در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  الگوها و اسوه های پایداری و مقاومت حاج قاسم سلیمانی

  1 بازدید

  الگوها و اسوه های پایداری و مقاومت حاج قاسم سلیمانی را از سایت نکس درجه دریافت کنید.

  ایرنا

  ایرنا

  هرکس را نمی توان بدون دارا بودن ویژگی ها و صفات بارز کاریزماتیک و شخصیت مشعشع آن در عرصه های مختلف جامعه به عنوان الگو مورد توجه قرار داد.

  به طور حتم الگوشدن و اسوه بودن، تابع شرایط و ویژگی های خاص خود است، انسان ها باید سال های سال در زمینه های گوناگون در میان مردمان خویش از آن چنان نقش محوری و اثر بخش، حضوری وحدت آفرین و خدماتی ماندگار و محبوبیتی مثال زدنی و شخصیتی پرنفوذ برخوردار و توانسته باشند از کوران سخت امتحانات گوناگون سربلند وسرفراز بیرون بیایند تا به عنوان انسانی صاحب نفوذ و شخصیتی قابل تکریم و نمونه مورد توجه دیگران قرار گیرند.  

  شهید حاج قاسم سلیمانی به لحاظ دارابودن صفات ارزنده و خصیصه های نیکوی در زمره آن دسته از انسان های نادری قرار گرفت که اکنون به الگویی فراملی تبدیل شده است.
  اکنون یک سال از  شهادت و پرواز ملکوتی شهید سلیمانی سپری می شود. سردار سلیمانی از جمله متدین ترین و معتقدترین پاسداران انقلاب اسلامی بود که برای حاکمیت موازین دینی و دفاع از ارزش های والای دین اسلام قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران تلاش کرد.

  سردار شهید حاج قاسم سلیمانی سال ها در میدان های آتش و خون حضور فعال داشت با وجود ایمان و اعتقاد قلبی به مذهب تشیع و دین مبین اسلام، به افکار و عقاید دینی و مذهبی دیگران احترام می گذاشت همان گونه که برای آزادسازی مناطق شیعه نشین تلاش، برنامه ریزی و فداکاری می کرد، به همان اندازه برای مناطق سنی، ایزدی و مسیحی نشین از خودگذشتگی و رشادت نشان می داد.  

  سردار سلیمانی، انسان ها را به این دلیل که بندگان خدا هستند، دوست داشت و در لبنان، سوریه و عراق حلقه یاران او را مسلمان، مسیحی، زرتشتی، شیعه، سنی، ایزدی، علوی  تشکیل می دادند.

  فرمان دهندگان به شهادت حاج قاسم، سخت اشتباه کردند زیرا سردار سلیمانی بر قلب ها حکومت می کرد، او سردار دلها بود و کسی که بر دل ها حکمرانی کند، جاودان همیشه روزگاران است.
  حاج قاسم سلیمانی در عرصه داخلی و خارجی سیاستمداری برجسته و به روز بود، دوراندیشی او در سیاست و سیاست ورزی در تعاملات داخلی و فرامنطقه ای چنان بود که در بسیاری از مواقع مسوولان سیاست خارجی کشور در دولت های مختلف در امور فرامرزی با وی هماهنگی می کردند.

  شکل گیری دولت پایدار در عراق، جلوگیری از سقوط دولت سوریه، تداوم مقاومت در یمن، پیروزی حزب الله و حماس در جنگ های نابرابر با نیروهای تا دندان مسلح رژیم صهیونیستی در لبنان و فلسطین مدیون تفکرات راهبردی، تدابیر هوشمندانه و طراحی ها و عمق رهبری شهید سلیمانی است، امری که دوست و دشمن به آن اذعان داشته و دارند.
  با وجود موفقیت های چشم گیر و اشرافیت شهید سلیمانی بر امور سیاسی در عرصه داخلی و خارجی، هرگز در احزاب و جریانات سیاسی ورود نکرد و اجازه نداد تا شخصیت برجسته اش وجه المصالحه جریانات سیاسی قرار گیرد.

  شهید سلیمانی لباس مقدس سربازی را با هیچ پست و مقامی عوض نکرد از این رو در حیات مبارک و پربارش و بعد از شهادتش نیز محبوب و عزیز همه احزاب و جریانات سیاسی ملتزم به جمهوری اسلامی ایران بوده و است.
  به جرات می توان گفت به لحاظ کارآمدی، هوش سرشار و ذکاوت، تقید و پایبندی به آرمان های انقلاب و کارنامه درخشان در راه دفاع از میهن، حفظ و حراست از دستاوردهای نظام، یکی از نزدیکترین شخصیت ها و فرماندهان نظامی به مقام معظم رهبری، سردار سلیمانی بود.

  در نیروهای مسلح جایگاهی والا داشت، نه تنها در داخل کشور، بلکه در فراسوی مرزهای ایران نیز مورد احترام خاص بسیاری از دولت ها و ملت های منطقه بود و با وجود آوازه نیک نامی جهانی اش، در تواضع و فروتنی سرآمد بود. سردار سلیمانی به نیکی دریافته بود که:
  افتادگی آموز گر طالب فیضی  
  هرگز نخورد  آب زمینی که بلند است
  اوج خودساختگی حاج قاسم سلیمانی را می توان در پاسخ او به دعوت برای کاندیداتوری ریاست جمهوری مشاهده کرد. وی در پاسخ به پیشنهاد کاندیداتوری برای ریاست جمهوری می گوید «افتخارم این است که سرباز صفر بر سر پُست دفاع از ملتی باشم که امام فرمود: جانم فدای آن ها باد، رها کردن این پُست را در شرایطی که گرگانی در کمین هستند، خیانت می دانم».
  آری شهید سلیمانی نه تنها در زمان حیاتش بلکه برای بعد از مرگش نیز همین رویه را پیش بینی و پیشنهاد کرده و در وصیت نامه اش می نویسد: برروی سنگ قبرم بنویسید «سرباز»  قاسم سلیمانی.
  سردار سلیمانی ۴۰ سال برای دفاع از عزت، اقتدار و برقراری امنیت پایدار ملت ایران و حفظ تمامیت و استقلال کشور فداکاری کرد و به گواه اقدام های مشعشع او و شهادت همرزمانش، برای تحقق این امور مهم لحظه ای از پای ننشست.
  بعد از دوران دفاع مقدس و با شروع فتنه داعش، راهی شامات شد و دفاع از «حریمِ حرم» را وجه همت خویش قرار داد، در انجام و ایفای این وظیفه چنان خوش درخشید که دشمنان اسلام و ایران را سردرگم و سر در گریبان نمود ومرد شماره یک ایران در خاورمیانه لقب یافت.
  در پرتو رشادت ها و از خودگذشتگی هایش، نام و آوازه اش جهانی شد، اما هرگز ادعایی نداشت و خادم صادق و بی ادعای ملت و سرباز جان برکف اسلام و ایران باقی ماند و این یکی از رمزهای محبوبیت و ماندگاری شهید حاج قاسم سلیمانی است.

  برخلاف عده ای که سعی خویش را بر آن نهاده‌اند تا در هر ایستگاهی جمعی  را به هر بهانه ای از قطار انقلاب اسلامی پیاده کنند، سیره عملی و سخنان حاج قاسم سلیمانی به ما می گوید که «جذب حداکثری و دفع حداقلی»  محور سیاست و تدابیر او در عرصه داخلی و تشکیل حلقه جهانی نیروهای مقابله با گروهک های تکفیری بود.  
  هنر جاودان و روش نورانی سردار دل ها بر آن قرار گرفته بود تا دایره و چتر جمهوری اسلامی ایران را چنان بگستراند که تمامی کسانی که دل در گرو آبادانی و اتحاد و یکپارچگی این ملک و ملت دارند، در میان این دایره و زیر این چتر قرار گرفته و گرد هم آیند.
  او صریح و صادقانه و شفاف می گفت: «جامعه ما، خانواده ماست» و خیلی راحت تفاوت ها را طبیعی دانسته و آن را پذیرفته بود و با همین دیدگاه میلیون ها نفر را مجذوب خویش و خود را محبوب ملت ساخت، چه بسیار افرادی که به برخی از تصمیم ها و سیاست های مسوولان اجرایی، قضایی و قانون گذاری کشور انتقاد جدی داشته و دارند اما سردار حاج قاسم سلیمانی را از صمیم قلب دوست داشته و دارند.
  تجربیات گرانسنگی که از سنگر به سنگر، کشور به کشور و مسوولیت های مختلف کسب کرده بود، به او آموخته بود که درد بزرگ جامعه اسلامی و ایران تفرقه است.

  از این رو حاج قاسم سلیمانی دوای دردها را در انسجام و وحدت جستجو می کرد و یکپارچگی و وحدت موردنظر او، بین تمامی اقشار و ادیان و مذاهب و گروه های سیاسی بود، این افتخاری بزرگ و سندی روشن از بزرگ منشی فرمانده ای دالاور است که حتی یک کلمه و یک جمله از او پیدا نمی شود که منشا اختلاف و تشتت در جامعه ایران و سایر کشورهای اسلامی  باشد.
  مکتب حاج قاسم، مکتب استکبارستیزی است، تامل در سیره عملی سردار دل ها به ما می گوید استکبارستیزی بدون وجود سلاح برنده و کارآمدی به نام اتحاد و انسجام ملی امکان پذیر نیست.

  هر کاری را پاداشی است و پاداش سال ها ایثار و در جبهه بودن، با عشق و امید وصل یار، جان را بر کف گرفتن و سنگر به سنگر رفتن و راز و نیازهای خاضعانه و جهد وافر برای رسیدن به معشوق و تمنای وصال و خدایی شدن، جز با شهادت که هنر مردان خداست، را هیج پاداش و مزدی نمی توان برای اینچنین مجاهدی نستوه متصور بود.
  آری، درست است که شهادت این سرمایه گرانسنگ برای ملت ایران و ملت های منطقه بسیار سنگین و غمبار بود ولی او به آرزوی دیرینه اش رسید.

  برای حاج قاسم سلیمانی و سلیمانی ها، مرگی به جز شهادت زیبنده نیست، قامت رعنای چنین عبد صالحی، خلعت زیبای شهادت را می طلبید، شهادت او زندگی ساز شد و میلیون ها ایرانی و عراقی در باشکوه ترین تشییع جنازه، پیکرش را بدرقه کردند.
  مبارزه با تروریسم وگروه های تکفیری  بدون نام حاج قاسم سلیمانی معنا و مفهومی نخواهد داشت.
  مطلب را با فرازی از فرمایشات مقام معظم رهبری در وصف این شهید سرافراز  به پایان می برم: «حاج قاسم از دفاع مقدس تا پایان عمر با شجاعت به دل خطر می‌رفت اما در عین حال با تدبیر و فکر و منطق عمل می‌کرد و نه‌تنها در میدان نظامی بلکه در میدان سیاست هم شجاعت و تدبیر توأمان داشت و سخنانش قانع‌کننده، منطقی و تأثیرگذار بود که بنده این واقعیت را بارها به دوستان فعال در عرصه سیاسی گفته‌ام».

  کرم محمدی فرماندار دالاهو 

  منبع مطلب : www.irna.ir

  مدیر محترم سایت www.irna.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  سردار سلیمانی در جبهه مقاومت جاودانه شد

  سردار سلیمانی در جبهه مقاومت جاودانه شدگروه استان‌های دفاع‌پرس - بتول شاهبازی؛ سردار حاج قاسم سلیمانی در جبهه مقاومت و جنگ میان اسلام و کفر به آرزوی دیرینه اش دست یافت و جاودانه شد.

  این سرباز رشید سپاه اسلام در سالهای انقلاب اسلامی با عشق ولایت و روحیه ایثار، مقاومت، شهادت طلبی وارد عرصه کارزار و جبهه مقابله با دشمنان استکباری و صهیونیستی شد و امروز به آن هدف متعالی خود رسید.

  حاج قاسم در سینه اش عشق به امام حسین (ع) و اهل بیت موج می زد، عشقی که سر از پا نمی شناخت و همین ارادت خالصانه و عشق او را به وادی مبارزه با دشمن کشاند.

  در ۸ سال دفاع مقدس حضوری جانانه داشت و در کنار فرماندهان رشیدی چون میرحسینی ها و در مکتب اسلام و انقلاب رشد و تربیت یافت و پس از سالها خدمت مخلصانه سربازی ولایت در جبهه حق بر علیه باطل جاودانه شد.

  سردار سلیمانی با ویژگی مردم داری و مردم یاری و ارتباط بر قرار کردن صمیمانه با اقشار مختلف سهم بسزایی در جذب و هدایت نیروهای انقلاب و رزمندگان اسلام در هشت سال جنگ تحمیلی و مقابله با تهدیدات دشمنان در داخل و خارج از کشور و نابودی داعش داشت.

  این شهید والا مقام به عنوان الگو و اسوه در کنار سایر رزمندگان اسلام و از جمله رزمندگان سیستانی و بلوچ توانست برای کشور افتخار و عزت به دست بیاورد.

  شهیدان و همرزمانی مانند حاج قاسم میرحسینی، محسن خزایی و غیره در کنار حاج قاسم سلیمانی با شایستگی از مرزهای میهن و ارزشهای والای اسلامی و انقلابی دفاع کردند که نامشان جاودانه و ماندگار و در قلب مردم عزیز ایران و مردم سیستان و بلوچستان جای دارند.

  سردار سلیمانی در راه حفظ ارزش‌های انقلاب قدم به قدم در صحنه‌های نبرد با دشمن گام برداشت و دشمنان را یکی پس از دیگری سرنگون می‌کرد و اقتدار ایران را می افزود.

  دشمنان اسلام و کشور که مغلوب قدرت بی مثل سردار شده بودند برای رسیدن به اهداف شوم خود دست به اقدامی جنایتکارانه زدند و سردار نام آشنای دیرینه هشت سال دفاع مقدس حاج قاسم سلیمانی را به شهادت رساندند.

  امروز نسل جوان انقلابی با انتقام خون سردار سرافراز نیروی قدس سپاه و یادگار ماندگار دفاع مقدس آزادی فلسطین و دیگر سرزمین‌های اسلامی را به ارمغان خواهند آورد.

  دنیا بداند با شهادت سردار سرافراز سپاه اسلام انسجام و وحدت در ملت‌های مسلمان منسجم‌تر می‌ شود زیرا امت اسلامی و قدرشناس با تمام وجود قدر این شهید را می دانند و بر ادامه راه شهیدان تاکید دارند.

  سران جنایتکار آمریکایی و صهیونیستی بدانند سردار سلیمانی شاگردانی را تربیت کرده که در آنها عشق به ولایت موج می زند.

  آمریکا بداند مردم ایران و مسلمانان و ملت های آزاده دنیا با برخورداری از ویژگی ایثار و مقاومت و روحیه جهاد و شهادت از ارزشهای والای خود صیانت می کنند و همه آنها سردار سلیمانی اند و جانانه با دشمنان قسم خورده به مقابله می پردازند.

  انتهای پیام/

  منبع مطلب : defapress.ir

  مدیر محترم سایت defapress.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  شهید سردار قاسم سلیمانی اسوه و الگوی این مرز و بوم است

  به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان، حجت الاسلام غلامحسین مهدوی نژاد امام جمعه موقت سمنان در خطبه‌های نماز جمعه ۱۳ دی ماه ۹۸ در سمنان گفت: شهید سردار قاسم سلیمانی در راه دفاع از اسلام از جان خویش گذشت و او اسوه، الگو و فرزند افتخار آفرین این مرز و بوم است و انتقام خونش را خواهیم گرفت.

  او افزود: سردار سپهبد شهید سلیمانی یکی از سرداران و پاسداران انقلاب اسلامی بود و دشمنان باید بدانند پایه‌های انقلاب اسلامی با شهادت این سردار سست نمی‌شود.

  حجت الاسلام مهدوی نژاد اظهار داشت: اگر پرچم از دست سرداری بیفتد سردار دیگری پرچم را به دست می‌گیرد و تا نابودی آمریکا و استکبار جهانی این روند ادامه داد.

  او از سردار سلیمانی شهید مدافع حرم به عنوان یک اسوه و الگو یاد کرد که با هوشمندی دشمنان اهلبیت را نابود کرد.

  امام جمعه موقت سمنان بیان کرد: سردار شهید سلیمانی‌ها از مرگ نمی‌ترسند، بلکه شهادت آرزوی مردان حق است و سردار سلیمانی به آرزویش رسیده است.

  حجت الاسلام مهدوی نژاد ادامه داد: جامعه جهانی مانند مسیحیان لبنان و اهل سنت سوریه و یمن سردار سلیمانی را نماد مقاومت می‌دانند و خشم و نفرت مردم جهان از زورگویان با شهادت سردار سپهبد سلیمانی مضاعف می‌شود و همه خواهان انتقام خون این سردار رشید هستند.

  وی ادامه داد: ترور محکوم است و دشمنان با علم کردن داعش به دنبال تصاحب منطقه بودند، ولی سردار سلیمانی کمتر از سه ماه داعش و تکفیری‌ها را نابود کرد و این شکست سخت برای دشمن گران بود و دست به انتقام جویی زد.

  گفتنی است، بامداد جمعه ۱۳ دی ماه سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت در حمله بالگرد‌های آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید.

  انتهای پیام / ر

  منبع مطلب : www.yjc.ir

  مدیر محترم سایت www.yjc.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  زینو : میشه این ارسال نظر و از رو صفحه حذف کنید تا ما بتوانیم شات بهتری بگیریم با تشکر:)

  امید : خوب بود شات نمشه

  ناشناس : خو این همه تبلیغ نمیزاره شات بگیریم😐

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 9 ماه قبل
  0

  عالـی

  .... 9 ماه قبل
  0

  سلام مطالبتون عالی بود...میخواهم در تحقیقم ازش استفاده میکنم راضی باشید

  Pini 9 ماه قبل
  -1

  عالی هست نوشته هاتون

  Niloofar 9 ماه قبل
  0

  خیلی خوب بود برای تحقیقم ازش استفاده کردم ولی این تبلیغا نمیزاشت شات بگیرم😐

  ناشناس 9 ماه قبل
  -1

  خبع

  ناشناس 9 ماه قبل
  -2

  خبع

  ناشناس 10 ماه قبل
  1

  م

  ناشناس 10 ماه قبل
  -1

  واقعا عالییی بود 👌

  ناشناس 10 ماه قبل
  -1

  مطلبتون عالیییی هست

  ناشناس 10 ماه قبل
  0

  عالییییی پر از متن 👌

  ناشناس 10 ماه قبل
  0

  خوب بود

  ممد 10 ماه قبل
  -1

  سلام ، مطالبتون عالی بود و هیچی کم نداشت ولی اگه میشد یکم کوتاه‌تر و جمع‌وجور‌ تر باشه خیلی بهتر میشد ، در هر صورت ازتون ممنونم

  علی 10 ماه قبل
  1

  خوبه

  یاسین 10 ماه قبل
  -2

  عالی پرمتن

  ناشناس 10 ماه قبل
  6

  خو این همه تبلیغ نمیزاره شات بگیریم😐

  ... 10 ماه قبل
  -2

  خوب

  ب شما چ 10 ماه قبل
  0

  بمیر

  0 10 ماه قبل
  -2

  I

  A 10 ماه قبل
  0

  عالیه عالی

  ناشناس 10 ماه قبل
  -1

  عالی

  Mobina 11 ماه قبل
  2

  مطلب خوبی بود

  امید 2 سال قبل
  6

  خوب بود شات نمشه

  زینو 2 سال قبل
  7

  میشه این ارسال نظر و از رو صفحه حذف کنید تا ما بتوانیم شات بهتری بگیریم با تشکر:)

  1
  nesa 11 ماه قبل

  روز گزینه ارسال نظر کلیک کنید و لازم نیس نظر ارسال کنید فقط شما رو برای چند ثانیه به پایین صفحه هدایت میکنه بعدش خودش حذف میشه بعدش میتونید برید بالای صفحه و از صفحه و راحت میتونید شات بگیرید😊

  برای ارسال نظر کلیک کنید