در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  انشا درباره چرا باید به پدر ومادر خود احترام بگذاریم

  1 بازدید

  انشا درباره چرا باید به پدر ومادر خود احترام بگذاریم را از سایت نکس درجه دریافت کنید.

  انشا در مورد احترام به پدر و مادر

  انشا در مورد احترام به پدر و مادر

  انشا در مورد احترام به پدر و مادر

  همینک در مجله آنلاین فارسی ها با موضوع انشا در مورد احترام به پدر و مادر در خدمت شما کاربران گرامی هستیم .

  احترام به پدر و مادر یکی از وظایف بسیار مهم در زندگی هر فردی است .

  در بسیاری از مدارس درباره احترام به پدر و مادر موضوع انشا به دانش آموزان گفته می شود .

  انشا در مورد احترام به پدر و مادر

  در این مطلب سعی کرده ایم چندین انشا درباره احترام به پدر و مادر با متن های گوناگون آماده کنیم .

  امیدواریم مورد پسند شما عزیزان قرار بگیرد .

  انشا احترام به پدر و مادر

  یکی از بزرگترین اهداف و وظایف ما در زندگی احترام به پدر و مادر است .

  پدر و مادر از همان دوران کودکی برای ما زحمات بسیاری می کشند و ما فرزندان هیچوقت نمی توانیم حتی بخشی از زحمات آنها را جبران کنیم .

  از همان دوران کودکی و یا حتی قبل از به دنیا آمدن ما ، مادر از خودگذشتگی می کند تا ما سالم به دنیا بیاییم .

  همه سختی ها ، درد ها و شب نخوابی ها را تحمل می کند .

  هنگام به دنیا آمدن ما ، یکی از بزرگترین دردهای دنیا درد زایمان است که در بسیاری از تحقیقات معلوم شد که این درد به حدی زیاد است که نمی توان با هیچ درد دیگری مقایسه کرد .

  پس از آن مادر سعی می کند ما را در آغوش خود بزرگ کند .

  به ما غذا می دهد ، شب تا صبح با صدای گریه بیدار می شود .

  تمامی سختی ها را تحمل می کند تا فرزند خود را در سلامت کامل و در آرامش بزرگ کند .

  علاوه بر آن پدر صبح تا شب زحمت می کشد تا خرج زندگی همسر و فرزندان خود را تامین کند .

  صبح تا شب کار می کند و تمام سختی ها و خستگی ها را به جان میخرد ، شب که به منزل می آید در اوج خستگی لبخند بر لب دارد تا کسی متوجه نشود .

  اگر بخواهم از زحمات پدر و مادر بگویم تمامی ندارد .

  این ها دلایل محکمی است که قدر پدر و مادر خود را بدانیم و همیشه به آنها احترام بگذاریم .

  خداوند سایه ی هیچ پدر و مادری را از زندگی فرزندانشان کم نکند .

  آمین .

  انشا درباره احترام به پدر و مادر

  احترام به پدر و مادر یکی از مهم ترین اصولی است که ائمه و معصومین از همان ابتدا ارزش آن را بسیار بالا دانسته اند .

  احترام به پدر و مادر معنای بسیار گستره ای دارد بطوریکه باید از هر رفتاری از طرف فرزندان که موجب ناراحتی پدر و مادر و شکستن قلب آنها شود دوری کرد .

  باید همیشه سعی کنیم در مقابل پدر و مادر خود فروتن ، مودب و سر به زیر باشیم .

  سعی کنیم از کوچک ترین حرف هایی که موجب دلخوری آنها می شود اجتناب کرده و مراقب رفتارهایمان باشیم .

  اهمیت احترام به پدر و مادر به اندازه ای زیاد است که در قرآن کریم در ۱۳ مورد به آن اشاره شده است .

  علاوه بر آن در هفت مورد پس از دعوت به یکتاپرستی مستقیما به احترام به پدر و مادر و تشکر از آنها پرداخته شده است .

  پس باید بسیار مورد رفتار خود با پدر و مادرمان باشیم .

  یکی از مهمترین مسائلی که در زندگی هر فردی لازم و ضروری است دعای خیر پدر و مادر می باشد .

  دعای خیر پدر و مادر در سخت ترین شرایط به داد ما می رسد و مانند یک نیروی غیبی ما را نجات می دهد .

  امیدواریم این مطلب از داستان و رمان مورد پسند شما کاربران گرامی قرار گرفته باشد .

  منبع مطلب : farsiha.ir

  مدیر محترم سایت farsiha.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  انشا در مورد احترام به پدر و مادر

  انشا در مورد احترام به پدر و مادر

  احترام به پدر و مادر

  یکی از ارکان اصلی هر خانواده وجود پدر و مارد می باشد که زحمات بسیاری برای رشد و تربیت و زندگی ما کشیده اند.از این رو احترام به پدر و مادر جایگاه ویزه ای در هر خانواده ای دارد که فرزندان هرگز نباید این موضوع را فراموش کنند.در ادامه چند انشا در مورد احترام به پدر و مادر برای شما عزیزان قرار داده ایم.

  موضوع انشا: پدر و مادر
  از آنجا که اصل وجود هر انسانی از پدر و مادر است، ‌می توان گفت درمیان پیوندهای خویشاوندی، هیچ کس به اندازه پدر و مادر به انسان نزدیک نیست. همچنانکه هیچ کس به اندازه آنها ، با انسان مهربان نیست. پدر و مادر بعد از خداوند، حق حیات بر گردن فرزند دارند. این دو موجود مهربان، فرزند یا فرزندان خود را از دوران ضعف و ناتوانی آنها یعنی از دوران کودکی تا زمان توانمندی یاری می رسانند و همه امکانات خود را سخاوتمندانه نثار فرزندان می کنند. بنابراین نقش حیاتی و ارزشمند پدر و مادر در پرورش و رشد فرزند، بر کسی پوشیده نیست و بر فرزندان لازم است که قدر زحمات پدر و مادر را بدانند.

  جایگاه پدر و مادر در تمام ادیان آسمانی و حتی مکاتب غیرالهی، مورد احترام و تکریم قرار گرفته است. پیامبر و اهل بیت آن حضرت و همچنین آیاتی از قرآن کریم، به طور مکرر، مقام و منزلت والدین را بیان کرده و به انسانها سفارش می کنند که از احترام به پدر و مادر و نیکی به آنها غفلت نورزند. در چند سوره از قرآن کریم، نیکی به والدین، بلافاصله پس از مبحث توحید آمده است. اهمیت این موضوع تا بدان پایه است که در روایات اهل بیت پیامبر (ص) توصیه شده که حتی اگر پدر و مادر کافر باشند، رعایت احترامشان لازم است. در سوره انعام قسمتی از آیه 151 می خوانیم: ” … چیزی را شریک خدا قرار ندهید و به پدر و مادر نیکی کنید … “

  ************************************************

  انشاء در باره پدر و مادر
  پدر و مادر آدم های زحمت کشی هستند که هیچ وقت ما فرزندان نمی توانیم زحمات آنها را جبران کنیم .از وقتی که به دنیا می آییم مادر به ما شیر می دهد و گریه های مارا تحل می کند اگر مریض شویم َب ها پدر و مادر در بالای سر ما هستند و نگران هستند که ما طوری مان نشود و پدر و مادر خیلی  زحمت کشیده اند  تا ما به اینجا رسیده ایم و مواظب بوده اند اتفاقی نیوفتد.من پدر و مادرم را خیلی دوست دارم چون برای من خیلی زیاد زحت کشیده اند و ما باید احترام آنها را داشته باشیم ،آنها را در پیش مردم ضایع نکنیم ،در پیش مردم از خوبی های آنها بگوییم،در جلوی آنها با خواهر و برادر دعوا نکنیم ،وقتی آنها گفتند برو این کار را برای من انجام بده ،بریم و کار    آنها را انجام دهیم .با آنها خوش رفتار و خوش اخلاق باشیم و احترام        آنها را در پیش مردم داشته باشیم و با دوستانی که به نظر آنها خوب نیستند ، دوستی نکنیم و با دوستانی که در نظر آنها خوب است دوستی کنیم و چیزی که ما می خواهیم و در نظرآنها خوب نیست و نخریدند بهانه نگیریم و بگوییم           آن چیز را باید حتما برای من بخرید و این کار زشت است و باعث می شودآنها ناراحتت شوند و ما نباید بر سر آنها فریاد بزنیم و وقتی پدر و مادر دارند حرف می زنند باید سکوت کنیم تا حرف آنها به پایان برسد و بعد ما حرف بزنیم یا اگر ما سکوت نکنیم و حرف بزنیم آنها ناراحت می شوند.

  ********************************

  موضوع :پدر

  پدر واقعا کلمه ای زیبا که از درونش کلی معنای فداکاری و ازخود گذشتگی و صمیمیت بروز می دهد.

  پدر کسی  که حاضراست حتی از هرچیزی که باعث پیشرفت و خوشحالی خودش می شود بگذرد و همه این ها را دودستی به فرزندش تقدیم کند. او همان کسی است که صورتش را با سیلی سرخ نگه میدارد تا یک وقت آبروی فرزندش جلوی دوستان به مخاطره نیفتد پدرهمیشه بدترین ها را به جان می خرد تا یک وقت  اعضای خانواده اش بیهوده به چیزی که می خواهند زل نزنند و فکرشان مشغول نشود. همه می دانند همیشه غم برای پدر است و غصه برای مادر و امید هم برای فرزند است. اغلب پدرها بهترینها را برای خود انتخاب نمی خواهند تا معنی ایثار وفداکاری را عملا به فرزند نشان دهند. انها درسخت ترین شرایط زندگی چیزی را به زبان نمی اورندتاشجاعت  به معنای واقعی را اموزش دهند ومحیط گرم خانه را تبدیل به غمخانه نکنند.

  پدر بارها راضی به التماس شده تا خانواده اش از کسی چیزی درخواست نکنند. قدرتمند ترین اراده ها نمی تواند اراده ی پولادین یک پدر رابرای سربلندی خانواده اش بشکند. این خاصیت را خداوند به پدر داده است تا همیشه چون کوهی استوارباشد  وچون باران بخشنده وچون نسیم شادی بخش باشد

  مادران نیز نعمت های بهشتی اند چون گل لطیفند وچون دوست با محبت .خدای احساس وکوه صبر هستند چه قدر خوشحالم که دو نعمت بزرگ  را در خانه ام دارم

  اکنون  که خوب فهمیدم چه نعمات بزرگی را در کنار خودم دارم بیشتر مواظبم تا دل انها  را نرنجانم چون میدانم دلشان چون بلور صاف وروشن اما شکننده است اگر خدایی نکرده بشکند خانه سوت وکور میشود

  **********************************

  انشا درباره ی مادر
  مادر کلمه است که هر انسان آگاه به آن آشنایی کامل دارد. هر انسان از آوان طفولیت الی آخرین ساعت حیات خویش در فکر واندیشه این گوهر زیبا وگرانبها می باشد زمانیکه انسان پا به عرصه حیات و زندگی میگذارد همین مادر است که طفل خویش را با یک عالم مشکلات زنده گی تربیه وپرورش داده تا باشد مصدر خدمت برای خود وجامعه خویش گردد.  شب زنده داری های مادر در آوان طفولیت بخاطر صحت وسلامتی طفلش وباخبری از آن هزاران تکالیف جدی دیگر که هر لحظه حیات طفل  را به مخاطره می اندازد یکی از اعمالی به حساب میرود که هر انسان داردای ضمیر روشن ولو هر قدر مصدر خدمت برای مادر خویش گردد بازهم ناچیز خواهد بود. و آرزوی همیشه گی مادر باخبری از طفلش است .  مادر مقدس ترین موجود روی زمین به شمار رفته و مادر زیبا ترین وگرانبها ترین هدیه الهی است که برای هرکس به ارمغان آورده است. وهر لحظه اطاعت وعبادت این موجود پاک ومقدس هر انسان روشنفکر لازم می باشد و هرکس اگر خواهان کسب رضای خداوند متعال(ج) باشد با ید به بهترین صورت اطاعت واحترام مادر را داشته باشد.  تلخ ترین لحظه عمر، لحظه مرگ مادر است و آغوش مادر گرم ترین جای برای زیستن است. مادر نه بلکه پسر خودرا نه ماه در شکم خود حمل میکند بلکه بیخوابی های مادر که برطفلش میکشد اصلاً جبران نمیشود. پیامبر اکرم (ص) می فرماید که اگر من مادر خودرا به آغوش خود گرفته هفتاد دور خانه خدارا طواف کنم باز هم ناچیز خواهد یک شب بیخوابی مادر جبران نمیشود، یعنی زحمات که مادر بر اولاد خویش میکشد جبران ناپذیر است.  ومادر تمام زنده گی اش را فدای اولاد خویش میکند تا یک اولاد های خوب وبا تربیه تحویل به جامعه بدهد، زیرا که چه خوش گفته اند که:  بهشت زیر پای مادران است                                                      پس بر ما لازم است تا همیشه به این گوهر زیبا ومقدس احترام داشته و عملی را انجام ندهیم که باعث رنجش ایشان گردد. پس ما چرا به پدر ومادر خود احترام نکنیم؟ ما چرا تابع امر مادر یا از سخن های مادر بی اطاعتی کنیم؟    پس جوانان وخواننده گان محترم امیدوام همیشه مصدر خدمت برای مادر وجامعه خود باشید وامیدوارم که نظر تان را در این مورد بیا نمایید پس جوانان عزیز تا بع امر مادر تان باشید تا بهشت نصیب تان شود.    ویک چیز دیگر را که یاد آور شوم   جوانان وعزیزان که به پدر ومادر خود احترام نمی کند ویا تابع امر مادر خود نمی باشد و یا از امر مادر بی اطاعتی میکند دلیلش چیست؟  امید وارم که دلیلش را بگوید که چرا بی اطاعتی میکند. مادر ای کسی که راحتی و آسایش خود را برای بزرگ کردن من فدا نمودی ای وجود مقدسی که شبها بی خوابی …

  منبع مطلب : persianbax.ir

  مدیر محترم سایت persianbax.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  انشا درباره قدردانی از پدر و مادر + عکس و متن های قدردانی و تشکر از پدر و مادر

  انشا درباره قدردانی از پدر و مادر + عکس و متن های قدردانی و تشکر از پدر و مادر

  انشا و متن های قدردانی از پدر و مادر

  در اینبخش چند انشا و همچنین متن هـای قدر دانی از پدر و مادر را جمع آوری کرده ایم. انشا با موضوع پدر و مادر را باید شخصی بنویسید ودر مورد والدین خودتان باشد و موضوعات امروز صرفا جهت ایده پردازی اسـت، شـما عزیزان همچنین می‌توانید از متن هایی کـه امروز برای شـما آورده ایم برای تشکر از زحمات پدر و مادرتان استفاده کنید، در ادامه با مجله پارس ناز همراه باشید.

  انشا با موضوع قدردانی از پدر و مادر

  خداوند رحمان نعمت‌هـای فراوانی رابه انسان‌ها عطا نموده اسـت، یکی از این نعمت‌‌هـای ارزشمند و گران‌بها وجود پدر و مادر اسـت. خداوند در وجود فرزندان، عاطفه و علاقه خاص نسبت بـه والدین قرار داد و این علاقه را ممکن نیست بتوان از انسان سلب نمود و هم‌ چنین در آیات قرآن و احادیث درباره محبت فرزندان بـه پدر و مادر سفارشاتی صورت گرفته اسـت.

  سالیانی اسـت کـه شعرا و نویسندکان بزرگ و کوچک، مردمان عادی و خاص در وصف پدر و مادر، کتاب‌ها و شعرها و مقالات نوشتند اما هیچ‌گاه این توصیفات پایانی نداشته، ندارد و نخواهد داشت، چرا کـه وجود مقدس‌شان را پایانی نیست و اگر بخواهند در وصف‌شان گویند و کتابی بنگارند، کلمه کـه هیچ، زبان کـه هیچ، زمان هم کم می آورد و مثنوی هفتاد مـن کاعذ هم کاعذ پاره ای بیش نخواهد بود.

  رضایت والدین در سرنوشت دنیای انسان باعث افزایش عمر، گشایش روزی و دفع مرگ‌هـای بد اسـت، اگر پدر و مادر از انسان راضی باشند، اولین هدیه‌ای کـه نصیب شخص می شود کسب رضایت خداست ودر مرحله بعد، این رضایت والدین نقش و تأثیر مثبت و سازنده‌ ای در زندگی دنیوی افراد دارد. در حدیثی از پیامبر اکرم«ص» اسـت کـه فرمودند: دعایی کـه پدر برای فرزند کند، همانند دعایی اسـت کـه پیامبری برای امت خود نماید.

  انشا درباره قدردانی از پدر و مادر + عکس و متن های قدردانی و تشکر از پدر و مادر

  اس ام اس های زیبا برای پدر و مادر

  بسیار روشن اسـت کـه احترام بـه پدر و مادر در دین اسلام بسیار سفارش شده اسـت و کسیکه بـه پدر و مادر خود نیکی کند مورد رضایت خداوند خواهد بود، بنابر این بر همگان واجب اسـت کـه در همه ی حال با احترام بـه والدین، رضایت خداوند را حاصل نمایند و حتی اگر پدر و مادر آن‌ها در قید حیات نیست با رفتن بر سر مزار آن‌ها و قرائت فاتحه، دعای پدر و مادر را بدرقه راه زندگی خود کنند.

  اگر شخصی کوچک‌ ترین نیکی و احسانی در حق انسان بجای آورد، عقل تشکر و قدردانی از وی را لازم میداند حال با توجه بـه اینکه پدر و مادر از جان خود برای پرورش او مایه می گذارند، آیا جای اندکی تآمل نیست؟ اگر انسان بـه زحمت ها و رنج‌هـای والدین توجه کند هرگز نیکی‌هـای آنان را از یاد نمیبرد. امام زین العابدین علیه السلام می‌فرماید: حق مادرت آن اسـت کـه بدانی.

  او بـه گونه‌ای تـو را حمل کرد کـه هیچکس، کسی را چنین حمل نکرده اسـت و چنان ثمره‌ای از قلبش رابه تـو داده اسـت کـه هیچ‌کس بـه کسی نمیدهد، او با جوارحش تـو را حفظ کرده و هراسی ازآن نداشته اسـت کـه باوجود گرسنگی، تـو را سیر و باوجود تشنگی، تـو را سیراب کند و تـو را بپوشاند در حالی‌کـه خود لخت اسـت. سپاس‌گزاری از پدر و مادر، نشانه و گواه سلامت فطرت اسـت.

  بـه سلامتیت پدرم کـه 1000 بار

  ترک برداشتی و یکبار دم از شکست نزدی

  کهنه را پـوشیـدی و ذوق لباس نـو رابه مـن بخشیـدی

  غرورم را خریـدی و یکبار مغرورم نگشتی

  پرواز یادم دادی و پـریـدنم را نگـریستی

  پــدرم مـن از تـو مـن شدم

  هستیم از تـوست

  دستانم را بگیر کـه بزرگ کودکت

  هنوز غرق در نیاز بـه توست

  انشا دوم با موضوع پدر و مادر

  پدر و مادر آدم هـای زحمت کشی هستند که هیچ وقت مـا فرزندان نمی توانیم زحمات انها را جبران کنیم.از وقتی که بـه دنیا می آییم مادر بـه مـا شیر می دهد و گریه هـای مارا تحل می کند اگر مریض شویم بـه پدر و مادر در بالای سر مـا هستند و نگران هستند که مـا طوری مان نشود و پدر و مادر خیلی زحمت کشیده اند تا مـا بـه اینجا رسیده ایم و مواظب بوده اند اتفاقی نیوفتد.

  جملات زیبا برای قدردانی از پدر و مادر

  انشا درباره قدردانی از پدر و مادر + عکس و متن های قدردانی و تشکر از پدر و مادر

  متن های تشکر از مادر

  مـن پدر و مادرم را خیلی دوست دارم چون برای مـن خیلی زیاد زحت کشیده اند و مـا باید احترام انها را داشته باشیم،انها را در پیش مردم ضایع نکنیم،در پیش مردم از خوبی هـای آن ها بگوییم در جلوی آن ها با خواهر و برادر دعوا نکنیم،وقتی آن ها گفتند برو این کار را برای مـن انجام بده،بریم و کار آن ها را انجام دهیم.با انها خوش رفتار و خوش اخلاق باشیم و احترام آن ها را در پیش مردم داشته باشیم.

  و با دوستانی که بنظر انها خوب نیستند، دوستی نکنیم و با دوستانی که درنظر آن ها خوب اسـت دوستی کنیم و چیزی که مـا می خواهیم ودر نظرآنها خوب نیست و نخریدند بهانه نگیریم و بگوییم آن چیز را باید حتماً برای مـن بخرید و این کار زشت اسـت و باعث می شود انها ناراحت شوند و وقتی پدر و مادر دارند حرف می زنند باید سکوت کنیم تا حرف آن ها بـه پایان برسد و بعد مـا حرف بزنیم اگر مـا سکوت نکنیم و حرف بزنیم ناراحت می شوند.

  مادر یعنی

  بـه تعداد همه ی روزهای گذشته تـو  صبوری

  مادر یعنی

  بـه تعداد همه ی روزهای آینده تـو  دلواپسی

  مادر یعنی

  بـه تعداد آرامش همه ی خوابهای کودکانه تـو بیداری

  مادر یعنی

  بهانه بوسیدن خستگی دستهایی کـه

  عمری بـه پای بالیدن تـو چروک شد 

  مادر یعنی

  بهانه در آغوش کشیدن زنی کـه

  نوازشگر همه ی سال‌هـای دلتنگی تـو بود 

  مادر یعنی

  باز هم بهانه مادر گرفتن 

  انشا سوم با موضوع تشکر از پدر و مادر

  ازآنجا کـه اصل وجود هر انسانی از پدر و مادر اسـت، ‌می‌توان گفت درمیان پیوندهای خویشاوندی، هیچکس بـه اندازه پدر و مادر بـه انسان نزدیک نیست. همچنانکه هیچکس بـه اندازه انها، با انسان مهربان نیست. پدر و مادر بعد از خداوند، حق حیات بر گردن فرزند دارند. این دو موجود مهربان، فرزند یا فرزندان خودرا از دوران ضعف و ناتوانی انها یعنی از دوران کودکی تا زمان توانمندی یاری میرسانند و همه ی امکانات خودرا سخاوتمندانه نثار فرزندان می کنند.

  بنابر این نقش حیاتی و ارزشمند پدر و مادر در پرورش و رشد فرزند، بر کسی پوشیده نیست و بر فرزندان لازم اسـت کـه قدر زحمات پدر و مادر را بدانند. جایگاه پدر و مادر در تمام ادیان آسمانی و حتی مکاتب غیرالهی، مورد احترام و تکریم قرار گرفته اسـت. پیامبر و اهل بیت آن حضرت و همچنین آیاتی از قرآن کریم، بطور مکرر، مقام و منزلت والدین را بیان کرده و بـه انسانها سفارش می کنند کـه از احترام بـه پدر و مادر و نیکی بـه انها غفلت نورزند.

  متن های زیبای تقدیر از پدر

  انشا درباره قدردانی از پدر و مادر + عکس و متن های قدردانی و تشکر از پدر و مادر

  متن های شکرگزاری و قدردانی از پدر و مادر

  در چند سوره از قرآن کریم، نیکی بـه والدین، بلافاصله پس از مبحث توحید آمده اسـت. اهمیت این موضوع تا بدان پایه اسـت کـه در روایات اهل بیت پیامبر «ص» توصیه شده کـه حتی اگر پدر و مادر کافر باشند، رعایت احترامشان لازم اسـت. در سوره انعام قسمتی از آیه 151 میخوانیم : چیزی را شریک خدا قرار ندهید و بـه پدر و مادر نیکی کنید…

  ﺑﭽﻪ ﮐﻪ ﺑﻮﺩﻡ ﻓﮑﺮ ﻣﯽ ﮐﺮﺩﻡ

  ﭘﺪﺭﻫﺎ ﻭ ﻣﺎﺩﺭﻫﺎ ﻣﺜﻞ ﺳﺎﻋﺖ ﺷﻨﯽ ﻫﺴﺘﻨﺪ

  ﺗﻤﺎﻡ ﮐﻪ ﺑﺸﻮﻧﺪ ﺑﺮﺷﺎﻥ ﻣﯽ ﮔﺮﺩﺍﻧﯽ

  و ﺍﺯ ﻧﻮ ﺷﺮﻭﻉ ﻣﯽ ﺷﻮﻧﺪ

  ﺑﻌﺪﻫﺎ ﻓﻬﻤﯿﺪﻡ ﭘﺪﺭﻫﺎ ﻭ ﻣﺎﺩﺭﻫﺎ

  ﻣﺜﻞ ﻣﺪﺍﺩ ﺭﻧﮕﯽ ﻫﺴﺘﻨﺪ

  ﺩﻧﯿﺎﯾﺖ ﺭﺍ ﺭﻧﮓ ﻣﯽ ﮐﻨﻨﺪ

  ﺧﻮﺩﺷﺎﻥ ﻭﻟﯽ ﺁﺏ ﻣﯽ ﺭﻭﻧﺪ

  ﻧﻘﺎﺷﯽ ﻫﺎﯾﺖ ﺭﺍ ﮐﻪ ﮐﺸﯿﺪﯼ

  ﯾﮏ ﺭﻭﺯ ﺗﻤﺎﻡ ﻣﯽ ﺷﻮﻧﺪ

  ﮐﺎﺵ ﺯﻭﺩﺗﺮ ﮐﺴﯽ ﺭﺍﺳﺘﺶ ﺭﺍ ﺑﻪ ﻣﻦ ﮔﻔﺘﻪ ﺑﻮﺩ

  ﭘﺪﺭﻫﺎ ﻭ ﻣﺎﺩﺭﻫﺎ ﻣﺜﻞ ﻗﻨﺪ ﻣﯽ ﻣﺎﻧﻨﺪ

  ﭼﺎﯼ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺍﺕ ﺭﺍ ﮐﻪ ﺷﯿﺮﯾﻦ ﺑﮑﻨﻨﺪ

  ﺧﻮﺩﺷﺎﻥ ﺗﻤﺎﻡ ﻣﯽ ﺷﻮﻧﺪ

  انشا چهارم درمورد پدر و مادر

  احترام گذاشتن بـه پدر و مادر فقط بـه این نیست کـه پاهامون را جلوی انها دراز نکنیم، جلوتر از انها حرکت نکنیم، جلو پاهایشان بلند بشویم، در اتاق و اتومبیل را براشون باز کنیم و … همه ی‌ی این ها کارهای خوبی‌اند ولی اگر طوری باشیم کـه هر کس مـا را دید با لحنی آمیخته بـه ستایش و احترام بگویداین فرزند فلانی اسـت یا اینکه:این هرچه دارد از پدر و مادرش دارد.

  بـه نظرم این بهترین تعریفی اسـت کـه مردم می توانند از پدر و مادرهامون بکنند و بهترین احترامی اسـت کـه مـا تقدیم آن ها کرده‌ ایم. کارهایی کـه مـا در ارتباط با پدر و مادرهامون انجام میدهیم، ریشه در تربیت مـا دارد. ریشه در صفاتی دارد کـه مـا بر اساس آن ها بار آمده‌ایم و شکل گرفته‌ایم. حتی اگر محل زندگی و شهر و همسایه‌هامون را عوض کنیم نمیتوانیم و نباید صفات مثبتی کـه پایه‌هـای تربیت خانوادگی مـا اسـت از دست بدهیم.

  متن هایی زیبا برای تشکر از پدر و مادر + عکس

  انشا درباره قدردانی از پدر و مادر + عکس و متن های قدردانی و تشکر از پدر و مادر

  متن تشکر از پدر و مادر + مادر یعنی به تعداد آرامش همه خواب های

  آنهایی کـه با یک تغییر آب و هوایی همه ی‌چیز را از دست میدهند حتی پدرشون را نه تنها با نام کوچک بلکه بـه صورت نصف و نیمه صدا میزنند و این را حمل بر صمیمیت می کنند با این کارشون نشان میدهند کـه در رنگ‌پذیری و هم‌رنگ جماعت شدن و حتی از جماعت هم جلو افتادن، رکوردشکن هستند. اگر در احترام گذاشتن مـا بـه پدر و مادرهامون:

  زمان و مکان یا شرایط اقلیمی و آب و هوایی یا نوع لباسی کـه میپوشیم یا مبلی کـه روش می نشینیم و یا خوراکی‌ ای کـه میخوریم و یا دوست و رفیقی کـه انتخاب کرده‌ایم و یا زبانی کـه یاد گرفته‌ایم یا داریم یاد می گیریم، یا گوشی موبایلی کـه بـه دستمان گرفته‌ایم و یا …. تأثیر داشته باشند باید مطمئن باشیم کـه هنوز در الفبای این درس در جا می زنیم.

  پدر عزیزم

  بـه خاطر تمام خوبیهایی کـه در حق مـن کردی

  و بـه مـن بال و پر دادی و مرا بالنده کردی

  و با سوختن خود عشق و شور را

  در وجودم روشن کردی با تمام وجودم

  و با تک تک سلولهایم دوستت دارم

  بابا دوست دارم بابت تمام زحماتی کـه کشیدی

  دستانت را می بوسم و ممنونتم

  پدر جان باش و با بودنت باعث بودن مـن باش

  از صمیم قلب دوستت دارم

  پدر جان با تمام وجود دوستت دارم

  انشا پنجم با موضوع پدر

  همیشه گفته اند بهشت زیر پای مادران اسـت اما اینبار می‌گویم بهشت در دستان پدران اسـت. همان دستانی کـه دست هـای کوچک فرزندش را می‌گیرد و همه ی جا بـه آن این امید را می‌دهد کـه کوهی مثل پدر پشتش اسـت. تا با خیال آسان فرزند قدم هایش را پیش ببرد در حالی‌کـه از هیچ چیز نترسد زیرا پدری دارد کـه مثل کوه استوار در کنارش ایستاده اسـت.

  انشا درباره قدردانی از پدر و مادر + عکس و متن های قدردانی و تشکر از پدر و مادر

  اس ام اس و متن ادبی تشکر از پدر و مادر

  همان دستانی کـه با کار و زحمت در بیرون از خانه خورد و خوراک و آسایش فرزندانش را تهیه می‌کند … پدر همان کسی اسـت کـه با آغوش گرفتن نتیجه زندگیش این حس خوب رابه فرزند می‌دهد کـه در همه ی شرایط درکنار اوست و پا بپا یا پشت در پشت درکنار فرزندش قدم بر می دارد تا کـه هر وقت فرزندش پایش بلغزد دستانش را بگیرد و مانع سقوط آن شود.

  پدر یعنی از خود گذشتگی هـای بزرگ. پدر یعنی دستان پینه بسته، پدر یعنی شرمندگی از آن انچه کـه هست ,پدر یعنی نقابی از صبور و تحمل و استواری آما در زیر نقاب همش استرس و ناراحتی … هست ,پدر یعنی نگرانی هـای پنهانیپشت در اتاق هنگام مریضی, پدر یعنی بغض هـای یواشکی هنگام ازدواج فرزندانش, پدر یعنی قهرمان کودکی همه ی بچه ها.

  با پدرم جدول حل می کردم کـه گفتم

  نوشته دوست، عشق، محبت و چهار حرفیه

  اتفاقا دو حرف اولشم در اومده بود یعنی ب و الف

  یه دفعه پدرم گفت فهمیدم عزیزم میشه بابا

  با اینکه میدونستم بابا میشه

  ولی بهش گفتم نه اشتباهه گفت

  ببین اگه بنویسی بابا عمودیش هم درمیاد

  تـو چشام اشک جمع شده بودو گفتم

  میدونم میشه بابا

  ولی این جا نوشته چهار حرفی

  ولی تـو کـه حرف نداری

  انشا ششم با موضوع پدر

  بابا یعنی غصه، بابا یعنی غم، بابا یعنی درد، بابا یعنی خستگی، بابا یعنی تلاش، بابا یعنی کارمند، بابا یعنی مستاجر، خلاصه اینکه بابا جوانی داد و پیری گرفت پس بابا یعنی تنگی نفس بابا یعنی لرزش دست و پا بابا یعنی سنگینی گوش بابا یعنی عصا و عینک بابا یعنی اه و ناله بابا یعنی نقطه شروع و پایان زندگی و شاید بابا یعنی مـن و تـو پس بیائید از امروز برای بابا هایی که مثل بابای مـن اسـت.

  دعا کنیم تا خدا زودتر از او راضی شود و وی را پیش خودش بـه بهشت ببرد زیرا او دیگر از نگهبانی جهنم خسته شده و از زندگی و از نفس کسیدن بیزار اسـت او دیگر توان کار ندارد قدرت «نه» گفتن را ندارد او خسته اسـت او شکسته اسـت او از دیروز پشیمان اسـت او فردا را نمی خواهد فردایی که مثل دیروز بوده فردایی که باید فردای مـن باشد و مـن پا جای پای او بگذارم بجنگم مبارزه کنم.

  متن زیبا برای پدر و مادر و تقدیر و تشکر از آنها

  انشا درباره قدردانی از پدر و مادر + عکس و متن های قدردانی و تشکر از پدر و مادر

  جملات تشکر از پدر و مادر

  تلاش کنم بـه خاطر هیچ بابای مـن بازنده بود بازنده این جدول مارپیچ و هزار توی زندگی او برای شطرنج هروز یک حرکت کم داشت و هر وقت بـه پایان بازی و روز هـای اخر ماه می رسید آن انچه را در بازی هـای دیروز برده بود بـه حریف مقابلش یعنی صاحبخانه ی جدیدمان بود می باخت و اینجا بود که باز مات میشد و ساعتها بـه نقطه ای خیره می ماند و ان نقطه چیزی نبود جز ایندۀ مـن.

  مثل گذشتۀ خودش پس مـا از موضوع انشا امروز نتیجه میگیریم که بابا یعنی عقده یعنی حسرت یعنی کار یعنی کسی که چشم بـه فردا هـای دور و دراز ارزو دوخته و این ارزو ها چیزی نیست جز اتلاف کردن عمرش و شاید امروز که مـن این انشا را برای شـما می خوانم او هم پشت میز کارش نشسته و درباره ی بابا هایی می نویسد مثل خودش زیرا او با نوشتن یادداشتهای روزانه ی خودش را ارام میکند اجازه خانوم تموم شد.

  مادر پیر شده

  و آشپزخانه از تنها شدن نگران اسـت

  یقه پیراهن پدر هراسان

  بـه آخرین دکمه هـای بسته شده با دست او خیره شده اند

  فرشته مو سفید خانه مان کوله بارش را بسته

  امروز برایم خاطره اولین روز مدرسه ام را گفت

  کـه وقتی وارد کلاس شدم و او میرفت گریه می‌کردم

  خواستم بگویم آخر مهربان

  آن روز زجه هایم برای چهار ساعت ندیدنت بود

  ولی یک عمر ندیدنت را چـه کنم؟

  اما نگفتم

  انشا هفتم با موضوع مادر

  نوشتن از مادر دیگر فکر کردن نمیخواهد، همین کـه قلم را روی کاغذ بگذاری، خودش شروع میکند بـه نوشتن و تا خودت دستت را از روی کاغذ بر نداری، نوشتنت تمام نمیشود. «مادر» واژه عجیبی اسـت. در تمام فرهنگ ها از این کلمه بـه تقدس و با احترام یاد می کنند. در عمق روان و صخره هـای از انتها رسیده بـه وجود آدمی، طنین این واژه قابل احساس کردن اسـت.

  در تمام زبان هـای بشری این لغت حاوی بار عاطفی و روانی مثبت و سنگینی اسـت. اما در زندگی روزمره مان هم نقش این واژه و چیزی کـه بدان اطلاق می شود، بـه هیچ عنوان قابل چشم پوشی نیست. «مادر» گفتن یا بـه زبان عامیانه تر “مامان” گفتن بی آنکه آدم حواسش باشد حسی عجیب رابه آدم منتقل میکند. حسی مملو از آرامش و شیرینی و شادی. حسی کـه با هیچ چیز دیگری نمیتوان جایگزینش کرد.

  و یا حتی قابل مقایسه نیست. وقتی بـه صورت مهربان مادرم نگاه میکنم تمام دغدغه ها و مشکلات مسخره ی زندگی برایم پوچ و قابل تحمل میشوند. نه، اغراق نمیکنم اگر بگویم کـه خیلی از روزهای تلخ رابا در آغوش کشیدن مادرم و بوسیدن دستانش پشت سر گذاشته ام. می‌گویند کـه بهشت زیر پای مادران اسـت. از شنیدن این جمله تا فهمیدن و درک کردنش راه بسیار اسـت. میتوانم اقرار کنم کـه این جمله را تجربه کرده ام.

  عکس و متن تشکر از پدر و مادر

  انشا درباره قدردانی از پدر و مادر + عکس و متن های قدردانی و تشکر از پدر و مادر

  متن های قدردانی از پدر و مادر

  روزهایی هست کـه همه ی چیز بر وفق مراد اسـت و هیچ مشکلی نیست، در اینروزها تنها چیزی کـه باعث تکمیل شدن این شادی می شود، بودن درکنار مادری اسـت کـه شاید تنها تجلی عشق بر روی زمین اسـت. اگر عشق زمینی قابل تصور باشد میتوانم آن هم با اغماض آن را بطور کامل مرتبط با احساس بین مادر و فرزندش بدانم. باز هم باید اعتراف کنم کـه این عشق را خودم تجربه کرده ام.

  و اگر آن را بطور رسمی بیان نمیکنم، علتش این اسـت کـه ابزار خوبی برای اثبات ادعایم ندارم. اما روزهای دیگری هم هست کـه آن قدر همه ی چیز خراب می شود و درهم و برهم اسـت کـه هیچ راهی جز آرامیدن درکنار مادر نیست. موج عشق و محبت و حمایتی کـه از مادر روانه ی وجود مـا می شود کافی اسـت تا هر مشکل و تلخی ای در مقابل این حس عجیب‌وغریب و فوق العاده رنگ ببازد.

  متن کوتاه درباره پدر و مادر

  انشا درباره قدردانی از پدر و مادر + عکس و متن های قدردانی و تشکر از پدر و مادر

  اس ام اس کوتاه تشکر از پدر و مادر

  می‌توانم باز هم بنویسم و آن حس آسمانی کـه روی زمین شکل میگیرد را بیشتر توصیف کنم و صد البته بیشتر هم دراین امر شکست بخورم، اما ترجیح می‌دهم سکوت کنم ودر دنیای بیرون از نوشتن مادرم را ببینم و از وجودش صاف و پاک و آرام شوم.

  مجید «بهروز وثوقی» در فیلم سوته دلان

  حبیب: چرا نیومدی در دوکون؟

  مجید: امروز جمعه س، تعطیلیه

  حبیب: امروز دوشنبه س، خیلی داریم تا جمعه

  مجید: نخیییر تـو اون تقویم کـه آقام اون سال

  خودش با دست خودش بهم عیدی داد امروز جمعه س

  حبیب: اون تقویم باطله س

  مجید: واسه مـن جمعه جمعه آقامه

  شنبه بـه شنبه آقامه

  خواه مرده خواه زنده

  انشا آخر هم درباره مادر

  مادر کلمه اسـت که هر انسان آگاه بـه آن آشنایی کامل دارد. هر انسان از آوان طفولیت الی آخرین ساعت حیات خویش در فکر واندیشه این گوهر زیبا وگرانبها می باشد زمانیکه انسان پا بـه عرصه حیات و زندگی میگذارد همین مادر اسـت که طفل خویش رابا یک عالم مشکلات زنده گی تربیه وپرورش داده تا باشد مصدر خدمت برای خود وجامعه خویش گردد.

  شب زنده داری هـای مادر در آوان طفولیت بـه خاطر صحت وسلامتی طفلش وباخبری ازآن هزاران تکالیف جدی دیگر که هر لحظه حیات طفل رابه مخاطره می اندازد یکی از اعمالی بـه حساب میرود که هر انسان داردای ضمیر روشن ولو هر قدر مصدر خدمت برای مادر خویش گردد باز هم ناچیز خواهد بود. و آرزوی همیشه گی مادر باخبری از طفلش اسـت. مادر مقدس ترین موجود روی زمین بـه شمار رفته.

  و مادر زیبا ترین وگرانبها ترین هدیه الهی اسـت که برای هرکس بـه ارمغان آورده اسـت. وهر لحظه اطاعت وعبادت این موجود پاک ومقدس هر انسان روشنفکر لازم می باشد و هرکس اگر خواهان کسب رضای خداوند متعال«ج» باشد با ید بـه بهترین صورت اطاعت واحترام مادر را داشته باشد. تلخ ترین لحظه عمر، لحظه مرگ مادر اسـت و آغوش مادر گرم ترین جای برای زیستن اسـت.

  متن و شعر زیبا برای قدردانی از پدر و مادر

  انشا درباره قدردانی از پدر و مادر + عکس و متن های قدردانی و تشکر از پدر و مادر

  انشا درباره قدردانی از پدر و مادر + عکس و متن هـای قدردانی و تشکر از پدر و مادر

  مادر نه بلکه پسر خودرا نه ماه در شکم خود حمل میکند بلکه بیخوابی هـای مادر که برطفلش میکشد اصلاً جبران نمیشود. پیامبر اکرم «ص» می فرماید که اگر مـن مادر خودرا بـه آغوش خود گرفته هفتاد دور خانه خدارا طواف کنم باز هم ناچیز خواهد یک شب بیخوابی مادر جبران نمیشود، یعنی زحمات که مادر بر اولاد خویش میکشد جبران ناپذیر اسـت. ومادر تمام زنده گی اش را فدای اولاد خویش میکند.

  تا یک اولاد هـای خوب وبا تربیه تحویل بـه جامعه بدهد، زیرا که چـه خوش گفته اند که: بهشت زیر پای مادران اسـت. پس بر مـا لازم اسـت تا همیشه بـه این گوهر زیبا ومقدس احترام داشته و عملی را انجام ندهیم که باعث رنجش ایشان گردد. پس مـا چرا بـه پدر ومادر خود احترام نکنیم؟ مـا چرا تابع امر مادر یا از سخن هـای مادر بی اطاعتی کنیم؟ پس جوانان وخواننده گان ارجمند امیدوارم همیشه خادم مادر وجامعه خود باشید.

  و امیدوارم که نظر تان را دراین مورد بیا نمایید پس جوانان عزیز تا بع امر مادر تان باشید تا بهشت نصیب تان شود. و یک چیز دیگر را که یاد آور شوم جوانان وعزیزان که بـه پدر و مادر خود احترام نمی کند ویا تابع امر مادر خود نمی باشد و یا از امر مادر بی اطاعتی میکند دلیلش چیست؟ امید وارم که دلیلش را بگوید که چرا بی اطاعتی میکند. مادر ای کسیکه اسانی و آسایش خودرا برای بزرگ کردن مـن فدا نمودی ای وجود مقدسی کـه شب ها بیخوابی…

  پدرم و مادرم

  میخواهم با اشکهایم گلی بپرورم

  بـه رنگ خون دل

  و بـه قامت هزاران دریغ و آه

  ودر روز تولدت بر مزارت گذارم

  پدرم و مادرم

  دراین روز آهم را بنگر و دریغم را شاهد باش

  هنوز باور ندارم کـه تـو رفته ای

  هنوز دست احساس تـو را حس میکنم

  چون تـو زنده ای

  منبع مطلب : www.parsnaz.com

  مدیر محترم سایت www.parsnaz.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  Radin 3 ماه قبل
  1

  عالیه

  کالاف باز و اسمم هم Y_N72 هست 10 ماه قبل
  0

  من لول ۰اا هستم

  کالاف باز و اسمم هم Y_N72 هست 10 ماه قبل
  0

  خوبه

  بهم درخواست بدید هان 😆😆🤭🤭😂😜😜😉😉

  0
  دخملی 9 ماه قبل

  پسری....

  مبدلولمذحنللو 10 ماه قبل
  0

  گی تو این زنگوله هه که اینجاست

  .... 10 ماه قبل
  0

  ت

  2
  کالاف باز و اسمم هم Y_N72 هست 10 ماه قبل

  بهم درخواست بده

  اشغاله 11 ماه قبل
  0

  خیلی خیلی آشغاله بزرگ و طولانی از این سایت بدم میاد انشا خیلی طولانی

  یسناا 1 سال قبل
  -2

  انشا هایش خوب هست

  یسنا 1 سال قبل
  1

  سلام انشا هایش خوبه

  كوثر 1 سال قبل
  1

  خويه

  النا 1 سال قبل
  1

  خیلی انشا ی خوبییه

  -1
  مبدلولمذحنللو 10 ماه قبل

  آره

  -2
  اشغاله 11 ماه قبل

  بدترن انشاه

  نازنین 1 سال قبل
  0

  عالی

  گیتی 1 سال قبل
  -1

  خیلی خوبه فقط اون موضوعی که من میخوام نمی آره میره یه موضوع دیگه می آره😣😣😣😣

  بر تر 1 سال قبل
  -2

  عالیه

  مریم 1 سال قبل
  0

  سلام

  مریم 1 سال قبل
  3

  فدات بشم عشقم مادر جوون ♥️😻🖇️

  نیکا 2 سال قبل
  0

  خوبه

  محمد 2 سال قبل
  -1

  خوب

  Fghbvb 2 سال قبل
  1

  خوبه ازش راضیم

  Raha 2 سال قبل
  -2

  واقعا عالی بود مرسی

  مهدی 2 سال قبل
  3

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید