در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  درباره گرفتگی ماهیچه کشیدگی ماهیچه و درد ماهیچه اطلاعاتی جمع اوری کنید

  1 بازدید

  درباره گرفتگی ماهیچه کشیدگی ماهیچه و درد ماهیچه اطلاعاتی جمع اوری کنید را از سایت نکس درجه دریافت کنید.

  تحقیق درباره گرفتگی ماهیچه، کشیدگی ماهیچه و درد ماهیچه ای

  همه چیز مختصر و مفید در مورد گرفتگی، کشیدگی و درد ماهیچه ای

  گرفتگی ماهیچه، کشیدگی ماهیچه و درد ماهیچه

  تحقیق در مورد مشکلات ماهیچه ای

  در این پست با خلاصه ای از تعریف گرفتگی ماهیچه، کشیدگی ماهیچه و درد ماهیچه ای و درمان آنها آشنا می شویم با دانشچی همراه باشید.

  گرفتگی ماهیچه ای چیست؟

  سفت و دردناک شدن ماهیچه‌ها بیشتر در گردن و شانه که هرحرکتی می‌تواند باعث درد و تیر کشنده‌ای در آن ناحیه شود. که دلیل اصلی این مشکل عدم تعادل کلسیمو منیزیم، کاهش آببدن، فعالیت کم بدنی و استرس می باشد.
  برای درمان گرفتگی ماهیچه باید انجام دادن این موارد الزامی است: ۱- ورزش کردن ۲-حمام جوش شیرین ۳-مصرف مکمل ۴-گرما دادن به ماهیچه ها ۵-استراحت و کاهش استرس ۶-مصرف مکرر مایعات و آبرسانی به عضلات ۷-انجام حرکات کششی

  کشیدگی ماهیچه‌ ای چیست؟

  زمانی که به علت نیروی کششی بیش از حد به بخش عضلانی-تاندونی، ماهیچه ها بیش از حد کش آمده یا پاره شود، کشیدگی ماهیچه‌ ای به وجود می آید. که موجب درد و تحرک محدود گروهی از ماهیچه‌های آسیب دیده می‌شود.
  برای درمان کشیدگی ماهیچه ای انجام دادن این موارد الزامیست: ۱- محافظت از بافت آسیب دیده ۲- استراحت ۳- یخ‌گذاری ۴- بستن ماهیچه ۵- بالا نگه داشتن عضو آسیب دیده ۶- فیزیوتراپی برای کاهش درد و تورم ۷-دارو‌های ضد التهابی .

  درد ماهیچه ای چیست؟

  درد ماهیچه ای، یکی از علائم بسیاری از بیماری‌ها و اختلالات است. شایع‌ترین عامل آن کار کشیدن زیاد یا کشیدگی گروهی از ماهیچه‌هاست و درصورتی که دلیل آن فیزیکی نباشد، می‌تواند به دلیل عفونت ویروسی باشد.
  برای درمان آن باید ابتدا توسط پزشک تشخیص دهد، اگر درد دلیل فیزیکی داشت می تواند با درمانهای گرفتگی و کشیدگی، درد ماهیچه ای را درمان کرد، وگر نه باید دارو تجویز شود.

  علوم پایه هشتم _ دانشچی

  منبع مطلب : www.daneshchi.ir

  مدیر محترم سایت www.daneshchi.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  درباره گرفتگی ماهیچه کشیدگی ماهیچه و دردماهیچه ای اطلاعاتی را جمع آوری کنید - انشا باز

  تحقیق و پژوهش علوم هشتم

  درباره گرفتگی ماهیچه کشیدگی ماهیچه و دردماهیچه ای اطلاعاتی را جمع آوری کنید و به پرسش های زیر پاسخ دهید:

  -چگونه می توان از موارد فوق جلوگیری کرد؟

  -در صورت بروز هر کدام از موارد چه باید بکنیم؟

  گرفتگی عضلات چیست؟

  گرفتگی عضلات زمانی رخ می دهد که بطورناگهانی یک و یا چند عضله شما دچار انقابض و کشیدگی می شود. اگر تاحالا بطور ناگهانی هنگام دویدن و یا در خواب دچار گرفتگی عضلات شده باشید، پس می دانید که چقدر دردناک و آزاردهنده است. هرچند عموما گرفتگی عضلات خطرناک نیست، اما درد آن آزاردهنده می باشد و می تواند بطورموقت استفاده از ماهیچه را غیرممکن نماید.

  درمان گرفتگی عضلات

  زمانیکه دچار گرفتگی عضلات شدید، می توانید چندین کار از قبیل ماساژ، نرمش، گذاشت کمپرس یخ برروی ماهیچه، گذاشتن کمپرس گرم برروی عضله و یا حمام با نمک سولفات منیزیم استفاده نمایید. سعی کنید مصرف آب را افزایش دهید و درصورتیکه زیاد در خواب دچار گرفتگی عضلانی می شوید، از پزشکتان بخواهید دارویی برای آرامش ماهیچه ها تجویز نماید. راههای زیر نیز می تواند کمک کننده باشد:

  کشش و ماساژ – ماهیچه گرفته را بکشید و آن را به آرامی مالش دهید تا به ریلکس کردن ماهیچه شما کمک نماید. در گرفتگی عضلات پا، وزن خود را برروی پای گرفته انداخته و به آرامی زانوی خود را خم نمایید. اگر قادر به ایستادن نیستید، برروی زمین یا روی یک صندلی نشسته و پای گرفته رادراز نمایید. سعی کنید نوک پایی که عضله آن گرفته است را گرفته و در حالیکه پا صاف است، به آرامی آن را بکشید. اینکار به بهبود گرفتگی و آزاد شدن عضله کمک می کند.

  استفاده از سرما و گرما – از حوله ای گرم و یا پارچه های گرم برروی ماهیچه خشک و گرفته استفاده نمایید. یک وان آب داغ و یا هدایت بخار به سمت پای گرفته به آرام شدن آن کمک نمایید. همچنین ماساژ ماهیچه گرفته با کمپرس یخ نیز می تواند به شما کمک کند.

  کشیدگی یا کشیدگی ماهیچه‌ای هر گونه آسیب در ساختار ماهیچه است که در چهار ناحیه می‌تواند ایجاد گردد

  کشیدگی، بیشتر به علت نیروی کششی بیش از حد به بخش عضلانی-تاندونی ایجاد می‌گردد. گاهی انقباض شدید عضله‌ای که در برابر یک مقاومت بالا قرار می‌گیرد منجر به کشیدگی می‌گردد.

  درد عضله (به انگلیسی: Myalgia) یا درد ماهیچه، یکی از علائم بسیاری از بیماری‌ها و اختلالات است. شایع‌ترین عامل آن کار کشیدن زیاد یا کشیدگی گروهی از ماهیچه‌ها است و اگر دلیل آن فیزیکی نباشد، می‌تواند به دلیل عفونت ویروسی باشد.

  علل

  شایع‌ترین عامل درد عضله کار کشیدن زیاد، جراحت یا کشیدگی ماهیچه‌ای است. با این حال می‌تواند نشان‌دهنده بسیاری از بیماری‌های دیگر یا واکنش بدن به واکسیناسیون باشد.

  جواب فکر کنید درباره گرفتگی ماهیچه کشیدگی ماهیچه و دردماهیچه ای اطلاعاتی را جمع آوری کنید

  جواب درباره گرفتگی ماهیچه کشیدگی ماهیچه و دردماهیچه ای اطلاعاتی را جمع آوری کنید

  درباره گرفتگی ماهیچه کشیدگی ماهیچه و دردماهیچه ای اطلاعاتی را جمع آوری کنید

  نظر شما در مورد این مطلب چه بود نظر بزارید ممنونم

  منبع مطلب : enshabaz.ir

  مدیر محترم سایت enshabaz.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  دربارهٔ گرفتگی ماهیچه، کشیدگی ماهیچه و درد ماهیچه ای، اطلاعاتی را جمع

  سایت آموزش و پرورش


  رتبه الکسا سایت


  ویکی پدیا


  معلم سایت

  منبع مطلب : www.asemankafinet.ir

  مدیر محترم سایت www.asemankafinet.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  سلین 7 ماه قبل
  0

  عالی بود ممنون

  مهدی 2 سال قبل
  -1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید