در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  دلیل استقبال مردم در شهرهای مختلف از مراسم تشییع حاج قاسم سلیمانی چه بود

  1 بازدید

  دلیل استقبال مردم در شهرهای مختلف از مراسم تشییع حاج قاسم سلیمانی چه بود را از سایت نکس درجه دریافت کنید.

  حضور میلیونی مردم در مراسم تشییع، مراسم وداع با حاج قاسم را لغو کرد/ پیام مشهدی‌ها خطاب به آمریکا؛ «منتظر پاسخ ما بمانید»/ سردار برای آخرین بار با لباس خادمی به پابوس امام رضا(ع) آمد + تصاویر

  پس از برگزاری مراسم تشییع بی سابقه سپهبد شهید حاج «قاسم سلیمانی» و یارانش در خوزستان، هواپیمای حامل پیکر پاک او و شهیدان عالی مقام محور مقاومت به سمت دیار امام هشتم (ع) پرواز کرد تا اینبار مردم مشهد مقدس در شهر امام رضا(ع) میزبان آنان باشند.

  به گزارش «تابناک»، مردم مشهد از ساعات آغازین صبح امروز یکشنبه برای وداع با سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به میدان ۱۵ خرداد مشهد آمده و علیرغم تاخیر چند ساعته‌ای که به دلیل استقبال بی نظیر خوزستانی‌ها از پیکر پاک حاج قاسم شهید داشتند، صورت گرفت؛ نه تنها از حضورشان کم نشد، بلکه لحظه به لحظه بر میزان جمعیت اضافه شد تا اینکه هواپیمای حامل پیکر مطهر سردار دل‌ها در حریم رضوی به زمین نشست.

  مردم قدرشناس مجاور حریم امن رضوی و همچنین زائران علی ابن موسی الرضا(ع) همچون خوزستانی ها حماسه بزرگی در پاسداشت یاد سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی برجای گذاشتند و با استقبال میلیونی از پیکر مطهر این شهید والا مقام و یارانش هشدار جدی به آمریکا و هم پیمانانش که دست به چنین خباثت و جنایت بزرگ زده اند، دادند.

  شعارها، پرچم ها و پلاکاردهایی با شعار «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، «لبیک یا حسین(ع)»، «سربند و پلاک و چفیه برداشته‌ایم تا کاخ سفید را سیه پوش کنیم»، «گرچه مردان قبیله همه کشته شدند، توی گهواره چوبی پسری هست هنوز»، «رفته سردار نفسی تازه کند برگردد چون ظهور گل نرگس پیداست»، «نمی‌شود هم ترور حاج قاسم را محکوم کرد هم به FATF پیوست»، «شهادت حاج قاسم باید میخی باشد بر تابوت FATF» «خون سلیمانی حیات بخشید، ما را از فتنه‌ها نجات بخشید» و «فاتحه‌ای برای خود بخوانید، منتظر پاسخ ما بمانید» در این مراسم به چشم می آمد و شنیده می شد. همچنین تصاویری از رهبر انقلاب، سردار سلیمانی، ابومهدی المهندس و سایر شهدای محور مقاومت در کنار پرچم های برخی کشورهای اسلامی در دست مردم عزادار مشهد بود.

  در نهایت پس از گذشت 7 ساعت که پیکر سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و دیگر شهدای گرانقدر محور مقاومت بر روی دستان مردم قدرشناس مشهد تشییع شد، پیکرهای مطهر شهدا به حرم امن رضوی رسید و پس از طواف در روضه منوره حضرت علی بن موسی الرضا(ع)، پیکر مطهر شهداء به تهران بازگشت تا صبح روز دوشنبه قدرشناسی ویژه ای از آنها در پایتخت انجام بگیرد.

  بامداد جمعه ۱۳ دی‌ماه سردار شهید و سرافراز اسلام حاج «قاسم سلیمانی» به همراه «ابومهدی المهندس» از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت در حمله پهپادهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید.بر اساس اعلام پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، دستور این حمله هوایی را «دونالد ترامپ» رئیس جمهور این کشور صادر کرده بود.

  در پی این اقدام تروریستی حضرت ‌آیت الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی سه روز عزای عمومی اعلام کردند و یادآور شدند که انتقام سختی از عوامل این جنایت گرفته خواهد شد. روسای قوا و مسئولان عالیرتبه کشورمان هم در کنار شورای عالی امنیت ملی تاکید داشتند که در زمان و مکان مناسب آمریکایی ها تقاص این کار را بواسطه انتقام سختی که چشم انتظارشان است، پس خواهند داد.

  وزارت امور خارجه هم با صدور بیانیه ای این اقدام تروریستی رژیم‌ آمریکا را محکوم کرد و نشست فوق العاده تشکیل داد. همچنین سفیر سوئیس در تهران به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید ایران به آمریکا به وی اعلام شد. گفته می شود آمریکایی ها تاکنون کشورهای زیادی را به عنوان میانجی برای جلوگیری از اقدام متقابل ایران واسطه کرده، اما جمهوری اسلامی چنین مساله ای را نپذیرفته است.

  منبع مطلب : www.tabnak.ir

  مدیر محترم سایت www.tabnak.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  علت استقبال مردم از مراسم تشییع سردار از زبان خودشان

  علت استقبال مردم از مراسم تشییع سردار از زبان خودشان

  تهران (پانا) - روز دوشنبه ۱۶ دی ماه ۹۸ مردم به احترام شهید سپهبد قاسم سلیمانی به خیابان ها آمدند و امریکا را توجیه کردند که ایران تنها نیست و تمام نوجوانان و جوانان قاسم سلیمانی های آینده ی ایران هستند.

  خانوم کهن سالی که در این مراسم شرکت کرده بود در پاسخ به اینکه چرا امروز در این فصل سرد سال به اینجا آمدید، گفت: برای این که ثابت کنم شهید سلیمانی در دل تمام مردم ایران جادارد و خواهد داشت و فراموش نمی‌شود.
  و پرسیدم،در مقابل این جنایت بی رحمانه ی امریکا چه چیزی برای گفتن دارید؟

  پاسخ داد: امریکا شیطان بود و شیطان خواهد ماند با این کار بی رحمانه اش ما را عزادار کرد اما ما همچنان می ایستیم و از کشورمان و ولایتمان و از خون شهدایمان دفاع می‌کنیم، شهید سلیمانی فردی بود که با أئمه بود و از مدافعین حرمین بود و انسانی بسیار بزرگ بود.
  و در پاسخ به اینکه اگر بخواهید چیزی به امریکا بگویید چه میگویید، پاسخ داد: به او میگویم ترامپ تو با این کارت فکر کردی سردار سلیمانی را از بین بریدی اما کور خواندی، ما هزاران سردار سیمانی داریم و خواهیم داشت و قطعا انتقام ایشان را از تو میگیریم. امروز مردم با تظاهراتشان به تو ثابت کردند که ما پشت هموطنانمان هستیم و متحدیم و تو فقط تهدید کننده ی خوبی هستی اما در عمل هیچ کاری از تو بر نمی آید.

  با خانوم جوانی که با فرزندش به تظاهرات آمده بود گفتگو ای داشتم. وی در پاسخ به اینکه امروز به اینجا آمده ای که چه چیزی را ثابت کنید، گفت: آمده ام‌که مشت محکمم را بر دهان ترامپ بزنم و بگویم ایران تنها نیست ما همیشه متحد خواهیم ماند. آمده ام تا به فرزندم یاد دهم تا همیشه مانند کوه پشت میهنش باشد و میهنش را دوست داشته باشد.
  و در پاسخ به این که واکنش شما در مقابل شهادت سپهبد قاسم سلیمانی چه بود، گفت: واقعا ناراحت کننده و دردناک بود شهید شدن قهرمان واقعی ایران و کسی که بودنش دلگرمی بزرگی بود برای ما ملت ایران و ما با از دست دادن شهید سلیمانی پدر و تکیه گاه را از دست دادیم اما هیچگاه تسلیم نخواهیم شد.

  و در پاسخ به اینکه، اگر می توانستید به ترامپ چیزی بگویید چه می گفتید، پاسخ داد: فکر نکن می توانی ایران را شکست دهی تو با به شهادت رساندن شهید سلیمانی نفرت مارا نسبت به خودت و علاقه ی ما را به میهنمان بیشتر کردی و انتقام سختی در انتظار توست.

  با آقای جوانی که به عشق سردار سلیمانی به تظاهرات آمده بود گفتگویی داشتیم. ایشان در پاسخ به اینکه، اگر بخواهید سردار سلیمانی را توصیف کنید چه گونه توصیف می‌کنید، پاسخ داد: شهید سپهبد قاسم سلیمانی بزرگ مردی بود که در تمام زندگی اش از کشورش از مردمش از اهل بیتش دفاع کرد و انسان بزرگی بود که هیچگاه از تهدید های شیطان بزرگ امریکا نترسید و مانند کوه پشت میهنش ایستاد و از آن محافظت کرد هر چه از آن بزرگ مرد بگویم کم است.

  *فاطمه میرزازاده، خبرنگار دانش آموز پانا در منطقه13

  منبع مطلب : www.pana.ir

  مدیر محترم سایت www.pana.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  تشییع جنازه و خاکسپاری قاسم سلیمانی

  تشییع جنازه و خاکسپاری قاسم سلیمانی

  تشییع جنازه و خاکسپاری قاسم سلیمانی مراسمی است که طی روزهای شنبه ۱۴ تا چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۸ برای تشییع و تدفین قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در شهرهای کاظمین، بغداد، نجف، کربلا، اهواز، مشهد، تهران و قم انجام شد و نهایتاً وی در نیمه شب ۱۸ دی در کرمان دفن شد. نماز میت در دانشگاه تهران توسط سید علی خامنه‌ای، با حضور مردم برگزار شد؛ که بزرگترین تشییع جنازه بعد از مرگ و تشییع خمینی محسوب می‌شود؛[۱] و منابع جمهوری اسلامی حضور حداقل ۷ میلیون نفر در این تشییع (در تهران) را ادعا می‌کنند.[۲]

  تخمین‌ها از حضور جمعیت در تهران از چند ده هزار نفر تا جمعیتی میلیونی بوده‌ است.[۳]

  در کرمان حداقل ۵۶ نفر به علت ازدحام جمعیت تشییع‌کنندگان جنازه قاسم سلیمانی کشته‌شدند.[۴]

  روز شمار مراسم[ویرایش]

  در ۱۴ دی ۱۳۹۸، اجساد قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و سایر کشته شدگان عملیات آذرخش کبود در بغداد و کاظمین تشییع شد و مردم عراق در این مراسم حضور یافتند.[۵]

  در ۱۵ دی ۱۳۹۸، اجساد قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و سایر کشته شدگان ایرانی عملیات آذرخش کبود در شهرهای اهواز و مشهد تشییع شد. در این مراسم جمعیت چند صد هزار نفری شرکت کردند.[۶]به گزارش نیویورک تایمز جمعیت تشییع کنندگان در این دو شهر میلیون‌ها نفر بود که «خواستار انتقام از ایالات متحده» بودند.[۷]

  در ۱۶ دی ۱۳۹۸، اجساد قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و سایر کشته شدگان ایرانی عملیات آذرخش کبود در شهرهای تهران و قم تشییع شد. مراسم نماز میت به امامت سیدعلی خامنه‌ای در دانشگاه تهران برگزار شد. خامنه‌ای بر جنازه سلیمانی و سایر کشته شدگان عملیات آذرخش کبود نماز خواند.[۸] در مراسم تشییع در تهران، جمعیت چند میلیونی مردم گرد آمدند و برخی رسانه‌ها آن را شلوغ‌ترین مراسم مشایعت پس از تشییع جنازهٔ روح‌الله خمینی دانستند.[۹][۱۰] در جریان برگزاری مراسم تشییع در تهران، ۶۲ نفر مصدوم شدند.[۱۱]

  مراسم خاکسپاری قاسم سلیمانی صبح روز سه‌شنبه ۱۷ دی ۱۳۹۸ در کرمان آغاز شد.[۱۲]

  در نهایت شامگاه سه‌شنبه جنازه قاسم سلیمانی وارد گلزار شهدای کرمان شد و در بامداد ۱۸ دی ۱۳۹۸ دفن شد.[۱۳]

  حادثه[ویرایش]

  چند ساعت پس از آغاز مراسم اعلام شد که به علت ازدحام و فشار جمعیت عده‌ای کشته و زخمی شده‌اند و به این دلیل خاکسپاری لغو و به زمان دیگری موکول شد.[۱۴] رئیس سازمان اورژانس ایران تعداد تلفات را ۵۶ تن شامل ۳۵ مرد و ۲۱ زن و تعداد مصدومان را ۲۱۳ نفر برآورد کرد.[۱۵] عباس آمیان، مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمان اما در روزهای بعد آخرین تعداد کشته شدگان مراسم را ۶۲ نفر اعلام کرد.[۱۶] فشردگی جمجمه، شکستن استخوان‌ها و خفگی از عوامل مرگ جان‌باختگان عنوان شده‌است.[۱۷]

  روزنامه شهروند روز یکشنبه ۲۰ بهمن در گزارشی از شکایت ۲۰ خانواده قربانیان مراسم تشییع جنازه قاسم سلیمانی در کرمان به قوه قضائیه خبر داد. به نوشته این روزنامه خانواده قربانیان از جمله خانواده «الهام پی‌پر»، «زهرا تیرگر»، «مهناز رضایی حقیقی»، «متین مشارقی»، «کرم‌علی قریه میرزایی»، «ابوالفضل پورمحمدی»، «ادریس میدانی»، «فاطمه کرمانی»، «سکینه و فاطمه مقصودی» روز شنبه ۱۹ بهمن از کرمان به تهران آمده و شکایت خود را از افراد و نهادهای مقصر در مرگ وابستگانشان ثبت کرده‌اند. هنوز هیچ نهادی به‌طور رسمی مسئولیت این حادثه را نپذیرفته‌است. رضا تیرگر همسر الهام پی‌پر و پدر زهرا تیرگر «دختر ۶ ساله» به شهروند گفت نامه‌ای با امضای نزدیک به ۶۱ نفر از خانواده‌ها را به بیت علی خامنه‌ای، رهبر ایران تحویل داده‌است.[۱۸]

  علی مطهری در انتقاد از برگزاری این مراسم گفت که ما اطلاع دقیق داریم، در اتفاق‌های کرمان که پنج نفر در جلسه شورای تأمین اعتراض کردند اگر جمعیت به این نقطه مشخص برسد تلفات خواهیم داشت چون عرض خیابان کم است اما چند نفر دیگر، قبول نکردند و گفتند ما اصرار داریم جمعیت را نشان بدهیم و باید شلوغی جمعیت چشمگیر باشد.[۱۹]

  اداره ثبت احوال کرمان در گواهی فوت تعدادی از کشته‌شدگان مراسم تشییع علت مرگ آن‌ها را «واکنش‌های حیوانی و انسانی غیرعمد» عنوان کرد. ابوترابی، روز دوشنبه ۲۱ بهمن، به باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: «۱۹ علت فوت جهانی داریم که حدود ۳۰۰ زیر شاخه دارد و برخی از این علت‌ها مغایر با فرهنگ ما هستند، به‌طور مثال ما می‌گوییم شهادت، اما در علل جهانی به عنوان خشونت‌های عوامل انسانی و حیوانی ذکر می‌شود.» سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور ادامه داد: «اکنون گواهی فوت تمام جانباختگان کرمان اصلاح و علت فوت، ازدحام جمعیت و واکنش غیرعمد انسانی ذکر شده‌است.»[۲۰]

  دیدگاه‌ها نسبت به این مراسم[ویرایش]

  منابع[ویرایش]

  منبع مطلب : fa.wikipedia.org

  مدیر محترم سایت fa.wikipedia.org لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  محمد مهدی 4 ماه قبل
  1

  ممنون از امکانات سایتتون و مطالب مفیدی که قرار دادید

  محمد مهدی 4 ماه قبل
  1

  دلیل استقبال مردم در شهرهای مختلف از مراسم تشییع حاج قاسم سلیمانی چه بود

  ایشان با خدمت خالصانه در جبهه های نبرد حق علیه باطل همیشه حضور داشتند و بدون هیچ گونه چشم داشتی به میهن خدمت می کردند.

  ولایت مدار بود، برای دفاع از وطن حد و مرز نمی شناخت، مال اندوز و صاحب مقام و منسب نبود، و در یک کلام اشتر علی بود.

  در سال های اخیر برای دفاع از وطن تا پای جان با داعشی ها جنگید و در داخل کشور نیز با وقوع سیل در چندین استان کشور به یاری انها شتافت و خیلی مخلصانه و ساده زیست مآب در راه وطن خود را ،فدا کرد.

  2
  محمد مهدی 4 ماه قبل

  ببخشید آخرش یک کلمه را اشتباه نوشتم

  ناشناس 4 ماه قبل
  0

  سلام

  ناشناس 4 ماه قبل
  1

  خیلی خیلی خوبه حاج قاسم تو مایع افتخار ما هستی

  توان 4 ماه قبل
  0

  زنده باد حاج قاسم سلیمانی

  .... 6 ماه قبل
  0

  خوبه

  مهدی 7 ماه قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید