در چه چیزی می دانند

  1 بازدید

  شهید بزرگوار رمز موفقیت انقلاب ایران را در چه چیزی می دانند را از سایت نکس درجه دریافت کنید.

  ایرنا

  ایرنا

  حجت الاسلام فرج‌الله اسدی پنجشنبه شب در مراسم بزرگداشت شهید سردار سپهبد سلیمانی در تکیه بزرگ شهدای روستای کوهستان بهشهر افزود: زندگی پر افتخار سردار سلیمانی باید تبیین شود که دارای جهاد اصغر بود که جهاد در برابر دشمنان ظاهری با عنوان جهاد سخت بود و جهاد اصغر نرم که در هر دو موفق بودند.

  وی گفت: در جهاد اصغر اخلاص و شجاعت سردار سلیمانی زبانزد بود که تا دل دشمن می رفت و در زمان کوتاهی که در سوریه در خدمت ایشان بودم، سردار قانع از بررسی‌ها نبود و خود به عنوان اطلاعات عملیات به دل دشمن می زد.

  این رزمنده مدافع حرم اظهار داشت : بارها به محافظان گفته‌ بودم که سردار، سردار انقلاب، اسلام و رهبری است و باید مراقب باشید اما می‌گفتند که سردار خود می‌خواهد اینچنین باشد تا در پیشگاه خداوند شرمنده نباشد و کم‌کاری باعث نشود که بعضی عزیزان ازدست ما بروند.

  اسدی افزود: حاج قاسم خستگی ناپذیر، مجاهد، پر تلاش و اهل نماز شب و فعال بود و این همه انرژی و احساس خستگی نکردن از جهاد اکبر ایشان بود.

  وی بابیان اینکه چهل سال سردار سلیمانی، در جبهه جنگ و در دل آتش و دشمن بود و فرزندان و همسر، در فراق او بودند ؛ خاطر نشان کرد: این نیازمند انرژی بود که انرژی و رمز موفقیت و پیروزی حاج قاسم سلیمانی، دفاع مقدس درونی و جهاد اکبر بود.

  این رزمنده مدافع حرم گفت: جهاد اکبرو جهاد با نفس مملکت ما را به پیروزی نهایی می‌رساند .

  وی اضافه کرد: حب دنیا، دشمن اصلی و مهم ماست؛ اگر چه دنیا برای ما آفریده شد و باید استفاده کرد؛ اما نباید ناسپاس بود و وابستگی داشت.

  اسدی افزود: حب دنیا از مصادیق دشمن درونی انسان است و نماز شاعرانه، خالصانه، خاشعانه و خاضعانه نخواندن، دشمنی است که باید با آن مبارزه کرد و نمازی انسان را پرواز می‌دهد که خالصانه باشد و سردار سلیمانی به این نوع عبادت مجهز بود و می‌تواند بهترین الگو برای ما باشد.

  منبع مطلب : www.irna.ir

  مدیر محترم سایت www.irna.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  پایگاه خبری امید دنا - آخرین اخبار - برگزاری مسابقه بزرگ میثاق آسمانی (وصیت نامه شهید مقاومت سردارقاسم سلیمانی)+جزئیات

  پایگاه خبری امید دنا - آخرین اخبار - برگزاری مسابقه بزرگ میثاق آسمانی (وصیت نامه شهید مقاومت سردارقاسم سلیمانی)+جزئیات

  امیددنا؛

  ضمن آرزوی قبولی طاعات وعبادات بندگان مخلص وتبریک وتهنیت روز جهانی قدس وعید سعید فطر ، معاونت پرورشی وتربیت بدنی اداره آموزش وپرورش چرام وحوزه بسیج دانش آموزی قاسم ابن الحسن (ع)،مسابقه بزرگ میثاق آسمانی به مناسبت فتح خرمشهر وروز جهانی مقاومت برگزار می کند.

  شرکت کنندگان عزیز خواهشمنداست پس از مطالعه متن وصیت نامه شهید سردار قاسم سلیمانی ،پاسخ هریک از سؤاالت را مشخص وعدد گزینه صحیح را به ترتیب از چپ به راست بنویسید وبصورت یک عدد دوازده رقمی همراه با مشخصات خود )نام ونام خانوادگی ،شماره ملی ،شماره تماس (به شماره ۱۹۰۲۹۱۱۰۴۹۷)پیامک نمایید.

  به پنج نفراز برگزیدگان هدایایی به رسم یادبود اهدا خواهد گردید.

  سوال شماره یک :

  باالترین وارزشمندترین نعمت ها از نظر شهید سردار سلیمانی کدام است ؟

  ۰ )قلب سلیم ۷ )رزق معنوی ۹ )اشک براهل بیت )ع( ۱ )تقوای مؤمن

  سؤال شماره دو:

  شهید بزرگوار رمز موفقیت انقالب ایران را در چه چیزی می دانند؟

  ۰ )پیوند بااسالم ۷ )اتحاد آحاد جامعه ۹ )مردمی بودن ۱ )اعتماد به مسئولین

  شماره شماره سه:

  اساس دشمنی جهان با جمهوری اسالمی از دیدگاه شهید سلیمانی …………است ؟

  ۰ )وحدت مردم ۷ )پیروی از والیت ۹ )مقاومت در برابر بیگانگان ۱ )دین مداری

  سؤال شماره چهار:

  منزه ترین عالم دین که جهان را تکان داد واسالم را احیا کرد چه کسی است ؟

  ۰ )امام خمینی ۷ )شهید مدرس ۹ )شهید مطهری ۱ )امام خامنه ای

  سؤال شماره پنج:

  شهید سلیمانی در جواب آحاد مردم ،آنها را از اختالف در ……..پرهیز می دهد؟

  ۰ )نظر وعقیده ۷ )رفتار ۹ )اصول ۱ )فروع

  سؤال شماره شش:

  ذخیره چشم شهید سلیمانی که امید داشتند مایه ی نجاتشان شود …………بود ؟

  ۰ )اشک برامام حسین )ع( ۷ )اشک براهل بیت )ع( ۹ )اشک دفاع از مظلوم ۱ )همه موارد

  سؤال شماره هفت :

  شهید بزرگوار ………. را برای همیشه محور عزت وکرامت همه ما می دانند؟

  ۰ )نیروهای مسلح ۷ )شهدا ۹ )فرزندان شهدا ۱ )مسئولین

  سؤال شماره هشت:

  شهید سلیمانی در خطابشان به نیروهای سپاهی وارتش ،اساس بقای نیروهای مسلح را ………..می دانند؟

  ۰ )شهامت ۷ )والیت پذیری ۹ )استکبارستیزی ۱ )شناخت دشمن

  سؤال شماره نه:

  شهید حاج قاسم سلیمانی چه چیزی را تنها ذخیره خود می داند؟

  ۰ )دستی مستمر به سوی خدا ۷ )جهاد ۹ )تالشهای در راه خدا ۱ )امید به رحمت خدا

  سؤال شماره ده :

  شهید حاج قاسم سلیمانی چه چیزی را راه نجات اسالم می داند؟

  ۰ )جهاد در راه خدا ۷ )تقوا وعمل صالح ۹ )نماز وروزه ۱ )وحدت مسلمین

  سؤال شماره یازده:

  دیدگاه وتوصیه شهید حاج قاسم سلیمانی نسبت به شهدا کدامیک از موارد زیرمی باشد؟

  ۰ )فرزندانتان را با شهدا آشنا کنید ۷ )به فرزندان شهدا احترام بگذارید.

  ۹ )شهداء محور عزت وکرامت هستند. ۱ )همه موارد

  سؤال شماره دوازده:

  شهید سردار سلیمانی معتقد است دفاع از اسالم نیازمند ………است ؟

  ۰ )ترجیح رنگ خدا ۷ )عبادت زیاد ۹ )هوشمندی در سیاست ۱ )موارد ۰ و۷

  معاونت پرورشی وتربیت بدنی اداره آموزش وپرورش چرام باهمکاری حوزه بسیج دانش آموزی قاسم ابن الحسن(ع)

  منبع مطلب : omidedena.ir

  مدیر محترم سایت omidedena.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  مشرق نیوز

  مشرق نیوز

  به گزارش مشرق، «سعدالله زارعی» طی یادداشتی در روزنامه کیهان نوشت:

  «ولایت فقیه» برجسته‌ترین فراز وصیت‌نامه مبسوط سردار شهید سلیمانی است. این مهم از سطور آغازین وصیت‌نامه شروع شده و تا خطوط نهایی آن استمرار پیدا کرده است و این بیانگر عظمت ولایت فقیه در فکر او و سلوک او به حساب می‌آید. در واقع با نگاه به بیش از ۴۳ سال زندگی سیاسی سردار سلیمانی می‌توان گفت او با این رمز و در این چارچوب به این توفیقاتی که او را از بسیاری برجستگان سیاسی متمایز کرده، دست یافته است. در این خصوص گفتنی‌های زیادی وجود دارد که اجمال آن این است:

  ۱- شهید در مقدمه وصیت‌نامه خود می‌نویسد: «خداوندا تو را شکرگزارم که پس از عبد صالحت خمینی عزیز، مرا در مسیر عبد صالح دیگری که مظلومیتش اعظم است بر صالحیتش، مردی که حکیم امروز اسلام و تشیع و ایران و جهان سیاسی اسلام است، خامنه‌ای عزیز- که جانم فدای او باد- قرارداده‌ای» سردار سلیمانی در بخش پایانی وصیت‌نامه خطاب به علما و  مراجع معظم تقلید ضمن تکریم بسیار از آنان، از موضع «سربازی از برج دیده‌بانی» می‌نویسد: «من می‌دیدم که برخی خناسان سعی داشتند و دارند که مراجع و علمای موثر در جامعه را با سخنان خود و حالت حق به جانبی به سکوت و ملاحظه بکشانند - در حالی که حق واضح است، جمهوری اسلامی و ارزش‌ها و ولایت فقیه، میراث امام خمینی هستند و می‌بایست مورد حمایت جدی قرار بگیرند.

  من حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای را خیلی مظلوم و تنها می‌بینم. او نیازمند همراهی و کمک شماست و شما حضرات با بیانتان و دیدارهایتان و حمایت‌هایتان با ایشان می‌بایست جامعه را جهت دهید. اگر این انقلاب آسیب دید، حتی - بازگشت به - زمان شاه ملعون هم نخواهد بود بلکه سعی استکبار بر الحادگری محض و انحراف عمیق غیرقابل بازگشت خواهد بود» فراز نخست که به آن اشاره شد استمرار ولایت فقیه در مبارزات ممتد سردار سلیمانی را بیان می‌کند و فراز پایانی «دغدغه محوری» شهید تا واپسین روزهای او را بیان می‌کند. از نظر او نه فقط آینده تشیع بلکه آینده اسلام و مواریث اسلامی در گرو بقاء و محوریت ولایت فقیه است از این رو او معتقد است و در این وصیت‌نامه به آن تصریح کرده است که اگر نظام مبتنی بر ولایت فقیه آسیب ببیند حرمین در مکه و مدینه و حرمین در قدس و الخلیل از بین می‌روند. بر این اساس می‌توان گفت هیچ‌چیز در اندیشه و سیره سردار شهید سلیمانی عزیز به اهمیت و برجستگی ولایت فقیه و تبعیت مسلمانان از ولی‌فقیه نبوده است.

  ۲- تعابیر سردار سلیمانی در این وصیت‌نامه پرنکته، درباره ولایت فقیه و ولی‌امر خیلی جالب و درس‌آموز است؛ «حکیم»، «مظلوم»، «خامنه‌ای عزیز که جانم فدای او باد»، «تنها نسخه نجات‌بخش امت»، «خیمه رسول‌الله»، «والله والله والله اگر این خیمه آسیب ببیند، بیت‌الله‌الحرام آسیب می‌بیند»، «از اصول مراقبت کنید، اصول یعنی ولی‌فقیه خصوصا این حکیم، مظلوم، وارسته در دین، فقه، عرفان، معرفت»، «خامنه‌ای عزیز را جان خود بدانید»، «مقدس»، «این ولایت، ولایت علی‌ابن‌ابی‌طالب است»، «خیمه ولایت، خیمه حسین فاطمه است»، «دور آن بگردید، با همه شما هستم»، «ولایت فقیه رنگ خداست، این رنگ را بر هر رنگی ترجیح دهید»، «با جان و دل به توصیه و تذکرات او به‌عنوان طبیب حقیقی شرعی و علمی، عمل کنید» و «شرط اساسی احراز مسئولیت، اعتقاد حقیقی و عمل به ولایت فقیه است».

  هرکدام از این کلمات و عبارات، بخشی از تفکر سردار شهید را نسبت به ولایت فقیه و حضرت امام خامنه‌ای - دامت‌برکاته- بیان می‌کند. به‌طور خلاصه او رهبری را حکیم، محور، نعمت اعظم، خدایی، طبیب حقیقی، مطاع و در عین حال مظلوم می‌داند. اینها اعتقادات یک مدرس در یک مدرسه نیست. اینها یافته‌های یک پژوهشگر حین پژوهش نیست، اینها اعتقادات و باورهای فردی است که حدود ۴۰ سال مستقیما با مسایل مهم در داخل و خارج کشور درگیر بوده و هر روز تجربه‌ای اندوخته و حالا در پایان یک عمر فعالیت بی‌وقفه و برای پس از شهادتش می‌گوید و راستی چه نیاز به این عبارات، در حالی که زندگی او همه این عبارات را در عمل به اثبات رسانده است؛شهید نخواسته کار را ناتمام بگذارد و حق مطلب را وانهد. او بعنوان «شهید» گواهی داده است. اگر او فقط در دوره دنیایش این مطالب را می‌گفت، خالی از «شائبه» نبود اما حالا از آن دنیا و در حالی که هیچ تعلقی به این دنیا ندارد، با ما- همه ما- سخن می‌گوید.

  ۳- واژه «مظلوم» در عبارات شهید سلیمانی کمی رازگونه است. البته عبارات وصیت‌نامه این واژه را تا حد زیادی توضیح داده است. از نظر او دکترین «ولایت فقیه» و «ولی فقیه زمان» آن‌طور که «حق» آن است درک و به آن «آنطور که حق آن است»، عمل نمی‌شود. از منظر او ولایت فقیه محور اسلام، تشیع، ایران و جهان است و همه خیرها وابسته به توجه و عمل به آن است. او در تجربه علمی و عملی خود دیده است که ولایت فقیه و امام خمینی- سلام‌الله علیه- و امام خامنه‌ای- دامت‌برکاته- کلید گشایش همه مشکلات و مرهم همه آلام است و در عین حال می‌بیند که در بخش‌های مهمی از جامعه و جهان اسلام از علما گرفته تا مسئولین کشور و تا نخبگان ایران و نخبگان جهان اسلام، مورد غفلت و کم‌توجهی قرار گرفته است.

  امروز همه دوستان و دشمنان به بزرگی کار و موفقیت‌های سردار شهید سلیمانی اعتراف دارند و همه می‌دانند که رمز اصلی کارهای بزرگی که او کرده و موفقیت‌های بسیار بزرگی که او به دست آورده است، عمل به نسخه‌های رهبری و رابطه عاشقانه او با ولایت فقیه بوده است. شهید در این وصیت‌نامه می‌خواهد با زبان هم به ایران و جهان اسلام بگوید کلید موفقیت‌ها تبعیت از نسخه‌های رهبری است. وقتی شهید می‌بیند به واسطه کم‌توجهی به نقش و تأثیر عظیم ولی فقیه و عدم توجه به محوریت این ودیعه الهی در حل مسایل، ایران و جهان اسلام گرفتار انواعی از مشکلات است، دردمندانه از «مظلومیت» ولی فقیه و مظلومیت حضرت امام خامنه‌ای- دامت‌برکاته- سخن می‌گوید.

  ۴- وصیت‌نامه سردار شهید سلیمانی، تفسیر بسیار متقنی از «فراجناحی» بودن ارائه می‌دهد. بعضی فراجناحی را نفی جناح‌ها و بعضی آن را خط دیگری در مقابل جناح‌های کشور و انقلاب می‌دانند و در واقع به فراانقلاب و فرا نظام دعوت می‌کنند. وصیت‌نامه شهید سلیمانی تفسیر دیگری که بسیار هم دلنشین است، بیان می‌کند. فراجناح بودن از منظر شهید سلیمانی و وصیت‌نامه بسیار پرمحتوای او، حرکت حول محور ولایت فقیه و حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای است.

  او در وصیت‌نامه و البته در سلوک ۴۳ ساله سیاسی خود جناح‌ها را رد نکرده بلکه جناح‌گرایی را رد کرده و می‌گوید جناح‌ها باید حول محور رهبری باشند و نه تنها با این «خیمه» اختلاف نداشته باشند بلکه باید با این اختلافات خود را مدیریت کنند. از نظر سردار شهید اعتبار هر فرد و جناح به تبعیت آن فرد یا جناح از ولایت فقیه باز می‌گردد. او ولایت فقیه را اولین اصل می‌داند و هر حرکت و اقدام فراتر از آن را انحراف می‌داند و از آن پرهیز می‌دهد. او در وصیت‌نامه خود می‌گوید جناح‌ها باید مظلومیت را از چهره ولی امر بزدایند و خود غباری بر آن نباشند. بنابراین «فراجناحی» بودن، یک رویه و مسئولیت است نه خودجناحی در برابر جناح‌ها. از منظر شهید جناح‌ها و جناحی‌ها همه باید وقتی به رهبری و نصایح و تدابیر او می‌رسند، فراجناح باشند و مبادا جناح در نزد آنان خود به یک محور تبدیل شود. از نظر شهید سلیمانی جناح‌ها باید اقدامات خود را بر مبنای چهار اصل ولایت فقیه، نظام جمهوری اسلامی، حمایت از مردم و مقابله با دشمنان تنظیم کنند و خود را اصلی در مقابل این اصول قرار ندهند. فراجناحی از منظر سردار سلیمانی عبور جناح‌ها از خود در روز حادثه و پناه بردن همه آنان به «خیمه ولایت فقیه» است.

  منبع مطلب : www.mashreghnews.ir

  مدیر محترم سایت www.mashreghnews.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  Zahra : جواب سوال سردار سلمیمانی چه چیزی را راه نجات اسلام میداند؟؟؟

  زهرا نوریان : ۳۱۲۱۳۴۲۴۱۴۴۱

  Maedeh : اتحاد احاد جامعه

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  لیلی : پیوند با اسلام

  اتی : میشه جواب رو بگید🙄🙄

  ناشناس : 3.1.2.1.3.4.2.4.1.4.4.1 اینها جواب سوالات به ترتیب از سمت چپ به راست است

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 10 ماه قبل
  2

  رمز موفقیت دهه فجر

  ناشناس 11 ماه قبل
  0

  سوال

  م.م 11 ماه قبل
  1

  پیوند اسلام

  ناشناس 11 ماه قبل
  3

  جواب سوال ۳ چی میشه لطفا بگید ممنون

  روزا 11 ماه قبل
  3

  جواب سوال دو چی میشه لطفا بگید

  ناشناس 11 ماه قبل
  4

  3.1.2.1.3.4.2.4.1.4.4.1 اینها جواب سوالات به ترتیب از سمت چپ به راست است

  Nika 11 ماه قبل
  0

  میشه بگید تا ساعت ده امشب

  ناشناس 11 ماه قبل
  0

  بله

  مریم 11 ماه قبل
  3

  شهیدسلیمانی درجواب به احادمردم انهاراازاختلاف در،،، پرهیزمی دهد

  مریم 11 ماه قبل
  2

  اساس دشمنی جهان باجمهوری اسلامی ازدیدگاه شهیدسلیمانی،،، است

  ناشناس 11 ماه قبل
  2

  میشه جواب بده سایت

  0
  من نورا ام 11 ماه قبل

  واقعا بگید مهمهذاقایی که سوال ها را گذاشتید جواب هارم بدید

  لیلی 1 سال قبل
  5

  پیوند با اسلام

  Zahra 2 سال قبل
  8

  جواب سوال سردار سلمیمانی چه چیزی را راه نجات اسلام میداند؟؟؟

  ل هن ذا 2 سال قبل
  0

  اولین سوال اشک بر اهل بیت است

  زهرا نوریان 2 سال قبل
  7

  ۳۱۲۱۳۴۲۴۱۴۴۱

  0
  م.م 11 ماه قبل

  مطمئنی؟

  1
  این جواب همش هستش 11 ماه قبل

  سلام این جواب همش هستش درسته

  نصر 2 سال قبل
  3

  لطفا جواب ها را بگویید

  0
  ناشناس 11 ماه قبل

  بله

  یه دوست 2 سال قبل
  3

  اتحاد احاد جامعه

  معثومه 2 سال قبل
  3

  شهید بوزگوار رمز موفعقیت انقلاب اسلامی ایران را در چه چیزی میداند

  مائده 2 سال قبل
  0

  شهید بزرگوار رمز موفقیت انقلاب اسلامی ایران را در چه چیزی می دانند

  1
  لیلی 11 ماه قبل

  شهید بزرگوار رمز موفقیت انقلاب اسلامی ایران را در چه چیزی می دانند

  مهدی 2 سال قبل
  0

  سلام پاسخ سوال رمز بزرگ موفقیت انقلاب از نظر حاج قاسم چه بود

  6
  Maedeh 2 سال قبل

  اتحاد احاد جامعه

  مبینا 2 سال قبل
  3

  نمی‌دونم ولی فک کنم پیوند با اسلام

  اتی 2 سال قبل
  4

  میشه جواب رو بگید🙄🙄

  مهتا 2 سال قبل
  2

  نمیدانم جواب را

  حسن 2 سال قبل
  1

  سلام منظورتون جواب سوالهاست؟

  1
  Setayesh 11 ماه قبل

  بله لطفا جواب سوال ها رو بگین من واقعا نیازشون دارم

  مهدی 2 سال قبل
  5

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید