در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت در سال 99

  1 بازدید

  بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت در سال 99 را از سایت نکس درجه دریافت کنید.

  طرح بازنشستگی پیش از موعد

  طرح بازنشستگی پیش از موعد

  طرح بازنشستگی پیش از موعد در جلسه علنی روز سه شنبه، ۲۷ آبان ماه مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شده است.

  جزئیات طرح جدید بازنشستگی پیش از موعد | شرط سنی حذف می‌شود؟

  نماینده مردم مهاباد در مجلس در مورد طرح جدید بازنشستگی پیش از موعد گفت: بر اساس طرح جدید آقایان با ۲۵ سال و بانوان با ۲۰ سال سابقه کار بازنشسته می‌شوند. همچنین بازنشسته شدن کارمندان نیازی به تایید مدیر یا رئیس اداره مربوطه ندارد و شرط سنی سابق از این طرح حذف شده است.

  به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، جلال محمودزاده در مورد جزییات طرح بازنشستگی پیش از موعد که ۲۷ آبان ماه در مجلس اعلام وصول شد، اظهار کرد: این طرح شبیه طرح های گذشته نیست و شرط سنی ندارد. در قوانین گذشته کار کردن چندین ساله یک آقا یا خانم کارمند برای بازنشستگی کافی نبود و باید به حد مشخص سنی می‌رسیدند تا بازنشسته شوند ولی این طرح این بند را حذف کرده است.

  رئیس فراکسیون اهل سنت مجلس که از امضا کنندگان طرح بازنشستگی پیش از موعد است، در مورد فواید این طرح گفت: یکی از بندهایی که طرح‌های گذشته داشت این بود که رئیس هر نهاد یا اداره باید با بازنشستگی هر فرد موافقت می کرد. ما در این طرح این بند را حذف کردیم و همه را به صورت مساوی دیده‌ایم.

  نماینده مردم مهاباد در مجلس با بیان که طرح جدید بازنشستگی پیش از موعد باعث جوان‌گرایی می‌شود، تصریح کرد: طبق این طرح آقایان با ۲۵ سال و خانم‌ها با ۲۰ سال سابقه کار بازنشسته می شوند و حقوق ۳۰ روزه می گیرند. هم اکنون سه تا پنج میلیون نفر جوان فارغ التحصیل جویای کار داریم که می توانند در دستگاه های اجرایی مختلف به کار گرفته شوند. طبق قانون قدیم به ازای هر سه بازنشسته یک نیروی جدید در ادارات استخدام می شد که در طرح جدید این تبصره برداشته شده است.

  وی با بیان اینکه قوانین قبلی نیروهای جوانان را هدر می‌داد، گفت: آموزش عالی ما نیز اشکالاتی دارد چرا که فقط برای صدور مدرک و آموزش نظری فعالیت می‌کند. آموزش عملی و آماده‌سازی برای فضای کار در دانشگاه های ما جایی ندارد. مثلا نمی توانیم بگوییم که فارغ التحصیل یک رشته دانشگاهی یک نیروی متخصص کاری است پس به موازات این طرح ساختار دانشگاه ها و آموزش عالی باید تغییر کند.

  محمودزاده تاکید کرد: قوانین قبلی جوانان را ناامید کرده بود و آمار مهاجرت های قانونی و غیر قانونی را به شدت افزایش داده بود. حسن این طرح در صورت تصویب این است که جوانان متخصص که علم روز را به خوبی می‌دانند به ادارات می فرستند تا به صورت علمی اقدام به ارائه خدمات کنند. این طرح جدید در برابر بسیاری از قوانین نانوشته ای است که این روزها در کشور ما ایجاد می شود. مثل اینکه دستگاه‌های اجرایی به بهانه‌های مختلف بازنشستگان را بکار می گیرند.

  وی همچنین در مورد وضعیت کنونی این طرح در مجلس گفت: این طرح به امضای چندین نماینده رسیده و به زودی برای بررسی بیشتر به کمیسیون اجتماعی می رود تا در آینده‌ای نزدیک در صحن علنی مجلس بررسی و نهایی شود.

  متن کامل طرح بازنشستگی پیش از موعد:

  ریاست محترم مجلس شورای اسلامی

  احتراماً طرح ذیل که به امضای ۳۹ نفر از نمایندگان رسیده است، جهت طی مراحل قانونی تقدیم میشود.

  مقدمه (دلایل توجیهی):

  باعنایت به عدم پیش بینی شرایط بازنشستگی پیش از موعد در قوانین و مقررات حاکم و تقاضاهای زیاد از سوی برخی کارکنان دولت و به منظور کمک به بازار کار و اشتغال جوانان و کاهش هزینه‌های جاری دستگاه‌ها، پیشنهاد ذیل برای ایجاد زمینه بازنشستگی پیش از موعد کارکنان در طول اجرای قانون بودجه سال ۹۹ تقدیم می‌گردد.

  لذا طرح ذیل تقدیم می‌شود:

  عنوان طرح:

  ماده واحده- کلیه دستگاه‌هایی که به نحوی از بودجه عمومی استفاده می‌نمایند می‌توانند با رعایت شرایط ذیل نسبت به بازنشستگی کارمندان خود اقدام نمایند و صندوق‌های بازنشستگی ذیربط مکلف به اجرای آن می‌باشند.

  ۱- حداقل ۲۵ سال سابقه پرداخت حق بیمه برای کارمندان مرد

  ۲- حداقل ۲۰ سابقه پرداخت حق بیمه برای کارمندان زن

  ۳- رعایت شرط سنی الزامی نیست

  ۴- بازنشستگی طبق شرایط مذکور، بدون سنوات ارفاقی و با پرداخت حقوق بازنشستگی براساس سوابق پرداخت حق بیمه می‌باشد.

  ۵- ارائه درخواست از سوی کارمند و موافقت بالاترین مقام اجرائی دستگاه الزامی است.

  نمایندگان پیشنهاد دهنده:

  مهدی عیسی زاده - محمد باقری - مهدی شریفیان - سیدجواد حسینی کیا - ذبیح الله اعظمی ساردوئی - صدیف بدری - علی جدی - احمد محرم زاده یخفروزان - علی رضائی - حسین حاتمی - حسینعلی شهریاری - محمدصالح جوکار - جلیل مختار - قاسم ساعدی - سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی - شیوا قاسمی پور - رضا حاجی پور - عبدالعلی رحیمی مظفری - سیدعلی یزدی خواه - بهروز محبی نجم آبادی - پرویز اوسطی - سیدکاظم دلخوش اباتری - فاطمه محمدبیگی - احسان ارکانی - رضا آریان پور - انور حبیب زاده بوکانی - جلال محمودزاده - حسن نوروزی - غلامرضا منتظری - موسی احمدی - سیدجلیل میرمحمدی میبدی - فریدون حسنوند - جبار کوچکی نژادارم ساداتی - علی علی زاده - سیدناصر موسوی لارگانی - بهزاد رحیمی - احمدحسین فلاحی - فرهاد بشیری - جواد نیک بین

  مقررات مرتبط:

  - آیین‌نامه اجرایی قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت

  - قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت

  منبع مطلب : shenasname.ir

  مدیر محترم سایت shenasname.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت

  قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت (مصوبه مورخ 5/6/1386 مجلس شورای اسلامی)

  ماده واحده- به دولت اجازه داده می شود از تاریخ تصویب این قانون ظرف مدت سه سال کارکنان رسمی، پیمانی و قراردادی وزراتخانه و مؤسسات دولتی را که حداقل بیست و پنج سال سابقه خدمت قابل قبول داشته باشند با حداکثر پنج سال سنوات ارفاقی بدون شرط سنی در صورت تقاضای کارکنان و موافقت دستگاه متبوع خود بازنشسته نماید. پاداش پایان خدمت این قبیل کارکنان بر اساس سی سال پرداخت خواهد شد. حداقل سنوات قابل قبول برای استفاده از این حکم بیست سال و حداکثر سنوات ارفاقی آنها پنج سال خواهد بود. پاداش پایان خدمت این قبیل کارکنان بر اساس سنوات خدمت قابل قبول آنان محاسبه و پرداخت خواهد شد.

  تبصره ۱- دستگاه های اجرایی مشمول این قانون مکلفند بار مالی ناشی از اجرای این قانون در سال ۱۳۸۶ را از محل اعتبارات سال جاری خود پرداخت نمایند. اعتبار مورد نیاز برای سالهای آتی در قوانین بودجه سنواتی کل کشور پیش بینی و تأمین خواهد شد.

  تبصره ۲- سهم صندوق های بازنشستگی بابت پرداخت حقوق بازنشستگی و نیز کسور بازنشستگی و یا حق بیمه سهم مستخدم و کارفرما نسبت به سنوات ارفاقی از محل اعتبارات تبصره (۱) تأمین و به صندوق‌های مذکور پرداخت خواهد شد.

  تبصره ۳- شرکت‌های دولتی و مؤسسات و نهادهای عمومی غیردولتی می توانند صرفاً با استفاده از منابع مالی خود، کارکنان واجد شرایط خود را به نحو مقرر در این قانون بازنشسته نمایند.

  تبصره ۴- کارکنانی که به استناد این قانون بازنشسته می شوند از حقوق و مزایای سایر قوانین که برای کارکنان بازنشسته در نظر گرفته شده است بهره مند خواهند بود.

  تبصره ۵- آیین نامه اجرایی این قانون حداکثر ظرف مدت سه ماه از تاریخ تصویب بنا به پیشنهاد سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و وزارت رفاه و تأمین اجتماعی تهیه و به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید.

  قانون فوق مشتمل بر ماده واحده و پنج تبصره در جلسه علنی روز دوشنبه مورخ پنجم شهریورماه یکهزار و سیصد و هشتاد و شش مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ ۱۲/۶/۱۳۸۶ به تأیید شورای نگهبان رسید.

  غلامعلی حداد عادل- رییس مجلس شورای اسلامی

  منبع مطلب : shenasname.ir

  مدیر محترم سایت shenasname.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  طرح مجدد بازنشستگی پیش از موعد

  طرح مجدد بازنشستگی پیش از موعد

  طرح بازنشستگی پیش از موعد در جلسه علنی روز سه شنبه ۲۷ ابان ماه مجلس اعلام وصول شد

  متن طرح:

  احتراما طرح ذیل که به امضا ۳۹ نفر از نمایندگان مجلس رسیده جهت طی مراحل قانونی تقدیم میشود.

  باعنایت به عدم پیش بینی شرایط بازنشستگی پیش ازموعد درقوانین و مقررات حاکم و تقاضاهای زیاد از سوی برخی از کارکنان دولت و به منظور کمک به بازارکار و اشتغال جوانان و کاهش هزینه های جاری دستگاهها ، پیشنهاد ذیل برای ایجاد زمینه بازنشستگی پیش ازموعد کارکنان در طول اجرای قانون بودجه سال ۹۹ تقدیم می گردد.

  عنوان طرح: طرح بازنشستگی پیش ازموعد

  ماده واحده – کلیه دستگاهایی که به نحوی از بودجه عمومی استفاده می نمایند می توانند با رعایت شرایط ذیل نسبت به بازنشستگی کارمندان خود اقدام نمایندوصندوق های بازنشستگی ذیربط مکلف به اجرای آن می باشند.

  منبع مطلب : www.accpress.com

  مدیر محترم سایت www.accpress.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 4 ماه قبل
  0

  درمورد مشاغل وحشتناک سخت وشکنجه دار که درمدت ۱۰سال وکشیدن کار صدساله وفشرده دراین مدت دیگه از این کارمند نه بَرده بدبخت چی باقی میمونه یه جسم شَل وشکسته وزندگی متلاشی پس لطفا"تصویب بفرماید .

  مهدی 6 ماه قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید