در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  اگر نیروی جاذبه نباشد ما در زندگی با چه مشکلاتی مواجه می شویم

  1 بازدید

  اگر نیروی جاذبه نباشد ما در زندگی با چه مشکلاتی مواجه می شویم را از سایت نکس درجه دریافت کنید.

  در صورت نبود جاذبه چه اتفاقی در زمین می افتد؟

  بسیاری از مردم در حال حاضر تصوری به شکل امواج گرانشی از جاذبه دارند. همگی ما به نوعی با نیروی گرانش آشنایی داریم و در زندگی با آن مواجه شده‌ایم . شما ممکن است زمانی متوجه این رویارویی شوید که به هوا پریده‌اید. برخلاف برخی تصورات بلندپروازانه همچون موجودات خیالی مانند سوپرمن که نیروی جاذبه تاثیری بر آنها ندارد باید گفت که ما همگی جذب زمین می شویم. اما اگر این نیرو نباشد چه اتفاقی رخ می‌دهد؟

  در صورت نبود جاذبه چه اتفاقی در زمین می افتد؟

  نیروی جاذبه موردی است که همیشه با آن سروکار داریم اما شاید به قدری درگیر اتفاقات روزانه‌ی اطراف خود هستیم که وجود این نیرو را فراموش می‌کنیم.

  اما چه اتفاقی می افتد اگر نیروی جاذبه از کار بیفتد ؟

  علم فیزیک معتقد است که چنین اتفاقی هرگز رخ نخواهد داد، البته این موضوع باعث توقف افکار برخی مردم در این رابطه نشده است. در اینجا ما بر مبنای نظر کارشناسان به شما خواهیم گفت که اگر نیروی جاذبه ناگهان متوقف شود چه اتفاقاتی روی خواهد افتاد. جی باکی، یک پزشک و فضانورد ناسا است. او تاثیرات نبود جاذبه بر بدن انسان را در کنفرانس Ted بررسی کرده است.

  Buckey می گوید که بدن ما با یک محیط گرانشی شبیه زمین سازگار شده است. اگر ما مدتی از عمرمان را در محیطی که میزان جاذبه آن با زمین متفاوت است بگذرانیم، بدن ما تغییراتی خواهد کرد. امروزه ثابت شده است که فضانوردان با کاهش توده استخوانی، کاهش قدرت بافت عضلانی و همچنین تغییراتی در احساسشان از تعادل در فضا رو به رو می‌شوند.

  در صورت نبود جاذبه چه اتفاقی در زمین می افتد؟

  Kevin Fong در این رابطه می گوی که نبود جاذبه مشکلات دیگری را نیز به همراه می‌آورد. به دلایل نامشخصی، تعداد گلبول‌های قرمز ما کاهش می‌یابند و ما دچار نوعی کم خونی فضایی می‌شویم . زخم‌ها دیرتر بهبود می یابند و سیستم ایمنی بدن ما قدرت خود را از دست می‌دهد. حتی خواب ما نیز در صورت قطع یا تضعیف جاذبه دچار اختلالاتی می شود.

  این اتفاقات تنها مدت کوتاهی پس از مواجهه با فضا رخ خواهند داد. حالا اگر بدن شما بدون وجود جاذبه در حال رشد باشد، چه اتفاقی رخ خواهد داد؟ Buckey به برخی از پرسش‌ها در رابطه با اتفاقاتی که بر سر سیستم‌هایی مانند ماهیچه‌ها، سیستم تعادلی بدن، قلب و یا رگ های خونی شما می‌افتد، می‌پردازد .

  دلایل خوبی در این زمینه وجود دارند که رشد بدن به شیوه‌ای متفاوت اتفاق خواهد افتاد. Buckey به یک آزمایش در این رابطه اشاره می‌کند که در آن گربه‌ای که یک چشم او را بسته بودند در فضا رشد می‌کرد. او گفت که گربه در نهایت چشم خود را از دست داد و آن چشمش کور شد‌. در حقیقت بخش‌هایی از سیستم عصبی که منجر به ارتباط چشم با نواحی مرتبط به پردازش بینایی در مغز می‌شد توانایی رشد و نمو خود را از دست داده بودند زیرا چشم مربوطه هیچ پردازشی در مورد اطلاعات بصری انجام نداده بود. این رویداد ما را یاد این ضرب المثل قدیمی می اندازد که "یا از آن استفاده کنید یا از دستش بدهید."

  به نظر می‌رسد که سایر اعضای بدن ما نیز رفتاری مشابه را از خود نشان خواهند داد. اگر نیروی جاذبه نباشد، قلب، ماهیچه‌ها، استخوان‌ها و سایر اعضای بدن ما نیز به گونه‌ای متفاوت رشد خواهند کرد. وی گفت که اگر جاذبه متوقف شود، ما موارد نگران کننده‌تری نسبت به تاثیر طولانی مدت نبود جاذبه بر روی رشد جامعه انسانی خواهیم داشت.

  در صورت نبود جاذبه چه اتفاقی در زمین می افتد؟

  Karen Masters، ستاره شناس از دانشگاه پورتسموت انگلستان است و به بررسی عواقب فیزیکی نبود جاذبه از منظر یک ستاره شناس پرداخته است. اولین مشکل این است که زمین با سرعت زیادی در حال چرخش است. مثل حالتی که شما با داشتن وزنه‌ای به چرخیدن حول سرتان می‌پردازید. قطع نیروی جاذبه در این حال باعث می شود که تمام اشیا در امتداد خطی مستقیم از جدایششان از سطح زمین به پرواز در آیند .

  Masters می گوید به این ترتیب همگی از سطح زمین جدا خواهند شد. افرادی که در داخل ساختمان‌ها هستند از امنیت بیشتری برخوردارند زیرا ساختمان‌ها خیلی محکم به زمین متصل شده‌اند و حتی بدون جاذبه نیز آنها به زمین متصل خواهد ماند. (حداقل برای مدتی کوتاه)

  تمامی اشیاء دیگر نیز که به زمین وصل نشده‌اند به صورت شناور در فضا معلق خواهد ماند. اتمسفر زمین و اقیانوس‌های آن، رودخانه‌ها و همچنین دریاچه‌ها از جمله اولین مواردی خواهند بود که به سمت فضا گسیل خواهند شد.

  Jolene Creighton نیز می‌گوید که البته مانیز همگی خواهیم مرد. Masters می‌گوید نبود نیروی جاذبه ضایعات زیادی را متحمل زمین خواهد کرد و زمین احتمالا درهم خواهد شکست و به تکه‌هایی شناور در فضا تبدیل خواهد شد.

  در صورت نبود جاذبه چه اتفاقی در زمین می افتد؟

  بر مبنای ویدیو DNews، خورشید نیز سرنوشت مشابهی خواهد داشت. بدون وجود نیروی جاذبه که برای حفظ خورشید الزامی است، فشارهای شدید وارده در هسته خورشید منجر به تکه تکه شدن آن خواهد شد. سایر ستارگان موجود در جهان نیز سرنوشتی مشابه را تجربه خواهند کرد. با این حال آنها خیلی دور هستند و ممکن است دریافت نورهای گسیل شده قبلی آنها به شما چندین سالی طول بکشد.

  در نهایت باید گفت که هیچ توده‌ای از مواد مانند سیارات و ستارگان در جهان باقی نخواهد ماند. فقط یک توده از اتم‌ها و مولکولهایی که به دور خود می چرخند وجود خواهند داشت و همه چیز از بین خواهد رفت. این سناریو، که البته بار دیگر ذکر آن ضروری است که تقریبا غیرممکن است، نشان دهنده‌ی چگونگی دخالت نیروی جاذبه در رخدادهای جهانی است. بدون نیروی جاذبه هیچ چیز جالبی مانند سیارات یا دنیای جالب اینترنت وجود نخواهند داشت.

  نیروی جاذبه یکی از چهار نیروی بنیادین حاکم بر جهان است. سه نیروی دیگر نیز به نوبه خود حیاتی هستند. بدون وجود نیروهای هسته‌ای ضعیف و قوی و نیروی الکترومغناطیس، اتمها در هم خواهند شکست.

  نیروی جاذبه یکی از نیروهای آشنایی است که بر جهان ما حکم فرماست و احتمالا به همین دلیل است که ایده‌های ضدگرانشی جالب هستند و کشف امواج گرانشی، حتی اگر تاثیر مستقیم و ملموسی بر روی زندگی ما نگذارد، هیجان انگیز و جذاب هستند.

  منبع: زومیت

  منبع مطلب : www.asriran.com

  مدیر محترم سایت www.asriran.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  اگر نیروی جاذبه زمین نباشد چه خواهد شد؟

  اگر نیروی جاذبه زمین نباشد چه خواهد شد؟

  اگر نیروی جاذبه زمین نباشد چه خواهد شد؟ 

  همه کارهای که روی زمین انجام می شود و همچنین نظم کره زمین،به نیروی جاذبه مربوط می شود. اگر این نیرو نباشد چه خواهد شد؟ نیروی جاذبه یکی از 4 نیروی اصلی تشکیل دهنده طبیعت است. نیروی جاذبه یا گرانش در مقیاس‌های بزرگ اجسام، از نظر الکتریکی خنثی هستند. گرانش همان پدیده‌ای است که به آن جاذبه هم می‌گوییم و باعث می‌شود ما در هوا معلق نباشیم.

  از لحاظ علمی چنین چیزی غیرممکن است ولی قدرت تخیل ما انتها ندارد، اما چه اتفاقی می‌افتد اگر نیروی جاذبه از کار بیافتد؟ همراه پارس ناز باشید.در برخی از نقاط فضا مانند سیاهچاله ها، جاذبه به قدری شدید است که هر جسمی حتی نور را به طرف خود می‌کشد. ولی اگر به یکباره گرانش متوقف شود چه اتفاقی می‌افتد؟ 

  آیزاک نیوتن تا سال ۱۶۸۷، یعنی تقریبا تا ۲۲ سال پس از درک مفهوم اساسی گرانش نتایج محاسبات خود را به طور کامل منتشر نکرد. در این سال دستاوردهایش را در کتاب مشهور اصول که از آثار بزرگ اوست منتشر کرد. از دلایلی که باعث می‌‌شد او نتایج خود را انتشار ندهد،

  می‌توان به دو دلیل اشاره: یکی شعاع زمین، که برای انجام محاسبات لازم بود و آیزاک نیوتن آن را نمی‌دانست و دیگری، آیزاک نیوتن به‌طور کلی از انتشار نتایج کار خود ابا داشت زیرا مردی کمرو و درونگرا بود واز بحث و جدل نفرت داشت.

  اگر نیروی جاذبه زمین نباشد چه خواهد شد؟

  جی باکی «Jay Buckey»  پزشک و فصانورد ناسا، می‌گوید:بدن ما با یک محیط گرانشی شبیه زمین سازگار شده است. اگر زمان زیادی در جایی مثل ایستگاه فضایی که گرانش وجود ندارد زندگی کنیم، بدن ما تغییراتی خواهد کرد. امروزه ثابت شده است که فضانوردان با کاهش توده استخوانی، کاهش قدرت بافت عضلانی و همچنین تغییراتی در احساسشان از تعادل در فضا رو‌به‌رو می‌شوند.

  Kevin Fong در این باره می‌گوید که نبود جاذبه مشکلات دیگری را نیز به همراه می‌آورد. زندگی در شرایط بی‌وزنی به‌دلایلی که دقیقا برای ما مشخص نیست، می‌تواند تعداد گولبول‌های قرمز خون ما را کم کند که در این صورت دچار نوعی کم خونی فضایی «Space Anaemia» می‌شویم، زخم‌ها دیرتر بهبود می‌یابند

  و سیستم ایمنی بدن ما قدرت خود را از دست می‌دهد. جایی که گرانش وجود ندارد یا خیلی کم است، حتی خواب ما هم دچار اختلال می‌شود.این اتفاقات تنها مدت کوتاهی پس از مواجهه با فضا رخ خواهند داد،  ولی باکی پرسش دیگری برای برخی از پرسش‌ها در رابطه با اتفاقاتی که بر سر سیستم‌هایی مانند ماهیچه‌ها،

  سیستم تعادل، قلب و رگ‌های قلب می‌آید، مطرح می‌کند. باکی به یک آزمایش در این رابطه اشاره می‌کند که در آن گربه‌ای که یک چشم او را بسته بودند در فضا رشد می‌کرد. گربه روز به روز رشد می‌کرد و بدن او کامل می‌شد، ولی مدارهای عصبی که باید چشم بسته را به مغز وصل می‌کردند، هیچ وقت رشد نکردند و تکامل نیافتند،

   زیرا چشم مربوطه هیچ پردازشی در مورد اطلاعات بصری انجام نداده بود. به‌نظر می‌رسد که سایر اعضای بدن ما نیز رفتاری مشابه را از خود نشان خواهند داد. اگر گرانش وجود نداشته باشد، اندام‌هایی مثل قلب، رگ‌ها و استخوان‌ها به شکلی کاملا متفاوت رشد می‌کنند.

  اگر نیروی جاذبه زمین نباشد چه خواهد شد؟

  کارن مسترز «Karen Masters»، ستاره‌شناسی از دانشگاه پورتسموت انگلستان است و به بررسی عواقب فیزیکی نبود جاذبه از منظر یک ستاره شناس پرداخته است. ولی مشکل این است که زمین با سرعت خیلی زیادی دور خودش می‌چرخد. مثل این است که وزنه‌ای را به یک طناب وصل کرده باشید

  و آن را دور خودتان بچرخانید. قطع نیروی جاذبه در این حال باعث می‌شود که تمام اشیا در امتداد خطی مستقیم از سطح زمین به پرواز در‌آیند. بنابراین اگر از روی بدشانسی زمانی که گرانش خاموش می‌شود در خیابان باشید، حتما به آسمان می‌روید، از زمین خارج و نهایتا در فضا گم می‌شوید.

  افرادی که در داخل ساختمان‌ها هستند از امنیت بیشتری برخوردارند زیرا ساختمان‌ها خیلی محکم به زمین متصل شده‌اند و حتی بدون جاذبه نیز آنها به زمین متصل خواهد ماند.

  اگر نیروی جاذبه زمین نباشد چه خواهد شد؟

  در این صورت اجسامی که بر روی زمین هستند، سنگینی و وزنی نداشتند و از زمین به فضا می‌پریدند و همانجا می‌ماندند و باز نمی‌گشتند. آب‌های دریاها در جای خود نمی‌ماندند و به زودی در فضا پخش می‌شدند. همچنین اگر نیروی جاذبه زمین نبود، هوایی که کره زمین را فرا گرفته برگرد زمین نمی‌ماند و می‌رفت و زندگی برای موجودات به واسطه از بین رفتن هوا محال بود.

  ابرها معلق می‌ماندند و آب‌هایی که از زمین در اثر تبخیر خورشید بالا رفته بود، باز نمی گشت. بارانی نمی‌بارید و برفی نبود. نه جویی در زمین یافت می‌شد و نه رودی و دریایی در زمین باقی می‌ماند. و بالاخره اینکه نابودی حیات در زمین قطعی به نظر می‌رسید. از شگفتی های دیگر نیروی جاذبه، اثر جاذبه زمین بر چرخه سلولی، است.

  اگر نیروی جاذبه زمین نباشد چه خواهد شد؟

  مسترز می‌گوید که عدم وجود گرانش در نهایت باعث نابودی زمین می‌شود. زمین کم‌کم تکه‌تکه و قطعات آن در فضا شناور می‌شود. همین بلا بر سر خورشید هم می‌آید.  سایر ستارگان موجود در جهان نیز سرنوشتی مشابه را تجربه خواهند کرد. با این حال آنها خیلی دور هستند

  و ممکن است دریافت نورهای گسیل شده قبلی آنها به شما چندین سالی طول بکشد. درنهایت هیچ تجمع ماده‌ای مثل سیاره‌ها، ستاره‌ها یا کهکشان‌ها را نمی‌توانیم در عالم ببینیم، فقط سوپی از اتم‌ها و مولکول‌ها خواهیم داشت که بی‌هدف به این سو و آن سو می‌روند

  هیچ اتفاق خاصی هم برای آن‌ها نمی‌افتد. البته همانطور که اشاره کردیم این اتفاق هیچ وقت نمی‌افتد چرا که گرانش یکی از نیروهای بنیادین طبیعت است.

  اگر نیروی جاذبه زمین نباشد چه خواهد شد؟

  نیروی جاذبه ، یکی از چهار نیروی بنیادین جهان هستی

  نیروی جاذبه یکی از چهار نیروی بنیادین حاکم بر جهان است. سه نیروی دیگر نیز به نوبه خود حیاتی هستند. بدون وجود نیروهای هسته‌ای ضعیف و قوی و نیروی الکترومغناطیس، اتمها در هم خواهند شکست. با این حال گرانش شاید تنها نیروی بنیادین طبیعت است که ما هربار به هوا می‌پریم

  و هرگاه می‌دویم و راه می‌رویم آن را احساس می‌کنیم احتمالا به همین دلیل است که ایده‌های ضدگرانشی جالب هستند و کشف امواج گرانشی، حتی اگر تاثیر مستقیم و ملموسی بر روی زندگی ما نگذارد، هیجان انگیز و جذاب هستند.

  گجت نیوز

  منبع مطلب : www.parsnaz.com

  مدیر محترم سایت www.parsnaz.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  اگر نیروی جاذبه نبود چه اتفاقی می افتاد؟

  عکس شما

  منبع مطلب : 6in6.loxblog.com

  مدیر محترم سایت 6in6.loxblog.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  Zeiiiiiiiiiiniiiiiii 1 سال قبل
  0

  بیا برو بزار تو گوگل باد بیاد😐😐😂😂😂

  Zeiiiiiiiiiiniiiiiii 1 سال قبل
  0

  😐😐😐😐😑😑😑بیا برو اینا را برا انشا عمت بنویس

  ناشناس 1 سال قبل
  1

  اگر جاذبه نبود علم دانش هیچ چیزی نه معنایی داشت ونه میتوانستیم یاد بگیریم اگر جاذبه نبود تمام جهان نابود میشد

  سمیرا 1 سال قبل
  1

  خیلی خوب بود

  😈 1 سال قبل
  1

  من ی توضیح کوچیک میخوام نه اندازه ی کتاب😐

  امیر 2 سال قبل
  0

  اگر نیروی جاذبه نباشد ما در زندگی باچه مشکلاتی مواجه می شویم

  ناشناس 2 سال قبل
  1

  هیچی نفهمیدم

  0
  😈 1 سال قبل

  والا منم چیزی نفهمیدم😑🤐

  ناشناس 2 سال قبل
  2

  اثلا خوب نیست

  برای ارسال نظر کلیک کنید