در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  برای حفظ محیط زیست استفاده از برق حرارتی بهتر است یا برق آبی چرا

  1 بازدید

  برای حفظ محیط زیست استفاده از برق حرارتی بهتر است یا برق آبی چرا را از سایت نکس درجه دریافت کنید.

  درسـ جو

  جواب فعالیت های درس هفتم مطالعات پایه ششم

  فعالیت۲

  باتوجه به آنچه درباره ی آب و هوا و رودهای ایران می دانید بگویید؟ چرا در کشور ما تولید برق آبی از برق حرارتی بسیار کمتر است؟

  جواب:زیرا بخش وسیعی از کشور ما در منطقه ی خشک و نیمه خشک قرار داشته و جزء کشورهای کم باران جهان است و منابع آبی محدودی دارد.

  فعالیت۳

  برای حفظ محیط زیست استفاده از برق حرارتی بهتر است یا برق آبی؟چرا؟

  جواب:براق آبی بهتر است. زیرا برق حرارتی از سوزاندن سوخت های فسیلی به دست می آید که محیط زیست را آلوده می کنند ولی برق آبی آلودگی ایجاد نمی کند.

  مطلب مرتبط:

  بیشتر نیروگاه‌های برق-آبی انرژی مورد نیاز خود را از انرژی پتانسیل آب پشت یک سد تأمین می‌کنند. در این حالت مقدار انرژی تولیدی از آب به حجم آب پشت سد و اختلاف ارتفاع بین منبع و محل خروج آب سد وابسته‌است. به این اختلاف ارتفاع، ارتفاع فشاری می‌گویند و آن را با H (مخفف Head) نمایش می‌دهند.

  در واقع میزان انرژی پتانسیل آب با ارتفاع فشاری آن متناسب است. برای افزایش فاصله یا ارتفاع فشاری، آب معمولاً برای رسیدن به توربین آبی فاصله زیادی را در یک لوله بزرگ (penstock) طی می‌کند.

  نیروگاه آب تلمبه‌ای، نوعی دیگر از نیروگاه آبی است. وظیفهٔ یک نیروگاه آب تلمبه‌ای پشتیبانی شبکه الکتریکی در ساعات اوج مصرف (ساعات پیک) است. این نیروگاه تنها آب را در ساعات مختلف بین دو سطح جابجا می‌کند.

  در ساعاتی که تقاضا برای انرژی الکتریکی پایین است با پمپ کردن آب به یک منبع مرتفع انرژی الکتریکی را به انرژی پتانسیل گرانشی تبدیل می‌کند. در زمان اوج مصرف، آب دوباره از مخزن به سمت پایین جاری می‌شود و با چرخاندن توربین آبی موجب تولید برق و رفع نیاز شبکه می‌شود

  تحقیق مطالعات درباره برای حفظ محیط زیست استفاده از برق حرارتی بهتر است یا برق آبی

  تحقیق در مورد برای حفظ محیط زیست استفاده از برق حرارتی بهتر است یا برق آبی

  منبع مطلب : darsjo.blog.ir

  مدیر محترم سایت darsjo.blog.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  برق حرارتی بهتر است یا برق ابی

  با عرض سلام خدمت دوستان عزیز ، تعدادی از دوستان در مورد سوال « برای حفظ محیط زیست ، استفاده از برق حرارتی بهتر است یا برق آبی ؟ چرا ؟ » توضیح بیشتری خواسته بودند . همان طور که دوستان در این درس مطالعه کردند ، دانستند که برای تولید برق حرارتی در کارخانه های تولید برق ، باید سوخت های فسیلی را بسوزانند ؛ تا آبی که در دیگ های بزرگ تولید بخار وجود دارد ، گرم شود و به بخار تبدیل شود و بخار تولید شده به سوی توربین های مخصوص هدایت شود و توربین ها را بچرخاند تا برق تولید شود . که این سوختن سوخت های فسیلی محیط زیست را آلوده می کند .

  اما تولید  برق آبی ، به این صورت است که روی رودخانه ها سد می بندند و  مجراهای خاصی ( کانال های مخصوصی ) برای هدایت آب به سمت توربین ها می سازند که وقتی ارتفاع آب به اندازه ی کافی بالا آمد ،دریچه ی مجراها را باز کرده و در انتهای این مجراها توربین هایی قرار می دهند ، که وقتی آب با سرعت به توربین ها می رسند ، آن ها را می چرخانند و برق تولید می کنند . اگر دقت کنید در روش تولید برق آبی ، موردی برای آلودگی محیط زیست به وجود نمی آید . ( به عکس دقت کنید )

  منبع مطلب : dabestan-shahed123.blogfa.com

  مدیر محترم سایت dabestan-shahed123.blogfa.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  برای حفظ محیط زیست استفاده از برق حرارتی بهتر است یا برق آبی چرا صفحه 36 مطالعات اجتماعی ششم

  منبع مطلب : nexload.ir

  مدیر محترم سایت nexload.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  رها 4 ماه قبل
  0

  خیلی عالیی

  یسنا 1 سال قبل
  1

  منم نمی دانم

  محمد داود محمدی 1 سال قبل
  0

  من. نمی دانم من از شما تقازو دارم که جوب بدهید

  برای ارسال نظر کلیک کنید