در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  جواب معمای کسی که آن را میسازد احتیاجی به آن ندارد. کسی که آن را میخرد از آن استفاده نمینماید و کسی که از آن استفاده مینماید اصلا نمیداند که در حال استفاده از آن است. آن چیست؟

  1 بازدید

  جواب معمای کسی که آن را میسازد احتیاجی به آن ندارد. کسی که آن را میخرد از آن استفاده نمینماید و کسی که از آن استفاده مینماید اصلا نمیداند که در حال استفاده از آن است. آن چیست؟ را از سایت نکس درجه دریافت کنید.

  معمای سخت با جواب | چیستان سخت با جواب | معما با جواب | چیستان با جواب

  معمای سخت با جواب | چیستان سخت با جواب | معما با جواب | چیستان با جواب

  از به چالش کشیدن هوش خود و دوستان خود لذت می برید؟ اگر پاسختان مثبت است آماده باشید، چون در ادامه این مقاله با چند معمای سخت روبه رو خواهید شد. این معما ها هوش شما را به چالش می‌کشند و اگر به آن‌ها جواب دهید، باید به خودتان افتخار کنید، اما اگر نتوانستید پاسخ درست را حدس بزنید، به جواب آن مراجعه کنید. این شما و این هم 15 معمای سخت با جواب!

  چند معمای سخت با جواب کامل

  معمای شماره 1

  در اتاقی قرار دارید که سه کلید برق و یک درب بسته دارد. کلید های روشن و خاموش کردن سه لامپ در طرف دیگر درب قرار دارند، اما اگر درب را باز کنید دیگر هرگز دستتان به کلید ها نمی‌رسد. چگونه می‌توانید با اطمینان بفهمید که هر لامپ به کدام کلید متصل است؟

  جواب: دو کلید اول را روشن کنید و هر دو را به مدت 5 دقیقه روشن رها کنید. بعد از 5 دقیقه کلید دوم را خاموش کنید و به آنطرف درب بروید. لامپ روشن مربوط به کلید اول است، به دو لامپ خاموش دست بزنید، لامپی که حرارت دارد مربوط به کلید دوم و لامپ خاموش و سرد نیز به کلید سوم وصل است.

  معمای شماره 2

  مردی چادر خود را رها می‌نماید و سه مایل به جنوب، سه مایل به شرق و سپس سه مایل به شمال پیاده روی می‌کند تا دوباره به چادرش می‌رسد. وقتی وارد چادر می شود با یک خرس روبرو می‌شود که در حال خوردن غذاهایش است. خرس چه رنگی است؟

  جواب: سفید. تنها جایی که با سه مایل به جنوب، سه مایل به شرق و سه مایل به شمال رفتن به نقطه اول می رسید قطب شمال است و همه خرس ها در قطب شمال سفید رنگ هستند.

  معمای شماره 3

  مردی در حال نگاه کردن به عکس یک نفر است. دوستش از او می‌پرسد که او کیست؟ مرد پاسخ می‌دهد: من خواهر و برادر ندارم. اما پدر این مرد، پسر پدر من است. آن عکس چه کسی بود؟

  جواب: پسر آن مرد.

  معمای شماره 4

  مردی در یک سوی رودخانه ایستاده و سگ خود را که در طرف دیگر رودخانه است صدا می‌زند. سگ بدون آنکه از پل و قایق استفاده کند از رودخانه عبور می‌نماید، اما خیس نمی‌شود. چرا؟

  جواب: رودخانه یخ زده بوده است.

  معمای شماره 5

  پدر و مادری شش فرزند پسر دارند که هر پسر یک خواهر دارد. این خانواده چند نفری است؟

  جواب: نه نفر. پدر و مادر، شش پسر و یک دختر.

  معمای شماره 6

  مردی هنگام مرگ برای تقسیم ارث به دو پسرش به آن ها می گوید که سوار بر شتر با یکدیگر مسابقه بدهند و کسی که شترش آخر از خط انتها عبور می نماید برنده است و همه اموال به نام او می شود. دو پسر سوار بر شترهای خود روز ها در صحرا پرسه می زنند و هیچکدام نمی خواهند از خط انتها عبور نمایند. در نهایت آن ها ماجرا را برای مردی دانا تعریف می نمایند و بعد از آن به سرعت سوار بر شتر می شوند و به سمت خط انتها می رانند. مرد پیر به آن ها چه گفته بود؟

  جواب: قانون مسابقه این بود که صاحب شتری که آخرین نفر از خط انتها عبور کند برنده است. آن ها به گفته مرد دانا شترها را عوض کردند تا جریان مسابقه برعکس شود.

  معمای شماره 7

  مردی بدون هیچ چتر یا کلاهی ساعت ها زیر باران راه می‌رود. در نهایت زمانی که به خانه می رسد سرتاپای او خیس است بجز موهای مرد. چرا؟

  جواب: او کچل بوده است.

  معمای شماره 8

  در یک کلاس 14 نفر از دانش آموزان دختر هستند. 8 نفر از آن ها لباس آبی به تن دارند و 2 نفر نه دختر هستند و نه لباس آبی به تن دارند. اگر 5 نفر از کسانی که لباس آبی دارند دختر باشند، چند دانش آموز در این کلاس حضور دارند؟

  جواب: 19 نفر

  معمای شماره 9

  کسی که آن را می‌سازد احتیاجی به آن ندارد. کسی که آن را می‌خرد از آن استفاده نمی‌نماید و کسی که از آن استفاده می‌نماید اصلا نمی‌داند که در حال استفاده از آن است. آن چیست؟

  جواب: تابوت

  معمای شماره 10

  جسد یک خانم در حیاط یک ساختمان چند طبقه پیدا می شود. به نظر می سد که او خودش را از یکی از طبقات به پایین پرت نموده است. زمانی که پلیس از راه می رسد به طبقه اول می رود و در پنجره را باز می نماید و یک سکه به بیرون پرت می نماید. سپس او همین کار را در طبقات دیگر تکرار می نماید و در نهایت نتیجه می گیرد که این خودکشی نبوده بلکه یک قتل اتفاق افتاده است. چرا؟

  جواب: چون در تمام طبقات در پنجره ها بسته بوده است.

  معمای شماره 11

  دختری در مراسم خاکسپاری مادرش عاشق مردی می شود، اما بعد از مراسم هرگز نمی تواند او را پیدا کند یا شماره اش را بیابد. چند روز بعد خواهر آن دختر می میرد و پلیس می گوید که او به قتل رسیده است. چه کسی او را به قتل رسانده؟

  جواب: آن دختر. او فکر نموده که اگر کس دیگری از خانواده اش بمیرد آن مرد دو مرتبه به مراسم خاکسپاری خواهد آمد و آن ها یکدیگر را ملاقات می نمایند.

  معمای شماره 12

  من شهر دارم، اما خانه نه. من کوه دارم، اما درخت نه. من آب دارم، اما ماهی نه. من چه هستم؟

  جواب: نقشه

  معمای شماره 13

  شما می دانید که 2 + 2 با 2 × 2 برابر است. حالا سه عدد پیدا کنید که حاصل جمع آن ها با حاصل ضرب آن ها مساوی باشد.

  جواب: عدد 1، 2 و 3.

  معمای شماره 14

  برادری به برادر کوچکترش می گوید: دو سال پیش، من سه برابر سن برادرم سن داشتم. سه سال بعد من دو برابر برادرم سن خواهم داشت. هرکدام از آن ها چند ساله هستند؟

  جواب: برادر بزرگتر 17 و کوچکتر 7 سال دارد. دو سال پیش آن ها 15 و 5 ساله بودند و سه سال بعد آن ها 20 و 10 ساله خواهند بود.

  معمای شماره 15

  اگر من را داشته باشی، می خواهی مرا به اشتراک بگذاری. اما اگر مرا به اشتراک بگذاری دیگر مرا نداری. من چه هستم؟

  جواب: راز.

  معمای شماره 16

  چیه که پر از سوراخه ولی با این حال آب رو داخل خودش نگه میداره؟!

  جواب: اسفنج

  معمای شماره 17

  من وقتی که جوان هستم، قد بلند هستم و وقتی که پیر میشم کوتاه هستم؛ من چی هستم؟

  جواب: شمع

  معمای شماره 18

  چیه که پیش روته ولی نمی تونی ببینیش؟!

  جواب: آینده

  معمای شماره 19

  کدوم ماه از سال 22 روز داره؟

  جواب: تمام ماه های سال!

  معمای شماره 20 

  شما وارد اتاقی می شوید که در آن یک چراغ نفتی، یک شمع و یک شومینه وجود دارد؛ اول از همه چه چیزی را روشن می کنید؟

  جواب: کبریت

  معمای شماره 21

  خانه‌ای تک طبقه وجود دارد که همه چیز در آن زرد است. دیوارهای زرد، درهای زرد، مبلمان زرد. بنظرت پله ها چه رنگی هستند؟

  جواب: خانه یک طبقه پله نداره!

  معمای شماره 22

  چیه که بالا میره ولی هیچ وقت پایین نمیاد؟

  جواب: سن آدما

  معمای شماره 23

  مردی که خارج از خانه و زیرا باران بدون چتر و کلاه بود، موهای سرش خیس نشد. چرا؟

  جواب: زیرا آن مرد کچل بود!

  معمای شماره 24

  من هرجا که باشی تو را دنبال می کنم و همه حرکاتت رو حفظ می کنم ولی تو نمی تونی منو بگیری، من چی هستم؟

  جواب: سایه

  معمای شماره 25

  یک بازرس پلیس که فقط چند روز تا شناسایی حلقه قاچاقچیان بین‌المللی نفت فاصله داشت، ناگهان ناپدید شد. ماموران پلیس پس از آن‌که آخرین محل اقامت وی را شناسایی کردند، یادداشتی را در آن‌جا یافتند که بر روی آن نوشته شده بود:

  710 57735 34 5508 51 7718

  جواب:

  اگر این اعداد را وارونه کنید، دو جمله‌ی انگلیسی را می‌توانید تشخیص دهید:

  BILL IS BOSS HE SELLS OIL

  منبع مطلب : maeva.ir

  مدیر محترم سایت maeva.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  چیستان‌های سخت همراه با جواب(1)

  چیستان‌های سخت همراه با جواب(1)

  چیستان سخت شماره 1 


  کسی که آن را می سازد، نیازی به آن ندارد
  کسی که آن را میخرد، برای خودش استفاده نمیکند.
  کسی که از آن استفاده می کند نه می تواند آن را ببیند و نه احساس کند.
  آن چیست؟


  چیستان سخت شماره 2

  چه چیزی می‌تواند به سراسر دنیا سفر کند در حالی که در یک گوشه نشسته است؟


  چیستان سخت شماره 3

  من وقتی جوان هستم قد بلندی دارم و وقتی پیر شدم کوتاه قد می شوم . من چه هستم؟


  چیستان سخت شماره 4

  آن چیست که دست دارد اما نمی تواند کف بزند؟


  چیستان سخت شماره 5

  شما می توانید من را از بلندترین ساختمان رها کنید و من هیچ طوری نمی شوم، اما اگر من را در آب بیندازید می میرم من چی هستم؟


  چیستان سخت شماره 6

  آن چیست که سر دارد اما بدن ندارد؟


  چیستان سخت شماره 7

  آن چیست که چشم دارد اما نمی تواند ببیند

   .

  .

  .

  .

  .  چیستان های سخت با جواب کوتاه

   


  1. تابوت

  2. تمبر

  3. شمع

  4. ساعت

  5. کاغذ

  6. سکه

  7. سوزن


  جهت مشاهده مطالب مشابه کلیک کنید


  منبع مطلب : www.kanoon.ir

  مدیر محترم سایت www.kanoon.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  معما با جواب؛ جدیدترین معماهای سخت، آسان، تصویری و ریاضی

  معما با جواب؛ جدیدترین معماهای سخت، آسان، تصویری و ریاضی

  معماها علاوه بر اینکه یک سرگرمی عالی و بدون خرج هستند، می‌توانند به خوبی میزان هوش شما و افراد خانواده را محک بزنند. در این مطلب می‌خواهیم انواع معما با جواب، از معماهای سخت، آسان، تصویری و ریاضی را همراه با جواب آن‌ها برایتان بگوییم تا به‌عنوان یک سرگرمی فوق‌العاده از آن‌ها استفاده کنید. پس با ما همراه باشید.

  جالب ترین انواع معما با جواب

  معماهای سخت

  معمای شماره ۱

  در اتاقی قرار دارید که سه کلید برق و یک درب بسته دارد. کلیدهای روشن و خاموش کردن سه لامپ در طرف دیگر درب قرار دارند، اما اگر درب را باز کنید دیگر هرگز دستتان به کلیدها نمی‌رسد. چگونه می‌توانید با اطمینان بفهمید که هر لامپ به کدام کلید متصل است؟

  معمای شماره ۲

  مردی در حال نگاه کردن به عکس یک نفر است. دوستش از او می پرسد که او کیست؟ مرد پاسخ می دهد: من خواهر و برادر ندارم. اما پدر این مرد، پسر پدر من است. آن عکس چه کسی بود؟

  معمای شماره ۳

  کسی که آن را می‌سازد احتیاجی به آن ندارد. کسی که آن را می‌خرد از آن استفاده نمی‌نماید و کسی که از آن استفاده می‌نماید اصلا نمی‌داند که در حال استفاده از آن است. آن چیست؟

  معمای شماره ۴

  جسد یک خانم در حیاط یک ساختمان چند طبقه پیدا می‌شود. به نظر می‌رسد که او خودش را از یکی از طبقات به پایین پرت نموده است. زمانی که پلیس از راه می‌رسد به طبقه اول می‌رود و در پنجره را باز می‌نماید و یک سکه به بیرون پرت می‌کند. سپس او همین کار را در طبقات دیگر تکرار می نماید و در نهایت نتیجه می‌گیرد که این خودکشی نبوده بلکه یک قتل اتفاق افتاده است. چرا؟

  معمای شماره ۵

  دختری در مراسم خاکسپاری مادرش عاشق مردی می‌شود، اما بعد از مراسم هرگز نمی‌تواند او را پیدا کند یا شماره‌اش را بیابد. چند روز بعد خواهر آن دختر می‌میرد و پلیس می‌گوید که او به قتل رسیده است. چه کسی او را به قتل رسانده؟

  معمای شماره ۶

  دو مادر و دو دختر رفتن برای غذا خوردن، هر کس یک همبرگر خورد. با این حال فقط سه همبرگر خورده شد. چه طور ممکنه؟

  معمای شماره ۷

  مردی نزد شما می‌آید و می‌خواهد ۸ عدد جواهرات را به شما بدهد. در این جواهرات ۷ مورد واقعی هستند و یک قطعه جعلی است، تشخیص دشوار است، زیرا جواهر تقلبی شبیه جواهرات دیگر است. اما کمی سنگین‌تر است. شما  یک ترازو دارید و فقط می‌توانید از آن دو بار استفاده کنید. آیا شما می‌توانید جواهر تقلبی را کشف کنید؟

  معمای شماره ۸

  شناگری یک روز به خود افتخار می‌کرد که چه مدت می‌تواند نفس خود را زیر آب نگه دارد. رکورد او ۶ دقیقه بود. بچه‌ای که گوش داد گفت: “این هیچ چیز نیست، من می‌توانم به مدت ۱۰ دقیقه زیر آب با استفاده از هیچ نوع تجهیزاتی بمانم. شناگر به بچه گفت: اگر او بتواند این کار را انجام دهد، به او ۱۰،۰۰۰ دلار می‌دهد. بچه این کار را کرد و پول را به دست آورد. آیا می‌توانید دریابید که چگونه؟

  معمای شماره ۹

  پادشاه به دخترانش گفت که هرکدام سه قوری یکسان را با یک مقدار آب پر کنند و همزمان روی اجاق بگذارند. آب کتری هرکس سریع‌تر به جوش بیاید، شوهرش وارث پادشاه خواهد بود. قوری کوچک‌ترین دختر که اصلا نمی‌خواست ازدواج کند زودتر از همه جوش آمد. فکر می‌کنید علتش چه بود؟

  معمای شماره ۱۰

  در ترکیه بسیاری از کفاشان به رایگان کفش رهگذران را تمیز می‌کنند. اما اگر این کار را بکنند رهگذران مجبورند به آن ها پول بدهند. علتش چیست؟

  معماهای سخت

  جواب معماهای سخت

  جواب معمای شماره ۱

  دو کلید اول را روشن کنید و هر دو را به مدت ۵ دقیقه روشن رها کنید. بعد از ۵ دقیقه کلید دوم را خاموش کنید و به آنطرف درب بروید. لامپ روشن مربوط به کلید اول است، به دو لامپ خاموش دست بزنید، لامپی که حرارت دارد مربوط به کلید دوم و لامپ خاموش و سرد نیز به کلید سوم وصل است.

  جواب معمای شماره ۲

  پسر آن مرد.

  جواب معمای شماره ۳

  تابوت

  جواب معمای شماره ۴

  چون در تمام طبقات در پنجره‌ها بسته بوده است.

  جواب معمای شماره ۵

  آن دختر. او فکر نموده که اگر کس دیگری از خانواده‌اش بمیرد آن مرد دو مرتبه به مراسم خاکسپاری خواهد آمد و آن‌ها یکدیگر را ملاقات می‌نمایند.

  جواب معمای شماره ۶

  در مجموع ۳ نفر وجود دارد.

  مادربزرگ، مادر و دختر.

  از این رو ۲ مادر و ۲ دختر بوده‌اند.

  جواب معمای شماره ۷

  ابتدا سه الماس را در برابر سه الماس دیگر وزن کنید. اگر وزن‌ها برابر باشند، دو باقی‌مانده را با یکدیگر مقایسه کنید. جواهر سنگین‌تر تقلبی است. اگر یکی از گروه‌های سه الماس سنگین‌تر باشد، دو تا از این الماس‌ها را در برابر یکدیگر وزن کنید. اگر یکی سنگین‌تر باشد، این تقلبی است. اگر وزن آن‌ها برابر باشند، سومین الماس جعلی است.

  جواب معمای شماره ۸

  پسر ۱۰ دقیقه یک بطری آب روی سرش نگه داشته و پول دریافت کرد.

  جواب معمای شماره ۹

  دو دختر بزرگ‌تر در کتری‌هایشان را مدام برمی‌داشتند که چک کنند جوش آمده یا نه، به همین دلیل زمان بیشتری طول کشیده تا آب کتریشان جوش بیاید.

  جواب معمای شماره ۱۰

  آن‌ها یک کفش را رایگان تمیز می‌کنند و برای اینکه احمقانه به نظر نرسد، عابران مجبور می‌شوند پول بدهند تا کفش دیگرشان را هم تمیز کنند.

  انواع معماهای هیجان انگیز

  معماهای آسان

  معمای شماره ۱

  مردی در یک سوی رودخانه ایستاده و سگ خود را که در طرف دیگر رودخانه است صدا می‌زند. سگ بدون آن‌که از پل و قایق استفاده کند از رودخانه عبور می‌نماید، اما خیس نمی‌شود. چرا؟

  معمای شماره ۲

  پدر و مادری شش فرزند پسر دارند که هر پسر یک خواهر دارد. این خانواده چند نفری است؟

  معمای شماره ۳

  اگر اتوبوسی را با تعداد ۴۳ نفر مسافر از شهر مشهد به طرف تهران برانید و در مسیر خود یعنی شهر نیشابور ۵ نفر را پیاده کنید و مجدد ۷ نفر جدید را سوار کنید، همچنین در شهر دامغان ۸ نفر را پیاده و ۴ نفر را سوار کنید و بالاخره پس از ۱۴ ساعت به تهران برسید، نام راننده اتوبوس شما چه خواهد بود؟

  معمای شماره ۴

  مردی بدون هیچ چتر یا کلاهی ساعت‌ها زیر باران راه می‌رود. در نهایت زمانی که به خانه می‌رسد سرتاپای او خیس است بجز موهای مرد. چرا؟

  معمای شماره ۵

  سوال:کجاست که رودخانه‌هایش بدون آب، شهرهایش بدون ساختمان و جنگل‌هایش بدون درخت هستند؟

  معمای شماره ۶

  قاتلی که محکوم به مرگ شده است باید یکی از این سه اتاق را انتخاب کند: در اتاق اول آتش شعله می‌کشد، اتاق دوم پر از قاتل با تفنگ‌های پر است و در اتاق سوم یک گله شیر وجود دارد که سه سال است چیزی نخورده‌اند. کدام یک از این اتاق‌ها امن‌تر است؟

  معمای شماره ۷

  استادانی که اشیای یادگاری درست می‌کنند، می‌توانند یک قایق را در بطری جای دهند. آیا می‌توانید راهی برای قرار دادن یک خیار در بطری پیدا کنید؟ بدون اینکه خیار را ببرید یا بطری را بشکنید؟

  معمای شماره ۸

  پیتر سه روز در بیمارستان بوده است. او نه بیمار بود نه صدمه دیده بود، با این حال بعد از مرخص شدن از بیمارستان باید او را حمل می‌کردند. علتش چیست؟

  معمای شماره ۹

  حضرت موسی از هر حیوان چند تا را با خود به کشتی برد؟

  معمای شماره ۱۰

  در یک کلاس ۱۴ نفر از دانش آموزان دختر هستند. ۸ نفر از آن ها لباس آبی به تن دارند و ۲ نفر نه دختر هستند و نه لباس آبی به تن دارند. اگر ۵ نفر از کسانی که لباس آبی دارند دختر باشند، چند دانش آموز در این کلاس حضور دارند؟

  معماهای آسان

  جواب معماهای آسان

  جواب معمای شماره ۱

  رودخانه یخ زده بوده است.

  جواب معمای شماره ۲

  نه نفر. پدر و مادر، شش پسر و یک دختر.

  جواب معمای شماره ۳

  اسم خودتان

  جواب معمای شماره ۴

  او کچل بوده است.

  جواب معمای شماره ۵

  نقشه جهان

  جواب معمای شماره ۶

  اتاق پر از شیر، چون شیرها مدت‌ها پیش از گرسنگی مرده‌اند.

  جواب معمای شماره ۷

  وقتی خیار هنوز خیلی کوچک است بدون اینکه آن را از ساقه جدا کنیم، داخل بطری قرار می‌دهیم و می‌گذاریم در بطری رشد کند و بزرگ شود.

  جواب معمای شماره ۸

  جیمز تازه در بیمارستان به دنیا آمده است.

  جواب معمای شماره ۹

  حضرت نوح این رسالت را انجام داده است نه موسی!

  جواب معمای شماره ۱۰

  ۱۹ نفر

  معماهای تصویری

  معمای شماره ۱

  آیا می‌توانید کلمات پنهان شده را پیدا کنید:

  معمای تصویری

  معمای جالب تصویری

  معمای شماره ۲

  هنگامی که طوفان شدید شروع شد، مردی در حال کشف قطب جنوب بود. وی موفق شد ۲ غار را پیدا کند که بتواند پناه بگیرد، اما در یک غار متوجه یک خرس قطبی گرسنه و دیگری پر از زباله‌های رادیواکتیو شد. کدام غار را باید انتخاب کند؟

  معماهای تصویری

  هیچ خرس قطبی در قطب جنوب وجود ندارد.

  معماهای تصویری

  معمای شماره ۳

  یک شاهزاده خانم در یک برج زندانی شد. او فهمید که می‌تواند از طریق درب چهارم فرار کند. اما فقط ۳ درب وجود دارد. چگونه او می‌تواند درب شماره ۴ را پیدا کند؟

  معماهای تصویری

  نمادهای روی درها عدد هستند.

  معماهای تصویری ساده

  معمای شماره ۴

  زنی دوستش را به صرف شام به خانه‌ی خود دعوت می‌کند. او برای شام کباب و پوره‌ی سیب زمینی درست می‌کند. برای دسر، زن یک سیب را دو نیم می‌کند، یک نصفه آن را به همراه مقداری خامه شیرین به دوستش می‌دهد و بقیه خامه در ظرف دیگری باقی می‌ماند.زنِ میزبان نصفه خودش از همان سیب را می‌خورد. دوست زن بر اثر مسمومیت می‌میرد، اما زنِ میزبان علیرغم این‌که از همان سیب خورده بود، زنده می‌ماند. چه اتفاقی افتاده است؟

  معماهای تصویری سخت

  سم در خامه شیرین بوده است.

  معمای شماره ۵

  مردی بنام تام به همراه دوستش کریس روز یکشنبه را برای گردش به بیرون شهر می‌رود و پیش از آن برادرش دَن را از این موضوع باخبر می‌کند. شنبه هفته بعد پلیس جسد تام را در جنگل پیدا می‌کند. دن می‌گوید که تمام هفته را مشغول کار بوده است. از طرفی، کریس را سرگردان، جایی در اتوبان پیدا می‌کنند. کریس می‌گوید که بعد از آن‌که او و تام به مقصد رسیدند، او در جنگل گم شد و حالا تازه مسیر برگشت را پیدا کرده است. به تصویر زیر نگاه کنید و بگویید که کدام یک از آن‌ها دروغ می‌گوید؟

  معماهای تصویری ساده و جدید

  مرد سبز پوش دروغ می‌گوید. بعد از یک هفته سرگردانی در جنگل، چطور صورتش اصلاح شده و هیچ ریشی ندارد؟

  معمای شماره ۶

  مرد ثروتمندی در کلبه کوچکی به تنهایی زندگی می‌کند. این مرد بخاطر معلولیتی که دارد همه خریدهایش را برایش ارسال می‌کنند. پستچی که همیشه برای تحویل نامه‌ها و روزنامه به کلبه این مرد می‌رود، یک روز پنجشنبه متوجه می‌شود در کلبه نیمه باز مانده است. پستچی بعد از ورود به کلبه، با جسد غرق در خون مرد مواجه می‌شود. روی پیشخوان کلبه، دو شیشه شیر، روزنامه روز دوشنبه، یک کاتالوگ، کاغذ تبلیغات و یک نامه باز نشده وجود دارد. وقتی شرلوک هلمز به کلبه می‌رسد، به پلیس‌ها می‌گوید که قاتل، مرد پستچی است. هلمز از کجا این را فهمیده؟

  معماهای تصویری سخت و پیچیده

  آخرین روزنامه موجود در کلبه روزنامه دوشنبه بوده و نبود روزنامه‌های سه شنبه و چهارشنبه نشان می‌دهد که پستچی از مرگ مرد ساکن کلبه خبر داشته و به همین خاطر برایش روزنامه‌ای نبرده.

  معما تصویری سخت و پیچیده

  معمای شماره ۷

  دو دوست به قصد کوهنوردی با هم به سفر می‌روند. اما فقط یکی از آن‌ها از سفر بر می‌گردد و می‌گوید که دوستش هنگام بالا رفتن از کوه لیز خورده و مرده است. بعد از بررسی‌های بیشتر، پلیس او را دستگیر می‌کند و به او می‌گویند که با آژانس مسافرتی که از آن‌ها بلیت گرفته بود تماس داشتند و می‌دانند که او دوستش را کشته است. این مرد هیچ کس را از سفرشان باخبر نکرده بود. پس پلیس از کجا فهمیده که او قاتل بوده؟

  معماهای تصویری سخت و آسان

  مرد یک بلیت رفت و برگشت برای خودش و یک بلیت یک طرفه برای دوستش گرفته بود.

  معمای شماره ۸

  دراین جا مجموعه بزرگی از گردهمایی گربه‌هایی را می‌بینید که دم همه آن‌ها بالاست. حالا سوال اینجاست که آیا می‌توانید در میان آن‌ها، خرگوش گوش دراز تنها را پیدا کنید؟

  معماهای تصویری تفاوت

  معماهای تصویری تفاوت

  معمای شماره ۹

  معماهای ساده تصویری

  شکل را بچرخانیم. شماره ۸۷ بدست می‌آید.

  معمای شماره ۱۰

  معماهای تصویری ریاضی

  جواب ۵ است. نکته‌ای که باید به آن دقت کنید این است که همیشه اولویت با عمل ضرب و تقسیم است.

  ۴ – (۴×۰) + (۴÷۴) = ۴ – ۰ + ۱ = ۵

  معماهای ریاضی

  معمای شماره ۱

  ۷۵ نفر در یک جنگ با ۱۰۰ سرباز شرکت کردند و جراحاتی برداشتند. آمار جراحات به شرح زیراست:

  حد اقل تعداد افرادی که هر ۴ عضوشان را از دست دادن چندتاست؟

  معمای شماره ۲

  برخی از ماه‌های سال دارای ۳۰ و تعدادی ۳۱ روز دارند با این اوصاف چند ماه از سال ۲۹ روز دارد؟

  معمای شماره ۳

  فردی ساعت ۸ شب به رخت خواب رفت و ساعتش را برای ۹ صبح کوک کرد. زمانی که با صدای زنگ از خواب بیدار شد چند ساعت خوابیده بود؟

  معمای شماره ۴

  چنان‌چه دکتری به شما ۳ قرص بدهد و بگوید هر ۳۰ دقیقه یک قرص بخورید، چه مدت طول می‌کشد تا تمام قرص‌ها را بخورید؟

  معمای شماره ۵

  در دبیرستان پسرانه ابن سینا، تعدادی دانش آموز تحصیل می‌کنند. اگر دو دانش آموز از این مدرسه، دوست باشند، پدرهای این دو دانش آموز نیز با هم دوست هستند (دوستی یک رابطه دو طرفه است و هیچکس با خودش دوست نیست!) کدام گزینه قطعاً درست است؟

  الف) اگر حامد (یکی از دانش آموزان مدرسه) k دوست در دبیرستان داشته باشد، آن‌گاه ابوحامد (پدر حامد) حداقل k دوست در میان پدرهای دانش آموزان دبیرستان دارد.

  ب) اگر حامد k دوست در دبیرستان داشته باشد، آن‌گاه پدر حامد حداکثر k دوست در میان پدرهای دانش آموزان دبیرستان دارد.

  ج) اگر k دانش آموز از دبیرستان موجود باشند که هیچ دوتایی از آن‌ها دوست نباشند، آن‌گاه در میان پدرهای دانش آموزان دبیرستان، k نفر وجود دارند که هیچ دوتایی دوست نیستند.

  د) اگر در میان پدرهای دانش آموزان دبیرستان، k نفر موجود باشند که هیچ دوتایی دوست نباشند، آن‌گاه k دانش آموز وجود دارند که هیچ دوتایی دوست نیستند.

  هـ) اگر حسام برادر کوچک‌تر حامد باشد، آن‌گاه حسام و حامد با هم دوست هستند. (حسام و حامد هر دو در دبیرستان ابن سینا تحصیل می‌کنند)

  معمای شماره ۶

  دو معادله داریم که طرف دوم تساوی در معادله دوم، مجهول است. آیا می‌توانید آن را بیابید؟

  معمای شماره ۷

  معمای ریاضی که از ۱۰۰۰ نفر فقط ۱ نفر پاسخ درست داد:

  این معما توسط سایت gotumble.com طراحی و منتشر شد، طراح این معما به شرکت‌کنندگان برای حل آن پیشنهاد داشت که دامنه فکرشان را از داخل باکس معما فراتر برده و به روشی که به سادگی بین اعداد ایجاد می‌شود فکر کنند. چند ردیف محاسبه ریاضی با جواب البته جوابی که متفاوت با آنچه به روش معمولی به ذهنتان می‌رسد می‌بینید که آخرین محاسبه بدون جواب باقی مانده است و شما بایستی به روش اجرا شده برای اعداد قبلی آن را بدست آوردید.

  معماهای تصویری ریاضی

  معمای شماره ۸

  یک تاس همگن را حداقل چند بار پرتاب کنیم تا بطور یقین، سه بار یا بیشتر، نتیجه یکسان داشته باشیم؟

  الف) ۱۲

  ب) ۱۳

  ج) ۱۸

  د) ۱۹

  هـ) ۲۷

  معادله شماره ۹

  هرکی اینو حل کنه Iq بالای ۱۲۰ (در مبنای ۱۶) داره:

  معماهای تصویری ریاضی

  معمای شماره ۱۰

  معماهای تصویری ریاضی

  جواب معماهای ریاضی

  جواب معمای شماره ۱

  ۱۰  نفر

  مجموع عضوهای از بین رفته ۳۱۰ عضو که در بهترین حالت ۹۰ نفر سه عضوی و ۱۰ نفر ۴ عضوی می‌شود. اگر x تعداد ۴ عضوی و y تعداد ۳ عضوی در نظر بگیریم :

  ۴x + 3y=310

  x+y=100

  با حل دستگاه داریم :

  y=90

  x=10

  جواب معمای شماره ۲

  تمامی ماه‌ها حداقل دارای ۲۹ روز هستند.

  جواب معمای شماره ۳

  ساعت‌های کوکی قادر به تشخیص صبح و شب نیستند و به اولین ساعت ۹ که برسد زنگ می‌زند. در واقع ساعت ۹شب فرد از خواب بیدار شده است.

  جواب معمای شماره ۴

  یک ساعت برای مثال یک قرص را در ساعت ۱ و دیگری را در ساعت ۱/۵ و قرص سوم را در ساعت ۲ باید بخورید.

  جواب معمای شماره ۵

  گزینه د صحیح است. از فرض مسئله نتیجه می‌شود که اگر دو پدر با هم دوست نباشند، پسرهای آن‌ها نیز با هم دوست نیستند. لذا اگر در میان پدرهای دانش آموزان دبیرستان، k نفر موجود باشند که هیچ دو تایی دوست نباشند، آن‌گاه پسرهای آن‌ها نیز با هم دوست نیستند و لذا k دانش آموز وجود دارند که هیچ دو تایی دوست نیستند.

  جواب معمای شماره ۶

  طرفین معادله اول را به توان دو می‌رسانیم. به راحتی معادله دوم را از درون آن استخراج می‌کنیم.

  جواب معمای شماره ۷

  روش حل این معما به این نحو است که حاصل جمع دو عدد با عدد دیگری جمع زده می شود به این روش که برایتان خواهیم گفت. ابتدا ۱+۴=۵ کاملا صحیح و منطقی است. در خط بعد ۲+۵ =۱۲ شده است چطور؟ به این روش که ابتدا ۲+۵ شده سپس عدد ۵ که جواب محاسبه خط قبلی است به جواب محاسبه اضافه شده است.

  خط بعدی ۳+۶ را داریم که جواب آن ۹ است اما جواب نوشته شده ۲۱ است یعنی باز هم قانون خط دوم اجرا شده است پس سوال خط چهارم یعنی معمای اصلی هم باید با همین روش حل شود که به این ترتیب جواب معما اینطور خواهد بود :۸+۱۱=۱۹ اما طبق قانون باید عدد ۲۱ را که حاصل محاسبه خط قبلی است را به آن اضافه کنیم، یعنی ۱۹+۲۱=۴۰. پس جواب این معمای ریاضی ۴۰ است.

  جواب معمای شماره ۸

   ۱۳ بار

  بدبینانه ترین حالت این است که تاس را دوازده بار پرتاب کنیم و از هر عدد، دوبار ظاهر شود. بر طبق اصل لانه کبوتری در سیزدهمین پرتاب مطمئن هستیم که از یک عدد حداقل سه بار ظاهر شده است.

  جواب معمای شماره ۹

  کافیست مجموع اعداد را در اختلافشان ضرب کنیم.

  ۷+۸=۱۵

  ۱۵*۱=۱۵

  جواب عدد ۱۵ است.

  جواب معمای شماره ۱۰

  این معما می‌تواند چند جواب داشته باشد ولی منطقی‌ترین جواب آن عدد ۶۸ است:

  ۱*۱=۱ , ۱*۱=۱ , ۱+۱=۲

  ۲*۲=۴ , ۴*۲=۸ , ۸+۲=۱۰

  ۳*۳=۹ , ۹*۳=۲۷ , ۲۷+۳=۳۰

  ۴*۴=۱۶ , ۱۶*۴=۶۴ , ۶۴+۴=۶۸

  سخن آخر

  در پایان امیدواریم از معماهای آورده شده در این مطلب نهایت لذت را برده باشید. شما نیز اگر معمای جالبی سراغ دارید برای ما در پایین همین صفحه به همراه جوابش بنویسید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم برای سرگرمی بیشتر مطلب بازی‌های خانگی مفرح و شاد برای دورهمی و مهمانی‌هارا نیز حتما در انگیزه بخوانید.

  منبع مطلب : angize.com

  مدیر محترم سایت angize.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 1 ماه قبل
  0

  جواب 4

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید