در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  برای جلوگیری از هدر رفتن گرما چه کارهایی باید انجام دهیم

  1 بازدید

  برای جلوگیری از هدر رفتن گرما چه کارهایی باید انجام دهیم را از سایت نکس درجه دریافت کنید.

  برای جلوگیری از اتلاف گرما و انرژی گرمایی خانه چه کنیم؟

  برای جلوگیری از اتلاف گرما و انرژی گرمایی خانه چه کنیم؟

  با فرا رسیدن فصل سرما، حفظ انرژی گرمایی و در تعادل نگه داشتن درجه حرارت خانه اهمیت زیادی پیدا می‌کند. احتمالاً برای شما هم پیش آمده است که با وجود مصرف انرژی بالا و یا بالا بودن درجه حرارت وسیله گرمایشی، گرمای مورد انتظارتان در خانه ایجاد نشده باشد. این  اتفاق به علت اتلاف انرژی گرمایی در خانه شما رخ می‌دهد. اما علت اصلی این اتلاف گرما چیست؟ و چطور می‌توان جلوی آن را گرفت؟

  از جمله راه‌های اتلاف انرژی گرمایی در خانه عبارت است از: رعایت نکردن استانداردهای ساختمان‌سازی، وجود درزهای اطراف در و پنجره‌ها و اهمیت ندادن به سرویس پکیج یا دیگر وسایل گرمایشی خانه. در ادامه با بررسی هر مورد راهکاری برای جلوگیری از اتلاف گرما از آن طریق شرح داده خواهد شد.

  درزگیری درها و پنجره‌ها راهی برای کاهش اتلاف گرما

  اتلاف گرما


  استفاده از پنجره‌های دو جداره راهی برای کاهش اتلاف گرما

  بیشترین اتلاف انرژی گرمایی در خانه از طریق پنجره‌ها صورت می‌گیرد. یکی از بهترین راه‌های مقابله با اتلاف گرما، استفاده از پنجره‌های دو جداره است.

  اتلاف گرما


  استفاده از پرده‌های ضخیم راهی برای کاهش اتلاف گرما

  شما هم به زیبایی خانه‌تان اهمیت می‌دهید؟ بدون شک پرده‌ شیک و آراسته نقش مهمی در زیبایی خانه‌ها دارند. شما از همین آراستگی نیز می‌توانید به نفع خود استفاده کرده و هم زمان جلوی اتلاف گرما را بگیرید.

  اتلاف گرما


  پوشاندن دریچه کولر راهی برای کاهش اتلاف گرما

  ممکن است دریچه‌های کولر نیز از نقاط اتلاف انرژی گرمایی در خانه شما باشند. حتی اگر این دریچه‌ها از نظر اندازه کوچک و محدود باشند، بازهم اتلاف گرما از آن‌ها قابل چشم‌پوشی نخواهد بود.

  اتلاف گرما

  تنظیم درجه ترموستات

  چنانچه موارد قبلی اشاره شده در مقاله را به خوبی رعایت کرده باشید، بهتر است درجه ترموستات موتورخانه را نیز مجدداً تنظیم کنید.

  هواگیری رادیاتور شوفاژ و سرویس پکیج

  شاید شنیده باشید در خانه‌هایی که از  سیستم گرمایشی پکیج استفاده می‌کنند، اغلب با وجود دمای مناسب ترموستات از گرم نشدن شوفاژها گلایه وجود دارد. علت به وجود آمدن این مشکل محبوس شدن هوا در داخل شوفاژ است. اگر شما هم با این مشکل روبه‌رو هستید می‌توانید با تماس گرفتن با نزدیک‌ترین خدمات تأسیساتی، هواگیری رادیاتور شوفاژ خود را به تکنسین‌های این حرفه بسپارید.

  اتلاف گرما


  عایق کردن خانه و ایزوگام پشت بام

  اتلاف گرما

  راهکارهای شرح داده شده در این مقاله از جمله موارد مهم در جلوگیری از اتلاف انرژی گرمایی در خانه‌ است. هر مورد را به دقت مطالعه کنید و چنانچه خانه شما در آن مورد نقصی داشته باشد دست به کار شوید تا روزهای زمستان دلپذیر و گرمی را برای خود رقم بزنید.

  منبع مطلب : kilid.com

  مدیر محترم سایت kilid.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  مأموریت: محافظت از گـرما

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 7 ماه قبل
  0

  من فقط جواب رو میخوام

  مهدی 2 سال قبل
  1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید