در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  در مورد زندگی یک فرد که توانسته است نفس خود را مهار کند تحقیق کنید برای مثال ابن سیرین

  1 بازدید

  در مورد زندگی یک فرد که توانسته است نفس خود را مهار کند تحقیق کنید برای مثال ابن سیرین را از سایت نکس درجه دریافت کنید.

  در مورد زندگی یک فرد که توانسته است نفس خود را مهار کند ابن سیرین شیخ رجبعلی خیاط تحقیق کنید صفحه 59 تفکر و سبک زندگی هشتم

  جواب فعالیت در منزل صفحه ۵۹ کتاب تفکر و سبک زندگی هشتم در مورد زندگی یک فرد که توانسته است نفس خود را مهار کند تحقیق کنید برای مثال ابن سیرین شیخ رجبعلی خیاط یا هر فردی که شما مایل هستید از سایت نکس لود دریافت کنید.

  جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

  مهدی : از شیخ رجب علی خیاط نقل است که ایشان راز رسیدن به سعادت و اولیای خدا شدن را در کنترل هوای نفسانی می داند. جوانی از جناب شیخ رجب علی خیاط پرسید که چطور این حال را به دست آورده اید؟ ایشان در پاسخ راز تحول معنوی خود را تعریف کرد. ماجرای فرار شیخ رجبعلی خیاط از دست دختر جوان به این شرح است: در ایام جوانی، حدود ۲۳ سالگی، دختری رعنا و زیبا از بستگان، دلباخته من شد و سرانجام در خانه ای خلوت مرا به دام انداخت. با خود گفتم: رجبعلی! خدا می تواند چندین دفعه تو را امتحان کند، بیا یک بار تو خدا را امتحان کن! و از این حرام آماده، به خاطر خدا صرف نظر کن. سپس به خداوند عرضه داشتم: خدایا! من این گناه را برای تو ترک می کنم، تو هم مرا برای خودت تربیت کن. آن گاه دلیرانه همچون یوسف (ع) در برابر گناه مقاومت می کند و از آلوده شدن به گناه اجتناب می ورزد و به سرعت از دام خطر می گریزد. این پرهیز از گناه موجب بصیرت و بینایی او می شود؛ به گونه ای که به گفته برخی «چشم برزخی» او باز می شود و آن چه را که دیگران نمی دیدند و نمی شنیدند، می دید و می شنید.

  مهدی : به نظرم این موضوع را خیلی بزرگ کرده اند بله این واقعیت دارد اما نه به این بزرگی لطفا از نظرم انتقاد نکنید

  آشنا : سلام بر همگی اینطوری بنویسید:شیخ رجب علی خیاط مهار نفس را راه رسیدن به سعادت میدانستند ایشان در مهار نفس خود موفق بودند و برای خود القا میکردند که خدا از همه امتحان میگیرد و این هم یک امتحان است ایشان از کاری که به آن وسوسه شده بودند اما میدانستند حرام است پرهیز کردند.
  ما رو کشتید با این چی بنویسیم چی بنویسیم.

  منبع مطلب : nexload.ir

  مدیر محترم سایت nexload.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  احمد : لطفاً چی بنویسم این خیلی زیاده

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ........ 1 سال قبل
  0

  شیخ رجبعلی خیاط فردی متشخص و جوانی رعنا بودند و زندگی خود از خداوند پیامبران پیروی می کردند

  ایشان در زندگی هوس های بیجا و نادرست خود راکنترل مکردند

  این هم یک جواب کوتاه و مختصر

  ........ 1 سال قبل
  0

  شیخ رجبعلی خیاط فردی متشخص و مردی شجاع بودند و در زندگی خود از خداوند و پیامبرانش و احکام الهی پیروی می کردند

  ایشان در زندگی هوس های بیجا و نادرست خود راکنترل می کردند. وراه رسیدن به سعادت را این می دانستند

  این هم یک جواب کوتاه و مختصر 👆🏻👆🏻

  mohamad mehdi 1 سال قبل
  2

  سلام.ابن سیرین در مهار نفس موفق بود .

  و از کار هایی که وسوسه کننده بود و میدانست حرام است پرهیز میکرد .

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  نه

  0
  ناشناس 1 سال قبل

  نه خوبه

  ه 1 سال قبل
  0

  باشه

  kiana 1 سال قبل
  3

  ــ موقعیتی را بیان کنید که در آن توانسته اید رفتار خود را مهار کنید (برای مثال، بیانات نامناسب، خواستههای بیجا یا حرکات بیجا)، نتیجه را یادداشت کنید و در کلاس بخوانید.

  پاسخ: در حین دعوا با کسی اول به کلماتی که می خواستم به زبان بیاورم خوب فکر کردم و بعد حرف زدم که مبادا حر ناشایستی از زبانم خارج شود و من بعدا از گفته ی خود پشیمان شوم.

  2ــ در مورد زندگی یک فرد که توانسته است نفس خود را مهار کند، تحقیق کنید؛ برای مثال، ابن سیرین، شیخ رجبعلی خیاط، یا هر فردی که شما مایل هستید.

  پاسخ: شیخ رجب علی خیاط مهار نفس را راه رسیدن به سعادت میدانستند ایشان در مهار نفس خود موفق بودند و برای خود القا میکردند که خدا از همه امتحان میگیرد و این هم یک امتحان است ایشان از کاری که به آن وسوسه شده بودند اما میدانستند حرام است پرهیز کردند.

  احمد 1 سال قبل
  5

  لطفاً چی بنویسم این خیلی زیاده

  برای ارسال نظر کلیک کنید