در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  در شعر ای وطن چرا شاعر وطن را کوه غصه ها نامیده است

  1 بازدید

  در شعر ای وطن چرا شاعر وطن را کوه غصه ها نامیده است را از سایت نکس درجه دریافت کنید.

  چرا شاعر وطن را کوه غصه ها نامیده است

  در شعر ای وطن چرا شاعر وطن را کوه قصه نامیده است

  فارسی (خوانداری) : درس 12 ای وطن

  درس 12                                   ای وطن

  1- شاعر در این شعر ، « وطن » را به چه چیزهایی مانند کرده است ؟ نگهبان وجود ، مایه ی آزادی ، رویش در بهاران ، جان در هر بدن ، بوی عطر گل ها ، سبزی چمن ، راز شعر حافظ ، آواز قناری ، یاد خوش ترین ها ، باران بهاری، و ... (تقریباً تمام مصراع های شعر تشبیهی از وطن است )

  2- مقصود شاعر از « مثل سربازان عاشق ، قهرمان قصه هایی » چیست ؟ یعنی ای وطن ! تو مانند سربازانی که سال ها قهرمانانه در مقابل هجوم دشمنان از وطن دفاع کردند ، با وجود دشمنان زیاد و آسی های بسیار و سرافراز برجای مانده ای .

  3- وطن چگونه می تواند نگهبان وجود ما باشد ؟ وطن در بردارنده ی هوّیت ، آرمان ها ، فرهنگ و تاریخ ماست که همه وجود ما با آن شکل می گیرد.

  ۴- چرا شاعر ، وطن را « جان پناهی جاودانه » نامیده است ؟ زیرا انسان در هر کجای دنیا که باشد در نهایت در خاک وطن است که به آرامش می رسد و وطن همیشه برای او مانند یک پناهگاه امن است.

  منبع مطلب : 6shom-iran.blogfa.com

  مدیر محترم سایت 6shom-iran.blogfa.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  سونیا : به نظر من شاعر به این دلیل وطن را به کوه غصه ها تشبیه کرده است که : ایران بسیار سختی کشیده (در دوره های مختلف طعم 8 سال دفاع مقدس یا مشکلاتی از این دسته را چشیده🙂 ) و آسیب های فراوانی دیده •_• به همین دلیل شاعر وطن را به کوه غصه ها تشبیه کرده است . ❤️ امیدوارم کمکی کرده باشم 😚

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 6 ماه قبل
  0

  در نظرات جواب را بفرستید؛

  ممنون

  امیرمحمد 7 ماه قبل
  3

  چون وطن مثل کوه غصه ها ی مردم را در خود جای می دهد.

  ناشناس 8 ماه قبل
  1

  بسیک

  عیدی 8 ماه قبل
  0

  🤣🤣🥰🥰🖕🤛

  ناشناس 8 ماه قبل
  1

  بیشعورها

  امیر مهدی 8 ماه قبل
  3

  در شعر ای وطن چرا شاعر وطن را کوه غصه ها نامیده است نظر خود را درباره ی ان بنویسید

  6
  سونیا 7 ماه قبل

  به نظر من شاعر به این دلیل وطن را به کوه غصه ها تشبیه کرده است که : ایران بسیار سختی کشیده (در دوره های مختلف طعم 8 سال دفاع مقدس یا مشکلاتی از این دسته را چشیده🙂 ) و آسیب های فراوانی دیده •_• به همین دلیل شاعر وطن را به کوه غصه ها تشبیه کرده است . ❤️ امیدوارم کمکی کرده باشم 😚

  برای ارسال نظر کلیک کنید