در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  از روی چه چیزی می توان فهمید که میزان مصرف و کارایی یک وسیله چقدر است

  1 بازدید

  از روی چه چیزی می توان فهمید که میزان مصرف و کارایی یک وسیله چقدر است را از سایت نکس درجه دریافت کنید.

  برچسب هفت رنگ نشانگر مصرف انرژی

  برچسب انرژی روی وسایل مختلف چیست و چه معنایی دارد؟

  برچسب انرژی روی وسایل مختلف چیست و چه معنایی دارد؟

  زمان مطالعه: 4 دقیقه

  همه شما احتمالا برچسب انرژی با نشان‌های رنگی که روی لوازم برقی مانند یخچال فریزر و ماشین لباسشویی وجود دارد را دیده‌اید. آیا تاکنون از خود پرسیده اید که این برچسب های انرژی به چه کاری می‌آیند و وجود آنها روی لوازم الکتریکی چه معنایی دارد؟ با استادکار اپلیکیشن درخواست خدمات همراه باشید .

  چرا باید وسایل برقی را با برچسب انرژی بخریم؟

  در حال حاضر لوازم خانگی الکتریکی یکی از مهمترین لوازم مصرف کننده برق در خانه ها هستند که مسلما تاثیر بسزایی در هزینه ‌های برق شهری خانوارها دارند. بنابراین در انتخاب و خرید لوازم خانگی برقی علاوه بر کیفیت و کارایی، فاکتورهای مهمی مانند اطمینان از ایمنی، کیفیت، کمیت در بازدهی و میزان مصرف انرژی دستگاه‌های موردنظر با توجه به خدماتی که ارائه می‌دهند برای مصرف‌کنندگان دارای اهمیت زیاد است.

  امروزه علائم و استاندارد های روی وسایل مانند برچسب انرژی می توانند به منزله راهنمای بسیار مفیدی در زمینه ایمنی و میزان مصرف انرژی تلقی شوند و اطلاعات کاملی در مورد میزان و نحوه مصرف برق به شما بدهند.

  برچسب انرژی چیست؟

  برچسب انرژی در واقع تگی است که روی لوازم خانگی الکتریکی می‌چسبانند و به وسیله آن در خصوص مصرف انرژی آن وسیله اطلاع رسانی می‌کنند. روی این برچسب علائمی به صورت رنگی از حروف A تا G وجود دارد که از رنگ های سبز تیره تا قرمز درجه بندی شده و نشان دهنده میزان مصرف انرژی است. در واقع در بالای این نمودار و رنگ سبز مصرف انرژی کمتر و هر چه به سمت پایین و رنگ قرمز نزدیک می شویم، مصرف انرژی بیشتر است.

  به عبارت دیگر حرف A نشان دهنده کمترین مصرف انرژی و بیشترین بازدهی دستگاه و حرف G نشان دهنده بیشترین مصرف انرژی و کمترین بازدهی دستگاه است. معمولا در بیشتر دستگاه های امروزی (مدل های ۲۰۱۱ به بعد) خود نشانگر A دارای بخش‌هایی چون A، +A++ و A+++ شده است. مشتریان این دستگاه‌ها می‌توانند با توجه به این اطلاعات در هنگام خرید، دستگاهی را انتخاب کنند که در مقایسه با سایر مدل‌های مشابه دارای مصرف انرژی کمتر و بازدهی بیشتری باشد. بنابراین اگر به فروشگاهی رفتید که دو مدل ماشین لباسشویی یکی با رتبه A و دیگری با رتبه C دیدید، باید بدانید آنکه رتبه A است انتخاب بهتری برای خرید است چرا که مصرف برق کمتری دارد.

  تفاوت مصرف انرژی a و a+

  در این قسمت به تفاوت مصرف انرژی a و a+ می پردازیم ، چند سال قبل به جز رده های معمول انرژی که به رنگ های سبز تا قرمز نشان داده می شد، ۹ سال پیش در همین روزها یعنی تاریخ ۳۱ جولای ۲۰۱۰، سه دسته بندی دیگر به گروه A به نام های a، +a++ و a+++ اضافه شد. در واقع وسایل الکتریکی که این نشان های گروه A را دارند، دارای کمترین میزان مصرف انرژی هستند و محصولی که a++ را به عنوان برچسب انرژی خود دارد، میزان مصرف انرژی کمتری نسبت به برچسب a+ دارد.

  برای مثال اکثر مدل های یخچال فریزر را با رتبه مصرف انرژی a و a+ می سازند و مدل های رده بالا را با رتبه ی a++  می سازند. اما به طور کلی کمتر مدلی به رتبه  a+++ دست پیدا می کند. همچنین لازم به ذکر است که تا قبل از تاریخ ۱ جولای ۲۰۱۴؛ به یخچال هایی با بهره وری انرژی بیشتر از  ۴۲درصد رده  A+ داده می شد و پس از این تاریخ یخچال هایی که میزان بهره وری انرژی شان بیشتر از ۴۴ درصد باشد می توانند در این رده از انرژی قرار گیرند.

  برچسب انرژی a+++

  محصولی که این برچسب انرژی یعنی برچسب انرژی a+++ را روی خود دارد، کمترین میزان مصرف انرژی را در میان محصولات الکتریکی دارد و به عنوان بهترین رتبه از نظر میزان مصرف انرژی محسوب می شود. بدون شک افرادی که می خواهند تا حد امکان در مصرف انرژی در خانه شان صرفه جویی کنند باید هر چه بیشتر به شاخص های بالایی A مانند a+++ نزدیک شوند تا هزینه کمتری را نیز بابت مصرف انرژی پرداخت کنند. شاید در حال حاضر محصولاتی با این برچسب انرژی زیاد در بازار نباشند، اما انتظار می رود که از سال ۲۰۲۱ به بعد که فضای بیشتری برای نوآوری وجود دارد، محصولات جدید بیشتری به رده انرژی a+++ برسند.

  جالب است بدانید که طبق تحقیقات در در یخچال و فریزرها به ازای افزایش یک رتبه در برچسب انرژی حدود ۱۴درصد صرفه‌جویی در مصرف برق صورت می‌گیرد. روی این برچسب به فراخور نوع دستگاه اطلاعات دیگری مانند اطلاعات اختصاصی، مدل، شرکت سازنده و میزان بهینه بودن عملکردهای مختلف دستگاه نوشته شده است.

  چه لوازم خانگی برچسب انرژی دارند؟

  مزیت استفاده از برچسب انرژی چیست؟

  برچسب های انرژی علاوه بر اطلاع رسانی در مورد کاهش مصرف انرژی و بهینه سازی مزیت‌های دیگری چون موارد زیر دارند: آنها موجب می شوند که خریداران با دید باز انتخاب درستی از لوازم برقی خود داشته باشند و با میزان کارایی و بازدهی وسایل خانگی خود آشنا شوند، می توانند بر هزینه های برق خانوار مدیریت کنند و انرژی مصرفی را با کمک لوازم کم مصرف کاهش دهند، به کاهش آلودگی محیط زیست کمک کنند، در مورد مدل دستگاه و کارخانه و اطلاعات اضافی دستگاه آگاهی به دست آورند، وسایل پربازده و کم بازده را مقایسه کنند. علاوه بر این سازندگان وسایل برقی خانگی نیز در پی افزایش رقابت به دنبال با کیفیت‌تر کردن تولیدات داخلی افتاده می توانند مصرف انرژی محصولات خود را استاندارد جهانی برسانند و در صادرات موفق تر از پیش عمل کنند.

  برچسب انرژی در ماشین لباسشویی

  به طور کلی برچسب انرژی در در ماشین لباسشویی علاوه بر نشان دادن میزان مصرف برق، نشانگر میزان قدرت پاک کنندگی، قدرت خشک کن، ظرفیت و میزان آب و … است.. سرعت دور تند و قدرت آبگیری نیز از دیگر مشخصه‌هایی است که روی برچسب‌های انرژی در ماشین لباسشویی برندهای مختلف وجود دارد.

  برچسب انرژی کولر گازی

  کولر گازی نیز یکی دیگر از وسایل خانه است که برق زیادی مصرف می‌کند و نیاز است که پیش از خرید از میزان مصرف آن مطمئن شوید. برچسب انرژی روی کولر گازی علاوه بر دارا بودن نشانگرهای رنگی اطلاع دهنده مصرف برق، دارای اطلاعات دیگری چون توان مصرفی، دسته بندی ناحیه آب و هوایی مورد استفاده (مانند مناطق گرمسیر و …)، ظرفیت سرمایش دستگاه، نسبت بازده انرژی، ضریب عملکرد سرمایش، راندمان حرارتی و … است.

  برچسب انرژی یخچال

  در یخچال نیز برچسب انرژی نشانگر حجم یخچال و فریزر دستگاه است و آخرین بخش برچسب انرژی در تمامی وسایل آرم موسسه استاندارد را نشان می‌دهد. علاوه بر این مثلا در یخچال فریزرهای ال جی، میزان مصرف به کیلووات به سال، گنجایش یخچال به لیتر ، و میزان صدایی که تولید می‌کند نیز روی برچسب انرژی درج شده است که می تواند در نوع خود مفید واقع شود.

  حال که با برچسب انرژی و مزیت‌های آن آشنا شدید، دفعه بعد که قصد خرید یک لوازم خانگی برقی را داشتید، حتما از اطلاعات این مقاله استفاده کنید و تجربه خود را با ما در میان بگذارید.

  منبع: uswitch

  منبع مطلب : ostadkar.pro

  مدیر محترم سایت ostadkar.pro لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  برچسب انرژی چیست؟

  برچسب انرژی

  برچسب انرژی امروزه در اغلب کشورهای جهان وجود دارد و برچسبی است که روی وسایل مصرف‌کننده انرژی نصب می‌شود و مصرف‌کننده را با میزان کارآیی و مصرف انرژی آن وسیله آشنا می‌کند. همچنین اطلاعات مشترک در همه وسایل و اطلاعات اختصاصی مربوط به هر وسیله انرژی بر را در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌دهد.
  در حال حاضر وقتی برای خرید وسایل برقی و گازی به فروشگاه‌ها مراجعه می‌کنید برچسب انرژی را روی وسایل مشاهده می‌کنید.

  قسمت های مختلف برچسب

  برچسب انرژی دارای قسمت‌های مختلفی است و هر قسمت نشان دهنده اطلاعاتی در خصوص دستگاه مربوطه است.
  بخش‌های اول تا سوم برچسب در تمامی وسایل انرژی بر خانگی (که دارای برچسب انرژی باشند) مشترک و به‌ترتیب نشان‌دهنده علامت تجاری شرکت سازنده، نام شرکت سازنده و مدل دستگاه است.
  بخش چهارم بر چسب انرژی که از اهمیت خاصی نیز برخوردار است از 7 فلش رنگی (از سبز پررنگ تا قرمز تیره) که روی هر یک از آنها یک حرف لاتین از
  A تا G‌ درج شده تشکیل شده است که هر حرف و هر فلش رنگی نشانگر درجه‌ای از مصرف انرژی دستگاه است.
  حرف
  A نشانگر کمترین مصرف انرژی و بیشترین کارآیی و حرف G نشانگر بیشترین مصرف انرژی و کمترین کارآیی دستگاه است. بنابراین هر چه رتبه دستگاه بیشتر باشد کارآیی آن نسبت به میزان انرژی که مصرف می‌کند بیشتر است.

  توضیح :

  رده انرژی (A-B)    : با صرفه جویی زیاد

  رده انرژی(C-D)     : با صرفه جویی متوسط

  رده انرژی(E-F)     : صرفه جویی کم

  رده انرژی(G)        : فاقد صرفه جویی

  برچسب انرژی در واقع به خریدار کمک می‌کند که در هنگام خرید، وسیله‌ای را انتخاب کند که در مقایسه با سایر وسایل موجود، مصرف انرژی کمتر و کارآیی بیشتری داشته باشد.
  به عنوان مثال وقتی خریداری برای خرید یک یخچال فریزر به فروشگاهی مراجعه می‌کند و با دو مدل یخچال که از هر جهت مشخصات یکسانی دارند روبه‌رو می‌شود، در این شرایط اگر یکی از یخچال‌ها رتبه
  B داشته باشد و دیگری رتبه C مسلما آن یخچالی که رتبه B دارد انتخاب خوبی برای خرید است، چون مصرف برق کمتری دارد. توجه داشته باشید که در یخچال و فریزرها به ازای افزایش یک رتبه در برچسب انرژی حدود 14درصد صرفه‌جویی در مصرف برق صورت می‌گیرد.
  مهم است که بدانید استاندارد برچسب انرژی برای یخچال، یخچال فریزرهای خانگی، ماشین لباسشویی، کولر آبی، کولر گازی، اتوی برقی و سایر وسایل برقی کوچک آشپزخانه تدوین شده است.
  فواید استفاده از برچسب انرژی
  استفاده از برچسب انرژی مزایا و فواید گوناگونی برای مصرف‌کنندگان این گونه وسایل دارد که از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
  - انتخاب درست و آگاهانه مردم در هنگام خرید وسایل برقی خانگی
  - آشنا ساختن مصرف کنندگان با میزان کارایی و بازدهی وسایل برقی خانگی
  - بهینه‌سازی و کاهش مصرف انرژی
  -کاهش هزینه انرژی مصرفی در خانواده‌ها
  - کاهش آلودگی محیط‌زیست
  - ارائه اطلاعات اختصاصی ویژه هر وسیله برقی
  - ارائه اطلاعات مشترک در مورد وسایل برقی شامل علامت تجاری، نام شرکت سازنده، مدل دستگاه و نشان استاندارد.
  در حال حاضر 100درصد از خانواده‌های شهری و 90درصد از خانواده‌های روستایی از خدمات شبکه برق در کشور استفاده می‌کنند. با توجه به افزایش سطح رفاه عمومی، افزایش مشترکین برق و استفاده عموم مردم از وسایل انرژی‌بر خانگی تعداد این وسایل روز به روز در خانواده‌ها در حال افزایش است؛ بنابراین توجه به مرغوبیت، بازدهی مفید، میزان مصرف انرژی در وسایل انرژی‌بر و همچنین توجه به طراحی، ساخت مناسب و منطبق بر استانداردهای معتبر و بهینه جهانی باید مورد توجه تولیدکنندگان این وسایل قرار گیرد. از طرف دیگر اطلاع از نحوه استفاده درست از وسایل انرژی‌بر و توجه به میزان کارایی و مصرف انرژی آنها نیز از جمله مواردی است که باید مورد توجه مصرف‌کنندگان باشد.

  منبع مطلب : schoolmaster6.blogfa.com

  مدیر محترم سایت schoolmaster6.blogfa.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ۳ 7 ماه قبل
  -1

  جواب چیست

  ۳ 7 ماه قبل
  -2

  جواب چیست

  ۳ 7 ماه قبل
  0

  جواب چیست

  مهدی 2 سال قبل
  -1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  -1
  ۳ 7 ماه قبل

  اره

  برای ارسال نظر کلیک کنید