در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  آیا وام یک میلیونی به همه یارانه بگیران تعلق میگیرد

  1 بازدید

  آیا وام یک میلیونی به همه یارانه بگیران تعلق میگیرد را از سایت نکس درجه دریافت کنید.

  بسته معیشتی و وام یک میلیونی شامل چه کسانی می‌شود؟

  وام 1 میلیون تومانی کرونا به چه کسانی پرداخت می‌شود؟

  وام 1 میلیون تومانی کرونا به چه کسانی پرداخت می‌شود؟

  در آستانه اجرایی شدن تعطیلات کرونایی به مدت دو هفته در شهرها و مناطق پرخطر کشور از جمله تهران، رئیس کل بانک مرکزی از پرداخت وام یک میلیون تومانی به واجدان شرایط خبر داد.

  به گزارش کاماپرس، وام یک میلیون تومانی کرونا یک دیگر و در ابتدای شیوع این بیماری به سرپرستان خانوارهایی که یارانه 45 هزار و 500 تومانی دریافت می کردند و تمایل به دریافت این وام داشتند پرداخت شد.

  وام یک میلیون تومانی مذکور به صورت اقساط از مبلغ یارانه ماهانه سرپرستان خانوارهایی که این وام را دریافت کردند، کسر شد که این کسری همچنان نیز ادامه دارد.

  اکنون همتی رئیس کل بانک مرکزی از پرداخت وام یک میلیون تومانی دیگری خبر داده است که به نظر می رسد دایره شمول آن به وسعت وام یک میلیون تومانی قبل نیست.

  10 میلیون نفر سرپرست خانوار وام یک میلیونی می گیرند

  بر اساس آنچه همتی – رئیس کل بانک مرکزی امروز سه شنبه 27 آبان ماه در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده است این وام به توقف فعالیت برخی از مشاغل از اول آذر ماه مرتبط دانسته شده و مبلغ ان نیز چنان که پیشتر ذکر شد، یک میلیون تومان است. همتی در اینستاگرام نوشته است:  با توجه به توقف فعالیت برخی از مشاغل از اول آذر ماه، پرداخت یک میلیون تومان وام قرض الحسنه به ۱۰ میلیون سرپرست خانوارهای یارانه بگیر که درآمد ثابت ندارند با قبول مابه التفاوت سود توسط دولت از محل وام کرونایی انجام خواهد شد.

  وام یک میلیونی به کارگران پرداخت می شود؟

  بنا به اعلام ایرانا این وام برای 10 میلیون نفر که حقوق دولتی نداشته و فاقد حقوق ثابت هستند پرداخت خواهد شد. به این ترتیب به نظر می رسد این وام به کارگران نیز که حقوق ثابت دارند تعلق نخواهد گرفت.

  در مورد این که این افراد چگونه شناسایی می شوند و چگونه باید برای دریافت این وام اقدام کنند، توضیحی در یادداشت رئیس کل بانک مرکزی نیست و متقاضیان واجد شرایط باید در انتظار اطلاع رسانی های بعدی باشند.

  اخبار مهم روز را بخوانید:

  منبع مطلب : kamapress.com

  مدیر محترم سایت kamapress.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  وام یک میلیونی کرونا و 3 نکته کلیدی که باید بدانید

  وام یک میلیونی کرونا و 3 نکته کلیدی که باید بدانید

  بر اساس اعلام رئیس جمهور و رئیس کل بانک مرکزی وام یک میلیونی کرونا یا همان وام یک میلیون تومانی کرونا به 10 میلیون نفر از سرپرستان خانوار پرداخت می شود اما چند نکته کلیدی در مورد این وام وجود دارد که متقاضیان باید به آن توجه کنند.

  به گزارش کاماپرس، در آستانه تعطیلات دو هفته ای تهران و بسیاری از شهرهای کشور مسئولان اجرایی و اقتصادی ارشد کشور از پرداخت وام یک میلیون تومانی به 10 میلیون نفر از سرپرستان خانوار خبر داده اند. متقاضیان این وام باید به نکاتی که در ادامه می آید توجه کنند.

  1. وام کرونا قرض الحسنه و بدون سود و کارمزد است 

  بر اساس اعلام رئیس کل بانک مرکزی این وام به صورت قرض الحسنه پرداخت می شود و به عبارت دیگر سود یا کارمزد خاصی به آن تعلق نمی گیرد. رئیس کل بانک مرکزی و دولت در مورد منابعی که قرار است این وام از محل آنها تامین شود توضیحی نداده اند و همین موضوع موجب انتقاد برخی نمایندگان مجلس شده است.

  تنها شفاف سازی صورت گرفته در مورد چگونگی قرض الحسنه بودن این وام را رئیس کل بانک مرکزی انجام داده که بنا به گفته وی، مابه التفاوت سود این وام را دولت تقبل کرده است.

  2. وام یک میلیونی کرونا به کارگران و اقشار حقوق بگیر پرداخت نمی شود

  بر اساس گفته های رئیس جمهور این وام به یارانه بگیرانی تعلق می گیرد که حقوق بگیر دولت نیستند و حقوق ثابت نیز ندارند. بر این اساس اقشار کارگر بخش خصوصی نیز با وجود آن که بخش گسترده ای از آنها در دو هفته تعطیلی کار خود را از دست می دهند و ممکن است کارفرمای بخش خصوصی از پرداخت دستمزد آنها در این دو هفته خودداری کند، شامل این وام نمی شوند.

  3. وام یک میلیونی کرونا برای مشاغل فاقد درآمد ثابت و افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی

  در مورد افراد مشمول وام کرونا توضیح شفافی داده نشده و تنها به ذکر این نکته بسنده شده است که افراد فاقد درآمد ثابت این وام را دریافت خواهند کرد. نکته در اینجاست که برخی افراد فاقد درآمد ثابت هستند که پشتوانه مالی مناسبی نسبت به سایر اقشار دارند و پرداخت وام یک میلیون تومانی کرونا به آنها بی وجه است.

  برای مثال صاحبان بنگاه های معاملات املاک یا بوتیک ها در شمول این وام قرار نمی گیرند اما کارکنان و فروشندگان این واحدها احتمالا جزو مشمولان این وام هستند.

  با توجه به این که گفته شده 10 میلیون سرپرست خانوار فاقد شغل ثابت مشمول وام مذکور هستند به نظر می رسد این وام به سرپرستان خانواری که تحت پوشش نهادهای حمایتی همچون کمیته امداد و بهزیستی هستند پرداخت می شود و این افراد اولویت اصلی این وام باشند.

  اخبار مهم مرتبط را بخوانید:

  منبع مطلب : kamapress.com

  مدیر محترم سایت kamapress.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  احمدبارانی 7 ماه قبل
  0

  درخواست وام فرزند سوم و ششم

  احمدبارانی 7 ماه قبل
  1

  4879308978

  احمدبارانی 7 ماه قبل
  0

  4879308978

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید