در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  آخرین یادآوری برای مشاهده ابلاغیه الکترونیک 9710103662805476 اقدام نمایید

  1 بازدید

  آخرین یادآوری برای مشاهده ابلاغیه الکترونیک 9710103662805476 اقدام نمایید را از سایت نکس درجه دریافت کنید.

  مشاهده ابلاغیه | رویت ابلاغیه الکترونیکی در سامانه ثنا

  مشاهده ابلاغیه | رویت ابلاغیه الکترونیکی در سامانه ثنا

  به استناد قانون آیین دادرسی کیفری ، قوه قضاییه موظف شد تا اوراق قضایی را با استفاده از سامانه های الکترونیکی ابلاغ نماید . به این منظور ، قوه قضاییه در سال 1395 سامانه ای را طراحی نمود تا مشاهده ابلاغیه دادگستری از طریق آن امکان پذیر شود . بنابراین ، در حال حاضر تمامی امور مربوط به ابلاغ اوراق قضایی دادگاه ، صرفا از طریق سامانه ابلاغ الکترونیکی تحت عنوان " سامانه ثنا " صورت می پذیرد و دیگر هیچ گونه ابلاغیه ای به صورت فیزیکی درب منزل اشخاص فرستاده نمی شود . لذا به منظور مشاهده ابلاغیه دادگاه ، باید نخست ثبت نام کرده و سپس اقدام به مشاهده ابلاغیه نمود . به همین مناسبت ، در این مقاله قصد داریم به بررسی چگونگی مشاهده ابلاغیه الکترونیکی از سامانه ثنا بپردازیم . بنابراین ، به بررسی ثبت نام در سامانه ابلاغ ثنا و مشاهده ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا خواهیم پرداخت .

  ثبت نام در سامانه ابلاغ ثنا

  برای استفاده از سامانه ابلاغ الکترونیکی ثنا و رویت ابلاغیه الکترونیکی دادگاه ، در مرحله اول باید در این سامانه ثبت نام کرد . برای ثبت نام در سامانه ثنا می توانید با مراجعه به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی و با در دست داشتن مدارک شناسایی ، آدرس محل سکونت و کد پستی ، رمز ورود به سامانه ثنا را دریافت نمایید . 

  در واقع برای انجام ثبت نام در سامانه ثنا لازم است حتما به صورت حضوری به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کرد و برخلاف گذشته دیگر امکان انجام ثبت نام به صورت الکترونیکی و از طریق سامانه ثنا فراهم نیست .

  مشاهده ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا

  پس از ثبت نام در سامانه ثنا و دریافت رمز شخصی از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی ، نوبت به مشاهده ابلاغیه الکترونیکی دادگاه می رسد . در این مرحله ، با مراجعه به صفحه مشاهده ابلاغیه الکترونیکی ، باید شماره ملی و رمز شخصی ورود به سامانه را وارد نمایید . 

  پس از آن ، " رمز عبور موقتی " به تلفن همراه شما پیامک می شود که باید آن را در کادر مربوطه وارد نمایید . در صورتی که رمز عبور موقتی به گوشی شما ارسال نشد ، از گزینه " رمز موقت خود را فراموش کرده ام ، ارسال مجدد رمز موقت " استفاده کنید . 

                                                                                                                                     

  با وارد نمودن کد عبور موقتی ، وارد صفحه جدیدی می شوید که کلیه ابلاغیه های شما ، در تمام دعاوی قابل مشاهده و دریافت هستند . با انتخاب گزینه " ابلاغیه های جدید " و یا " ابلاغیه های مشاهده شده " ، به ابلاغیه های تان دسترسی پیدا می کنید .

  با انتخاب گزینه " مشاهده ابلاغیه " ، جزئیات کامل مربوط به ابلاغ شما نمایش داده می شود . در صورت لزوم ، می توانید با انتخاب گزینه " دریافت نسخه چاپی ابلاغیه" ، ابلاغیه را چاپ نمایید .

  لازم به ذکر است که تاریخ مشاهده ابلاغیه توسط کاربر ، تاریخ ابلاغ محسوب شده و کلیه آثار قانونی ابلاغ ( مانند مهلت تجدید نظر خواهی از رای دادگاه ) ، از آن تاریخ محاسبه خواهد شد . بهتر است پس از مشاهده ابلاغیه ، با انتخاب گزینه " خروج " از نوار بالای صفحه ، از حساب کاربری خارج شوید تا از سوء استفاده های احتمالی از اطلاعات شخصی شما ، به خصوص در مکان های عمومی پیش گیری شود . 

  برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد دریافت ابلاغیه در کانال تلگرام آیین دادرسی و ادله اثبات دعوا عضو شوید . کارشناسان مرکز مشاوره حقوقی دینا نیز آماده اند تا با ارائه خدمات مشاوره حقوقی تلفنی دینا به سوالات شما عزیزان پیرامون دریافت ابلاغیهپاسخ دهند .

  سوالات متداول

  منبع مطلب : www.heyvalaw.com

  مدیر محترم سایت www.heyvalaw.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  اقدامات بعد از دریافت پیامک حاوی متن آخرین یادآوری برای مشاهده ابلاغیه الکترونیک قضایی

  اقدامات بعد از دریافت پیامک حاوی متن آخرین یادآوری برای مشاهده ابلاغیه الکترونیک قضایی

  چنانچه در سامانه ثنا ثبت نام کنید ابلاغیه های دادگستری از طریق پیامک  به شما اطلاع داده می شود در صورت دریافت این پیامک ها باید به سایت عدلیران مراجعه کنید و ابلاغیه را باز کنید تا از محتوای ابلاغ مطلع شوید و در هر حال دریافت این پیامک به منزله ابلاغ قانونی محسوب می شود .

  راهنمای کامل در لینک زیر:

  ثبت نام سامانه ثنا و مشاهده ابلاغ ها و پیگیری پرونده قضایی در eblagh.adliran.ir

  منبع مطلب : www.bidbarg.com

  مدیر محترم سایت www.bidbarg.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  مشاهده ابلاغیه دادگستری - ابلاغ اوراق قضایی

  مشاهده ابلاغیه دادگستری - ابلاغ اوراق قضایی

  این مقاله در تاریخ 98/11/13 به روز رسانی شده است.

  در مقاله امروز اینترنت کمک قصد داریم شما را با چگونگی مشاهده ابلاغیه دادگستری آشنا نماییم. یکی از ارکان مهم در دستگاه قضایی کشور ما، ابلاغیه ها هستند. همانطور که می دانید از دیرباز ابلاغیه ها و احضاریه های دادگستری به صورت سنتی و دستی به مردم ابلاغ می شد و این موضوع باعث می شد بسیاری از ابلاغیه ها به دست مخاطب نرسد و یا اینکه توسط اشخاص دیگر دریافت و خوانده شوند و مشکلاتی نظیر حضور مکرر مردم به مراجع دادگستری برای پیگیری پرونده ، طولانی شدن فرایندهای دادرسی‌های قضایی و شلوغی مراجع دادگستری و نبود امنیت کافی در فرآیند دادرسی را در پی داشت. به همین دلایل با توجه به حفظ حریم خصوصی و لزوم الکترونیکی شدن ابلاغیه ها، سامانه ابلاغ قضایی ( ثنا ) در سال 1395 به استناد ماده 175 قانون آیین دادرسی کیفری ، راه اندازی شد که قبلا به تفصیل در خصوص این سامانه در مقالاتسامانه ثنا و ارائه خدمات الکترونیک قضایی قوه قضاییه ، راهنمای ثبت نام سامانه ثنا ، مراکز ثبت نام سامانه ثنا در تهران و ... توضیحات لازم را ارائه کرده ایم. در این مقاله ابتدا به مفهوم ابلاغیه می پردازیم و در ادامه سعی خواهیم کرد نحوه مشاهده ابلاغیه بصورت اینترنتی را برای شما شرح دهیم. 

  ابلاغیه دادگستری چیست ؟

  ابتدا لازم است با مفهوم ابلاغیه قضایی آشنا شویم ، بعد از این که دعوایی در دادگستری مطرح شد، اولین دستور قضایی که در مورد آن صادر می‌شود، ابلاغ است. مدیر دفتر دادگاه بعد از صدور دستور ابلاغ یک نسخه از دادخواست و ضمایم آن را در پرونده بایگانی می‌کند و نسخه دیگر به انضمام سایر اوراق برای ابلاغ و تسلیم به خوانده ارسال می‌‌شود که این همان ابلاغ اوراق قضایی می باشد. ابلاغیه ها در حقیقت نامه های رسمی دادگستری هستند که برای احضار افراد به دادگاه، درخواست حضور در دادگاه، اعلام آرای نهایی و تجدید نظر و ... استفاده می شوند. در واقع ابلاغ همان تشریفات اعلام خواست مراجع قضایی به مخاطبان آن است که از مهمترین ارکان ابلاغ در دادرسی عادلانه محسوب می‌شود و اجرا نشدن صحیح تشریفات مربوط به آن، موجب تضییع حقوق افراد در دادرسی می‌شود ، پس تا زمانی که ابلاغ صحیحی در کار نباشد و دو طرف دعوا، از زمان و مکان ابلاغ در دادرسی اطلاع نداشته باشند، جلسه ابلاغ در دادرسی نیز تشکیل نخواهد شد. بنابراین می‌توان اجرای عدالت و احقاق حق در دادگاه‌ها را موکول به اجرای صحیح ابلاغ دادخواست و ضمایم آن به دو طرف دعوی دانست. در حقیقت شعب دادگستری با ابلاغ کردن دستورات به افراد، پرونده های قضایی را به جریان می اندازند و آن را پیگیری می کنند.

  تا سال 1395 این ابلاغیه ها به صورت دستی به مخاطبین ارسال می شد که با مشکلات بسیاری که در مقدمه اشاره کردیم همراه بود ، از آن سال به بعد و با ایجاد سامانه ابلاغ ثنا این امر الکترونیکی شد. پس از ثبت شدن هر ابلاغیه در سامانه ابلاغ قوه قضاییه ، یک پیامک به فرد مخاطب ارسال می شود و از او می خواهد ابلاغیه خود را ظرف مدت زمان خاصی مطالعه و بر روی آن اقدامات لازم را صورت دهد که در ادامه به نحوه کار این فرآیند آشنا خواهید شد. در صورتی که در خصوص اپلیکیشن ثنا و نحوه کار آن سوالی دارید ، مطالعه مقاله معرفی اپلیکیشن ثنارا به شما پیشنهاد می نمایم.

  نحوه مشاهده ابلاغیه در سامانه ثنا

  برای مشاهده ابلاغیه در سامانه ثنا شما نیاز به ثبت نام در سامانه و دریافت رمز شخصی دارید . در صورتی که تا کنون در این سامانه ثبت نام نکرده اید ، لازم است ابتدا این کار را انجام دهید . به صورت کلی رمز شخصی بعد از ثبت نام در سایت ابلاغ به شما پیامک می شود و برای ثبت نام لازم است از طریقاین لینک پیش ثبت نام خود را انجام و در مرحله بعد با مراجعه حضوری به یکی از دفاتر خدمات قضایی جهت فعال سازی حساب و دریافت رمز شخصی ثبت نام خود را کامل نمایید .در صورتی که رمز شخصی خود را فراموش کرده اید می توانید با مطالعه مقاله فراموشی رمز سامانه ثنا آن را به آسانی بازیابی کنید.

  در صورتی که موفق به ثبت نام و دریافت رمز شخصی شدید و یا از قبل در این سامانه ثبت نام کرده اید ، برای مشاهده ابلاغیه در سایت ثنا از طریق این لینک اقدام نمایید. توجه فرمایید در این صفحه چهار لینک دیگر قرار داده شده که در صورت اختلال یا کندی سایت بتوانید از آن ها استفاده نمایید. در این صفحه سه گزینه در بالای صفحه ملاحظه خواهید نمود که عبارتند از شخص حقیقی ، شخص حقوقی و سمت قضایی ، که چون شما یک شخصیت حقیقی هستید لازم است این گزینه فعال باشد و در صورتی که برای دیدن ابلاغیه های یک شرکت وارد این سامانه شده اید گزینه شخص حقوقی را انتخاب نمایید. سپس مطابق با تصویر زیر شماره ملی و رمز شخصی خود را که در هنگام ثبت نام دریافت کرده اید وارد کنید :

  در صورت صحیح بودن اطلاعات، رمز موقت پیامک شده را نیز وارد می کنیم:

  اکنون وارد صفحه شخصی خود در سامانه ابلاغ شده ایم. در قسمت ابلاغیه های جدید می توانیم ابلاغیه هایی که به تازگی برای ما ثبت شده اند باز کنیم و در قسمت ابلاغیه های مشاهده شده می توانیم آرشیوی از ابلاغیه ها را مشاهده کنیم:

  توجه کنید که برای دریافت ابلاغیه ها به صورت PDF نیاز است یکی از نرم افزارهای مربوط به باز کردن فایل های PDF را روی سیستم خود نصب کرده باشید.

  نکات مهم در هنگام مشاهده ابلاغیه :

  - در محل های عمومی سعی کنید وارد سامانه نشوید.
  - آدرس نامعتبر آدرس هایی غیر از URL سامانه ، نامعتبر هستند.
  - هشدار عدم اعتبار گواهی در هنگام هشدار عدم اعتبار گواهی، از ادامه عملیات خودداری نمایید.
  - مرورگرهای بروز از مرورگر مطمئن و بروز Google Chrome استفاده نمایید.
  - کلمه کاربری کلمه ی کاربری و رمز خود را در جای امن ذخیره نمایید.
  - خروج از سیستم پس از انجام و اتمام کار، حتما از سیستم خارج شوید.

  سوالات متداول

  1- برای دریافت ابلاغیه دادگاه باید چکار کنم؟

  ابتدا باید در سایت عدل ایران ثبت نام کنید و از سامانه ابلاغ، اقدام به مشاهده ابلاغیه کنید.

  2- چند روز وقت داریم ابلاغ خود را مشاهده کنیم؟

  معمولا در همه ابلااغیه ها ، تاریخ ابلاغ و زمان مشخصی برای دیدن آن در نظر گرفته شده است.

  3- برای من دیگر ابلاغیه کاغذی نمی آید. مشکلی به وجود آمده است؟

  خیر، ابلاغیه ها از سال 97 بصورت الکترونیکی در سایت سامانه ثنا ارائه می شوند و شما می توانید از آنجا ابلاغیه های خود را دریافت کنید.

  منبع مطلب : www.internetkomak.com

  مدیر محترم سایت www.internetkomak.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ابراهیم کدوری زاده 6 روز قبل
  0

  ابلاغیه امروز

  نورالدین نیرومند 9 روز قبل
  0

  اخرین یادآوری مشاهده ابلاغیه

  نورالدین نیرومند 9 روز قبل
  0

  میخواهم ابلاغیه ببینم

  -2
  نورالدین نیرومند 9 روز قبل

  آخرین یادآوری مشاهده ابلاغیه ببینم

  ناشناس 11 روز قبل
  1

  حسین مولایی

  خیبراجاقلو 13 روز قبل
  -1

  ابلاقیه

  ناشناس 14 روز قبل
  -1

  چگونه باتلفن ابلاغیه بگیرم

  0
  محسن 14 روز قبل

  چگونه باتلفن ابلاغیه بگیرم

  اصغر غفاری 16 روز قبل
  -1

  میخام ابلاغیه رو ببینم

  مهر‌ی نیکخواه 18 روز قبل
  0

  مشاهده ابلاغیه۱۴۰۰۲۲۰۷۶۱۲۱۸۶۰۹

  براتعلی تقی پور 19 روز قبل
  0

  ابلاغیه الکترونیکی

  براتعلی تقی پور 19 روز قبل
  0

  ابلاغیه الکترونیکی

  ناشناس 20 روز قبل
  0

  سامانه ابلاغ

  فرزین دالایی 21 روز قبل
  0

  اقا نمیتونم ابلاغیه بخونم

  ابراهیمحسنزاده 21 روز قبل
  0

  مشاهدهابلاغ جدیدم

  باقر سلیمانی شعار 23 روز قبل
  0

  مشاهده آخرین ابلاغیه دادگستری

  قربانعلی عاشوری پور 24 روز قبل
  0

  اخرین ابلاغ۴۰۰۱

  پیام 25 روز قبل
  1

  مشاهده ابلاغ

  0
  زلیخا عثمانی 16 روز قبل

  زلیخا عثمانی

  0
  احمد بوالخیری 18 روز قبل

  با اینکه سامانه ثنا دارم ولی در بعضی مواقع ابلاغ به صورت دستی به درب خانه تحویل میدهندیا الصاق کرده

  0
  حسن خانزاده 20 روز قبل

  آخرین ابلاغیه شکایت

  سوگل 27 روز قبل
  -2

  مخوام ابلاغیه بکیرم

  0
  حسین باقیان 20 روز قبل

  میخوام ابلاغیه بگیرم

  0
  فرزاد قلی زاده 23 روز قبل

  ابلاغ جدید

  هادی شعبان حرمی 27 روز قبل
  1

  من نمیتونم ابلاغیمو ببینم میشه راهنمایی کنید

  0
  احمد شجاعی 25 روز قبل

  ابلاغیه دادگستری ما چطوری میشه ببینیم

  هادی شعبان حرمی 27 روز قبل
  1

  سلام من هادی شعبان حرمی هستم هر کاری میکنم نمیتونم وارد ثنای شخصی بشم

  ناشناس 27 روز قبل
  -2

  برام سه ابلاغیه جدید اومده وبه مدت چندروز عدالت همراه من باز نمی‌شود وبا خطای نامشخص روبرو می‌شود خواهشن اقدامات لازم را انجام کمک کنید تا مشکلم حل شود بتوانم تاریخ ابلاغیه ها را مشاهده کنم فقط امروزو فقط دادم سپاس

  ناشناس 27 روز قبل
  0

  حمیدداوری

  امان الله شه بخش 1 ماه قبل
  0

  سلام شرمنده پیام ابلاغه دارم راهنمای کنیدمرسی

  امان الله شه بخش 1 ماه قبل
  0

  سلام شرمنده برایم پیام اومده چجوری بایدنگاه کنم مرسی راهنمای کامل

  شهرام صنعتی همدانی 1 ماه قبل
  2

  سلام مساهده یاداوری ابلاغیه برام اومده نمیتونم ببینم

  محمد عمیدی 1 ماه قبل
  3

  مشاهده الاغیه

  1
  فاطمه 23 روز قبل

  میخام متن ابلاغیه رو ببینم

  محمد عمیدی 1 ماه قبل
  0

  می خام متن ابلاغیه را ببینم

  محمد عمیدی 1 ماه قبل
  0

  می خواهم متن ابلاغیه را ببینم

  0
  نورالدین نیرومند 9 روز قبل

  میخواهم ابلاغیه ببینم

  -1
  نورالدین نیرومند 9 روز قبل

  ابلاغیه

  فاطمه 1 ماه قبل
  2

  به علت درگیری بادوخواهرکه هم عروس میباشندبنام هاجرتیموری وشربانوتیموری اخرین رای دادگاه برای این دونفر

  فاطمه 1 ماه قبل
  0

  میخوام اخرین رای پرونده ام رامشاهده کنم

  0
  رضا فلاحی دریاکناری 27 روز قبل

  سلام برای من شکایت شده اما ابلاغیه نمیاد برام اگر حکم غیابی ببنده چکار باید بکنم اما میدونم برام شکایت شده مینویسه به علت دست راسی به دادگاه اعاد شده یعنی چی

  برزواحمدی 3 ماه قبل
  -2

  از برخوردپرسنل رضایت داشتم

  محسن بویر 3 ماه قبل
  2

  اخرین ابلاغیه که برام اومده جریانش چی هست

  نادی 4 ماه قبل
  0

  چ کارکنم ابلاغیه روببینم

  فاطمه مختاری 4 ماه قبل
  1

  رای دادگاه حکمم

  1
  کبری بهشتی 3 ماه قبل

  ضمن عرض سلام احتراما درخصوص پرونده کلاسه ۹۸۱۶۴۹مطروحه مبنی بر شکایت حمیده فرهادی برعلیه این جانب کبری بهشتی باموضوع واخواهی رسیدگی شده استوباواخواهی نامبرده دادنامه رای به محکومیت اینجانب صادر شده است لذا این این دادنامه صادره اعتراض دارم اینجانب به هیچ عنوان بانامبرده درگیر نشده ام خانم حمیده فرهادی ساعت دوازده شب درما را زد خانم ببین پسرم من به چه روزی انداخته خانه راه نمیده من جوابش گفتم برو کلانتری حاضرم حاج آقا قرآن قسم بخورم من دستم بهش نخورده این چه رای برای من صادر َشده خواهشمندم رسیدگی کنید تشکر

  ناشناس 4 ماه قبل
  2

  مشاهد ابلاغیه شماره

  ۱۴۰۰۴۸۱۰۰۰۰۱۷۷۹۶۰۷۹

  0
  مهدی.ره 26 روز قبل

  سلام چرا هیچ ابلاغیه ای کار نمیکنه چرا سامانه های ثنا نمیشه وارد شد چرا همه شماره ابلاغ خودتون رو زدین می خواین مردم ابلاغیه شما را ببینند به نظر شما بدون رمز شخصی و شماره ملی میشود دید نمی دانم الله

  -2
  علی گوشبر 4 ماه قبل

  ابلاعیه الکترونیکی

  ۱۴۰۰۱۰۰۰۴۸۱۷۷۹۶۰۷۹

  ناشناس 4 ماه قبل
  2

  مشاهد ابلاغیه شماره

  ۱۴۰۰۴۸۱۰۰۰۰۱۷۷۹۶۰۷۹

  قیصرابشناس 4 ماه قبل
  0

  وقتی اعتراص میزنم به حکم دادگاه شماره ماده رابنویسم چون درس حقو نخواندم

  منصور بابایی سعدابادی 5 ماه قبل
  1

  ابلاغیهالکترونیکی شماره140091100047420597حساب کاربری شمادر سامانه ابلاغ تدر تاریخ ابلاغیه 1400/10/12

  فرزاد مرادزاده 5 ماه قبل
  2

  ابلاغیه الکترونیکی شماره‌ ۱۴۰۰۲۲۰۰۰۱۵۱۶۲۷۶

  ناشناس 5 ماه قبل
  1

  آخرین یادآوری برای مشاهده ابلاغیه الکترونیکی شماره ۱۴۰۰۵۰۱۰۰۰۲۲۳۸۸۹۴۷

  لیلا محمودی 1 سال قبل
  3

  مشاهده ابااغیه

  علی نفری 1 سال قبل
  0

  مشاهده ابلاغیه

  2
  قیصرابشناس 4 ماه قبل

  ۷۶ ۷۱۰۱۰۳۶۶۲۸۰۵۴ ۹ شماره ابلاغ نگاه کنید

  مراد پاد 1 سال قبل
  0

  جواب ابلاغیه الکترونیکی

  baranzaman 1 سال قبل
  0

  ابلاغیه ازسمانه

  0
  قربانعلی عاشوری پور 24 روز قبل

  اخرین ابلاغ ۴۰۰۱

  محمد رسول لطفی علمی 1 سال قبل
  0

  رای‌دادگا

  محمد رسول لطفی علمی 1 سال قبل
  2

  اخرین‌رای‌دادگاه

  برای ارسال نظر کلیک کنید