در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  اگر کشوری کشور دیگر را تهدید به حمله نظامی کند در این حالت تهدید از چه نوعی است

  1 بازدید

  اگر کشوری کشور دیگر را تهدید به حمله نظامی کند در این حالت تهدید از چه نوعی است را از سایت نکس درجه دریافت کنید.

  حمله به ایران؛آخرین حیله ترامپ پیش از خداحافظی

  حمله به ایران؛آخرین حیله ترامپ پیش از خداحافظی

  به گزارش خبرآنلاین، تریتا پارسی رئیس اندیشکده کوئینسی آمریکا در تازه‌ترین یادداشت خود با عنوان «حمله به ایران، ممکن است آخرین مکر ترامپ پیش از خداحافظی باشد» نوشت:

  تحرکات اخیر پنتاگون در خاورمیانه (برای جلوگیری از هر گونه اقدام از سوی ایران در آستانه سالگرد ترور(شهید سپهبد قاسم سلیمانی)، همراه با گزارش رسانه های اسرائیلی مبنی بر درخواست عربستان و اسرائیل از ترامپ برای بمباران ایران قبل از ترک دفترش، گمانه زنی ها پیرامون چند هفته فاجعه بار را تقویت می کند.

  در چهار سال گذشته، دولت ترامپ بیش از هر کشوری ایران را تهدید به جنگ کرده است. از ماه اکتبر، پنتاگون 2000 نیروی نظامی و یک اسکادران دیگر از هواپیماهای جنگنده را به عربستان وهمچنین سه بار بمب افکن هایB 52 را به منطقه فرستاده است.علاوه بر اینها، اسرائیل نیز که ترور ماه گذشته دانشمند هسته ای ایران را تقریبا به عهده گرفته یک زیر دریایی هسته ای را به خلیح فارس فرستاده است. هدف تمام این اقدامات بازدارندگی است. کنت فرانک مک کنزی، فرمانده نیروی سنتکام می گوید: این اقدامات برای جلوگیری از هر گونه حمله احتمالی دشمن است و ایالات متحده می‌خواهد نشان دهد که آماده پاسخگویی به هرگونه تهاجمی است که متوجه منافعش باشد.

  جای تعجب ندارد اگر ایران این اقدامات را تحریک و تهدید تفسیر کند، درست مانند درک ایالات متحده از حضور فرضی کشتی های جنگی ایران در سواحل فلوریدا. در این میان، سرپیچی دولت ترامپ از دیدار دولت در حال گذار بایدن با آژانس های اطلاعات دفاعی ایالات متحده، نگرانی ها را بیشتر می کند. برخی بر این باورند که این اقدام دولت چه بسا نشانه‌ای از هرگونه عملیات برنامه ریزی شده یا قریب الوقوع باشد. 

  کل سیاست دولت ترامپ در رویارویی با ایران فاجعه بار بوده و ترامپ توانایی یادگیری از تجربیات گذشته را ندارد. به علاوه، گذشته نشان می دهد که هر چه ترامپ ناامید تر باشد، بی پرواتر می شود.  آیا ترامپ می تواند به امید ایجاد هرج و مرج کافی برای جلوگیری از روی کارامدن دولت بایدن در ماه ژانویه، دست به اقدامی بزند؟ هرچند هیچ دلیلی وجود ندارد که این قمار جواب دهد اما غیر معقول بودن این گزینه دلیل قانع کننده ای نیست تا ترامپ دست به امتحان آن نزند. دست کم او می تواند حمایت گسترده تر اونجلیکال هایی که تا به حالا نیز گوش به فرمان آنها بوده را به دست آورد.
  حتی اگر رویارویی با ایران از رئیس جمهورشدن بایدن جلوگیری نکند، ترامپ می تواند اینگونه ارزیابی کند که برای همیشه توافق هسته ای را از بین می برد و حمایت همیشگی اونجلیکال ها را به دست آورد. با ارزیابی های ترامپ، چه بسا با چند هفته از خطرناک ترین دوران ریاست جمهوری او روبرو باشیم.

  310 310

  منبع مطلب : www.khabaronline.ir

  مدیر محترم سایت www.khabaronline.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  نظر کاربران خبرآنلاین درباره تهدیدات نظامی آمریکا علیه ایران

  نظر کاربران خبرآنلاین درباره تهدیدات نظامی آمریکا علیه ایران

  به گزارش خبرآنلاین، دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی آمریکا بار دیگر ایران را تهدید به حمله نظامی کرده که با پاسخ تند ظریف وزیر خارجه ایران مواجه شد. اقدامات نظامی امریکا این روزها در منطقه شدت بیشتری گرفته است از تخلیه سفارت در بغداد تا ارسال بمب افکن بی 52 به منطقه.این تحرکات همچنان ادامه دارد و اسرائیل آمریکا تا حدودی از بیم حملات ایران به موجب قصاص ترور شهید سردار قاسم سلیمانی به حالت آماده باش درامده اند.

  خبرآنلاین در یک نظرخواهی از مخاطبان خود خواست برای ما بنویسند که راهبرد ایران مقابل اقدامات اخیر آمریکا چگونه باید باشد که به نفع منافع ملی ما تمام شود؟

  70 درصد مخاطبانی که نظرات خود را ارسال کرده اند ایران را دعوت به صبر استراتژیک کرده و می گویند مسئولان اقدامی نکنند که منجر به تحریک دشمن شود اما درصد دیگر کاربران می گویند ایران باید یک پاسخ کوبنده به دشمن دهد تا به زعم آنها امریکا غلط زیادی نکند! در ادامه برخی از نظرات شما را می خوانیم:

  کاربری به نام اهری نوشت: وارد بازی اعراب و ترکیه واسرائیل نشویم و مدبرانه اداره ماجرا را به وزارت خارجه بسپاریم و از دادن شعارهای غیر قابل عمل خود داری کنیم

  مخاطبی در پاسخ نوشت: جناب اهری از نظر شما مدبرانه یعنی این شرایط ادامه داشته باشد امیدوارم یک بار برای همیشه تکلیف مشخص شود

  پژمان نوشت:یک هفته مانده بود به حمله آمریکا به عراق، خدا بیامرز آقای رفسنجانی تو تلوزیون گفت که محاله آمریکا به عراق حمله کنه. اما حمله کرد و صدام رو سرنگون کرد. خدا به همه مون رحم کنه.

  حسنعلی نیز نوشت:به نظرم رفتار معقول و منطقی را باید از دو جنبه داخلی و منطقه ای دید یعنی هم باید مراقب غضنفرهای داخلی بود که اوضاع را بهم نریزند و هم باید مواظب خودشیفته های منطقه ای بود که در اخرین روزهای حضور ترامپ در کاخ سفید بدجور جوگیر نشوند.

  مخاطب بی نامی با اشاره به حمله تندروهای داخلی به سفارت عربستان نوشت: چه خوشایند ما باشه و چه خوشایند ما نباشه ، باید بپذیریم که با رفتارهای یکسری افراد تندرو و حمله به سفارت خانه ها ، روابط خودمون رو با همسایه هامون خراب کردیم و همین امر باعث شد که پای رژیم منحوس اسرائیل به منطقه باز بشه و پشت سر اون ترامپ و همینطور با خراب شدن روابطمون با امارات و عربستان و ... راههای دور زدن تحریم ها هم برای ما سخت تر و سخت تر شد. تا موقعی که افراد تندرو هر کاری میخوان میکنن و بازخواست نمیشن ، نتیجش همین هست . منزوی تر شدن در دنیا و نداشتن هیچ دوست و حامی ! باید با تمام توان دیپلماتیک سعی به عادی سازی روابط حداقل با همسایه های خودمون داشته باشیم و در کنارش بتونیم با اروپایی ها به توافق برسیم و سعی کنیم از سطح تنش ها کم کنیم ! متاسفانه الان به شدت از لحاظ منطه ایی منزوی شدیم ! و این سیاست نا خودآگاه به جنگ ختم خواهد شد چه با وجود ترامپ چه بایدن ! باید افراد تندرو کنترل بشن ! مصوبه جدید مجلس هم خودش باعث افزایش رویارویی نظامی شده ( خروج از برجام و ان پی تی )

  بی نام دیگری نوشت: به نظرم نگران اقدامات ترامپ نباشیم، این جنگ داخلی که بین دولت و مجلس درگرفته تبعاتش خیلی بیشتر از اقدامات نظامی امریکا خواهد بود، خدا بهمون رحم کنه

  بی نام دیگری نیز با اشاره به اختلافات جناحی در ایران نوشت: تنش زدایی ، عادی سازی روابط ، مذاکرات منسجم ( مذاکره به معنی وادادگی نیست و دیکته نوشتن ولی در عین حال مذاکره یک بده و بستان هستن همه طرفین باید چیزی بدهتد تا چیزی دریافت کنن ) ، روی کار آمدن مسئولین که بجای رفتار پوپولیستی واقعا خبره و متخصص باشن در کارشون و کنترل افراد تندرو که زیر اسم انقلابی و ... رفتارهایی میکنن که آب در آسیاب دشمن میریزن.

  کاربر بی نامی در پاسخ به کامنت بالا نوشت: یک مقام رسمی کشور هم در خاک عراق ترور شد که اصلا اشکالی ندارد! پیش به سوی عادی سازی روابط!!!

  کار بری دیگری در پاسخ به نظر بالا نوشت: جناب بی نام ، شما درست می گید ، با تمام کشور ها سر جنگ داشته باشیم ، شما هم کماکان به حمله کردن به سفارت ها ادامه بدید ! اصلا اعلام جنگ کنید ! ببینم رفتار شما جلوگیری میکنه از کشته شدن افراد بی گناه ؟ از ترور افراد سرشناس کشور مثل سردار شهید حاج قاسم سلیمانی ؟ به علاوه اجازه ترور و پرواز پهپادهای آمریکایی از طرف عراقی ها صادر شد ( به گفته نخست وزیر سابق ) ، مکان و زمان فرود هواپیما از طرف عراقی ها و سرویس اطلاعاتی عراق لو رفت به آمریکایی ها ! چرا به سفارت عراق حمله نکردید ؟ چرا کماکان میگید برادران عراقی ! به علاوه دوست جنگ طلب و کاسب تحریم و جنگ ، به نظر من اگر بصورت حتی صوری برای وقت کشی مذاکره می کردیم ، هیچوقت این اتفاق تلخ هم برای شهید سلیمانی نمی افتاد و یک انسان ارزشمند جونش رو از دست نمیداد .به علاوه خود سردار سلیمانی نه تنها یک نظامی برجسته بود بلکه یک سیاستمدار کار کشته بود و این شکلی نبود که اهل مذاکره نباشه شما درست نشناختی ! مذاکره کردن و عادی سازی روابط در جهت منافع ایران و ملت اولویت هست و شهدا هم در جهت حفظ آرامش وامنیت و رفاه ملت شهید شدن . احساسی نمیشه تصمیم گرفت

  مخاطب دیگری نوشت: بهترین کار در این سه هفته باقیمانده از دولت فعلی امریکا تحریک نکردن ترامپ تحت هیچ شرایطی حتی در حد کلام و لفظ هست .بعضی ها چه در داخل و چه در خارج به دنبال ایجاد درگیری هستند تا از توافق احتمالی ایران با طرف های غربی جلوگیری کنند. نتیجه جنگ جز فلاکت و بدبختی برای مردم ایران نخواهد بود.

  310 310

  منبع مطلب : www.khabaronline.ir

  مدیر محترم سایت www.khabaronline.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 10 ماه قبل
  1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید