در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  شخصیت دهخدا را با یکی از نام آورانی که در کلاس پنجم با آن آشنا شدید مقایسه کنید تفاوت و شباهت آنها را در دو بند بنویسید

  1 بازدید

  شخصیت دهخدا را با یکی از نام آورانی که در کلاس پنجم با آن آشنا شدید مقایسه کنید تفاوت و شباهت آنها را در دو بند بنویسید را از سایت نکس درجه دریافت کنید.

  شخصیت دهخدا را با یکی از نام آورانی که در کلاس پنجم با آن آشنا شدید مقایسه کنید صفحه 62 کتاب نگارش فارسی ششم - نکس دان

  شخصیت دهخدا را با یکی از نام آورانی که در کلاس پنجم با آن آشنا شدید مقایسه کنید صفحه 62 کتاب نگارش فارسی ششم - نکس دان

  شخصیت دهخدا را با یکی از نام آوران مقایسه کنید

  در کلاس ها و مدارس موضوعات مختلفی مورد بحث قرار می گیرد و تحقیقاتی که در کتاب های مختلف برای دانش آموزان خواسته می شود بسیار متنوع می باشد. ولی سوال اینجاست که چگونه بتوانیم این تحقیقات را از اینترنت پیدا کنیم و بهترین راه جواب دادن به تحقیقات چیست. مثلاً امروز شما دانش آموزان برای مطلب شخصیت دهخدا را با یکی از نام آوران کلاس پنجم مقایسه کنید وارد سایت ما شده اید. ما این تحقیق را نتوانستیم در اینترنت پیدا کنیم این مطلب را زاده ایم تا در نظرات با یکدیگر به گفتگو بپردازیم و هر یک از دانش آموزان جواب این بخش تحقیق را دارد برای ما در نظرات پایین سایت بفرستند. 

  شخصیت دهخدا را با فردوسی مقایسه کنید

  موضوع : تفاوت و شباهت فردوسی و دهخدا

  لغت‌نامه دهخدا در نشر و گسترش و حفظ زبان مادری‌مان ماندگار است. بر اساس این گزارش، مریم حق‌روستا رئیس این دانشکده در سخنانی ابراز داشت: اینک که به بهانه بزرگداشت دو تن از این عزیزان و ادبا دور هم جمع شدیم بر آنیم که به پاس زحمات آنها در عرصه ادبیات با نگاهی منصفانه و خلاصه، از آن یاد کنیم، بی‌اساس نیست اگر دهخدا را به فردوسی معاصر بنامیم. مردی که حدود ۴۰ سال از زندگی خود را صرف نوشتن کتابی کرد که به جرئت می‌توان گفت در حفظ زبان فارسی نقشی کمتر از فردوسی ندارد.

  به گفته وی، لغت‌ نامه دهخدا در گسترش و حفظ زبان مادری‌ مان ماندگار است. کسی که در از بین بردن بی‌سوادی نقش قابل ملاحظه‌ای در زمان خویش ب ثمر رساند.دهخدا با اشعار و گفتار خویش قسمت و خوی انسانی بشر پارسی را تلنگری می‌زند برای بیداری انسان است. حق روستا خاطرنشان کرد: دهخدا در نوشته‌های خود برای بیداری انسانی آزاد، برای گرفتن و تشخیص حق در تلاش است.

  دهخدا زبان عربی و علوم دینی را در مدرسه حاج شیخ هادی نزد غلامحسین بروجردی فراگرفت و با تاسیس مدرسه عالی علوم سیاسی در آزمون ورودی آن شرکت کرد تا در زمره نخستین دانش آموختگان این رشته تازه وارد در کشور باشد. یکی از بزرگترین امتیازهای فردوسی ایمان به اصول اخلاقی است. فردوسی هرگز لفظ رکیک و سخن ناپسند در کتاب خودنیاورده، اندرزهای گرانبهای او گاه با چنان بیان موثری سروده شده است که خواننده نمی تواند خود را از تاثیر آن برکنار دارد.جواب صفحه ۶۲ نگارش ششم

  مقایسه استاد محمود فرشچیان و علی اکبر دهخدا

  تفاوت ها : یکی از تفاوت های آن دو نام آور این است کع علی اکبر دهخدا به نوشتن لغات فارسی می پرداخت ولی استاد محمود فرشچیان به کشیدن نقاشی می پرداخت مانند نقاشی عصر عاشور

  شباهت ها : دهخدا برای ساخت کتاب خوتد استراحت نمی کرد هردوی آنها هم دهخدا و هم استاد فرشچیان برای اثر خود تلاش کردند. هر دو انسان زحمت کش و سخنان زیبا به مردم گفته اند.

  مقایسه فردوسی با علی اکبر دهخدا

  شباهت علی اکبر دهخدا با فردوسی : هر دو برای مردم ایران مطلب های امو زنده ای می نوشتند و هردو برای کامل کردن اثرات خود شب و روز نخوابیدند. هر دو نام را جاودانه نمی دانستند هر دو زبان فارسی را در خود حفظ می کردند. به نظر من هردوی آنان برای پاسداری از زبان و ادب پارسی کوشیدند و سبب سربلندی میهن عزیزما،ایران،شدند

  تفاوت علی اکبر دهخدا با فردوسی : فردوسی شعر مینوشت اما دهخدا لغات عربی را به فارسی پایان این متن را یکی از افراد در نظرات پایین فرستاده با تشکر از ایشان.

  جواب بچه ها در نظرات پایین صفحه

  نویسنده : فردوسی برای نوشتن شاهنلمه ۳۰ سال زحمت کشید و دهخدا نیز بیشتر عمر خود را صرف نوشتن لغت نامه کرد.

  رز ایرانلی : معنی ضرب المثل =یعنی هر قدر انسان در انجام کار نیک تلاش و پیگیری بیشتری داشته باشد در ان کار نتیجه ی بهتری خواهد داشت.

  کوثر مشایخی : وقتی فردوسی می خواست شعر بنویسد شاه ان زمان مانع کار او می شد و چند بار هم لب های او را دوخته بودند ولی دهخدا به راحتی کتاب خود را می نوشت.

  فاطمه باوی : به نظر من هر کسی میتواند به کتاب علاقه داشته باشد ولی علی اکبر دهخدا علاقه ی بیش از اندازه ای به کتاب داشت و نتایج بیشتری گرفت اما محمد تقی جعفری کنجکاو وانسانی دقیق بوده است و علاقه ی چندانی به کتاب و خواندن ان نداشته است.

  نویسنده : مثلا می تونیم علی اکبر دهخدا را با اریوبرزن دلاور مرد ایرانی مقایسه کنیم: تفاوت های انها : علی اکبر دهخدد نویسنده ایرانی بود اما اریوبرزن دلاور مرد ایران بود. شباهت : هردو برای سربلندی وطن عزیزمان ایران تلاش می کردند.

  منتظر شما هستیم …

  منبع مطلب : nexdan.ir

  مدیر محترم سایت nexdan.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  شخصیت دهخدا را با یکی از نام آورانی که در کلاس پنجم با آن آشنا شدید مقایسه کنید صفحه 62 کتاب نگارش فارسی ششم

  تحقیق صفحه ۶۲ نگارش فارسی ششم مقایسه شخصیت دهخدا با فردوسی شخصیت دهخدا را با یکی از نام آورانی که در کلاس پنجم با آن آشنا شدید مقایسه کنید مقایسه شخصیت تفاوت و شباهت دهخدا و فرشچیان مقایسه دهخدا با آریو برزن مقایسه دهخدا با ابن سینا از سایت نکس لود دریافت کنید.

  شخصیت دهخدا را با یکی از نام آورانی که در کلاس پنجم با آن آشنا شدید مقایسه کنید صفحه 62 کتاب نگارش فارسی ششم

  شخصیت دهخدا را با یکی از نام آوران مقایسه کنید

  در کلاس ها و مدارس موضوعات مختلفی مورد بحث قرار می گیرد و تحقیقاتی که در کتاب های مختلف برای دانش آموزان خواسته می شود بسیار متنوع می باشد. ولی سوال اینجاست که چگونه بتوانیم این تحقیقات را از اینترنت پیدا کنیم و بهترین راه جواب دادن به تحقیقات چیست. مثلاً امروز شما دانش آموزان برای مطلب شخصیت دهخدا را با یکی از نام آوران کلاس پنجم مقایسه کنید وارد سایت ما شده اید. ما این تحقیق را نتوانستیم در اینترنت پیدا کنیم این مطلب را زاده ایم تا در نظرات با یکدیگر به گفتگو بپردازیم و هر یک از دانش آموزان جواب این بخش تحقیق را دارد برای ما در نظرات پایین سایت بفرستند. به زودی کانالی برای شما معرفی خواهد شد که در آن میتوانید تمرین‌ها و تحقیقات خود را درخواست دهید و با یکدیگر به اشتراک بگذارید.

  شخصیت دهخدا را با فردوسی مقایسه کنید

  موضوع : تفاوت و شباهت فردوسی و دهخدا

  لغت‌نامه دهخدا در نشر و گسترش و حفظ زبان مادری‌مان ماندگار است. بر اساس این گزارش، مریم حق‌روستا رئیس این دانشکده در سخنانی ابراز داشت: اینک که به بهانه بزرگداشت دو تن از این عزیزان و ادبا دور هم جمع شدیم بر آنیم که به پاس زحمات آنها در عرصه ادبیات با نگاهی منصفانه و خلاصه، از آن یاد کنیم، بی‌اساس نیست اگر دهخدا را به فردوسی معاصر بنامیم. مردی که حدود 40 سال از زندگی خود را صرف نوشتن کتابی کرد که به جرئت می‌توان گفت در حفظ زبان فارسی نقشی کمتر از فردوسی ندارد.

  به گفته وی، لغت‌ نامه دهخدا در گسترش و حفظ زبان مادری‌ مان ماندگار است. کسی که در از بین بردن بی‌سوادی نقش قابل ملاحظه‌ای در زمان خویش ب ثمر رساند.دهخدا با اشعار و گفتار خویش قسمت و خوی انسانی بشر پارسی را تلنگری می‌زند برای بیداری انسان است. حق روستا خاطرنشان کرد: دهخدا در نوشته‌های خود برای بیداری انسانی آزاد، برای گرفتن و تشخیص حق در تلاش است.

  دهخدا زبان عربی و علوم دینی را در مدرسه حاج شیخ هادی نزد غلامحسین بروجردی فراگرفت و با تاسیس مدرسه عالی علوم سیاسی در آزمون ورودی آن شرکت کرد تا در زمره نخستین دانش آموختگان این رشته تازه وارد در کشور باشد. یکی از بزرگترین امتیازهای فردوسی ایمان به اصول اخلاقی است. فردوسی هرگز لفظ رکیک و سخن ناپسند در کتاب خودنیاورده، اندرزهای گرانبهای او گاه با چنان بیان موثری سروده شده است که خواننده نمی تواند خود را از تاثیر آن برکنار دارد.

  مقایسه شخصیت دهخدا با یکی از نام آوران پنجم

  مقایسه استاد محمود فرشچیان و علی اکبر دهخدا

  تفاوت ها : یکی از تفاوت های آن دو نام آور این است کع علی اکبر دهخدا به نوشتن لغات فارسی می پرداخت ولی استاد محمود فرشچیان به کشیدن نقاشی می پرداخت مانند نقاشی عصر عاشور

  شباهت ها : دهخدا برای ساخت کتاب خوتد استراحت نمی کرد هردوی آنها هم دهخدا و هم استاد فرشچیان برای اثر خود تلاش کردند. هر دو انسان زحمت کش و سخنان زیبا به مردم گفته اند.

  مقایسه فردوسی با علی اکبر دهخدا

  شباهت علی اکبر دهخدا با فردوسی : هر دو برای مردم ایران مطلب های امو زنده ای می نوشتند و هردو برای کامل کردن اثرات خود شب و روز نخوابیدند. هر دو نام را جاودانه نمی دانستند هر دو زبان فارسی را در خود حفظ می کردند. به نظر من هردوی آنان برای پاسداری از زبان و ادب پارسی کوشیدند و سبب سربلندی میهن عزیزما،ایران،شدند

  تفاوت علی اکبر دهخدا با فردوسی : فردوسی شعر مینوشت اما دهخدا لغات عربی را به فارسی پایان این متن را یکی از افراد در نظرات پایین فرستاده با تشکر از ایشان.

  جواب بچه ها در نظرات پایین صفحه

  نویسنده : فردوسی برای نوشتن شاهنلمه ۳۰ سال زحمت کشید و دهخدا نیز بیشتر عمر خود را صرف نوشتن لغت نامه کرد.

  رز ایرانلی : معنی ضرب المثل =یعنی هر قدر انسان در انجام کار نیک تلاش و پیگیری بیشتری داشته باشد در ان کار نتیجه ی بهتری خواهد داشت.

  کوثر مشایخی : وقتی فردوسی می خواست شعر بنویسد شاه ان زمان مانع کار او می شد و چند بار هم لب های او را دوخته بودند ولی دهخدا به راحتی کتاب خود را می نوشت.

  فاطمه باوی : به نظر من هر کسی میتواند به کتاب علاقه داشته باشد ولی علی اکبر دهخدا علاقه ی بیش از اندازه ای به کتاب داشت و نتایج بیشتری گرفت اما محمد تقی جعفری کنجکاو وانسانی دقیق بوده است و علاقه ی چندانی به کتاب و خواندن ان نداشته است.

  نویسنده : مثلا می تونیم علی اکبر دهخدا را با اریوبرزن دلاور مرد ایرانی مقایسه کنیم: تفاوت های انها : علی اکبر دهخدد نویسنده ایرانی بود اما اریوبرزن دلاور مرد ایران بود. شباهت : هردو برای سربلندی وطن عزیزمان ایران تلاش می کردند.

  نویسنده : شخصیت دهخدا با محمود فرشچیان هر دو نام اور بودنند و اثر خوبی به یاگار برای مردم به جا گذاشته اند.

  مهدیه : هردوی ان بزرگ مردان تاریخ برای سربلندی وطن خود تلاش کردند یعنی علی اکبر دهخدا و استاد محمود فرشچیان از انها ممنونم که همچین یادگار باارزشی را برای ما به جا گذاشته اند

  نازنین : هردوی ان بزرگ مردان تاریخ برای سربلندی وطن خود تلاش کردند یعنی علی اکبر دهخدا و استاد محمود فرشچیان از انها ممنونم که همچین یادگار باارزشی را برای ما به جا گذاشته اند

  نویسنده : شباهت دهخدا و محمود فرشچیان:هردو یکی از نام آوران ایرانی بودند که سال ها تلاش کردند و از خود آثار به یادگار گذاشته اند.

  نویسنده : من فکر می کنم که ما باید همیشه برای خودمان و میهن عزیزمان ایران تلاش و کوشش کنیم.

  نویسنده : دهخدا درسال ۱۲۵۷ ور تهران به دنیا آمد و لغت نامه مهم ترین اثر دهخدا است.

  نویسنده : تفاوت: فردوسی شاعر ونویسنده بزرگ ایران بوده اما دهخدا لغتنامه ای بزرگ نوشته است .
  شباهت: هر دو برای نوشتن و سربلندی کشور خود تلاش کردند و عمر خود را برای نوشتن کتاب ها صرف کردند

  سارا : هر دو زحمت کش بودند و می‌خواستند از خود نام نیک از خود به جاز بگذارند ، و همچنین هر دو براز آثار خود رنج ها و سختیهای زیادی را تحمل کردند.

  ثمین : هردونام را جاودانه نمی دانستند هردو زبان فارسی رادر خود حفظ می کردند.
  منتظر شما هستیم …

  دنیا : فرشچیان ودهخدا هردو برای فرهنگ وهنر ایران تلاش کرده اند وتفاوت آنها هم این بود که دهخدا در شعر نویسی ماهر بود ولی فرشچیان در رشته هنر استاد بود و یکی از بهترین آثار های او عصر عاشورا بود.

  زهرا : ضرب المثل:اشاره به آن دارد که برای رسیدن به موفقیت باید تلاش و سختی بسیار کشید.

  ناشناس : هر دوی آنها زحمت کش و برای سر باندی کشور تلاش کرده اند و از آنها ممنونم که داستان هایی برای ما به جا گذاشته اند.

  نویسنده : مقایسه استاد محمود فرشچیان و علی اکبر دهخدا
  تفاوت:علی اکبر به نوشتن لغات فارسی می نوشت ولی محمود فرشچیان به کشیدن نقاشی می پرداخت.

  نویسنده : هر قدر انسان کاری را بیش تر انجام دهد و تمرین و پی گیری بیش تر بیش تری داشته باشد محارت بیشتری کسب می کند و نتیجه ی بخاری می گیرد در واقع انجام کار به بهترین شکل آن تمرین و اندیشه ی کامل می طلبد.

  مرجان : (منظورازضرب المثل کارنیکوکردن ازپرکردن است این است که هرقدرانسانکاری رابیشترانجام دهد وتمرین و پی گیری بیش تری داشته باشد مهارت بیش تری کسب می کندونتیجه ی بهتری می گیرد.درواقع انجام کاربه بهترین شکل آن،تمرین واندیشه ی کامل می طلبد.)!/.

  به نظر من می توانیم علی اکبر دهخدا را با استاد محمودفرشچیان مقایسه کرد که از جمله شباهت انها میتوان به زحمت کش بودن هر دوی انها، تلاش و پشتکار انها، وهمچنین هر دوی انها به ترویج و رواج فرهنگ و هنر ایران کمک کردند.

  ثنا : ازجمله تفاوت های انها میتوان به این اشاره کرد که استاد علی اکبر دهخدا به ترویج زبان پارسی و مادری خویش کمک کرده بود اما استاد محمود فرشچیان به ترویج هنر ایران کمک کرد .

  نویسنده : استاد فرشچیان و دهخدا :هرده یکی از نام اوران بزرگ و مشهور ایرانی بوده اندولی استاد فرشچیان نقاش و دهخدا شاعر بود.

  منبع مطلب : nexload.ir

  مدیر محترم سایت nexload.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید