در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  اگر در جنوب کشور دریا وجود نداشت چه مشکلاتی داشتیم

  1 بازدید

  اگر در جنوب کشور دریا وجود نداشت چه مشکلاتی داشتیم را از سایت نکس درجه دریافت کنید.

  درسـ جو

  اگر در جنوب کشور دریا وجود نداشت ما چه مشکلاتی داشتیم؟

  کشور ما دچار کم آبی شدیدی می شد و همچنین نمی توانستیم از طریق این دریاها با کشورها و قاره های دیگر ارتباط داشته باشیم صادرات و واردات کشورمان نیز بسیار کم می شد.

  مطلب مرتبط :

  اهمیت دریا از نظر سفر از راه دریا و بیرون آوردن مواد غذایی و غیرغذایی از دریا بسیار چشم گیر است.
  دریا درمانی یکی ازشاخه‌های آب درمانی در طب مکمل است که ازآن برای درمان بیماری‌های مختلف جسمی و روحی استفاده می‌شود در این شیوه درمانی، درمانگران از آب دریا، ماسه‌های ساحل، جلبک‌ها و گیاهان دریایی و انواع سنگ‌ها و نمک‌های دریایی و معدنی برای درمان بیماری‌ها بهره می‌برند.

  این شیوه امروزه یکیار رایج‌ترین شیوه‌های درمانی به‌ویژه برای درمان ناراحتی‌های استخوانی و مفصلی است که در بعضی از کشورهای اروپایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  با استفاده از داده های ایستگاه های هواشناسی و تحلیل نقشه های همدیدی، نقش دریا در بارش سواحل بررسی شد.

  نتایج حاصل بیانگر آن است که دو نوع سیستم فشاری در ریزش بارش موثرند که عبارتند ، سیستم های کم فشار و واچرخندهای مهاجر.
  هم چنین در بخش تغذیه ای، پرورش ماهی در قفس های دریایی، به عنوان یک روش بهینه در دهه های اخیر مورد توجه اغلب کشورهای فعال در زمینه آبزی پروری قرار گرفته است. کشورهای شمال اروپا با بکارگیری این روش علاوه بر رونق اقتصاد موجب تأمین غذا و رفاه جوامع خود شده اند.

  جواب فعالیت درس نهم مطالعات پنجم

  حل تمرین های مطالعات پنجم درس نهم

  منبع مطلب : darsjo.blog.ir

  مدیر محترم سایت darsjo.blog.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  درسی فا

  فعالیت صفحه 48 درس 9 مطالعات اجتماعی پنجم

  جواب فعالیت صفحه 48 درس 9 مطالعات اجتماعی پنجم

  6- اگر در جنوب کشور دریا وجود نداشت ما چه مشکلاتی داشتیم ؟

  پاسخ:

  منبع مطلب : darsifa.blog.ir

  مدیر محترم سایت darsifa.blog.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  اگر در جنوب کشور دریا وجود نداشت ما چه مشکلاتی داشتیم صفحه 48 مطالعات پنجم - انشا باز

  اگر در جنوب کشور دریا وجود نداشت ما چه مشکلاتی داشتیم صفحه ۴۸ مطالعات پنجم

  جواب فعالیت :

  کشور ما دچار کم آبی شدیدی می شد و همچنین نمی توانستیم از طریق این دریاها با کشورها و قاره های دیگر ارتباط داشته باشیم صادرات و واردات کشورمان نیز بسیار کم می شد.

  مطلب مرتبط:

  جزایر ناز قشم
   آنچه جذابیت این جزایر و ساحل آن را بیشتر می‌کند این است که می‌توان علاوه بر قدم زدن بر سطح آن‌ها، از فعالیت‌هایی نظیر آفرودسواری در دریا و اسب‌سواری هم لذت برد! طول مسیر پیاده‌روی یا آفرودسواری‌تان حدود یک کیلومتر خواهد بود و باید طوری مدت زمان گردشتان را تنظیم کنید که به موقع و پیش از مد، خودتان را به ساحل قشم برسانید. شما علاوه بر این، می‌توانید روی سکوی صخره‌ای جزایر بایستید و منظره‌ی متفاوتی از خلیج فارس،

  تنگه‌ی هرمز، جزیره‌ی لارک و ساحل قشم را تماشا کنید. در کنار همه‌ی این‌ها، اگر می‌خواهید کل جزیره را از فراز آسمان مشاهده کنید، می‌توانید از امکانات پاراگلایدر سواری، کایت بورد، پاراموتور، چتربازی و بادسواری که در اختیارتان است، استفاده کنید و لذتش را ببرید.

  شما در جزایر ناز، می‌توانید به راحتی در میان آب‌های خلیج فارس گام بردارید. اگر در زمان درست به این جزایر برسید، می‌توانید درآبی که به زور تا مچ پایتان می‌رسد، بر شن‌های نرم و خنک راه بروید و خود را در میانه‌ی دریا ببینید. اگر در اواخر پاییز و زمستان به این جزایر سفر کنید، می‌توانید علاوه بر دیدن صدف‌های رنگارنگ و خرچنگ‌های عجیب، پرندگان مهاجر را هم در همان اطراف ببینید.

  یکی از جاذبه‌های نزدیک به جزایر ناز، غار خربس است که ما در مطلبی جداگانه به آن پرداخته‌ایم و می‌توانید پس از گردش در جزایر ناز، در مدت زمان کمی خودتان را به آنجا برسانید و از اعجاز و زیبایی‌اش لذت ببرید. فراموش نکنید که فصل زمستان، بهترین زمان برای بازدید از جزایر ناز است،

  اگر در جنوب کشور دریا وجود نداشت ما چه مشکلاتی داشتیم صفحه ۴۸ مطالعات پنجم

  منبع: سایت انشاء باز

  منبع مطلب : enshabaz.ir

  مدیر محترم سایت enshabaz.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ستایش کاظمی 2 سال قبل
  0

  اگر در جنوب کشور دریا وجود نداشت چه مشکلاتی به وجود می‌آمد؟جواب: ما با کم آبی مواجه می‌شدیم و صادرات و واردات کم میشد چون حمل بارهای سنگین با کشتی است .مثال بارهای سنگینی که با کشتی حمل میشود: اتومبیل ها ، کامیون ها و غیره.....

  ستایش کاظمی 2 سال قبل
  -1

  اگر در جنوب کشور دریا وجود نداشت چه مشکلاتی پیش میامد؟جواب:ما با کم آبی مواجه می‌شدیم و صادرات و واردات کم میشد چون حمل بارهای سنگین با کشتی است .مثال بارهای سنگین که با کشتی ها حمل میشوند: اتومبیل ها ، کامیون ها و غیره

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  0
  ها والا 1 سال قبل

  سلام عالیهههههههههههههه

  نمی توانستیم واردات و صادرات انجام دهیم و بعضی از کالاهایی که در کشور ما تولید می شود داشته باشیم

  برای ارسال نظر کلیک کنید