در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  انشا که مترادف متضاد شبکه معنایی گسترش واژه تنوع افعال

  1 بازدید

  انشا که مترادف متضاد شبکه معنایی گسترش واژه تنوع افعال را از سایت نکس درجه دریافت کنید.

  انشا کاربرد واژگانی مترادف، متضاد، شبکه معنایی گسترش واژه و تنوع افعال - درس کده

  به دلخواه موضوعی را برگزینید و به هنگام نگارش از همه گونه های کاربرد واژگانی مترادف، متضاد، شبکه معنایی گسترش واژه و تنوع افعال بهره بگیرید

  در این مطلب از سایت درس کده برای شما انشا صفحه ۳۱ کتاب مهارت های نوشتاری نهم را آماده کرده ایم

  انشا صفحه ۳۱ درس ۲ کتاب مهارت های نوشتاری نهم:

  موضوع انشا: گردش ایام

  روز ها سال ها و ماه ها در پی هم می آیند و میروند و ما هر روز پیر تر میشویم و از جوانی ما فقط یاد و خاطره میماند به قول صاعب تبریزی:
  آنچنان کز رفتن گل خار میماند به جا/از جوانی حسرت بسیار میماند به جا

  مثلا همین بهار که شد درختان از خواب زمستانی بیدار شدند هوا دلپذیر شد گر کدورت ها را کنار زدیم همه لباس تازه به تن کردند حتی درختان ما آنقدر سرگرم کار و مساعل بودیم که زیبایی بهار را فراموش کردیم
  تا به خود آمدیم تابستان با روز های گرم و پر حرارت رسید و میوه ها هم رسیدند
  هندوانه خربزه طالبی سیب گلابی هلو و یک باره دیدیم پاییز با تن پوش زرد هوهو کنان از راه رسید و لباس درختان را عوض کرد برگ های خسته زیر پای مسافران خش خش کرد تا آمدیم با پاییز و هنر نمایی اش چای و قهوه ای بنوشیم فراش زمستان آمد و چای را برد و گفت یخ کرده است عوضش میکنم
  سماور و بخاری را روشن کردیم از پنجره کنار در خانه که نگاه کردم همه جا از قوی سفید پر بود شاید هم اردک ها و مرغابی های سفید تا در را باز کردم که به آن ها آب و دانه ای تعارف کنم پر کشیدند به اوج آسمان و مهاجرت را آغاز کردند
  حالا آغاز بهار دیگری بود و شکوفه ها و پرستو های کوچک آمدند

  واژه های مترادف:یاد و خاطره -سال و امسال
  واژه های متضاد: گل و خار -پیری و جوانی-آمدت و رفتن
  شبکه معنایی:روز – ماه – سال-بهار-تابستان-پاییز -زمستان/هندوانه-خربزه-طالبی-سیب-گلابی-هلو
  گسترش واژه:روز های گرم و پر حرارت-هوهو کنان-هنر نمایی-خش خش-دلپذیر-گرد کدورت ها-برگ های خسته
  تنوع افعال: می آیند-میروند-می ماند-آمدیم- شد-کنار زدیم-رسید-عوض کرد-روشن کردیم-نگاه کردم-اغاز کردند-پر کشیدند-بود-است-فراموش کردیم

  پایان انشای صفحه ۳۱ کتاب مهارت های نوشتاری کلاس نهم

  منبع مطلب : darskade.ir

  مدیر محترم سایت darskade.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  انشا مترادف متضاد شبکه معنایی گسترش واژه تنوع افعال صفحه 31 نگارش نهم

  انشا آزاد صفحه ۳۱ کتاب نگارش نهم به دلخواه موضوعی را برگزینید و به هنگام نگارش از همه گونه های کاربرد واژگانی مترادف متضاد شبکه معنایی گسترش واژه و تنوع افعال بهره بگیرید از سایت نکس لود دریافت کنید.

  انشا مترادف متضاد شبکه معنایی

  به دلخواه موضوعی را برگزینید و به هنگام نگارش از همه گونه های کاربرد واژگانی مترادف، متضاد، شبکه معنایی گسترش واژه و تنوع افعال بهره بگیرید در ادامه مطلب میتوانید انشا های مختلفی دریافت کنید.

  انشای آزاد برای گسترش واژه و مترادف و متضاد

  باران شور انگیز و منقلب کننده ی عواطف درونی خیلی از افراد و همه ی سنین است. وزش باد، بوی خوش خاک نم خورده در یک صبح خنک بهاری یا یک بعد از ظهر پاییزی و قدم زدن بدون چتر بسیار لذت بخش است به ویژه که اگر در کنار عزیزان و دوستانت باشی. دقایقی پس از باران هم حس خوب و شیرین مختص به خودش را دارد. تماشای چاله های کوچکی که با آب باران پر شده اند و پریدن و آب بازی بچه های بازیگوش و سرخوش که فارغ از غم دنیا و دنیای بزرگتر ها هستند نیز آرام بخش است.

  انشا آزاد برای گسترش واژه و تنوع افعال

  مقدمه : زندگی، پر از فرار و نشیب هایی که یا موجب بی قراریت هستند و یا موجب ارامشت.

  بدنه : پر از سختی هایی که بعد از مدتی اسان خواهند شد،پر از مشکلات.‌ و با وجود ادمهایی که از فرط بی مهری قلبت را به درد می اورند و یا با محبت تمام احساساتت را برمی انگیزند. پر از انسانهایی که با دلسوزی و محبت به تو خوبی بسیار کنند و یا با بی رحمی و سنگدلی دلت را تکه تکه کنند. اما همه ی این روزهامیگذرد و برایمان درس میشود و در دفتر تجریه های زندگیمان ثبت خواهد شد و من مطمینم همه مان روزی رویاهایمان به پاقعیتی پایان ناپذیر تبدیل خواهد شد ومیتوانیم ارزوهایمان را در این دنیا ببینیم‌ و از اعماق وجود غرق لذتی شیرین شویم.

  نتیجه : و این است زندگی که بدون مشقت نمیشوند و تا تلاش نکنی و زحمت نکشی و طعم تلخ شکست را نچشی موفق نخواهی شد…..!

  انشا تضاد معنایی مترادف متضاد شبکه معنایی

  به نام خدا
  تضاد معنایی نویسنده : محمد جواد صفری
  چه زیباست این گذرای عمر، میگذرد همینطور میگذرد، نفهمیدم چگونه گذشت و حال دارم مینویسم از لحظات شادی که رقم خورد، ناراحتی های زیادی خاطره شد، زمستان های سرد گذشت، تابستان های گرم خاطره شد، ولی حیف دیر امد و زود گذشت. هیچ چیزی نفهمیدم، زندگیم مانند شعله بخاری سوخت و مانند باد کولر به باد رفت. ولی باز هم باهمه تلخی و شیرینی هایش گذشت. طعم زندگیم گاهی مانند طعم قهوه تلخ گذشت. وگاهی مانند طعم فالوده شیرازی شیرین. فکر میکنم تا به یادم بیاید سکوت هایی که کردم و فریادی که مانند اتش از چشمانم زبانه میکشید. حالا چندین سال گذشته و باخودم عهد بستم که به پاییز دلم پایان دهم و بهاری را اغاز کنم، بیاییم با اتش عشقمان یخ های نفرت را آب کنیم. به زمستان دلمان پایان دهیم و تابستانی را شروع کنیم. به امید روزی که وقتی چشمانم را میبندم ببینم که عشق هست، انسانیت هست، خوبی هست، امید هست، همدردی هست ودر اخر چشمانم را که باز میکنم طبق معمول هیچی نیست!!!!
  پایان
  انشایم را امروز در کلاس خواندم استاد میرزایی پایین صفحه دفترم نوشت : 21 در اینده هوشنگ مرادی کرمانی دیگر میشوی.

  جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

  نویسنده : و هم اکنون زندگی ادامه دارد با تمام خوبی ها و بدی ها با تمام زیبایی ها بلی این هم واقعیت دارد زندگی غم و اندوه فراوان دارد تنهایی دارد ولی این هم واقعیت دارد همه ی اینها فقط میگذرد و میگذرد ان چیزی که باقیست و باقی میماند چه باشیم و چه نباشیم محبت است و خوبی همین بقیه فقط میگذرد همین.

  مهدی : باران نعمت آسمانی و هدیه ی خداوند است که دانه های خفته در اعماق زمین خشک و تاریک و بی جان را هم بی نسیب نگذاشته است. حتی گنجشک ها و پرندگان هم در آب بارانی که در چاله ی کوچک خیابان جمع شده شریک هستند. تشنگیشان را رفع می کنند و حتی شاید آنها هم از شوق کودکان در حال آب بازی، پر و بالی به آب بزنند. زیبایی ها در اطراف ما بسیار هستند. کافی است کمی دقت کنیم.

  ناشناس : مقدمه : جهان و دنیا پر است از تضادها و ترادف ها که هر کدام با گسترش بیشتر مفاهیم آن دنیا بیشتر از سابق به روی ما باز خواهد شد و بهتر و بیشتر دنیای اطراف خود و زیبایی های جهان خود را می بینیم.
  نته انشا : بهار مانند دیگر فصل ها آرام اما پرهیاهو می آید گاهی مانند نسیمی به آرامی و با ملایمت می وزد و گاهی مانند طوفانی پرهیاهو و پر سر و صدا بر پنجره ها می کوبد و نوید رسیدن خود را اطلاع می دهد. بهار مانند نقاشی خدا تصویری از زیبایی های خود را به نمایش می گذارد و نقاش هنرمند و چیره دست خود را با افتخار به رخ می کشاند.
  بهار با باران های نم نم و آرام آرام خود با شگوفه ها و درختان سرسبز خود تبدیل به بهار شده است دقیقا برعکس زمستان با باران های تند و درختان لخت و عریان که نقطه ی مقابل بهار قرار دارد یعنی زمستان سوت و کور! بهار، لحظه ایی روزهایش آنقدر سرد که بی شباهت به زمستان نیست و لحظه ای دیگر آنقدر گرم که گویی وسط تابستان خورشید رخت پهن کرده و می تابد و لحظه ایی دیگر صدای غرش رعد و برق به گوش می رسد و در نهایت شب هنگام می رسد اما انگار که هیچ اتفاقی رخ نداده و سکوت و آرامش همه جا را فراگرفته است. روزهایش بلند اما شب هایش کوتاه. لحظه ایی آرام و لحظه ایی دیگر پر هیاهو. گاهی خشمگین چون طوفانی هولناک و لحظه ایی دیگر همچون نسیمی ملایم، دقیقه ایی آفتابی و گرم و سوزان و دقیقه ایی دیگر ابری و مه گرفته و نمناک.همه اتفاق ها لحظه ایی ودقیقه ایی اند بدون آنکه خبر داشته باشیم، همه می گویند بهار پرشگوفه و زیبا اما من می گویم بهار پرهیاهو و پرماجرا.
  نتیجه گیری : می توانیم از هر اتفاقی در اطرافمان ماجرایی جالب بسازیم مهم نگرش ما و طرز فکر ما است. شاید به نظر خیلی ها بهار هم چنان آرام و پرشگوفه باشد اما برای من پر از اتفاق های پیش بینی نشده است برای همین هنوز به نظرم پرهیاهوست.

  نویسنده : توجه کرده آید که هرچه آب رودخانه میگذرد زلال تر و شفاف تر میشه اما برعکس مرداب ها که بسیار گل آلود هستند.

  منبع مطلب : nexload.ir

  مدیر محترم سایت nexload.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  انشا صفحه 31 کتاب مهارت های نوشتاری نهم

  انشا صفحه 31 کتاب مهارت های نوشتاری نهم

  انشا درباره روز اول مدرسه پایه نهم صفحه ۳۱

   انشایی با موضوع آزاد با استفاده از همه ی گونه های کاربرد واژگانی

  موضوع انشا : روز اول مدرسه

  مقدمه : به احتمال زیاد اغلب شما با شنیدن عبارت (( روز اول مدرسه )) یاد خاطرات خود می افتید و این را هم باید گفت که هر فرد خاطره ای مختص خود را دارد و اجتماع این خاطرات رنگارنگ کلمه ی نوستالژی را به وجود می آورد.

  بدنه : نوستالژی هارمونی ناراحتی و لذت و خوشحالی است ! ، ناراحتی و افسوس از گذر زمان مخصوصا دوران کودکی و احساس لذت و خوشحالی از به یاد آوردن خاطرات شیرین حتی با دیدن یک عکس قدیمی یا حتی یک عبارت مانند (( روز اول مدرسه )).

  روز اول مدرسه پر از پیش هم قرار گرفتن تناقض هاست! ، در یک طرف دانش آموزی خوشحال ، مشتاق و با نشاط نشسته است در حالیکه در طرف دیگر دانش آموزی غمگین و نگران نشسته است ؛ در یک طرف دانش آموزی با دوست جدید خود گرم صحبت است و در طرف دیگر چشمان دانش آموزی خیره به پدر و مادرش است که مبادا او را در این جای ناشناخته رها کند!

  روز اول مدرسه عبارتی آشنا برای پیر و جوان است ، جهنم و زندانی برای افراد تنبل است ، در حالیکه بهشت و راه آزادی و نجاتی برای فرد سخت کوش و درس خوان است ؛ هدف مدارس یکی است و آن تعلیم و تربیت است ، اما مدارس بزرگ و کوچک دارند ، دولتی و غیردولتی دارند ، بالاشهر و پایین شهر دارند و… .

  نتیجه : از همان روز اول هم کسانی هستند که به فکر نقشه ی فرار اند و این موضوع در آینده ی آن ها بسیار تاثیر گذار است ، ولی این را بدانید که از قدیم گفته اند ، هر کس بخواهد ، درسش را می خواند و هیچ چیز جلودارش نیست ، ولی اگر بخواهد… !

  پایان انشای صفحه ۳۱ کتاب مهارت های نوشتاری کلاس نهم

  به دلخواه موضوعی را برگزینید و به هنگام نگارش از همه گونه های کاربرد واژگانی مترادف، متضاد، شبکه معنایی گسترش واژه و تنوع افعال بهره بگیرید

  منبع مطلب : 7sc.ir

  مدیر محترم سایت 7sc.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  امیر 4 ماه قبل
  0

  عالی بود

  مممممو 5 ماه قبل
  1

  گردش ایام رو میدونم

  هدی 5 ماه قبل
  3

  انشای خوبی بود

  ناشناس 5 ماه قبل
  3

  خوب بود

  من و تو 1 سال قبل
  0

  مقدمه عالی داشت ولی در بدنه کمی برایم گیج کننده بود اما در کل خیلی زیبا بود

  مهدی 2 سال قبل
  1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید