در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  اطاعت کامل از خدا و رسول وامامان معصوم و دوست داشتن آنها چه نام دارد

  1 بازدید

  اطاعت کامل از خدا و رسول وامامان معصوم و دوست داشتن آنها چه نام دارد را از سایت نکس درجه دریافت کنید.

  خبرگزاری شبستان

  خبرگزاری شبستان

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستاناز اصفهان، آیت الله سید ابوالحسن مهدوی، نماینده مردم استان اصفهان در مجلس خبرگان رهبری، در جلسه اخلاق(۳ تیر) که در مدرسه علمیه ملا عبدالله اصفهان برگزار می شود گفت: مزد رسالت پیامبر خدا که در آیه 23 شوری از آن به به مودت ذوی القربی یاد شده است، هم وزن رسالت سنگین پیامبر است.

  وی با اشاره به اینکه این آیه بعد از حجه الوداع نازل شده است افزود: از محبت یا مودت به ذوی القربی به عنوان حق خداوند برما یاد شده است.

  آیت الله مهدوی بیان داشت: کسانی که مودت به ذوی القربی نداشته و ندارند، نه حق خدا را ادا کردند و نه مزد رسالت پیامبر خدا را دادند.

  وی با تاکید بر این که حق خداوند، بندگی و اطاعت اوست تصریح کرد: خداوند متعال 14 انسان کامل را برای بیان چگونه بندگی کردن، در مسیر زندگی بشر قرار داده است.

  امام جمعه موقت اصفهان  با تاکید بر اینکه اطاعت خداوند جدای از اطاعت رسول خدا و امامان معصوم نیست اظهار داشت: امام علی(ع) می فرماید: بر شما باد دوست داشتن خاندان پیامبرتان؛ زیرا که آن حقّ خداست بر گردن شما و موجب حقّ شما بر خدا می شود، آیا نمی بینید این سخن خدای متعال را که: «بگو: من در ازای این از شما مزدی نمی خواهم مگر دوستی با خویشاوندانم».

  وی در پاسخ به اینکه چرا لحن آیه مودت وجوب ندارد و در روایات ائمه اطهار مودتشان را واجب می دانند گفت: یکی از دلایل این امر  توجه به اصل ولایت است که در صورت پذیرش ولایت ائمه اطهار، اطاعت از آنان نیز واجب می شود و پذیرش ولایت بدون مودت تحقق نمی یابد.

  آیت الله مهدوی تصریح کرد: مودت مستحب است و مصلحت استحباب آن 100 درصد است.

  وی با اشاره به استحباب مسواک زدن و مصلحت استحباب 100 درصدی آن گفت: مودت مستحب و اصل تولی و ولایت پذیری واجب است ، بنابراین خداوند وجوب مودت را برای انسان ها به استحباب 100 درصدی نزول داده است.

  پایان پیام/

  منبع مطلب : www.shabestan.ir

  مدیر محترم سایت www.shabestan.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  زیبا ی جذاب 1 سال قبل
  0

  گونخور

  ملیکا 1 سال قبل
  0

  نمدونم

  بدون خار کوبی 1 سال قبل
  0

  عه

  بدون خار کوبی 1 سال قبل
  0

  مهدی چقدر پیام می فرستی

  مهدی 2 سال قبل
  2

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید