در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  تشکیل بسیج به چه هدفی به فرمان امام خمینی صورت گرفت

  1 بازدید

  تشکیل بسیج به چه هدفی به فرمان امام خمینی صورت گرفت را از سایت نکس درجه دریافت کنید.

  اهداف امام خمینی از تشکیل بسیج از زبان یادگار امام

  هزاران نفر از بسیجیان نواحی مختلف استان تهران روز  هفتم آذر ماه سال 1370 با یادگار حضرت امام، حجت الاسلام و المسلمین سید احمد خمینی دیدار داشتند. این دیدار به مناسبت ششمین روز از هفتۀ بسیج برگزار شده بود. یادگار امام در بیاناتی کوتاه در این دیدار، اهداف حضرت امام را از تشکیل بسیج به طور گزیده بیان کردند:

  بسم ‏اللّه‏ الرحمن الرحیم

  اسلام مکتبی است جهانی که هرگز مرز نمی ‏شناسد، شما بسیجیان به عنوان سربازان اسلام اصیل و انقلابی و فرزندان انقلابی امام، هستۀ سپاه جهانی اسلام محسوب می ‏شوید و هدف اصلی حضرت امام خمینی(س) در زمینۀ تشکیل نیروی مقاومت بسیج، دفاع از حریم دین و کمک به مسلمانان تحت ستم در اقصی نقاط این کرۀ خاکی بود. شما بسیجیان باید با تقویت مبانی اعتقادی و روحیۀ رزم‏ آوری، حمایتگر ارزشهای متعالی نظام و انقلاب و همۀ مسلمانان در سراسر جهان باشید زیرا بار اصلی انقلاب بر دوش ما بسیجیان است.

  تقویت و گسترش بسیج، بیمه ‏کنندۀ دستاوردهای انقلاب اسلامی است. وجود پرارزش نیروی مقاومت بسیج، بیمه‏ کنندۀ دستاوردهای گرانقدر انقلاب اسلامی است و تنها با پشتوانۀ قوی و مستدام بسیج، بقا و استقلال این نظام مقدس اسلامی تضمین خواهد شد باید با همدلی و تکیه بر ایمان سرشار الهی بهای زیادی برای بسیج قائل شویم تا در مواقع حساس، بسیج با آمادگی و دلگرمی وارد عمل شود.

  مسئولین و کارگزاران بسیج در این برهۀ حساس از تاریخ انقلاب اسلامی دو وظیفه بزرگ بر عهده دارند اولاً مدافع خواسته‏ های نیروی مخلص بسیج باشند و همان‏گونه که مجلس محترم شورای اسلامی با تصویب قوانین در این مسیر تلاش مثبت و مطلوبی داشته است، آنها نیز در جهت اجرای کامل این قوانین تلاش نمایند تا ان شاءاللّه‏ بسیجیان کمتر دچار مشکلات رفاهی باشند. در اسلام تنها به ابعاد معنوی تکیه نشده است ما می ‏گوییم ادیانی که تنها به مادیت و یا معنویت متکی هستند ادیان کاملی نیستند وجه تمایز دین مبین اسلام از سایر ادیان در همین نکته نهفته است که اسلام انسان را با همۀ ابعادش مورد توجه قرار می‏ دهد. ثانیاً مسئولین بسیج باید در زمینه‏ های ایدئولوژیکی بسیجیان را آنگونه آموزش دهند که در اوج مبارزات خالصانه در خدمت انقلاب اسلامی باشند کما اینکه از بدو تشکیل این نهاد پربرکت اینگونه بوده است. همۀ اعضای بسیج، لشکر امام زمان هستند و باید سعی کنند به گفتۀ امام عزیزمان لشکر مخلص خدا باقی بمانند برای نسل های آینده؛ زیرا این لقب بزرگی است که امام آن را زیبندۀ بسیج می‏ دانستند. بسیج نیروی با صفای انقلاب است و باید در تبعیت از فرامین رهبری انقلاب تلاش کند چرا که صواب دنیا و آخرت همۀ ما در گرو پیروی از ایشان است.

  (مجموعه آثار یادگار امام، ج2، ص 63 و 64)


  منبع مطلب : www.imam-khomeini.ir

  مدیر محترم سایت www.imam-khomeini.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  تشکیل بسیج به فرمان امام (ره) با هدف تضمین آینده انقلاب بود

  به گزارش خبرنگار مهر در کرمانشاه، سردار بهمن ریحانی پیش از ظهر پنج شنبه در نشستی خبری که به مناسبت هفته بسیج برگزار شد،اظهار داشت: امام خمینی(ره) با توجه به نگاه والای ایشان در یک اقدام نوآورانه ،فرمان تشکیل بسیج را با هدف حفظ وتضمین انقلاب و کشور در آینده صادر کرد.

  وی با اشاره به یوم الله بودن روز تشکیل بسیج گفت: بر اساس گفته های قرآنی و تبیین ایام الله ،به این نتیجه می رسیم چون تشکیل بسیج به فرمان امام راحل و براساس تفکرات ایشان بود و با توجه به این موضوع که تفکرات امام (ره) تماماً الهی بود،بی شک روز تشکیل بسیج از ایام الله است و بر ما واجب است که این روز را برای همیشه گرامی بداریم.

  سردار ریحانی با اشاره به بیانات امام راحل(ره) در خصوص بسیج و اهمیت آن به عنوان شجره طیبه گفت: امام (ره)با اعلام این موضوع که بسیج شجره طیبه است به این نام تقدس خاصی بخشید ،چرا که به برکت این نامبسیج در اعتقاد و باور همه وارد شد و در قلبها جای گرفت.

  وی به وظیفه مهم بسیج که همانا حفظ وحراست انقلاب است، اشاره کرد وخاطر نشان ساخت: رسالت اصلی بسیجیان این است که با ایمان به خدا در حفظ و حراست از این انقلاب کوشا باشند.

  جانشین فرمانده سپاه نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه درادامه به ایجاد تحولات عظیم در تشکیلات سپاه طی سال جاری اشاره کرد و گفت: در راستای مجهز تر و قدرتمندتر شدن بسیج به دستور فرماندهی معظم کل قوا این نیرو دربخش عظیمی از نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادغام شد، که با این اقدام توان هر دو نیرو از لحاظ مختلف دوچندان شد.

  وی با تشریح برنامه های هفته بسیج دراستان کرمانشاه گفت: امسال با توجه به این ادغام ،برنامه های بسیج از ویژگی و اولویت های خاصی برخوردار است، که نشان دادن آمادگی دفاعی و توان این نیرو به جهانیان از آن جمله است.

  جانشین فرمانده سپاه نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه با اشاره به برگزاری همایش "عزت و پایداری "در سالروز تشکیل بسیج گفت: دراین همایش شاهد تجمع سنگینی از بسیجیان گردانهای عاشورا، الزهرا، گردانهای رزمی ذوالفقار با همراهی گردانهای امام حسین(ع) با ساز و برگ نظامی خواهیم بود.

  سردار ریحانی افزود:همایش آمادگی بسیجیان درعرصه های دفاعی، فرهنگی، هنری و اجتماعی و اجرای طرح تحول و تعالی، تجدید میثاق با آرمانهای حضرت امام راحل و مقام معظم رهبری و حضور سازمان یافته توام با هوشیاری ازدیگر برنامه های هفته بسیج است.

  وی در ادامه از توزیع کارتهای هوشمند با عنوان "بسیج کارت " دراین هفته خبرداد وگفت: این کارتها محتوی اطلاعاتی از جمله ، مشخصات فردی ،سوابق بسیجیان، اطلاعات پزشکی و ... خواهد بود.

  سردار ریحانی افزود: توجه ویژه به نخبگان بسیجی، اعزام تیمهای درمانی به مناطق محروم، تشرح کارکرد بسیج، برگزاری مسابقات فرهنگی، علمی و هنری، برگزاری محافل انس با قرآن، برپایی نمایشگاه های عکس، ویزیت رایگان بسیجیان در طول هفته بسیج درهمه درمانگاهها، ویزیت رایگان آحاد مردم درروز پنجم آذر، سرکشی از خانواده های شهدا و تجلیل از یادگاران دفاع مقدس از دیگر برنامه های هفته بسیج در استان است.

  جانشین فرمانده سپاه نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: پرداختن به بسیج و تشکیل ارتش دهها میلیونی جزو اولویت برنامه های نظام جمهوری اسلامی است و در این راستا خوشبختانه تا کنون گام های موثری برداشته شده است.

  منبع مطلب : www.mehrnews.com

  مدیر محترم سایت www.mehrnews.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  هدف امام خمینی (ره) از تاسیس بسیج دفاع از مردم و انقلاب بود/ در زمان تحریم باید دشمن را مایوس کنیم

  هدف امام خمینی (ره) از تاسیس بسیج دفاع از مردم و انقلاب بود/ در زمان تحریم باید دشمن را مایوس کنیم

  محمدعلی پورمختار در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به 5 آذر سالروز فرمان امام خمینی (ره) برای تاسیس بسیج، اظهار داشت: امام خمینی (ره) فرمودند، بسیج شجره طیبه است و در سال 58 این نهاد ارزشمند پایه گذاری شد.

  این نماینده مردم در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اقدام بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی برای تاسیس شجره طیبه بسیج نشان دهنده عمق اندیشه حضرت امام خمینی (ره) برای صیانت از کشور بود.

  هدف امام خمینی (ره) از تاسیس بسیج دفاع از مردم و انقلاب بود

  وی با بیان اینکه بسیج نهادی است که به طور کامل در خدمت انقلاب اسلامی است، افزود: اولین هدف امام خمینی (ره) از تشکیل بسیج، دفاع نظامی این نهاد از مردم و جمهوری اسلامی ایران بود که بسیج در این مسیر بسیار هم در این مسیر موفق بوده است.

  پورمختار ادامه داد: بعد از آنکه بسیج در این زمینه تجربه موفقی را به جای گذاشت، این نهاد در عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی وارد شده و اخیرا می‌بینیم که در شرایط جنگ اقتصادی بسیج به خوبی در عرصه کارآفرینی ورود پیدا کرده است.

  بسیج در حل معضلات اشتغال و آسیب‌های اجتماعی نقش موثری داشته است

  عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی گفت: بسیج در حل معضلات اشتغال، آسیب‌های اجتماعی و پیشرفت‌های ورزشی نیز بسیار نقش موثری داشته و در سایر موضوعات این چنینی عملکرد موفقی داشته است.

  نماینده مردم کبودرآهنگ و بهار در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بسیج بدون ادعا، بی حاشیه و با کمترین هزینه برای کشور و دولت به مردم خدمترسانی می‌کند، بسیج هیچ گاه بابت خدماتی که ارائه کرده طلب کار نبوده است.

  در شرایط تحریم باید دشمن را مایوس کنیم

  وی با بیان اینکه با دیدگاه بسیجی و روحیه جهادی اقدامات زیادی شروع شده است، افزود: باید اکنون که در شرایط تحریم هستیم به گونه‌ای عمل شود که دشمن مایوس شود و نتواند برای توطئه های جدید تلاش کند.

  عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تحریم‌هایی که آمریکا وضع کرده آثاری که دشمنان به دنبال آن بودند را نداشته است، بیان کرد: در یکسال گذشته روند وضع تحریم‌های ضد ایرانی افزایش یافته ولی با توجه به شرایط، مقاومت مردم بیشتر شده و تحریم‌ها اثر کمتری بر زندگی مردم خواهد داشت./

  پایان پیام

  منبع مطلب : www.icana.ir

  مدیر محترم سایت www.icana.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 2 ماه قبل
  0

  دفاع ازملت

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید