در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  به نظر شما ارتباط با خداوند از طریق نماز دعا و تلاوت قرآن چه تاثیری بر زندگی روزانه ما دارد

  1 بازدید

  به نظر شما ارتباط با خداوند از طریق نماز دعا و تلاوت قرآن چه تاثیری بر زندگی روزانه ما دارد را از سایت نکس درجه دریافت کنید.

  خواندن نماز، دعا و تلاوت قرآن چه تأثیری بر زندگی روزانه ی ما دارد؟

  خواندن نماز، دعا و تلاوت قرآن چه تأثیری بر زندگی روزانه ی ما دارد؟

  خواندن قرآن چه تاثیری در زندگی انسان دارد؟

  قرائت قرآن در زندگى مسلمان، آثار زیادى مى‌تواند داشته باشد؛ از جمله:
  ۱٫ قرائت قرآن، ذکر خداوند است. با ذکر خدا دل‌ها آرام مى‌گیرد. آرامش روحى، زندگى روزمره انسان را به سوى خوش‌بختى سوق مى‌دهد.
  ۲٫ چون قرآن، قانون اساسى اسلام است با خواندن و توجه به معانى قرآن مى‌توان به رفتار و چگونه زیستن خود شکل داد.
  ۳٫ قرائت قرآن، شعار اسلام است و پیامبر و امامان معصوم به قرائت قرآن با صداى بلند، در مکان‌ها و زمان‌هاى مختلف و آهنگ خوش تأکید داشته‌اند، لذا قرائت قرآن مى‌تواند موجب تقویت دین و نظام اجتماعى مسلمانان گردد.
  ۴٫ حفظ و قرائت قرآن، موجب تقویت حافظه مى‌گردد و در نتیجه در زندگى مسلمان تأثیر مى‌گذارد و موجب پیشرفت در کارهاى علمى او مى‌گردد.

  تاثیرات نماز در زندگی

  هدف نماز, ذکر و یاد خداوند متعال است ; ذکری که مقدمهء فکر و فکری که مقدمهء عمل باشد.

  ۲ نماز وسیلهء پاک کردن گناهان است , زیرا خواه ناخواه انسان را متوجه توبه و اصلاح اعمال و رفتار گذشته می کند.

  ۳ نماز سد بزرگی است در برابر گناهان , چون روح ایمان را در انسان تقویت کرده و نهال تقوا را در دل پرورش می دهد. روی همین جهت شرح حال افراد گناهکاری را نزد پیامبرو اولیای گرامی اسلام بیان می کردند و آنان می فرمودند: نگران نباشید. نماز آن ها را اصلاح می کند و آرام آرام ایمانشان تقویت شده و گناه را رهامی کنند.

  ۴ نماز غفلت زدا است , چون در ظرف , پنج بار نماز خواندن در شبانه روز به انسان اخطار می کند و هدف آفرینش را به او گوشزد می کند و موقعیت او را در جهان به یادش می آورد, تا از خالق هستی غافل نشده و بداند ازکجا آمده و برای چه آمده و به کجا می رود.

  ۵ برطرف کنندهء عجب و کبر (خودخواهی و خود برتربینی ) است ; زیرا وقتی انسان روزی هفده رکعت نمازبخواند و در هر رکعتی بوباره پیشانی بر خاک گذاشته و اظهار تذلّل کند, این کار بهترین وسیله ابرای از میان برداشتن غرور و منیت است .

  930318 duaa - خواندن نماز، دعا و تلاوت قرآن چه تأثیری بر زندگی روزانه ی ما دارد؟

  تاثیرات دعا در زندگی

  دعا ارتباط دل و عقل انسان با خداوند است که هر چیز را به نیکوترین وجه خلق نمود و به انسان امر کرد: «ادعونی استجب لکم، بخوانید مرا تا اجابت کنم شما را» توسل به ائمه اطهار(علیه السلام) و دعا کردن و واسطه قرار دادن آن ها در پیشگاه حق تعالی که خداوند متعال برای بندگان خاص خود احترام خاصی قائل است.

  زیارت هم برای توسل به درگاه ائمه اطهار(ع) تقاضای شفاعت این پیشوایان معصوم(ع) از ما نزد خداوند است و خود نوعی دعا است و این نوع دعا درخواست از خداوند با شفیع قرار دادن از بهترین بندگانش و تقاضا بصورت غیرمستقیم و با واسطه است.

  خواندن قرآن و دعا و عبادت اثرات معنوی فراوانی در زندگی می گذارد هنگامی که فضای خانه با عطر معنویت قرآن معطر می شود، زندگی رنگی معنوی به خود می گیرد و در رویارویی با مشکلات و افراد، نگاهمان متفاوت می گردد. ناامیدی و یأس و شتابزدگی جای خود را به امید و بردباری و صبر می دهد و در جامعه فردی موفق و نرم خو می شویم.

  قرآن کریم استوارترین و امن ترین پناهگاه است و خواندن قرآن و عمل به آن باعث فزونی برکات در مادیات و معنویات انسان می شود. شیطان از خانه ای که قرآن تلاوت می شود می گریزد و در آن خانه بوی پر و بال ملائک خواهد پیچید.

  دعا حربۀ مومن است برای دفع شیطان و ستون دین است که بهترین دعا «الحمدالله» است، زیرا ثناگویی انسان به خداوند است. حقیقت دعا توجه به خداوند و طلب رحمت و عنایت اوست که در سرشت هر مخلوقی نهفته است و رشتۀ وجود همه انسان ها به ذات بی نیاز او پیوسته است

  دین بر پایه عبادت استوار است در این حدیث از حضرت رسول(صلی الله علیه و آله) آمده است که (الدعا مخ العباده) یعنی دعا مغز عبادت است . دعاست که نزدیک ترین و بهترین راه به سوی خداوند است». خداوند در سوره بقره آیه ۱۸۶ می فرماید:

  «و چون بندگان من از دوری و نزدیکی من از تو پرسند بدانند که من به آنها نزدیک خواهم بود و هر کس مرا خواند دعای او را اجابت کنم و دعوت مرا و پیامبران را بپذیرند تا به سعادت راه یابند». امام رضا(ع) فرمودند: «دعا از نیزه کارگرتر است و دعا قضا را برمی گرداند، هر چند از آسمان نازل شده باشد و محکم شده باشد و دعا کلید همه رحمت هاست»

  1365697170135417518492229205210198205237209 - خواندن نماز، دعا و تلاوت قرآن چه تأثیری بر زندگی روزانه ی ما دارد؟

  در زمان دعا و انس با خداوند است که نور معرفت معشوق بر دل عاشق متجلی می شود و غایت هستی، عینیت می یابد و تنها در مقام خلوت دعا و زمزمه های عاشقانه و مویه های بی ریا است که حقیقت روشن می شود و غایت هستی که تحقق جمال و جلال انسانیت است متجلی می شود و تنها در چنین مقامی است که انسان وابستگی و تعلق به غیر از حق را به خود زشت می بیند.

  منبع مطلب : tahgigkon.ir

  مدیر محترم سایت tahgigkon.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  ارتباط با خدا از طریق نماز و دعا و تلاوت قران چه تاثیری بر زندگی ما دارد

  ارتباط با خدا از طریق نماز و دعا و تلاوت قران چه تاثیری بر زندگی ما دارد

  ارتباط با خدا از طریق نماز و دعا و تلاوت قران چه تاثیری بر زندگی ما دارد

  پاسخ فعالیت :

  انسان با خواندن نماز بندگی خود به خداوند را اثبات می نماید و از طریق خواندن دعا و قرآن خود را به خداوند نزدیک می کند و مسلما هر فردی به خداوند نزدیک شود عاقبت به خیر می شود و در زندگی روزانه خود دچار گرفتاری نمی گردد.

  مطلب مرتبط:

  بهترین راه ارتباط قلبی با خدا که از آن به تقرّب الهی نیز یاد می شود، همان راه های فکری و اعتقادی و عملی است که در شرع مقدس بازگو شده. برخی از این راه ها و روش های انجام اعمال واجب و بعضی دیگر انجام اعمال مستحب است. اگر کسی بخواهد با خالق هستی بخش خود ارتباط برقرار نماید، می تواند با آن اعمال با او به نجوی بپردازد. نیایش در اینجا به چند نمونه از آن اعمال اشاره می شود:
  ۱٫ نماز شب: در روایتی آمده که خدای متعال به حضرت موسی فرمود: «ای فرزند عمران، دروغ می گوید آن کس که گمان می کند مرا دوست دارد و همین که شب می رسد از من روی می گرداند و می خوابد، مگر نه این است که هر محبی خلوت با محبوب خویش را می خواهد؟ هان ای فرزند عمران، بدان که من بر دوستان خود مطلع هستم، آن گاه که تاریکی شب آنان را فرا می گیرد،

  چشمان دل آنان را به سوی خود بر می گردانم و عقوبت هجران و سخط خویش را در برابر چشمانش مجسم می نمایم، از روی مشاهده با من خطاب می کند و از روی حضور با من سخن می گوید. ای فرزند عمران، در تاریکی شب ها از قلب خویش خشوع را نثار کن و از بدن خویش خضوع را، و از چشمانت اشک را، که تو مرا نزدیک خواهی یافت.»
  از این روایت بخوبی بدست می آید که یکی از بهترین راه های ایجاد ارتباط قلبی با خداوند، نماز شب است که انسان در خلوت تاریکی شب، با محبوبش راز و نیاز نماید.
  ۲٫ عمل دیگر که براساس روایات تأثیر فراوانی در ارتباط قلبی با خدا دارد، تلاوت قرآن کریم است. تأکیدات آیات و روایات به تلاوت قرآن به خوبی نشان می دهد که آثار و برکات این کتاب نورانی در موارد مختلف از جمله در ایجاد ارتباط با خداوند نقش اساسی دارد.
  ۳٫ مداومت بر تسبیح حضرت زهرا ـ سلام الله علیها ـ بعد از نمازهای واجب نیز در ایجاد ارتباط قلبی انسان با خداوند مؤثر است.

  ارتباط با خدا از طریق نماز و دعا و تلاوت قران چه تاثیری بر زندگی ما دارد

  منبع: سایت انشاء باز

  منبع مطلب : nexdan.ir

  مدیر محترم سایت nexdan.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 26 روز قبل
  0

  ارتباط با خداوند از طریق نماز دعا و تلاوت قرآن چه تاثیری بر زندگی روزانه ما دارد

  خخخخ 1 سال قبل
  0

  ممنون میشم بگید

  مهدی 2 سال قبل
  1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  -1
  نمیدوپم 1 سال قبل

  ممنون

  پپچ.

  نو

  برای ارسال نظر کلیک کنید