در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  امام رضا فرمود هرکس به زیارت من بیاید و نیکوکار باشد در

  1 بازدید

  امام رضا فرمود هرکس به زیارت من بیاید و نیکوکار باشد در را از سایت نکس درجه دریافت کنید.

  هرکس به زیارت من بیاید و نیکوکار باشد در است صفحه 57 هدیه های آسمان چهارم

  منبع مطلب : nexload.ir

  مدیر محترم سایت nexload.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  وبلاگ احادیث - روایات از امام رضا ع

  پیامی از امام ابوالحسن الرضا (ع) : ای عبدالعظیم ، دوستانم را سلام برسان و به آنان بگو که شیطان را بر خود مسلط نسازند ، به راستی و امانتداری و سکوت و ترک جدال ، آنان را امر نمای ، به دیدار یکدیگر که خشنودی من است ، ایشان را توصیه کن ، مباد که به هتک حرمت و پرده دری از یکدیگر مبادرت جویند ، که سوگند یاد کرده ام ، آن کس که چنین کند و دوستی از دوستانم را آزرده سازد ، از خداوند بخواهم او را در دنیا به سخت ترین عذاب گرفتار سازد و در آخرت در زمره زیانکاران قرارش دهد. ایشان را آگاه کن که خداوند نیکوکاران ایشان را می بخشد و از بدکارشان در می گذرد ، جز آنکه به او شرک ورزیده ، و یا دوستی از دوستان مرا آزار رسانیده و یا قصد سوئی نسبت به او در دل پنهان کرده باشد.خداوند چنین کسی را نمی بخشد ، و چون به کارش اصرار ورزد ، روح و حقیقت ایمان از قلبش رخت بربندد و از ولایت من بیرون رود و از آن هیچ برخوردار نگردد. که از این به خدا پناه می جویم.

  امام رضا (ع) : کسی که میخواهد عزیزترین مردم باشد باید در نهان و آشکار تقوای خدا را پیشه سازد. 

  امام رضا (ع) : هرکس خودش را از ما بداند و خدا را اطاعت نکند از ما نیست.  سفینة البحار

  امام رضا (ع) : کسی که بار سفر ببندد و به زیارت من بیاید ، دعای او مستجاب و گناهش بخشوده میشود.  عیون الاخبار الرضا (ع)

  امام رضا (ع) میفرمایند : رسول خدا (ص) فرمودند : ستارگان مایه امنیت اهل آسمانند ، و اهل بیت من مایه امنیت اهل زمین. بحارالانوار جلد 23 صفحه 19

  حضرت امام رضا (ع) فرمودند : روزگاری نخواهد گذشت که سرزمین طوس محل رفت و آمد شیعیان و زائران من میگردد ، هرکس مرا در غُربتم ( سرزمین طوس ) زیارت کند ، گناهانش آمرزیده میشود ، و در قیامت همراه و هم رتبه من خواهد بود. وسائل الشیعه جلد 10

  حضرت امام رضا (ع) فرمودند : هرکس از شیعیانم مرا زیارت کند در حالی که عارف به حق من باشد ، در قیامت شفیع او خواهم بود.  عیون الاخبار الرضا (ع)

  حضرت امام رضا (ع) فرمودند : در خراسان بقعه ای است که زمانی خواهد رسید که محل رفت و آمد فرشتگان گردد ..... هرکس مرا در آنجا زیارت کند ، همانند کسی است که حضرت رسول (ص) را زیارت کرده باشد ، و خداوند متعال ثواب هزار حج و عُمره قبول شده به او عطا میفرماید و من و پدرانم در قیامت شفیع او خواهیم بود. بحارالانوار

  امام رضا (ع) دو بیت را در میان قصیده ای که دعبل خزائی سروده نهادند و گفتند : و قبری در شهر طوس است که وا مصیبتا از غم و اندوهش که تا به روز قیامت آتش به جان زده است ، تا آنگاه که خداوند قائمی برانگیزد و درد و رنج ما را تسلا بخشد. امام فرمود : این قبر ، قبر من است.  عیون الاخبار الرضا (ع)

  اسحاق بن راهویه گفت : در زمانی که امام علی بن موسی الرضا (ع) وارد نیشابور شدند ، روزی که از آنجا به سوی مامون خارج می شدند ، محدثینی که در آن دیار بودند جمله فرا راه آنحضرت آمده ، گفتند : یابن رسول الله (ص) از میان ما می روی و ما را به حدیثی آگاه نمی سازی تا از آن بهره مند شویم ؟ این در حالی بود که آن حضرت در هودجی نشسته بودند ، سر خویش بیرون آورده و فرمود : از پدرم موسی بن جعفر (ع) شنیدم که فرمود از پدرم جعفر بن محمد (ص) شنیدم که فرمود از پدرم محمد بن علی (ع) شنیدم که فرمود از پدرم علی بن الحسین (ع) شنیدم که فرمود از پدرم حسین بن علی (ع) شنیدم که فرمود از پدرم امیرمومنان (ع) شنیدم که فرمود : از رسول خدا (ص) شنیدم که فرمود از جبرئیل (ع) شنیدم که فرمود از خدای عزوجل شنیدم که فرمود : { کلمه لا اله الا الله ، حصار و جایگاه امن من است ، پس هرکس به دژ من وارد گردد از عذابم در امان خواهد بود } ابن راهویه گوید : هنگامی که شتر حضرت به راه افتاد ، آن حضرت با صدای بلند فرمودند : این شرطهایی دارد و من خود از جمله آن شرطها هستم. { یعنی از شرطهای اقرار به کلمه لا اله الا الله اقرار به امامت آن حضرت است که از جانب خداوند متعال معین شده است و طاعتش بر همگان فرض و واجب است }   عیون الاخبار الرضا (ع)

  امام رضا (ع) فرمودند : حقیقت ایمان بنده کامل نمیشود مگر در وی سه ویژگی باشد : فهم دین ، اندازه گیری درست در زندگی ، و شکیبایی بر سختیها و گرفتاریها.  عیون الاخبار الرضا (ع)

  از امام رضا (ع) درباره بهترین بندگان پرسش شد ؛ پس فرمود : اینان کسانی اند که چون نیکی کنند ، شادمان شوند و چون بدی کنند ، استغفار جویند و چون مورد بخشش قرار گیرند ، شکر و سپاس گویند و چون گرفتار رنج و سختی شوند شکیبایی پیشه کنند و هر آنگاه که خشمگین گردند ، عفو کنند.  تحف العقول

  امام رضا (ع) به نقل از امام علی (ع) فرمود : کسی که به روزگار تکیه کند و بدان اعتماد ورزد ، زمین خواهد خورد.  عیون الاخبار الرضا (ع)

  امام رضا (ع) : هر امامی را با دوستان و پیروانش پیمانی است . همانا ، از کمال وفای به عهد و نیک به جای آوردن آن ، زیارت قبور ایشان است.پس آنان که با علاقه و شوق ، قبور امامان را زیارت نمایند و به آنچه مورد شوق و رغبت آنان بوده ، باور داشته باشند ، پیشوایانشان در روز قیامت شفعای آنان خواهند بود.  عیون الاخبار الرضا (ع)

  امام رضا (ع) از پدر بزرگوارشان و آن حضرت از امام صادق (ع) و ایشان از پدران بزرگوارشان (ع) از امیر مومنان نقل فرموده است که فرمودند : (( شما را به نماز و پاسداری از آن سفارش می کنم ، زیرا نماز بهترین عمل و ستون دین شماست ))  بحارالانوار

  امام رضا (ع) : نماز ، وسیله تقرب هر پرهیزکار به خداوند متعال است.   بحارالانوار

  امام رضا (ع) فرمود : کار نیک و تلاش در عبادت را به امید عشق به آل محمد (ص) رها نکنید ؛ عشق آل محمد (ع) و پذیرش فرمان اینان را به امید عبادت ترک مگویید که هیچ یک از این دو بی یکدیگر پذیرفته نمیشود.   بحارالانوار

  امام رضا (ع) به نقل از پیامبر (ص) فرمود : هرکس دوست دارد که به دستاویز محکمی چنگ زند ، باید به دوستی و وِلای علی و اهل بیتم ، چنگ زند.  عیون الاخبار الرضا (ع)

  امام رضا (ع) به نقل از امام حسین (ع) فرمود : هرکس دوست دارد اجل او به تاخیر افتد و روزی اش زیاد شود ، بر او باد بر صله رحم و ارتباط با خویشاوندان. عیون الاخبار الرضا (ع)

  امام رضا (ع) به نقل از پیامبر (ص) فرمود : دعاء ، خود اسلحه و ابزار کار مومن و ستون دین و روشنی آسمانها و زمین است پس بر شما باد به دعا کردن و در آن اخلاص ورزید.  عیون الاخبار الرضا (ع)

  امام رضا (ع) به نقل از امیرمومنان علی (ع) فرمود : هرکس روزگار را سرزنش کند و از دست آن بنالد خود همواره مورد نکوهش واقع خواهد شد.  عیون الاخبار الرضا (ع) 

  امام رضا (ع) به نقل از پیامبر (ص) فرمود : درشتخویی و بداخلاقی ، عمل آدمی را تباه میسازد ، آن گونه که سرکه عسل را تباه میکند.  عیون الاخبار الرضا (ع) 


  منبع مطلب : hadith-110.mihanblog.com

  مدیر محترم سایت hadith-110.mihanblog.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  مشرق نیوز

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  المیرا : دربهشت همنشین من است

  نیلوفر : بله درسته دوست عزیز

  رحا : لطفا جواب روبگید

  Soheilgh90 : اشتباه هست برو یکم فکر کن میگه هر کس به زیارت من بیاید (و نیکوکار باشد ) در بهشت همنشین من است کانالم تو آپارات فالو کنین soheilgh90

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 11 ماه قبل
  0

  توتننکس

  ناشناس 12 ماه قبل
  0

  نه اصلا خوب نیست

  زینب 1 سال قبل
  0

  ایا زایر امام رضا فشار وعذاب قبر دارد،

  ؟

  ناشناس 2 سال قبل
  0

  هرکس به زیارت من بیاید نیکوکار باشد در.................است

  0
  ناشناس 2 سال قبل

  هرکس به زیارت من باید نیکوکار باشد در ............است

  نخبگان 2 سال قبل
  0

  دربهشت همنشین من است

  1
  نخبگان 2 سال قبل

  درست؟

  محمدحسین 2 سال قبل
  -1

  سلام در بهشت هشتم من

  0
  نخبگان 2 سال قبل

  اشتباه

  امیر عباس 2 سال قبل
  2

  در بهشت هم نشین من است

  Soheilgh90 2 سال قبل
  3

  کانالم تو آپارات فالو کنین

  Soheilgh90

  سونیا 2 سال قبل
  -2

  جواب جدول : رمز جدول مشهد است

  4
  Soheilgh90 2 سال قبل

  اشتباه هست برو یکم فکر کن

  میگه هر کس به زیارت من بیاید (و نیکوکار باشد ) در بهشت همنشین من است

  کانالم تو آپارات فالو کنین soheilgh90

  رحا 2 سال قبل
  4

  لطفا جواب روبگید

  نیلوفر 2 سال قبل
  2

  همنشین من است

  مرینت 2 سال قبل
  1

  در بهشت همنشین من است

  مرینت 2 سال قبل
  3

  امام رضا(ع)فرمودهر کس به زیارت من بیاید در بهشت همنشین من است

  دختر کفشدوزکی 2 سال قبل
  2

  امام رضا (ع)فرمود هرکس ب زیارت من بیایدو نیکوکار باشد در بهشت همنشین من است

  ناشناس 2 سال قبل
  -2

  ن

  ملینا 2 سال قبل
  2

  مرقد خواهر امام رضا (ع) درشهر

  0
  ناشناس 2 سال قبل

  قم

  REZA 2 سال قبل
  2

  در بهشت همنشین من است.این در جای خالی قرار میگیره👆

  آرمیتا مرادی 2 سال قبل
  2

  در بهشت است

  ناشناس 2 سال قبل
  1

  در بهشت هم نشین من است

  5
  نیلوفر 2 سال قبل

  بله درسته دوست عزیز

  ناشناس 2 سال قبل
  2

  باشه

  هانیه آقای مسگر 2 سال قبل
  0

  هر کس به زیارت من بیاید و نیکوکار باشد جای خالی برای جواب این سوال و میخواهم

  3
  مرینت 2 سال قبل

  عزیزم میشه در بهشت همنشین من است

  1
  فاطمه 2 سال قبل

  هرکس به زیارت من بیاید ونیکوکار باشد در

  ناشناس 2 سال قبل
  2

  در بهشت همنشین من است

  ناشناس 2 سال قبل
  0

  امام رضا ع میفرمایند هرکس به زیارت من بیایید ونیکوکار باشد ........است لطفا جواب دقیق رو هرکس میپونه راهنمایی کنه

  0
  ابوالفضل 1 سال قبل

  دربهشت هم نشین من است

  0
  امیر عباس 2 سال قبل

  در بهشت هم نشین من است

  المیرا 2 سال قبل
  5

  دربهشت همنشین من است

  0
  ماهان 2 سال قبل

  درسته

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید